Skocz do zawartości
pinni3

X1800xt Czy 7800 Gtx 512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Mam maly problemik. Chce w niedlugim czasie zmienic sprzecik - mysle o procesorze amd athlon 64 3500+ venice, plytka chyba DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, posiadam juz 2x512 Geila cl 2 ultra low x ale do tego dojdzie jeszcze jeden taki pakiet...calosc poleci na zasilaczu 400w - nie jestem obecnie w domu wiec marki nie podam bo nie jestem pewien (nigdy na to nie zwracalem uwagi :) ) w kazdym razie zasilka bedzie tak dlugo az sie nie przepali :) no i w tym momencie dopiero zaczyna sie moj problem..Mysle nad 2ma kartami graficznymi : 1szy typ to sapphire radeon X1800XT - mysle ze niezla karta, tylko 16 potokow ale nieziemskie taktowanie rdzenia i pamieci no i do tego ma jeszcze niezle mozliwosci o/c w zapasie...2ga opcja to 7800GTX 512 mb BY MSI :) - co do tej..to chyba wielu z was powie : co sie zastanawiac - bierz 7800..-wogole to na stronie komputrona w opisie sa 2 czasy dla pamieci lol :) 2 ns i 1.6ns a slyszalem ze stosowane sa 1.1ns samsunga - wiec ktora wersja jest prawdziwa...model MSI ma znacznie wyzsze taktowanie pamieci niz model asusa a przy tym jest tansza..no i model MSI ma lepszy uklad chlodzenia...bo od Quadro...Pomozcie eksperci albo Ci co mieli w reku juz te cacko - jakie w koncu pamieci sa stosowane na modelu MSI - niestety na stronie producenta nie ma nic o czasach... - na koniec chcialem dodac - ze w jednym z oficjalnych testow kart - 7800 GTX 512 mb vs X1800XT ...radeon nawet przegonil 7800 GTX gdy testowano ich wydajnosc w F.E.A.R. - oczywiscie obie karty byly podkrecone - ale mysl przewodnia nowego zakupu jest nastepujaca ; narazie nic nie krec :) wiec bede sie cieszyc przez jakis czas tym co fabryka dala :) a nie tym co moge z maszyny wycisnac. btw. czy informacja podana przez ATI nt. zywotnosci kart 7800 GTX 512 mb jest prawdziwa? podali w niej ze 7800GTX dzialaja maxymalnie 195 dni - srednio 6 g/dzien uzywane... te wszystkie sprawy wprawiaja mnie w male zaklopotanie..takze prosze o pomoc - zwlaszcza ludzi od high-endow..nie chce widziec odpowiedzi typu : po co Ci taka karta :) z gory dziekuje wszystkim za rady, pomoc - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...calosc poleci na zasilaczu 400w - nie jestem obecnie w domu wiec marki nie podam bo nie jestem pewien (nigdy na to nie zwracalem uwagi :) ) w kazdym razie zasilka bedzie tak dlugo az sie nie przepali :)

No to uwazaj, bo nie tylko zasiłka moze się przepalić, jakby łącznie z nią poszła wypasiona grafika to by było niefajnie, tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym zasilaczu bo nie uciiągnie takiego kompa.. ja bym zmienił troche konfigurację

 

proc: opteron 144 (po @2.6 ghz masz wydajnoisc fx 55 :D)

mobo: dobre

ramce: dobre

grafa: jezeli cie stac to 7800GTX 512. jeśli nie to radeon x1800XT 512

zasilacz: koniecznie jakis firmowy zasilacz (tagan, antec, topower) conajmniej 450 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket 939) a gdybym zamienil na taki procek..nie jestem przekonany do opterowow

 

jak macie dajcie linki do jakis nie drogich zasilek 450w

Edytowane przez pinni3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupio zabrzmi , ale jak stac Cie na taki konfig to nie oszczedzaj na zasilaczu...

 

IMO ten zasilacz spokojnie starczy do takiej konfiguracji i zostanie jeszcze troche zapasu np. dla drugiego GTX'a :wink:

 

X2 4200+ / Opetron 144

Ramy : Jesli sa na winbondach to ok , ale i tak do takiego konfigu wypadaloby wsadzic juz 2x1GB a na rynku nic ciekawego nie ma :(

Grafa : Tutaj nie ma sie co zastanawiac i jesli Cie stac to tylko i wylacznie GTX 512MB

 

EDIT: moglbys mi podac linka do tej informacji Ati o zywotnosci GTX'a 512MB ?

