Skocz do zawartości
rumun_666

Quake 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co, podchodzicie sceptycznie do tej gry, bo bedzie grafa z Doom3? Paranoja. Ja sie bardzo ciesze, bo imo jest ona bardzo miodna. Niby bardzo wymagająca jeśli chodzi o sprzęt, racja. Ale jak się już zapoda te wysokie detale, to wtedy się o tym zapomina. Jakos wiekszosc z was mysli, ze jak juz bedzie taka sama grafa (choc ja mysle, ze bedzie jeszcze bardziej dopracowana), to gra bedzie tylko wierna kopia. Ale przeciez tak byc nie musi. Zapominacie o bardzo waznych cechach Quaków - przede wszystkim grywalność, multiplayer. Jak do tego dodadzą jakąś ciekawą fabułkę, w ktorej od czasu do czasu autorzy zaskocza nas jakas lamigowka, będzie naprawdę miodzio.

 

Z treści tego posta zapewne wynika, ze jestem jakims zagorzalym fantykiem d3 itd. , ale wcale tak nie jest. ;)

 

Jesli dalej tak bedziecie myslec o Quake4, to bedzie on dla was bardzo milym rozczarowaniem :wink:

 

Ja osobiście już się nie mogę doczekać. Tyle.

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake 4 wywołuje u mnie mieszane odczucia, bo przecież chyba nie da się drugi raz zrobić tak unikalnej gry jak Q2. Najlepszy przykład to badziewny Q3A, w którego zagrywałem się maniakalnie do puki nie odkryłem Quake2. No i tak mi zostało :lol: Polecam moda gloom B) IMO najlepszy mod jakiego można było zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, imho w q3 fizyka ruchu jest doskonała! nie wiem jak oni to zrobili panowie z id.. ale powiem jedno, żadna gra tak mnie nie uszczesliwila:D

popatrząc na doom3 czy halflife2 to jednak ta fizyka jest dobra do gry, ale q3 ma tą fizyke najlepszą!! jak ruszą ją w q4 to nie zagram dluzej.

1420879[/snapback]

zebys pogral troche w doom3 na MP, to bys wiedzial ze movement w doomie jest calkiem mily i bardzo przypomina ten z doom3.

 

Quake 4 wywołuje u mnie mieszane odczucia, bo przecież chyba nie da się drugi raz zrobić tak unikalnej gry jak Q2. Najlepszy przykład to badziewny Q3A, w którego zagrywałem się maniakalnie do puki nie odkryłem Quake2. No i tak mi zostało  :lol: Polecam moda gloom  B)  IMO najlepszy mod jakiego można było zrobić  :D

1453285[/snapback]

Q3A to najlepsza platforma turniejowa jaka powstala. kazdy quake jest swietny na MP, i nie mozesz pisac takich glupot. zreszta piszesz o jakis modach, wiec nie ma o czym rozmawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ale co, podchodzicie sceptycznie do tej gry, bo bedzie grafa z Doom3? Paranoja. Ja sie bardzo ciesze, bo imo jest ona bardzo miodna. Niby bardzo wymagająca jeśli chodzi o sprzęt, racja. Ale jak się już zapoda te wysokie detale, to wtedy się o tym zapomina. Jakos wiekszosc z was mysli, ze jak juz bedzie taka sama grafa (choc ja mysle, ze bedzie jeszcze bardziej dopracowana), to gra bedzie tylko wierna kopia. Ale przeciez tak byc nie musi. Zapominacie o bardzo waznych cechach Quaków - przede wszystkim grywalność, multiplayer. Jak do tego dodadzą jakąś ciekawą fabułkę, w ktorej od czasu do czasu autorzy zaskocza nas jakas lamigowka, będzie naprawdę miodzio.

 

Z treści tego posta zapewne wynika, ze jestem jakims zagorzalym fantykiem d3 itd. , ale wcale tak nie jest. ;)

 

Jesli dalej tak bedziecie myslec o Quake4, to bedzie on dla was bardzo milym rozczarowaniem  :wink:

 

Ja osobiście już się nie mogę doczekać. Tyle.

