Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy bylo ale zapytam na szybko

2347298[/snapback]

pewnie sie nada tylko pewnie nie bedzie wiele lepsze/cichsze od tego ktory jest standardowo
zdecydowanie jest ciszej od standardowego chłodzenia, a nie wiem jak jest na innych ale na tym dfi pod am2 ta kosiarka to masakra. temperatura spadla z 53 na 37 w idle Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś może Thermaltake HR-05 Sli na DFI Lanparty NF4 Ultra D? Według producenta radiator nie jest kompatybilny z płytami od DFI. Miałem ochote go założyć, ale teraz sie wacham. Ma go ktoś na tej płycie? Trzeba było bawić się w przeróbki, czy wlazł bez problemu?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragne polecic chlodzenie ZALMAN 'a

 

NBF 47

Dołączona grafika

 

Chłodzenie można zakładać w różnych pozycjach, zakłada sie je banalnie(zupelnie jak starego niebieskiego zalmana).

 

Chipset posmarowalem AS5.

 

Temperatury nie przekroczyly jeszzcze 45 stopni przy zamknietej obudowie.

 

Nawiew jest z karty graficznej(na niej jest zalmanik)

 

Daje też pare zdjęć, może komuś się przydadzą

 

post-22729-1160665362_thumb.jpgpost-22729-1160665410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dałem ciała :oops: Ale kierowałem się informacjami ze strony producenta, które najwyraźniej zostały zaktualizowane. Jakieś 3 - 4 tygodnie temu wyraźnie pisali, ze z płyt DFI tylko na tych z NF3 można go zamontować. No niech się przewrócę - trzeźwy byłem więc widziałem wyraźnie :) Widocznie przetestowali go konkretnie dopiero niedawno, czy jaki czort?

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chec zrobienia czegos z pierdziawka DFI i mnie dosiegla :wink: , wiec do rzeczy.

Pomysl juz pare razy przerabiany, ale moim zdaniem jeden z lepszych, bo chyba najwydajniejszy pasyw.

Chodzi oczywiscie o freezera4/64.

 

Nie ma sie co za duzo rozpiswac wspomne tylko, ze aby osiagnac efekt z DFI-street trzeba coolera ciac prawdopodbnie maszynowo, bo recznie jest to praktycznie niemozliwe i dla mniej wytrwalych radze od razu kupic Hr-05sli :wink:

Freezer zamontowany na zaczepach od niebieskiego zalmana, niestety w 64 trzeba wiercic dziury, czego nie trzebea robic w wersji 4 czyli od razu polecam kupic freezera 4 :wink: .

 

Sorki za jakosc trzech ponizszych, ale na lcd'ku nie wygladalo to tak przeswietlone, lampka biurkowa i pospiech(aku na wyczerpaniu), zrobily swoje.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Na powyzszym zdjeciu widac, ze jeden bok radiatora musial zostac dodatkowo uciety, bo inaczej nie wszedlby BT.

 

Kolejne zdjecie zdjecie:

Dołączona grafika

 

Ostatnie, zdjecia calosci:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A teraz najwazniejsze czyli temperatury.

Na procku podkreconym na 2700mhz-HTT 300, napiecie na chipsecie 1,6V w stresie(CS:Source):

 

Idle: ok. 38 stopnii

Stress: 42-43 stopnii

Pasta to AS5.

 

HR-05sli raczej zmiazdzony :D

W budzie tak jak widac czyli dwie dwunastki(ok. 800rpm) z tylu i z przodu, ktora i tak za bardzo nie wieje na freezera.

 

Zreszta ocencie sami.

Pozdrawiam

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

co polecicie pod nf4 ultra-d ?? grafiki nie mam zbyt długiej ale jak widze jest długa wystarczjąco żeby przeszkadzać ;) na nf4x wyglądało to tak i dawało radę

mam tego niebieskiego zalmana, mogę coś kupić ale musi być pasywne, thermal raczej odpada - cena z kosmosu i jako że u mnie ninja ciągnie powietrze od dołu może się nie zmieścić (chyba że pod grafiką.. ;)), może ten zalman i mu trochę blaszki podoginać ?? w stronę czipsetu wieje obecnie fander 120mm (odległość <10cm, zamontowany na szynie pod dyski, 700rpm) więc nawet pougniatany powinien dać radę

płyta nie będzie męczona powyżej ht330

 

edit: literowki

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............

