Skocz do zawartości
yotomeczek

Pentium Mobile Story (akcja Dothan) ...

Rekomendowane odpowiedzi

nie, z nudow z s478 sie lga zrobilo :D yoto jest bardzo zdolny i jakos sobie poradzi, moze o tyle na wc moze roznicy nie byc, ale juz na fc/ln2 bedzie

To taka przeróbka jest możliwa? s478 na lga??? Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinować - proc na gware :D

dobrzy jesteście - powód gwary ?? bo sie nie podoba - nie działa - eee działa ino Oc kiepskie :P

 

A tak serio to nie jest nówka ze sklepu (aż tak mnie nie pogięło)

Proc kosztował sporo poniżej tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrzy jesteście - powód gwary ?? bo sie nie podoba - nie działa - eee działa ino Oc kiepskie :P

 

A tak serio to nie jest nówka ze sklepu (aż tak mnie nie pogięło)

Proc kosztował sporo poniżej tysiaka

To co innego. Pewnie z jakiegoś lapka? :wink: Co masz zamiar robić dalej? szlif odpada :lol:, dorobić IHS? blaszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że mało w temacie teraz bedzie ale musze o to zapytać bo mnie dręczy.

 

 

 

Cytat za stroną "Egielda":

 

"SecondLevelDataCache – Z nazwy tego klucza można dość dużo wywnioskować. Najprawdopodobniej jest to ilość pamięci cache naszego procesora. Microsoft twierdzi, że Windows doskonale wie ile dany procesor ma

pamięci drugiego poziomu, jednak dla bezpieczeństwa możemy mu wpisać wartość jaką posiada nasz procesor. Wartości wpisujemy w systemie 16-owym. Zanim wpiszesz przelicz sobie w kalkulatorze. Dla przykładu na procesorze Pentium 4 Northwood (512 KB L2) w pewnych zastosowaniach uzyskaliśmy wzrost o około 4%. Z kolei na procesorach AMD K7 (zarówno 256 KB jak i 512 KB) żadnych różnic nie odnotowaliśmy.

 

W gałęzi:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management ..."

 

 

 

jaka powinna być wartość 256 L2 Cache'u w układzie 16 stkowym dokładnie ? bo jak na razie sprawdziłem gałąź i mam takie oto cudo : SecondLevelDataCache 0x00000000 (0) i to chyba jest mało poprawnie jeśli dobrze zrozumiałem.. czyli na ile to ustawić ? <w edycji dodam linka do screena>

 

 

 

jeszcze raz przepraszam za umieszczenie tego tutaj ale nie było inaczej jak :D dzięki za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki serdecznie za pomoc :D

 

Yoto .. tak mi przykro że przeszedł Ci koło nosa ten CedarMill ... czy to tanio czy duzo 770 pln ? tak czy inaczej zaczynam się zastanawiać nad przygarnięciem jakiegoś bezdomnego Mobila ... twoje próby chyba napędza Asusowi klienteli :D obserwuje i podziwiam

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki serdecznie za pomoc :D

 

Yoto .. tak mi przykro że przeszedł Ci koło nosa ten CedarMill ... czy to tanio czy duzo 770 pln ? tak czy inaczej zaczynam się zastanawiać nad przygarnięciem jakiegoś bezdomnego Mobila ... twoje próby chyba napędza Asusowi klienteli :D obserwuje i podziwiam

 

RE5PECT

 

jakoś specjalnie się nie napalałem na tego ES :D

 

Więc tak - M780 przeżył szlif :D

Jest troszke lepiej - ale myślę że pokaże na co go stać na subzero temps

Szlif był mozolny - nakleiłem na proca blaszki 1mm miedziane (rdzeń wystaje ok 0,82mm)

i szlif na mokro (papier ścierny na tafli szkła) - proc oprawiony w wycięty socket 478 z nawierconą 479tą dziurką :-P

papiery 240/320/500/800/1200/1500/2000

Dwa wieczory zeszły

Jak zaczął rysować się rdzeń - zmieniałem papier na drobniejszy :D

ładnie się wszystko wyrównało

Dołączona grafika

 

 

woda okoo 10 stopni - więc bez rewelacji

1M na 3080

OC tego M780 porównywalne do M730 - więc nie jest źle

 

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łohoho, szlifowac TAKIEGO proca i to po golym jaju to bym sie bał :] nie no extrim. Planujesz zejsc nizej ze szlifem?