1453232[/snapback]

Ale tu nie chodzi wogole o grafike tylko o sposob rozrywki.Te gry,ktore wymienilem jako jedyne dzisiaj nie maja w sobie ani kszty monotoni, a inne to juz przezytek.Te gry co wymienilem to prawdziwe perelki,ktore bedzie sie wspominalo w przyszlosci z lezka w oku a taki D3 albo Q4?? Forgieret Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie sobie szczerze.Ktora z tych gier bedzie lepsza (mimo,ze to inne gatunki) i na ktora bardziej czekacie.Q4 czy PoP3,Q4 czy NFS9,Q4 czy TR7 ?? Porownajcie te gry a zobacyzcie ze zadnej z nich Q4 nie umywa sie nawet do piet.Taka bolesna prawda

1452439[/snapback]

 

to zalezy akurat dla mnie sie one do q4 nie umywaja w pop3 i tr7 bedzie gral moj 10 letni brat nfs jest ok ale quake heh..... toz to sam miod jak narazie ( 1, 2 i 3 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi wogole o grafike tylko o sposob rozrywki.Te gry,ktore wymienilem jako jedyne dzisiaj nie maja w sobie ani kszty monotoni, a inne to juz przezytek.Te gry co wymienilem to prawdziwe perelki,ktore bedzie sie wspominalo w przyszlosci z lezka w oku a taki D3 albo Q4?? Forgieret

1455612[/snapback]

podziel sie wrazeniami z q4, sam jestem ciekawe czy fajne. tylko zakonczenia nie mow, bo sam chce przejsc, a i napisz jak multi sie sprawuje.

 

btw pisze sie forget it :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wiem jak sie pisze lepiej niz Ci sie wydaje.Narazie zobaczylem na trailerach co nieco i widze jak jest.Fakt,ja nigdy nie oceniam gry na podstawie trailerow screenow wypowiedczi innych czy nawet dem,ale tu wyraznie widac,jaki to bedzie gatunek.Co do Popa i TR to to sa aqrat gry,ktore bija na glowe grywalnoscioa wszystko co do tej pory wyszlo.Ustanowily one nowy standard a Q4 to istny klon Dooma,czyli idziesz do przodu i zabijasz hordy potworow,przesuwasz dzwignie,idziesz dalej.W Popie i TR masz zagadki,ktore wymagahja od gracza troszq precyzji,logicznego myslenia i dostarczaja mnostwo zabawy,czyli czegos, o co chodzi w grach komputerowych.Q1 nie bylo pierwsza gra z grafa 3D tylko wlasnie TR,poozatym w Q1 nie ma pelnego 3D,ten byl wlasnie w TR.Wogole nie ma co porownywac,Q4 bedzie cienkie i to jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q1 nie bylo pierwsza gra z grafa 3D tylko wlasnie TR

Z historii gier dostał byś "1 i przyjdź jutro z rodzicami" czy ty kiedykolwiek widziałeś quake1? Widzę że pokiełbasił ci się q1 z duke'm. Gra wyszła wcześniej, miała pełne 3d, spiritów nie ma, wspierała akceleratory grafiki i wymagania miała jak na tamte czasy kosmiczne, do full detali potrzebny był nawet procesor pentium i karta voodoo, która była wtedy taką samą nowością jak physx dzisiaj. TR to klasyczna strasząca pixelami giera, fakt Lara wyglądała jak na tamte czasy niczym syrenka z demka n-vidii, ale technicznie gra zbytnio się nie wyróżniała.

 

A i bym zapomniał gry w 3d, powstawały już conajmniej cztery lata przed q1 i TR (wolfenstein3d 1992r.moja ulubiona gra z podstawówy), co prawda przeciwnicy byli dwuwymiarowi ale otoczenie już nie.

 

kto tu ma 1 z historii ?[;

pierwszą grą w pełni 3d był q1. wszystko wczesniej było w 2.5d tzn obiekty 2d na 3wymiarowych tłach.

1458187[/snapback]

Z historii ja gały, jak widzisz, nie mam, za to ty masz ją napewno z czytania ze zrozumieniem :peace: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z historii gier dostał byś "1 i przyjdź jutro z rodzicami" czy ty kiedykolwiek widziałeś quake1? Widzę że pokiełbasił ci się q1 z duke'm. Gra wyszła wcześniej, miała pełne 3d, spiritów nie ma, wspierała akceleratory grafiki i wymagania miała jak na tamte czasy kosmiczne, do full detali potrzebny był nawet procesor pentium i karta voodoo, która była wtedy taką samą nowością jak physx dzisiaj. TR to klasyczna strasząca pixelami giera, fakt Lara wyglądała jak na tamte czasy niczym syrenka z demka n-vidii, ale technicznie gra zbytnio się nie wyróżniała.

 

A i bym zapomniał gry w 3d, powstawały już conajmniej cztery lata przed q1 i TR (wolfenstein3d 1992r.moja ulubiona gra z podstawówy), co prawda przeciwnicy byli dwuwymiarowi ale otoczenie już nie.