Nie ma sie co za duzo rozpiswac wspomne tylko, ze aby osiagnac efekt z DFI-street trzeba coolera ciac prawdopodbnie maszynowo, bo recznie jest to praktycznie niemozliwe i dla mniej wytrwalych radze od razu kupic Hr-05sli :wink:

.......

ma się te lewe ręce :lol2:

 

zobacz AC niepoczytalnego ;) ręczna robota

2358356[/snapback]

Witam :)

 

co polecicie pod nf4 ultra-d ?? grafiki nie mam zbyt długiej ale jak widze jest długa wystarczjąco żeby przeszkadzać ;) na nf4x wyglądało to tak i dawało radę

mam tego niebieskiego zalmana, mogę coś kupić ale musi być pasywne, thermal raczej odpada - cena z kosmosu i jako że u mnie ninja ciągnie powietrze od dołu może się nie zmieścić (chyba że pod grafiką.. ;)), może ten zalman i mu trochę blaszki podoginać ?? w stronę czipsetu wieje obecnie fander 120mm (odległość <10cm, zamontowany na szynie pod dyski, 700rpm) więc nawet pougniatany powinien dać radę

płyta nie będzie męczona powyżej ht330

 

edit: literowki

forest :) przeczytaj kilka postów powyżej i będziesz znał odpowiedź na swoje pytanie

 

amapi3d opisał ładnie Zalmana ZM-NBF47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia ALLE.. ;) no właśnie mi ta plyta wyglada na infinity (na mojej @ 754 tez zal siedział no problem..) i moja grafika (oceniając ile wystaje za koniec pcie) jest lekko dłuższa (x800gto)

z tąd nie rozwiał moich wątpliwości :P

wydaje mi się że ultra-d ma mostek lekko mniej korzystnie umieszczony

a mysle zeby z zalmana zrobić coś takiego:

Dołączona grafika

kwiatek trochę padnięty ;) czerwone to pcb karty graf

 

coś mi się widzi że jesli nie przejdzie jw. bede musiał plakać i płacić za tr ;] gdzie można najtaniej kupić to 05sli ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma się te lewe ręce :lol2:

]

 

No ladnie.

Co nie zmienia faktu, ze na dfi street najlepiej i recznie(czyt. pilka) tego nie robili :lol: .

Ech, u mnie zadziory wychodzily jak byk-jedna strona nie wyszla(brzeszczoty troszke dupne) no i pare dni odpadalo, co nawyzej kilka godzin-chociaz gumowa moglaby troche lepiej uciac.

Ale cel osiagniety, czyli cisza i wydajnosc ok...

 

 

 

coś mi się widzi że jesli nie przejdzie jw. bede musiał plakać i płacić za tr ;] gdzie można najtaniej kupić to 05sli ? ;]

W komputrniku popytaj-83zł Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z tym frezerem to niezly patent mi sie nie zmiescil ... \

Ale z 2 strony jak kupisz 2 karte to jak wsaadzisz sli ??? i tu jest problem karty w miare szybko stanieja a zanim wejda nowe z dx 10 i sm 4 to minie kupa czasu a gry wychodza nonstop :D^^ na dx 9 i sm 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

co polecicie pod nf4 ultra-d ?? grafiki nie mam zbyt długiej ale jak widze jest długa wystarczjąco żeby przeszkadzać ;) na nf4x wyglądało to i dawało radę

mam tego niebieskiego zalmana, mogę coś kupić ale musi być pasywne, thermal raczej odpada - cena z kosmosu i jako że u mnie ninja ciągnie powietrze od dołu może się nie zmieścić (chyba że pod grafiką.. ;)), może ten zalman i mu trochę blaszki podoginać ?? w stronę czipsetu wieje obecnie fander 120mm (odległość <10cm, zamontowany na szynie pod dyski, 700rpm) więc nawet pougniatany powinien dać radę

płyta nie będzie męczona powyżej ht330

 

edit: literowki

Ja mam niebieskiego zalmana :

Dołączona grafika]

 

Z boku obudowy wieje sobie fander na ok 800obr/min

HTT 289 w idlu ok 36C w stresie 40 kilka stopni

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z tym frezerem to niezly patent mi sie nie zmiescil ... \

Ale z 2 strony jak kupisz 2 karte to jak wsaadzisz sli ??? i tu jest problem karty w miare szybko stanieja a zanim wejda nowe z dx 10 i sm 4 to minie kupa czasu a gry wychodza nonstop :D^^ na dx 9 i sm 3

Ogolnie blizej przygladajac sie sli uwarzam, ze nie oplaca sie w to pakowac.

Lepiej kupic jedna, a porzadna karte i cenowo tez sie wyjdzie korzystniej.

 

Poza tym ja mam Ultre, a nie sli, wiec jeszcze dochodzi zdrapywanie tego czegos czarnego itp.

Ale, jesli po super okazyjnej cenie trafilby mi sie dwie kart to przeciez zawsze mozna wymienic chlodzenie, a tak olewam to, bo zapewne w przyszlosci kupie pojedyncza, a mocna karte zamiast dwoch slabszych.

 

Z poczatku nawet chcialem robic moda na sli, ale stwierdzilem, ze robienie tego po to, zeby tylko miec nie ma kompletnie sensu.

