Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

Temat marka na XS został już ustalony a prawdopodobnie są to sztuczki ktore maja na celu podniesienie wyniku. Dzisiaj zwiększe troche napięcie i może troche pójdzie wiecej jak bedzie mi sie chciało.

 

daj cynk na pw (pokradniemy razem ;) ) :rolleyes:

a co do wyniku X2... rzeczywiście ma spory :), ale przynajmniej nie jadę po nim. Jak niektórzy forumowicze i screen mi w zupełności wystarczy (ale orbem bym nie pogardził ;) ).

X2… jak byś miał chwilkę czasu to może byś zrobił bencha w COD 2 :)

Linka do orba nie dam bo futuremark nie rozpoznaje układu graficznego i nie moge dac published :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co - ot cała polska mentalność... Jak ktoś juz cos drogiego kupi to zaraz zazdrosć. Ehh...

Po to są topowe karty by je ktoś kupił. A jak kogos nie stac to niech nie robi z siebie idioty.

 

X2, bartezjusz - jak tam z OC? Dawajcie jakies teściki wykręconych graf. Interesowałby mnie szczególnie FEAR w 1280x1024 AAx8 AFx16 - na defaulcie i OC.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy już po testach. Takty mojego xt są w sygnaturce. Bartka x1900 pracował jako xtx. Różnica wyniosła, uśredniając, 10%. Naturalnie, x1900xt można dalej "cisnąć", ja u siebie już pasuję.

 

Hanu, specjalnie dla Ciebie ;)

 

1. FEAR- 1280,AAx2,AFx8,max bez SS.

 

x1800xt o/c= avg. 80fps, x1900xtx= avg. 86fps. Każda karta generowała 100% fps w przedziale powyżej 40kl/s

 

2. marek05 x1800xt o/c= ok. 10,8k, x1900xtx= 11,3k. Po dalszym o/c pękła bariera 11,5k ;)

 

3. marek06 x1800xt o/c= SM 2.0- 2k, x1900xtx- 2,15k; SM 3.0- 2,1k, x1900xtx- 2,34k

 

4. x3 1280, AAx4, AFx8 x1800xt o/c= 60fps, x1900xtx= 67fps

 

Ogólnie super karciocha, warta ceny i moim zdaniem, egz. Bartka jest podatny na o/c. Przesiadka z x1800xt po o/c jest wątpliwa, ale to raczej nie użytkownicy tych kart byli targetem ati ;) Jednak w segmencie premium nawet bym się aktualnie za gtx512 nie oglądał.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki draak, o to mi mniej więcej chodziło ( choc prosiłem o ostrzejsze upiekszacze ). Jak wspominałem wcześniej - r580 nie zrobi na posiadaczach r520 wiekszego wrazenia, ale dla całej reszty to jednak potężny skok wydajności.

Choć jesli mam biadolic to spodziewałem sie po r580 więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przyatakowac chce 12tys w 05 i 6tys w 06

 

wydaje sie ze obalenie 1 wyzwania nie bedzie problemem to z 2 moze juz nie byc za wesoło-ale zobaczymy

 

problemem , póki co jest znalezienie odpowiedniego v dla gpu (nie wiemy jakie jest def dla 3d)

moze ktos , kto na bieżąco sledzi wątki na xs podzieli sie wiedzą

 

ati overdrive umozliwia oc tylko do poziomu 690/800 a "lewy piszczel" mówi mi ,że stać ją na dużo więcej

 

mały edit:

oc tylko do 690/800 (na tyle na ile ppozwala overdrive czyli jak sadze duzo ponizej potencjału)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

po ustaleniu bezpiecznego v w 3D dzieki pomocy atitoola licze po cichu na wiecej

 

co do wyników na podanych wyzej ustawieniach x3 i fear:

 

1.x3- 68,5 (4xaa, 8xainzo)

2.fear :

min 41

avg 91

max 228

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już 6 koła :) :D

 

I powiem jedno to jeszcze nie koniec możlwiosci karty ale koniec na dzisiaj :D

 