1458155[/snapback]

kto tu ma 1 z historii ?[;

pierwszą grą w pełni 3d był q1. wszystko wczesniej było w 2.5d tzn obiekty 2d na 3wymiarowych tłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro mnie akurat sp nie interesuje(mp only), ale jak juz to taki doom3 wcale nie jest gorszy od hl2.

 

tak w ogole to widze, ze nie masz pojecia o czym piszesz.

 

zastanawiam sie jak w ogole mozna tomb raidera do quake porownywac B)

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak sie pisze lepiej niz Ci sie wydaje.Narazie zobaczylem na trailerach co nieco i widze jak jest.Fakt,ja nigdy nie oceniam gry na podstawie trailerow screenow wypowiedczi innych czy nawet dem,ale tu wyraznie widac,jaki to bedzie gatunek.Co do Popa i TR to to sa aqrat gry,ktore bija na glowe grywalnoscioa wszystko co do tej pory wyszlo.Ustanowily one nowy standard a Q4 to istny klon Dooma,czyli idziesz do przodu i zabijasz hordy potworow,przesuwasz dzwignie,idziesz dalej.W Popie i TR masz zagadki,ktore wymagahja od gracza troszq precyzji,logicznego myslenia i dostarczaja mnostwo zabawy,czyli czegos, o co chodzi w grach komputerowych.Q1 nie bylo pierwsza gra z grafa 3D tylko wlasnie TR,poozatym w Q1 nie ma pelnego 3D,ten byl wlasnie w TR.Wogole nie ma co porownywac,Q4 bedzie cienkie i to jest moje zdanie.

1457806[/snapback]

Oj stary jakie ty bzdury piszesz to zygac mi sie chce! dla mnei kazdy quake jest 100 razy grywalniejszy od jakiejsc glupiej panny z kucykiem ktora skacze ze skaly do skaly zabija wilki i wciska kamienie ( wielkei zagadki ) ta gra jest strasznie monotonna. Ale oczywiscie to tylko moje zdanie ktorego nei wypowiadalem bo szanuje innych zdanie ale jak zobaczylem ze Ty twierdzisz ze quake jest niegrywalny i nie mozesz pojac sie ze innym ludziom sie moze podobac to nie moge wytrzymac. quake na multi bije wszystko. zreszta fizyka tej gry pozwala jak traktowac prawie jak sport glupie ruchy trzeba cwiczyc tygodniamy zeby wykonac jakis skok na mapie :> wiec stary graje sobie w swoje popy i try skacz sobie po skalach i zabijaj weze ale nie wypowiadaj sie na temat gier o ktorych nie masz pojecia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Po 1 - ja doskonale wiem,kiedy co wyszlo tylko mowie,ze Quake nie byl w pelni gra 3D tylko TR.Po 2- w Quaku tylko biegales i zabijales hordy potworow a wokol pikseloza.Po 3 tam byl super klimat i wogole ta gra ma to cos.Po 4 zobacz sobie na roznych forach ile ludzi jeszcze gra np w Q1 a ile w TR1 i sobie policz ile kto gra i w co.Po 5 - Icekiepie (nie nawidze obrazac ludzi,ale nie wy3malem takze sory 4 ranga wyzsza za to) Ty chyba nie masz pojecia o Tr a nie ja o qwaku bo aqrat skonczylem wszystkie kwaki a. Ty zapewne zagrales 2 levele w tomba czy w popa i pierdzisz bzdurami.Po 6 - Shifter - w pelni sie z Toba zgadzam.Piwa dla Ciebie,to byl last time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - ja doskonale wiem,kiedy co wyszlo tylko mowie,ze Quake nie byl w pelni gra 3D tylko TR.Po 2- w Quaku tylko biegales i zabijales hordy potworow a wokol pikseloza.Po 3 tam byl super klimat i wogole ta gra ma to cos.Po 4 zobacz sobie na roznych forach ile ludzi jeszcze gra np w Q1 a ile w TR1 i sobie policz ile kto gra i w co.Po 5 - Icekiepie (nie nawidze obrazac ludzi,ale nie wy3malem takze sory 4 ranga wyzsza za to) Ty chyba nie masz pojecia o Tr a nie ja o qwaku bo aqrat skonczylem wszystkie kwaki a. Ty zapewne zagrales 2 levele w tomba czy w popa i pierdzisz bzdurami.Po 6 - Shifter - w pelni sie z Toba zgadzam.Piwa dla Ciebie,to byl last time