 

skoro o/c porownywalne to bardzo ladnie, teraz tylko go schlodzic, co bedzie pierwsze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Dobra :)

 

Paczka od yota szczęśliwie doszła :)

 

Na dobry początek:

 

CT-479

P4GPL-X

 

oraz sławetny Dothan 730 na którym to właśnie yoto wyprawiał takie cuda. Mam nadzieje że uda mi się dokonać tego co on a może nawet więcej (FC/DI). Powolutku zaczynam oswajać się ze sprzętem, uruchomiła się jeszcze winda z A64 co mnie bardzo zdziwiło ;)

 

Jutro instalujemy świeża winde :)

 

Chłodzenie: narazie cooler od CTka w planach WC a w marzeniach coś zimnego.

 

Do tego trio dodałem 1x512MB Winbond-Seitec (narazie), radka x800xl, dysk SATA Hitachi (wymiana na coś ATA - bo wiadomo z doświadczeń yotomeczka jakie były jaja z dyskami SATA) a wszystko to trzyma zasilacz Chieftec/Sirtec 410W

 

Pierwsze screeny:

 

Memki na 3,3v (wiem musze zrobić moda 3,3v w zasilaczu) puszczone na 200 przy 2-2-2-5 i procek synchronicznie z ramem 200x12=2400MHz

 

btw. niewiem czemu wykrywa mi w cpuz memki jako 160MHz

 

http://i49.photobucket.com/albums/f287/Soker_89/dott1.jpg

 

http://i49.photobucket.com/albums/f287/Soker_89/dott2.jpg

 

Z nudów puszczone 1MB przy 2,4GHz (winda dalej z A64 bo instalka xp + zintegrowany sp2 nie chce ruszyć)

 

"Naciśnij dowolny klawisz..." i kaplica

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trio dodałem 1x512MB Winbond-Seitec (narazie), radka x800xl, dysk SATA Hitachi (wymiana na coś ATA - bo wiadomo z doświadczeń yotomeczka jakie były jaja z dyskami SATA) a wszystko to trzyma zasilacz Chieftec/Sirtec 410W

 

Pierwsze screeny:

 

Memki na 3,3v (wiem musze zrobić moda 3,3v w zasilaczu) puszczone na 200 przy 2-2-2-5 i procek synchronicznie z ramem 200x12=2400MHz

 

btw. niewiem czemu wykrywa mi w cpuz memki jako 160MHz

 

heh

z 1M i CPU-Z wynika że memki faktycznie tak nisko idą ...

musisz je recznie w biosie na 200 ustawić ...

zresztą jak to winbondy to >200 :D

Dołączona grafika

 

 

a teraz moje naj 1M :D

Dołączona grafika

 

 

powodzonka

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda dalej z A64, niewiedzieć czemu ale ciągle nie udaje się wystartować instalki XP.

 

Dla zabawy 2700MHz ram 225 2-2-2-5

 

spi1MB

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Ale wróciłem z gry w kosza także mózg pracuje prawidłowo i myśle ze świeża winda jeszcze dzis się pojawi.

 

EDIT:

 

Popraweczka ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda dalej z A64, niewiedzieć czemu ale ciągle nie udaje się wystartować instalki XP.

 

Dla zabawy 2700MHz ram 225 2-2-2-5

 

spi1MB

 

Ale wróciłem z gry w kosza także mózg pracuje prawidłowo i myśle ze świeża winda jeszcze dzis się pojawi.

 

EDIT:

 

Popraweczka ;)

i zacząłeś osiągać przyzwoite wyniczki :D

kurde nie pamiętam jak mi instalka wind ruszyła ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Windows XP SP2 zainstalowany na dysku SATA

 

na przyszłość: Instaluj spod windowsa, który ewentualnie został Ci jeszcze z poprzedniej konfiguracji i odziwo się uruchomił ;)

 

Jeśli nie: szukaj/zmieniaj i kombinuj w biosie...

 

W tej chwili jestem na etapie doinstalowywania wszystkich rzeczy. A na noc przygotowalem dysk ATA pod benche jest nim Samsung 3,2GB (mam nadzieje ze nie padnie)

 

Jeszcze tu wróce! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z suchym lodem

Proc troche rozczarował :?

przy 3330 pojawił się mur i koniec

 

tak to wyglądało w akcji

Dołączona grafika

 

 

 

i wyniki w Pi

16M 9m57s

Dołączona grafika

 

 

1M 22s.094

Dołączona grafika

 

 

 

Co ciekawe płyta pokazuje ujemne w dziwny sposób do -40 normalnie, a potem już niezmienne -112

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...