Skocz do zawartości
AceSkubi

Próbna Matura 2005/2006

Rekomendowane odpowiedzi

Moj angielski wg klucza (dokladnie nie wiem ile pkt za writingi bedzie):

podstawa - arkusz I - 86-100%

rozszerzenie - arkusz II+III - 67-90%

arkusz II - 89-93%

arkusz III - 41-87%

Ogolnie podstawa byla banalna, rozszerzenie do prostych nie nalezalo :/ Mam FCE, a teraz szykuje sie do CAE i musze przyznac, ze zadania trudniejsze od tamtych... A poza tym wg mnie zbyt duza jest roznica miedzy poziomami podstawowym i rozszerzonym. Jedyne co jest na + to niewielka ilosc gramatyki i slownictwa, az sie zasmialem jak zobaczylem te 2 zadanka za 2,5pkt :]

 

w pon. pisze chemie postawa + rozszerzenie i tego jestem najbardziej ciekaw, bo angielski na medyka mi i tak nie potrzebny, raczej dla sportu to rozszerzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pisze sobie historie podstawowa i rozszezona :D ZObaczymy jak to bedzie ale ciezko :D A pasowalo by przekroczyc 50% z podstawy i 40% z rozszeżenia..... a w maju ponad 80% i 60% :D

Ma ktos moze jakies przecieki :D ?

No ja tez czekam na historie podstawowa jeszcze ujdzie gorzej rozszerzona licze na jakieś normalne wypracowania :mur:

 

Co do kolegi wyżej wcale nie uważam że to była prosta gramatyka wystarczy jeden błąd i masz o punktów :wink:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie sluchania ze zrozumieniem z ktorym u mnie troche kiepsko, ale jakos daje rade.

Czy ogladanie angielskich programow typu BBC, Cartoon Network(oczywiscie po angielsku)daje jakies rezultaty??Bo wiem ze ogladanie filmow z napisami daje.A czy samo sluchanie angielskich txt w roznych programach TV daje jakies efekty??Macie moze jeszcze jakies inne sposoby aby sobie pocwiczyc sluchanie ze zrozumieniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ogladanie angielskich programow typu BBC, Cartoon Network(oczywiscie po angielsku)daje jakies rezultaty??Bo wiem ze ogladanie filmow z napisami daje.A czy samo sluchanie angielskich txt w roznych programach TV daje jakies efekty??Macie moze jeszcze jakies inne sposoby aby sobie pocwiczyc sluchanie ze zrozumieniem???

Oczywiście że daje, ja nie mam gdzie ogladac BBC czy Cartoon Network, ale dużo słucham radia BBC i widze poprawe. Oczywiście równocześnie powinienes wkuwac jak najwięcej słówek, bo co Ci z tego że na egzaminie usłyszysz wszystko wyraźnie jeśli nie zrozumiesz znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie zagwarantuje że to Ci w tej chwili bardzo pomoze, mówie to co zauważyłem po sobie. Przez 4.5 roku (od poczatku gimnazjum do 2 klasy LO) chodziłem na korki z angielskiego, po tych 4 latach zorientowałem sie że pomimo tego że nauczylem sie tam całkiem sporo to jednak stoje cały czas na tym samym poziomie (nauczycielka troche odpuscila). Przepisałem sie do innej, gdzie zaczeliśmy nauke z książki do CAE, na początku troche byłem przerażony ilością słówek które musiałem sobie po każdej lekcji wypisac i listeningami na których musiałem sie maksymalnie skupiac zeby cos wyłapac... i wlasciwie na tych wakacjach zauważyłem taki mały przełom, zacząłem rozumiec teksty piosenek podczas sluchania radia (wczesniej troche mnie to wkurzalo ze mi to nie szlo). I od wakacji słucham sobie BBC, nieregularnie, ale słucham. W zeszłym tygodniu zdawałem CAE i właśnie z listeningu jestem najbardziej zadowolony. Jestem więc pewny że czym więcej słucham tym więcej rozumiem i mniej musze sie skupiac na tym co słysze zeby to zrozumiec (na probnej maturze na poziomie podstawowym wystarczylo mi jedno sluchanie zeby rozwiazac listening). Dlatego polecam jak najwięcej słuchac, ale gwarancji nie daje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malcolm, olej programy zagraniczne. 3 seriale:

South Park

Beavis and Butthead

Family guy

 

Zamów sezony w sklepie azerus :D i oglądaj, kupa śmiechu a i język podszkolisz. Aha, zadnych napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien przed maturka ogladalem caly sezon Top Gear (bez napisow, ani oczywiscie lektora) - wydaje mi sie, ze pomoglo, bo mam wszystkie listeningi dobrze ^_^

Wiesz co... tez uwielbiam Top Gear i oglądam na bieżąco... ale cały sezon w jeden dzien ? To juz przesada, nawet Monty Pythona nie mógłbym tyle oglądac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... Panowie... Skończyłem z historii podstawową... Eeeee, arkusz miał prawie 30 stron... Eeee, 100PKT do zdobycia... Było tragicznie. Chyba nie wyda 30% nawet... Trzeba na wyuniki do wieczora poczekac...

 

Anglik i polski łatwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani troche sie nie uczylem na probna matme ;p I przyznam, ze mnie ona zabila :P mam nadzieje, ze z arkusza podstawowego i z rozszerzonego bede mial przynajmniej 30% ;] Duzo zeczy pomylilem :/ Jedynym problemem byl brak wiedzy teoretycznej. Zadania same w sobie az tak super ciezkie nie byly. Ale wiedza teoretyczna klapla :/ Bo niestety w tych ksiazeczka ze wzorami co oni daja to praktycznie nic niema ;] Moja nauczycielka zawsze powtarzala, ze podstawa to wzory i dobrze jest miec wszystkie w glowie, bo jak sie je zna to ma sie pomysl. Byly pomysly ale niestety wzorow brakowalo :P Gdybym przez tydzien nauczyl sie wiekszosci wzorow i mial to napisac jeszcze raz to byl by luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...