1458836[/snapback]

zdenerwowalo mnie to ze tak pewnie wypowiadasz sie o grze ktora jeszcze nie wyszla

dobra ty wolisz tr i pop ja wole quake ( przeszedlem pierwsze 3 czesci tr reszte odpuscilem ) i na tym zakonczmy a co do tego ile osob gra to nie wiem nie bede liczyl po forach :> wiem ze w q1 a raczej qw gra bardzo duzo osob po necie caly czas stoja serwery jak na gre 9 letnia to dobry wyczyn :> zreszta to calkiem inne gry nevermind

 

peace and love

Edytowane przez icemanhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro2 zrozum wkoncu , ze quake to przedewszystkim gra multiplayer , od ktorej praktycznie zaczol sie esport i twoje posty porownujace q1 do tr sa conajmniej komiczne.W quake praktycznie wszystko bylo rewolucyjne , poczawszy od pelnego 3d [hydro oswiec mnie co jest 2d w quake1] , poprzez niesamowicie grywalny tryb mp , a na modyfikowalnym w duzej czesci kodzie i setkach modow skonczywszy. TR byl na tamte czasy gry bardzo dobra i rowniez w pewien sposob rewolucyjna , bo stworzyl Lare jako postac nie tylko znana garstce fanow gry, ale przyrownywac sie do quake nie moze w zaden sposob, po prostu q1 jak na tamte czasy to byl czysty geniusz tworcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Do czasu premiery chocby jakiegos beta demo sie na temat q4 wogole nie wypowiadam,powiem tylko,ze nie mowilem nic,ze q1 byl zly,ale dla mnie rewolucyjny byl TR a Q1 nie byl dla mnie takim przelomem,ot - koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q3A to najlepsza platforma turniejowa jaka powstala. kazdy quake jest swietny na MP, i nie mozesz pisac takich glupot. zreszta piszesz o jakis modach, wiec nie ma o czym rozmawiac.

1454391[/snapback]

Lol :lol: Nie komentuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

pod jakim wzgledem byl rewolucyjny tomb raider? =DDD

1459217[/snapback]

Pod kazdym : grafa,muza,klimat,grywalnosc czyli cos czego nie maja prawie wogole dzisiejsze gry.Czasem tylko trafimy na perelki pokroju HL2,Splinter Cell,PoP,Far Cry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake byl gra rewolucyjnoa tak samo jak i TR, z tym ze kazde w swoim gatunku.

a co do stwierdzenia ze Quake nie byl w pelni 3D, to jest ono poprostu smieszne.

Jak by nie patrzec quake ma bardziej zawansowany silnik od pierwszego tomb raidera w ktorym bylo widac jeszcze wiecej pikseli i do tego nie filtrowanych :mur:

Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym Quake-a i TR nie porównywał w ogóle. Jakoś TR mnie nie wciągnął, a w takie Q2 gram od kąd pamiętam. Po za tym gry są zupełnie różne i porównywanie ich nie ma zupełnie rzadnego sensu. Jaki cel ma porównywanie, że tu było widać piksele a tu nie? Przecież w grach chodzi o gameplay, a nie grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hydro2- noż sam się w kieszeni otwiera jak się czyta twoje wypociny... kwestię twego gustu (jego ewentualnego braku też) odkładam na bok bo o nim się nie dyskutuje.

 

Widzę, że chłopaki ci 'popuścili' ale ja jestem dociekliwy facet. Wytłumacz mi dlaczego ty, wbrew całemu światu, twierdzisz, że q1 nie był w PEŁNI 3d? To twoja kolejna prowokacja w stylu tej z "emulatorem PS2"? Bo nie "chwytam"...

 

Wybaczcie o/t ale jest szansa, że się czegoś nowego dowiemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2- w Quaku tylko biegales i zabijales hordy potworow a wokol pikseloza.

nie powiem niezła smiechawka :lol:

a w tr co było (granie w szachy czy co) , smieszny z ciebie człowiek

dawno się tak nie usmialem

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Do czasu premiery chocby jakiegos beta demo sie na temat q4 wogole nie wypowiadam,powiem tylko,ze nie mowilem nic,ze q1 byl zly,ale dla mnie rewolucyjny byl TR a Q1 nie byl dla mnie takim przelomem,ot - koniec

1458927[/snapback]

JW - finish bo widac,ze niektorzy nigdy nie zrozumieja zwlaszcza icekiep.PS - sory za kiepa.Draak Ty tez czasem przesadzasz.Czasem potrafisz byc wporzo,ale czasem to mnie az ........ bierze :angry: Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I vice versa kolego ;) Często piszesz do rzeczy ale czasem posadzisz takiego kwiatka jak z tym q1 i wtedy nie wiadomo jak się zachować (brać to na poważnie, czekać na odpowiedź czy zlać to?).

 

Nie chciałem Cię wkurzyć.

 

Peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...