Skocz do zawartości
AceSkubi

Próbna Matura 2005/2006

Rekomendowane odpowiedzi

prosta byla ... nic nie trzeba bylo umiec i sie napisalo ... temat 1

 

~zycie ludzi w Carskiej Rosji był banalny wręcz.... wszystko w tekstach ...

 

Jedyny problem to pytanie czego brakuje w tym tekscie ...

 

 

Oby taka byla matura ostateczna ;p

 

 

Zobaczymy co na matematyce rozszerzonej wymysla ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. pisalem o carskiej rosji... bo temat ladny, ale ten pierwszy frogment byl dziwny. co o nim napisać? napisalem tresc wlasnymi slowami, cytując i wyszczególniając co wazniejsze... ciekawe co wyjdzie :/

 

a niektóre pytania do tekstu miodka byly głupie... co to do cholery jest nadywzka etyczna...? a sam tekst fajny, moze dlatego ze lubie czytac miodka :)

 

ale tak ogolnie to quite prosta byla :)

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez I temat,a co to fragmentu Pana Tadeusza to mozna byo napisac ,ze nutka przekupienia władzy sie wkradła chociaz tamten niski ranga urzednik (nie pamietam jak go nazwali tam ;) ) mial racje to i tak zostal ukarany... jak odp. testowe zaznaczyliscie ? ja chyba d,c,d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwe to wszystko... szlag mnie tylko trafiał że tak długo siedzieć tam trzeba, 170min to imo lekko o godzinę za dużo na podstawę. Angielski raczej też będzie lekki, ciekawi mnie matma rozszerzona.

A co do tekstu źródłowego z Tadeusza - wpływ klasy społecznej na życie obywateli, znajomości doprowadzające do kuriozalnych sytuacji (osoba nieodpowiednia na dane stanowisko), niesprawiedliwość w państwie dotycząca osób posiadających "wtyki" na górze (fragment na końcu o zmniejszeniu kary poprzez rozmowę z kimś tam).

Rozszerzony też był łatwy, czasu dużo i oba tematy proste do napisania.

Imo ogólnie polskiego czy angielskiego obawiać się nie ma co. Nie wypowiadam się na temat fizyki, którą muszę zdać, bo tego to ciągle nie widzę zbyt pozytywnie, heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR byl nawet latwy, ale pisanie wlasnego tekstu to nie dla mnie (nie umie lac H2O :wink:) Wsumie teraz szkoda ze nie wziolem 1 tematu :D.

 

Jutro angol rozszerzony... heh

A w poniedzialek mata tez rozszerzoan (ta, to musi byc napisana perfekto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo tak trudno moim zdaniem. A rozszezony tylko zobaczylem i wyszedlem bo nie kcialo mi sie pisac.U nas ta mozna bylo zobaczyc.Pisalem na 2 temat, wydawal mi sie latwiejszy.Co do czyt, ze zrozumieniem takie sobie.Chociaz niektore pyt.byly niedoj...:D.Co napisaliscie w 1 zadaniu "Jaka role pelnia akapity 1 i 2?"

I wlasnie jaka jeszcze powinna byc odp. do tego zad. co byla nadwyzka etniczna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, to wy piszecie i rozszerzenia??

bo u nas w szkole wszyscy tylko podstawową piszą, nawet ci ci wybrali rozszerzenia...

U mnie też tylko podstawowa... :?

 

A co do dzisiejszej to w sumie nie była taka trudna... Mówię o pierwszym temacie bo z Chłopów to ja wiem tyle, że ich Reymont napisał... Chyba przespałem jak mieliśmy o tym na polskim :P Pana Tadeusza to oczywiście się zna... (w wersji płynnej także :lol: ) a i Dziady też sobie przypominam... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem temat 2 , pytania otwarte mnie dobijały a co do rozszerzonej brak mi słów dziady cześć IV i wiesz Franciszka Karpińskiego. Jutro angol rozszerzony i w poniedziałek historia rozszerzona. Moje pytanie jaki idiota układa pytania.