Prosze nie sugerowac sie po prawej stronie wynikiem 5999 nie zaktualizował sie i był z mniejszymi zegarami dopiero po wylaczeniu okienka z wynikiem wynik ten sie aktualizuje.

post-129676-1138400674_thumb.jpg

Edytowane przez X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już 6 koła :) :D

 

I powiem jedno to jeszcze nie koniec możlwiosci karty ale koniec na dzisiaj :D

 

Prosze nie sugerowac sie po prawej stronie wynikiem 5999 nie zaktualizował sie i był z mniejszymi zegarami dopiero po wylaczeniu okienka z wynikiem wynik ten sie aktualizuje.

czemu nie podales jakie zegary grafy, co z cpu itd. ??? :unsure: :-| czy to moze byl max ustawienia z overdriva?

 

mimo to wyniczek fajny

pozdro

 

P.S. napisz cale info ile? czym? itd.

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego postu wynika to że X1900XT jest niemal identyczny jak X1800XT (pozostanie tylko różnica w ilości procesorów cieniowania). Pozdrawiam.

Dokladnie ale mam juz na stanie wersje XT i powiem ci ze kreci sie az milo grubooo powyzej specyfikacji XTX:))

Pozdrowionka

 

 

zapowiada sie po rpostu udoskonalony produkt, ciekawie jakz kręceniem go... ja mimo wsyzskto ze zmianą grafy się wstrzymam do premiery tego. Teraz mógłbym kupić X1800xl...ale chbya warto poczekać chwilkę i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Dokladnie ja tak samo zaczekalem do premiery i niezaluje .

Cena za wersje XT minimalnie drozsza od 1800XT a technologia i wydajnosc jednak duzo wyzsza noi przetaktowywanie wspaniale -memorki z bardzo krotkim czasem dostepu na XT z tego co wiem identyczne co na XTX:))

Pozdrowionka

 

 

Dzięki draak, o to mi mniej więcej chodziło ( choc prosiłem o ostrzejsze upiekszacze ). Jak wspominałem wcześniej - r580 nie zrobi na posiadaczach r520 wiekszego wrazenia, ale dla całej reszty to jednak potężny skok wydajności.

Choć jesli mam biadolic to spodziewałem sie po r580 więcej.

Tak ja wczesniej posiadalem 6800ultre skok naprawde potezny na wersje 1900XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D bo w przypadku X1800XL to ATI poleciało w chxja obcinając jeden mofset :mur:

 

P.S. Na jakich zegarach grasz aktualnie ? wszystko stabilnie po OC ?

 

ccc pozwala jeynie na oc do poziomu 690/800 -wsjo bangla ideal

 

lepsze oc pewnie wraz z nowymi catlystami wraz z ati tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sprzedałeś vga ;) Mierzysz w x1900xt, Tranquility?

Nie wiem jeszcze... najwyżej podkręcę tę grafę co mam :lol: :wink:

 

 

ccc pozwala jeynie na oc do poziomu 690/800 -wsjo bangla ideal

 

lepsze oc pewnie wraz z nowymi catlystami wraz z ati tool

:D Rozumiem że stery z płytki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osigam na X2 3800, 2 GB Hynix D43, x1900 xtx - BEZ OC zadnego

5350 - W oc sie jeszcze nie bawiłem... Niestety aby mocniej sie karta pobawic trzeba czekac na sterowniki 6.2 ... wkurzajace ze ATI znowu nie wydało dobrych sterow z karta... (to samo było z x1800...) ... :)

Ale karta robi pozytywne wrazenie i w 1600-1200 spokonnie sie we wszytko pogra z aax4 i afx16:) albo w 1200-1024 z AAA x4 i HQ AF x16

Bardzo miło mnie ta karta zaskoczyła (przesiadłem sie z Gefroca 6800 gt)... Tylko dlaczego ATI musi sie przy tym chlodzeniu upierac... !!! U mnie w windzie jest ok. 50 stopnie wszytko zalezy jak dlogo działa komp i czy oko otwarte:) ale wacha sie dokladnie miedzy 48 a 56:) ... w stresie max widzilem 75 ... :)

CO do podkrecania to jest o rzuadzonko od ATI kotre pozwala zminiac Napiecia... i wtedy mozna przebic bariere 700 na rdzeniu... pewnie przy wodnym chlodzniu 800 nie bedzie problemem;) ...

