Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście AGP... karta ma być do mojego zestawiku... (patrz sygnaturka) ;)

Mam zamiar grac w sumie max. rozdzielczości 1024x768 i mam nadzieje ze wyciągne ponad 6000 punktów bez o/c karty w 3dmark03 przy moim zestawie ;/ Ait Radeon x1600 raczej będzie moją ostatnią kartą na AGP...

 

pozdr.

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzając za Benchmark.pl (news "Wchodzi nowe X1950, ale stare 1900 na razie zostaje" z piątku, 4 sierpnia 2006) pod koniec sierpnia można spodziewać się Radka X1650Pro na AGP...

Macie może jakieś info co do tego, czy poprawiła się jego wydajność w grach, w stosunku do X1600Pro AGP? Bo za 400-500 zł na razie wolę kupić GF6800 na AGP... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona X1600 pro golden,mam pytanie do użytkowników tej karty czy ktoś moze zdejował chłodzenie Zalmamna i sprawdzał ile i w jakim stanie jest nałożona pasta termiczna. pytam dlatego

gdyz na niektórych forach czta się o kartach graficznych innych firm o bardzo malej ręcz sladowej ilosci bylejakiej pasty.

 

pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze tych Radeonów nikt nie chce kupowa i dobrze bo syf jaki rzadko. Przestrzegam nie zdecydowanych nie kupujcie !

A to dlaczego syf?! Możesz to uzasadnić? Chyba stosunek ceny do wydajności jest całkiem dobry? Dlaczego mamy jej nie kupować, wyjaśnij nam! Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego syf?! Możesz to uzasadnić? Chyba stosunek ceny do wydajności jest całkiem dobry? Dlaczego mamy jej nie kupować, wyjaśnij nam!

wpisujac do pzrgladarki " test kart graficzych" pierwszy link :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=71&action=all , wystarczy poczytac : Palit Radeon X1600 PRO Golden - PRO tylko z nazwy?,

GF 7600 GS - killer Radeona X1600 PRO!, a po za tym ATI przyznało , że seria X1600 jest nie zbyt udana. a w praktyce osiągi takie sobie wiecznie nie dopracowane sterowniki. na dzień dzisiejsz ceny GF6700 GS z 256 pamiecia są zblizone do X1600.wiem równiez ze sa zwolennicy ATI i ich nic nie pzrekona.

Ja kupiłem , pzrekonałem sie i dlatego odradzam.czasami na roznego rodzju forum padaja pytania o radeony X1600 pro i zdecydowanie ludzie odradzają ich kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego syf?! Możesz to uzasadnić? Chyba stosunek ceny do wydajności jest całkiem dobry? Dlaczego mamy jej nie kupować, wyjaśnij nam!

Za cene 1600PRO(a nawet taniej) mozna kupic GF7300GT ktory jest wydajniejsza karta.

Za cene 1600XT(niewiele drozej) mozna kupic GF7600GT ktory jest znacznie wydajniejsza karta.

Seria x1600 to dziwne karty bo czasem radza sobie nawet znosnie ale czesciej nie radza sobie i potrafia byc slabsze od leciwego juz radeona 9800PRO.

Ati za bardzo wykastrowalo karte. 4ROP+4TMU to troche za malo przy 12PS i to bardzo skutcznie hamuje karte.

Dlatego ta karta to nieoplacalny zakup.

Na AGP pojawil sie juz GF7600GS(cenowo drozej albo taniej zalezy jaki model x1600PRO AGP ktos kupi), ktory jest lepszym wyborem. I nawet na AGP ta karta to nieoplacalny zakup.

 

Poprostu to wielka pomylka ATI podobnie jak seria x1300.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, już raz w tym topicu opisywałem moją X1600 na AGP, mam jedno pytanko, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu. Czy można bez edycji biosu karty zmusić ją do pracowania na wyższych zegarach zawsze od momentu włączenia systemu? Bo teraz to wygląda tak: włączam system, chce zagrać w coś, odpalam ATItool, podkręcam karte, gram, wyłączam system, robie wszystko od nowa.