Beda dwie karte, bede podjete odpowiednie dzialania, a tak narazie zostawiam tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niebieskiego zalmana :

[cut]

I o to mi chodziło :) mam takiego zalmana i aż się prosi aby wrócić na czipset,, wzw z tym drobne pytania techniczne ;)

 

łatwo go dogiąć aż tak ?? stary złoty zalman wydawał się bardziej miękki,, czym go tak ładnie podoginałeś ?? już widze ze jest to realizowalne więc - nie będzie wydatku i finalnie zrobie tj u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo go dogiąć aż tak ?? stary złoty zalman wydawał się bardziej miękki,, czym go tak ładnie podoginałeś ?? już widze ze jest to realizowalne więc - nie będzie wydatku i finalnie zrobie tj u ciebie

Kawałek blaszki włożony między pierwszy rząd finów , zadziałanie sporą siłą i gotowe :wink:

I tak pokolei :)

Później doginałem jeszcze po trochu małymi szczypczykami ale to już ciężko równo zrobić

Trzeba uważać na paluchy bo wbrew pozorom ciężko to idzie ,krawędzie są ostre i można sobie kuku zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez pomyślałem więc pogięłem zala bardziej i teraz przypomina wersję wormboya.. ;) trochę mniej estetycznie mi to wyszło..

nawiew będzie,, AS5 + 10cm z przodu fander 120mm @ ~800rmp. powinno dać radę

 

bez nawiewu niebieski zalman to mało na nf4 niezależnie od jego pogięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez pomyślałem więc pogięłem zala bardziej i teraz przypomina wersję wormboya.. ;) trochę mniej estetycznie mi to wyszło..

nawiew będzie,, AS5 + 10cm z przodu fander 120mm @ ~800rmp. powinno dać radę

 

bez nawiewu niebieski zalman to mało na nf4 niezależnie od jego pogięcia ;)

Ogolnie ten zalman bez nawiewu sie raczej nie nada.

O freezerze nie myslales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziń dybry

czy Thermalright HR-05 wejdzie na moją DFI infinity ultra2? wygląda to u mnie TAK

po prawej od czipsetu to grafa gigabyte i na górze od niej wiatrak zalmana. wiem że ten hr-05 można trochę obracać i może jakoś pod skosem go no ale nie wiem czy to się u mnie zmieści.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego tego topicu (shit 60 minut)

 

 

żeby było najtaniej trzeba:

 

 

Kupić Zalmna NB47J za 15 złotych

Akasa 40x10 za 20 złotych

Grafę dać w dolny slot i przedstawić zworki

Przesmarować AS5 (ale to już każdy ma)

 

Plus płyta kontroluje obroty w zależności od temperatury (chociaż potesuje z samym nawiewem z przodu....)

 

Czyli do ceny płyty 340 złotych trzeba doliczyć 35 - 375 złotych (no, lepiej było tego Abita Kn9 brać)

 

 

Eckh

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jako ze wiatrak i radiator chipsetu na mojej plycie, jest raczej do bani, glosny, slabo ch³odzacy postanawiam kupic cos sensownego. Znajomy polecil mi http://allegro.pl/item145378883__zalman_zm...i_grafike_.html i do tego http://allegro.pl/item145202825_spire_40x4...g_sklep_fv.html co o Tym sadzicie ??. Wiadomo kasy nie mam za duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jako ze wiatrak i radiator chipsetu na mojej plycie, jest raczej do bani, glosny, slabo ch³odzacy postanawiam kupic cos sensownego. Znajomy polecil mi http://allegro.pl/item145378883__zalman_zm...i_grafike_.html i do tego http://allegro.pl/item145202825_spire_40x4...g_sklep_fv.html co o Tym sadzicie ??. Wiadomo kasy nie mam za duzo...

Ten Zalman jak najbardziej odpowiedni do zaspokojenia potrzeby ciszy, ale ten Spire to przecież najzwyklejszy pierdzący, pseudo-cichy 40mm wentylator. Polecam niebieskiego Zalmana albo jeden z conajmniej kilkunastu sposobów chłodzenia MoBo zawarty w TYM topicu.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś trochę czasu i wymieniłem wyjca od DFI na Tt GF4 taki sam jak ChrisG zamontował u siebie. Zdjęć nie ma sensu dawać bo wygląda to identycznie jak u Chrisa, także na 20 stronie można sobie obejżeć.

Jestem więcej niż zadowolony, bo w końcu jest cicho i temperatura wg mnie ok. W stresie 42st przy prędkości ok 2500 obr, napięcie nf4 1,6V.

Screen na potwierdzenie moich wypocinek: screen

 

Okazało się że mój Tagan nie jest taki cichy jak myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie, ale ja przy szynie HT na 270, HTT x4, mnożnik procka x9 mam zawsze 39-43 stopnie!

 

 

Dołączona grafika

 

W biosie DFi wymuszone na 60% obroty! Ma być śmiesznie (wentyl z gladiatecha), jak przyjdzie grafika wtedy bede wyginal i bedzie wszystko pod katem!

 

 

Dołączona grafika

 

Tak, to wszystko się trzyma na jednej dlugiej srubie :blink: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...