 

Co to jest Shader Particles (SM 3.0) ??

Bo mark 2006 twierdzi ze moj x1900 xtx tego nie osbsloguje:)

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, 800MHz na rdzeniu w r580 (jak i r520) na chłodzeniu wodnym (nie FC) jest całkowicie nierealne, to raz. A dwa- jeśli dana pozycja działa Ci płynnie z ustawieniem AFx16 to od razu można ustawić AFx16HQ, bo opcja ta powoduje spadek wydajności rzędu 3-5%- dlatego rozróżnienie albo 1600x1200+AAx4+AFx16 lub 1280x1024+AAx4+AFx16hQ wydaje mi się conajmniej dziwnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest znacznie wiekszy spadek w niekotrych grach... np. FEAR po odpaleniu 1600-1200 z HQ ma spadki czesciej pozniej 24 fps niz jak sie tego nie właczy... z tego co wiem to HQ działa tylko z tekturami Alfa... ale moge sie mylic:) Ze spraw technicznych jestem sredni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900 XTX 512MB

 

3DMark 2006 default: ok 4200 pkt po OC na 690/1600 4990 pkt :mur: albo to wina procesora albo szkopuł tkwi gdzieś indziej... :?

 

no na bank masz cos nie tak powinienes miec spokojnie powyzej 5k na tym procku - zobacz na wynik bartezjusza

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj szczegółowe wyniki z poszczególnych testów (w fps'ach). Najlepiej wklej screen.

 

Marka pusczasz na 4 kościach pamięci? Wtedy masz pamięci na 2T. Spróbuj tylko z dwoma kostkami (1T), choć nie sądzę, by to była przyczyna tak słabego wyniku. Ale spróbować warto, w końcu nic Cię to nie kosztuje.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj szczegółowe wyniki z poszczególnych testów (w fps'ach). Najlepiej wklej screen.

 

Marka pusczasz na 4 kościach pamięci? Wtedy masz pamięci na 2T. Spróbuj tylko z dwoma kostkami (1T), choć nie sądzę, by to była przyczyna tak słabego wyniku. Ale spróbować warto, w końcu nic Cię to nie kosztuje.

 

4 kości można raczej wykluczyć ponieważ wcześniej miałem X1800XL i było ok, przyczyną być może jest mój system który ma z rok i przez ten czas przewinęły się różne karty nVidi jak i ATi na przemian, być może zostało coś ze starych sterów co hamuje teraz moją kartę albo jakiś konflikt sam nie wiem - windowsa mam zamiar przeinstalować dopiero jak wyjdą nowe Catalysty 6.2... muszę parę rzeczy zrobić i potem wstawie zrzut...

 

UpDate:

 

Wyłączyłęm A.I. w sterach i wynik się podniósł do 4774 pkt na default ale nadal nie wiem czy to dobry wynik jak na mój cały sprzęt :?

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility, jeżeli karta jest na def. taktach to na a64 (nie x2) dużo więcej nie wyczarujesz. Naturalnie, mipmapy masz na max performance?

 

Format c: może coś tam pomóc, jednak najwięcej dadzą Ci: cat. 6.2, o/c vga i... x2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility, jeżeli karta jest na def. taktach to na a64 (nie x2) dużo więcej nie wyczarujesz. Naturalnie, mipmapy masz na max performance?

 

Format c: może coś tam pomóc, jednak najwięcej dadzą Ci: cat. 6.2, o/c vga i... x2 ;)

Tam napisałem wcześniej jakie wyniki są na default a jakie nie a mipmapy były na default ( ma jakość) jak wszystko prócz AI wyłączone... Najważniejsze dla mnie to znaleść kogoś kto ma podobną konfigurację co ja + X1900 XTX wtedy wszystko mogło by się wyjaśnić...