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Mam maly problemik. Chce w niedlugim czasie zmienic sprzecik - mysle o procesorze amd athlon 64 3500+ venice, plytka chyba DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, posiadam juz 2x512 Geila cl 2 ultra low x ale do tego dojdzie jeszcze jeden taki pakiet...calosc poleci na zasilaczu 400w - nie jestem obecnie w domu wiec marki nie podam bo nie jestem pewien (nigdy na to nie zwracalem uwagi ) w kazdym razie zasilka bedzie tak dlugo az sie nie przepali no i w tym momencie dopiero zaczyna sie moj problem..Mysle nad 2ma kartami graficznymi : 1szy typ to sapphire radeon X1800XT - mysle ze niezla karta, tylko 16 potokow ale nieziemskie taktowanie rdzenia i pamieci no i do tego ma jeszcze niezle mozliwosci o/c w zapasie...2ga opcja to 7800GTX 512 mb BY MSI - co do tej..to chyba wielu z was powie : co sie zastanawiac - bierz 7800..-wogole to na stronie komputrona w opisie sa 2 czasy dla pamieci lol 2 ns i 1.6ns a slyszalem ze stosowane sa 1.1ns samsunga - wiec ktora wersja jest prawdziwa...model MSI ma znacznie wyzsze taktowanie pamieci niz model asusa a przy tym jest tansza..no i model MSI ma lepszy uklad chlodzenia...bo od Quadro...Pomozcie eksperci albo Ci co mieli w reku juz te cacko - jakie w koncu pamieci sa stosowane na modelu MSI - niestety na stronie producenta nie ma nic o czasach... - na koniec chcialem dodac - ze w jednym z oficjalnych testow kart - 7800 GTX 512 mb vs X1800XT ...radeon nawet przegonil 7800 GTX gdy testowano ich wydajnosc w F.E.A.R. - oczywiscie obie karty byly podkrecone - ale mysl przewodnia nowego zakupu jest nastepujaca ; narazie nic nie krec wiec bede sie cieszyc przez jakis czas tym co fabryka dala a nie tym co moge z maszyny wycisnac. btw. czy informacja podana przez ATI nt. zywotnosci kart 7800 GTX 512 mb jest prawdziwa? podali w niej ze 7800GTX dzialaja maxymalnie 195 dni - srednio 6 g/dzien uzywane... te wszystkie sprawy wprawiaja mnie w male zaklopotanie..takze prosze o pomoc - zwlaszcza ludzi od high-endow..nie chce widziec odpowiedzi typu : po co Ci taka karta z gory dziekuje wszystkim za rady, pomoc - pozdrawiam

 

a skąd masz te rewelacje o trwałości 7800 GTX ??

oczywiście 7800 GTX 512 ... nie wiem skąd znów takie dziwne info o pamięciach na nim ...

 

Dołączona grafika

 

 

oczywiście to ustawienia domyślne ... GTX512 na rdzeniu lekko osiąga 600MHz ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie chlopaki info o GTX : http://www.nvision.pl/comment.php?comment.news.5227

wogole to dzisiaj wyjasnil sie moj problem z kartami :) narazie wogole nie ma mozliwosci zakupu tej karty w PL - kolejki sa straszne...wiec biore radzia..z reszta jestem wierny tej firmie od dawna...

co do zasilacza...to cos mi dzis kumpel polecil - chyba wystarczy - Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

tutaj www do niego : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18095

chce kupic sobie sprzecik ale nie spie az tak na kasie wiec patrze co mozna taniej :)

co do ramow to wiem ze lepiej 2x1024...ale juz posiadam jeden dual kit i nie usmiecha mi sie go sprzedawac bo za duza strate bede mial -chce poprostu dokupic jeszcze jeden dual kit...

yotomeczek nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem ale chyba zastanawiasz sie skad wzialem info o 1.1ns samsunga - pamieci jakie montuja na modelu 7800GTX 512...juz podaje linka : http://www.theinquirer.net/?article=27876

http://www.digit-life.com/articles2/video/g70-7.html

http://www.bit-tech.net/news/2005/11/25/nv...gtx_512_supply/

ehhh ale nie ukrywam ze chetniej wzialbym te Nvidie...niezle sie prezentuje..no tylko ta zywotnosc...a nvision chyba z palca sobie tego nie wyssalo

cos jeszcze zmienilibyscie w moim nowym planowanym cfg - wszelkie sugestie zalecane - chce wydac kase tak bym nie zalowal..a moze inaczej :D chce placic ratki ktorych nie bede przeklinac ;) bo niestety nie mam tyle gotowy :D sprzedam X850XT to sie czesc chociaz kasy zwroci :) mysle ze za 1000zl poleci spokojnie - 4 miesieczna ...pelna gwara i stan idealny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale na bazie to nie to samo co orginalny topower i z tego co wiem topower jest cichszy i ten chieftec może zrobić fajniutkie fajerweki z kompa jak sie troche w oc pobawisz i bez tego tez może cos sie stac

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale na bazie to nie to samo co orginalny topower i z tego co wiem topower jest cichszy i ten chieftec może zrobić fajniutkie fajerweki z kompa jak sie troche w oc pobawisz i bez tego tez może cos sie stac

no nie mowcie mi ludzie ze Chiefteci takie beznadziejne sa ;/ slyszalem ze to dobra firma - oczywiscie nie jakas topowa ale...3ma klase...nie wiem na zasilaczach sie nie znam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał zasilacz SeaSonic S12 500W za 535zł mysle ze bedzie idealny dla takiego konfiga. Jego zalety to rewelacujna sprawnosc i cisza. Mysle ze warto dac tyle kasy by sie nie bac ze ci sie komp spali razem z zasiłka szczegolnie ze chcesz na niego wydac duzo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mowcie mi ludzie ze Chiefteci takie beznadziejne sa ;/ slyszalem ze to dobra firma - oczywiscie nie jakas topowa ale...3ma klase...nie wiem na zasilaczach sie nie znam ;/

Kilka lat temu chiefteki były super, ale te nowe są szajskie... Podobno dobre są te od Delty (350, 400 i 450W)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...