Skocz do zawartości
Carson

Matrix-mod-case Obudowa Z Drewna

Rekomendowane odpowiedzi

ok. wzialem sie do roboty. dzisiaj poskrecalem wyciete czesci obudowy:przod,tyl,gora,dol. wszystko robie z MDF'u laczenia plyt wzmocnione sa aluminiowymi katownikami. jak narazie obudowa jest stabilna, ale to narazie, bedzie trzeba ja jakos jeszcze wzmocnic. zeby nie bylo ze glindze a fotek nie ma, prawdopodobnie jutro juz cos zarzuce. narazie malo widac ale bedzie teraz troche wolnego wiec beda postepy

-----------------------------------------------------

tak jak obiecalem, pierwsze foty, malo widac bo malo jest zrobione :) foty maja juz dwa dni wiec troche sie juz zmienilo z obudowa

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

a tutaj moj bloczek wodny wlasnej roboty i zaawansowane chlodzenie na radku :)

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilem ze narazie malo jest zrobione :) fotki bloku? pewnie ze wrzuce tylko musze cyfraka pozyczyc, jakos na dniach wrzuce fotki :) nie bardzo wiem o co Ci chodzi, nie ma tam przelotki/dystansu, sprobuje narysowac z przekroju bloczek to moze cos wyjasni

prosze, to moj bloczek w przekroju:

Dołączona grafika

uszczelke robilem z silikonu(nie pamietam jakiego)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego celu uzylem frezarki. pozniej wyrownalem ta "wneke" papierem sciernym bo zostaly rysy po frezie i wypolerowalem

----------------------------------------------------------------

prace na obudowa caly czas trwaja, zeby ktos nie pomyslal ze moj projekt umarl :) nie moge czesto zamieszczac fotek poniewaz nie mam cyfraka i musze go pozyczac. w tym tygodniu zamieszcze aktualne foty. skrzynia jest sklejona poskrecana, teraz wycinam otwory na wszelakie czytniki, zasilacz, plyte glowna itp. chlodnica bedzie umieszczona na spodzie obudowy i bedzie zassysac pow z pod budy. mam nadzieje ze to sie sprawdzi :) kiedy skoncze wnetrze obudowy biore sie za "projektowanie" przedniego panelu(bedzie zdejmowany, jak w zwyklych budach). zastanawiam sie jeszcze nad dwiema rzeczami: nie wiem czy malowac bude na czarno tak jak planowalem czy zostawic MDF na wierzchu i jaki kolor podswietlenia wybrac czerwony/niebieski. buda bedzie kanciasta, ogolnie to bedzie polaczenie "drewna" z pleksa. zobaczymy co z tego wyjdzie.

niedlugo beda foty. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie rozumiem robienia czegos takiego...puszki z drewna w ksztalcie zwylkej obudowy..:|

Gdybu to mialo jakis kosmiczny ksztalt, mozna by bylo uznac, ale no sorry, dla mnie to nie jest juz modding, to praca konstruktorska, czasami lepsza, czasami gorsza.

IMHO nie ma racjonalnego uzasadnienia dla takowego czegos...

Ale s(ta)raj :P sie chopie. Moze do czegos to prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze Carl0s ze nadal nie widzisz sensu mojej pracy ;) no coz, moze efekt koncowy Cie przekona. zapewniam Cie ze drugiej podobnej obudowy nie znajdziesz. a co do ksztaltu budy to wole pozostac przy standardowym, zajmuje w miare malo miejsca, nie chcialem robic jakiegos statku ze Star Trek'a ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche minelo od ostatniego update'u mojej budy. prace szly bardzo wolno, a przez jakis czas sie kompletnie zatrzymaly. az do wczoraj. przedstawiam kolejny apdejt

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

sorry za jakosc zdjec, robilem je aparatem z kom. a co do prac na buda to beda szly teraz stanowczo szybciej.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dalej? a no dalej trzeba robic, trza zrobic przedni panel bo widac ze mam przyciski wiszace na kablach, pozatym musze zrobic boczna sciane i wyciac w niej jakis ciekawy ksztalt (okno). ogolnie bedzie duzo pieprz... z pleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa panie lipa. Wyglada kiepsko. Spodziewalem sie ladnego, polykliwego derwienka a tu taka kipawa sklejka... :(

 

No ale + za checi. I nie poprzestawaj na tym. Na pewno z czasem bedzie lepiej

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, twoja rada okazala sie bardzo pomocna :mur: jawor nie robi obudowy z MDF'u tylko ze sklejki :) chyba potraficie odroznic jedno od drugiego :) aha od razu uprzedzam zeby nie bylo pozniej glupich uwag, nie mam zamiaru w jakikolwiek sposob eksponowac drewna w tej obudowie. obudowa bedzie pomalowana. robie ja z drewna poniewaz bede mial wiecej mozliwosci niz z gotowa blaszana obudowa.

jakbys zajrzal na pierwsza strone tematu to bys wiedzial o co chodzi :lol2: wybaczam Ci, nie no zart oczywiscie. jak juz napisalem drewna nie bedzie widac, bedzie czarny polysk+podswietlona plexi ( zastanawiam sie czy na niebiesko czy czerwono). najpierw zrobie obudowe do konca, tak jak ma wygladac, dopiero wtedy poodkrecam wszystkie [ciach!]lki typu, plexi, pomaluje bude i dopiero wtedy jak zmontuje wszystko na nowo uznam obudowe za skonczona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, żebyś później nie pomalował całej obudowy na jakiś dziwny kolor. Wtedy przestanie wyglądać jak drewniania.

 

Jak na razie nieźle ci idzie. Trzymam kciuki za dalsze postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze mi tu konkurencja rosnie :) chyba musze ujawnic tematyke mojej modyfikacji :) fotki tego elementu obudowy chyba wszystko wyjasnia (sorki za jakosc)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

mile widziane komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje, z poczatku chcialem wybrac miedzy niebieskim/czerwonym, chcialem troche zmienic konwencje matrixa, ale chyba jednak walne zielone LEDy. mam zamiar tez wygrawerowc (cyrklem :) ) na bocznym oknie te ciagi znakow (kto ogladal matrixa to wie o co chodzi) ale to bedzie cholernie mozolna praca. jeszcze sie nad tym zastanawiam. moze jakies rady z Waszej strony?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly apdejt :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

ta pleksa bedzie podswietlona,na plekse pojdzie przedni panel (mdf grubosc 16mm) pleksa bedzie oddzielac przedni panel od reszty obudowy. zreszta co ja bede gadal, niedlugo zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy sceptycznie podchodzi do efektow mojej pracy :) ale nie dziwie sie, dzial modyfikacje powoli schodzi na psy, niestety taka jest prawda. nic tylko pytania jak podlaczyc Ledy itp ;) szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać źle zrozumiałeś moje intencje :) Mi się za bardzo nie ma co podobać bo jeszzce nie skończone.. a wiem jak wygląda mod w trakcie budowy... Mówię ze wygląda obiecująco... i jestem ciekawe co z tego wyjdzie na końcu. Absolutnie nie jestem sceptyczny co do efektów Twojej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...