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie maturke mam za soba :) W zeszlym roku :) Jakie w tym roku byly tematy na probnej? Jaki mieliscie tekst zrodlowy? Ciekawe, ciekawe... ;) Powodzenia na prawdziwej maturce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo tak trudno moim zdaniem. A rozszezony tylko zobaczylem i wyszedlem bo nie kcialo mi sie pisac.U nas ta mozna bylo zobaczyc.Pisalem na 2 temat, wydawal mi sie latwiejszy.Co do czyt, ze zrozumieniem takie sobie.Chociaz niektore pyt.byly niedoj...:D.Co napisaliscie w 1 zadaniu "Jaka role pelnia akapity 1 i 2?"

I wlasnie jaka jeszcze powinna byc odp. do tego zad. co byla nadwyzka etniczna??

 

co do 1 zadania - to ja napisalem ,ze pełnia role wstępu ,a co do nadwyzki to nie etniczna tylko etyczna :) a co znaczy to tylko sam Miodek wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szkole (w auli) byla fajna akcja, rozpadal sie tak nagly deszcz i grad ze sie cos z dachem stalo i woda czesci ludziom leciala na glowy i arkusze :D

nauczyciele wymyslili ze trzeba przesuwac lawki :) dostalismy az 5min gratis :lol:

 

fajny byl egzamin zawodowy ktory pisalismy tydzien temu :) na dwie klasy technikum ekonomicznego (59os.) zdalo 9 :D :D dyrektorka byla zachwycona :unsure:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem rozszerzoną i powiem tak - jeśli poziom właściwej maturki jest taki sam, to nie widze sensu sie uczyc :lol: . Utwierdzilem sie tylko w przekonaniu, ze matura to banał. Wcześniej pisałem "przedprobną" geografie (rozsz.) - 60% bez ZADNEGO przygotowania. Mam wrazenie, ze jakbym poświecil ze dwie godzinki na przejrzenie podrecznika, to bym napisał na 80-90%. Jedyne co mnie w przypadku polaka wqrwia, to sprawdzanie wypracowan za pomoca jakiegos #$#^#@$ klucza :mur: Napisalem interpretacje wiersza Szymborskiej i jestem z niej zadowolony, ale moze sie okazac, ze dostane np. 20%, bo w kluczu jest inaczej:> Jak to jest, ze zawsze pisalem wypracowania na 4-5, a jak polonistka zaczela sprawdzac za pomoca klucza to nagle same 2 dostaje, mimo iż w moim mniemaniu pisze coraz lepiej? Paranoja.

 

EDIT:

Macie moze jakiegos dzialajacego linka do tego klucza?:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Pamietam te czasy (6 lat temu:P).Probna mnie nie obchodzila - dostalem z niej 2 jedynki bo nawet mi na niej nie zalezalo gdyz nie ma ona wplywu na koniec i nie mialem zamiaru sie uczyc.Dopiero na normalna przysiadlem i poszla niczego sobie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja chodzę do II kl LO, dziś (beta;)) próbna matura u mnie w szkole rozpoczęła się jakoś z rana. Na 10.30 do szkoły miałem. Na j. polskim nauczycielka dostała arkusze do sprawdzenia, przeczytała nam tematy, kilka pytań itp. IMO nie była trudna na podstawowym i rozszerzonym, uważam, że dałbym sobie radę. Teksty i pytania do nich też specjalnie trudne nie były. Właśnie u mnie w szkole rozwiązujemy dużo takich tekstów typu "czytanie ze zrozumieniem i do tego kilka pytań" na j.polskim. Ogólnie najgorzej nie było u mnie w szkole.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze zaliczyc mozna z przyslowiowym palcem ... ;] Natomiast na lepsze oceny trzeba sie bylo troche nagimnastykowac :) Polski mnie srednio interesuje - zobaczymy co bedzie z matmy i fizyki w poniedzialek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...