Jeżeli nie da sie tego zrobić innaczej niż przez edycje biosu, byłbym wdziękczy za linki do tematów o tym traktujących, najlepiej napisanych lopatologicznie :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W znakomitym programie Ati Tray Tools jest opcja zapisania ustawionych przez siebie zegarow w profilu.

Nastepnie opcja "load selected profile at startup" pozwala na wczytanie tego automatycznie zaraz na starcie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, już raz w tym topicu opisywałem moją X1600 na AGP, mam jedno pytanko, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu. Czy można bez edycji biosu karty zmusić ją do pracowania na wyższych zegarach zawsze od momentu włączenia systemu? Bo teraz to wygląda tak: włączam system, chce zagrać w coś, odpalam ATItool, podkręcam karte, gram, wyłączam system, robie wszystko od nowa.

Jeżeli nie da sie tego zrobić innaczej niż przez edycje biosu, byłbym wdziękczy za linki do tematów o tym traktujących, najlepiej napisanych lopatologicznie :) Pozdro

wytarczy w ATI tool po ustawiwniu rządanych parametrow zapisc je set clock i np. NEW , potem w opcji seitig wybrac 3D-DETECTION tam sobie odzanczyc jakie ustwiena mają byc gdy jest gra 3D w twoim wypadku beda te które sobie wczesniej zapsales na NEW i ewenyalnie po skonczonej grze do jakich uatawien ma powroci ati tool np. defaul. Oczwiście musisz jeszcz w opcji seiting zaznaczy zeby ATI tool uruchamial sie z windowsem i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie ktore juz ktos wczesniej zadal i nie uzyskal odpowiedzi da sie zmienic bios w x1600 pro golden na x1800 albo x1600 gt??? i jak to ustorjstwo bedzie dzialac??

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie ktore juz ktos wczesniej zadal i nie uzyskal odpowiedzi da sie zmienic bios w x1600 pro golden na x1800 albo x1600 gt??? i jak to ustorjstwo bedzie dzialac??

Na x1800 to napewno go nie zmienisz , bynajmniej karta bankowo nie wstanie. Zmiana biosu na x1600xt chyba jest mozliwa patrzac pod wzgledem technicznym , aczkolwiek nie wiadomo czy to sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, według mnie bios od XT na Pro nic nie da... jeżeli nie będzie jakiś sprzeczności i karta ruszy to... i tak Pro i XT różnią się tylko zegarami, więc nie bardzo wiem, po co ryzykować zgona karty. Rozumiem że wgrywanie biosa do X1800GTO odblokowywuje w niej potoki, ale tutaj? Bezsens. Pozatym może byś konflikt i karta może nie wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja ale zmienic bios na 1600xt to juz ma plusy karta zawsze ebdzie podkrecona i wogole jakos tak lepiej :) Moeze wiecie czy komus sie udalo dokonac czegos takiego???

Co do tego, żeby karta zawsze była podkręcona - pytałem o to kilka postów wyzej, i opisany przez forumowiczów sposób (bez zmiany/edycji biosu) jest bardzo wygodny i praktyczny. Jeżeli koniecznie chcesz mieć na sztywno ustawione wyższe zegary, to wyedytuj obecny bios, zero ryzyka, a wgrywanie softu od XT to zawsze zabawa w rosyjską ruletkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, dzięki :)

rabbit... taki maly program do zapisywania i wgrywania biosow do kart ati.... poszukaj w download na techpowerupie jest tam najnowsza wersja dziala w 100% i nie trzeba sie bawic w jakies atitoole.... tylko pamietaj ze ustawienia beda te stala non stop wiec warto potestowac grafe i ustawic najlepsze parametry nie powodujace freezow i itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi AtiTool pasuje bardzo, włącza siię przy strarcie kompa, wycisza mi chałasujący wentyl grafiki (w 2D) i pogania go do pracy na 100% (w 3D). No i widze temp karty cały czas. A biosu na razie nie ruszam :-) ale jak kupie X1800 GTO to będzie inna para kaloszy :) Odblokuje sie potoki i jaaazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona X1600 pro golden,mam pytanie do użytkowników tej karty czy ktoś moze zdejował chłodzenie Zalmamna i sprawdzał ile i w jakim stanie jest nałożona pasta termiczna. pytam dlatego

gdyz na niektórych forach czta się o kartach graficznych innych firm o bardzo malej ręcz sladowej ilosci bylejakiej pasty.

 

pozdrawiam Piotr

a więc rozebralem mojego R X1600 pro golden i okazało się ze pasta termiczna /taka biala nie wiem jakiej firmy/ byla w koło rdenia a na samym rdzeniu bylo jej prawie w cale praktycznie rdzen był czyst . Zmyłem te reszki zmywaczem do paznokci i nałożyłem nową warstwe siver grease TTG-S104od TITANA z resztą tą samą paste wcześniej zastosowałem pod 2 mostki na plycie gł. jaki pod procesora a ze nie miałem zastrzezeń co do jej działania zastosowałem ja do karty graficznej.Efekt zdecydowanie zauważalny natychmisat po włącczeniu kopmutera. Lepej się krenci !

pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą własnie kartą, kupiłem jakiś czas temu ostatnio podpiołem dwa monitory włączyłm klonowanie obrazu. Pare razy pograłem w NFS i komp zaczoł się dziwnie zacowywać. Włączam a tu ciemno, ale po paru restartach zaskakiwał aż do wczoraj. Włożyłem starą karte i działa.

 

Nie bardzo wiem co robić, zgubiłem paragon nie moge jej oddać, myślicie ze się spaliła ?

Edytowane przez LAPIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą własnie kartą, kupiłem jakiś czas temu ostatnio podpiołem dwa monitory włączyłm klonowanie obrazu. Pare razy pograłem w NFS i komp zaczoł się dziwnie zacowywać. Włączam a tu ciemno, ale po paru restartach zaskakiwał aż do wczoraj. Włożyłem starą karte i działa.

Nie bardzo wiem co robić, zgubiłem paragon nie moge jej oddać, myślicie ze się spaliła ?

Od podlaczenia dwoch monitorow napewno to sie nie stalo , problem tkwi raczej w czyms innym , zadam podstawowe pytanie (aczkolwiek watpie rzeby to bylo przez to) : podkrecales karcioche?

PS. napisz jeszcze jaki masz zasilacz w tym kompie.

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od podlaczenia dwoch monitorow napewno to sie nie stalo , problem tkwi raczej w czyms innym , zadam podstawowe pytanie (aczkolwiek watpie rzeby to bylo przez to) : podkrecales karcioche?

PS. napisz jeszcze jaki masz zasilacz w tym kompie.

Karty nie podkręcałem

zasilacz to; ATX 350W, P4 firmy nie moge znaleźć

co prawda czytałem że może być wina zasilacza ale karta działała na tym co jest ok 3-4 miesięcy. Nie wiem czy ma to jakieś ale wentylator działa i to jedyne oznaki życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos w czym mozna sie pobawic timingami na x1600xt? atitraytool nie umozliwia tego u mnie.

Zciągnij sobie najnowsze ATI Try Tools i na 100% będzie można zmieniać timingi. Ja miałem najpierw TT z Omegami i nie było reakcji. Dopiero zciągniecie najnowszych pozwoliło mi na sterowanie timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zciągnij sobie najnowsze ATI Try Tools i na 100% będzie można zmieniać timingi. Ja miałem najpierw TT z Omegami i nie było reakcji. Dopiero zciągniecie najnowszych pozwoliło mi na sterowanie timingami.

no sciagnalem najswiezsza wersje ATT 1.2.6.940 i nie mam opcji zmiany timingow. Kiedys jak mialem jeszcze R9550 byla w zakladce overclocking settings , a teraz jej tam nie widze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...