 

I parę kolejnych wyników (grafa na default i stery też prócz A.I. które jest wyłączone):

 

3DMark 2005 - 10.588 pkt

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

3DMark 2003 - 17.998 pkt

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

P.S. Myślicie że ATI wypuści w nast. tygodniu Cat 6.2 ?

 

UpDate:

 

Po OC na 690/1600 wynik w 3DMark 2006 to 4921 pkt - bez OC mam 4774 pkt a teraz po OC zaledwie 4921 pkt hmmm

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mały UpDate znowu po zmiane mipmap na wydajność wynik doszedł do 5043 pkt ... czyli nie patrząc na wyniki procesora to okazuje się być prawie to samo co u Bartezjusza - zgadza się mniej więcej... no nic jak stanieją dwurdzeniowce to może się skuszę ;-)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślimy, że wypuści (pracownik sapphire tak pisałe na xs).

 

Wyniki możesz przecież porównać z Bartezjuszem, nie patrząc na cpu score, ale mipmapy daj na max perform. bo tak wtedy było testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim x2 podtaktowanym do 2350 mhz mam oglny wynik przy najgorszej wydajnsoci na 5540 przy najleprzej jaksci (AI OFF) niecałe 2400... :) ale poszczegolne wyniki poza CPU mam gorsze od ciebie Tranquilit.... ale to tak o 100 punktow... a o 700 mam wiecej w CPU;D:) I tutaj wynik na maxa Podbija...

http://img56.imageshack.us/img56/635/1234yk.jpg

Looknij sobie:)

Radze jak bedziesz zmieniac to wybrac selekta... ja zaryzykowałem sklepowke i mam 2350 mhz MAX.. (chodz jeszcze walcze moze troche wiecej wyciagne... ale na wiecej niz 2.4 raczej nie licze...) Co grosza zmieniłem z amd 3000 64@ 2.6 ghz;P i gdybym nie grzebał w Maxie to bym załował zmiany (wiez mi w grach napewno teraz lepiej jest miec 2.6 jeden rdzen niz 2.4 dwa rdzenie...) ... ale wydajnosc w renderingu to jest niedoprownania... 2 razy krocej... nic dodac nic ujac;D:)

 

Swoja droga zauwazylem pewna rzecz ze Wyniki w recenzjach maja wyzsze niz sa u urzytkownikow (tylko w makru 2006)... i tak na 2 rdzniowcu 2.2 ghz (2x1024 L2- tutaj przewaga nad moimi 2x512) wyniki sa podobne jak u mnie na 2350... nie było by w tym nic dziwne jak tamte sa robie na XT ... :) (a patrzac po forach wyniki mam jak najbardziej w normie...) Cos chyab te Bety dostarczone do serwisow sa leprze od tego co dołacza Sapphire;) (albo bardziej zoptymalizowane pod Marka ...)

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim x2 podtaktowanym do 2350 mhz mam oglny wynik przy najgorszej wydajnsoci na 5540 przy najleprzej jaksci (AI OFF) niecałe 2400... :) ale poszczegolne wyniki poza CPU mam gorsze od ciebie Tranquilit.... ale to tak o 100 punktow... a o 700 mam wiecej w CPU;D:) I tutaj wynik na maxa Podbija...

http://img56.imageshack.us/img56/635/1234yk.jpg

Looknij sobie:)

Radze jak bedziesz zmieniac to wybrac selekta... ja zaryzykowałem sklepowke i mam 2350 mhz MAX.. (chodz jeszcze walcze moze troche wiecej wyciagne... ale na wiecej niz 2.4 raczej nie licze...) Co grosza zmieniłem z amd 3000 64@ 2.6 ghz;P i gdybym nie grzebał w Maxie to bym załował zmiany (wiez mi w grach napewno teraz lepiej jest miec 2.6 jeden rdzen niz 2.4 dwa rdzenie...) ... ale wydajnosc w renderingu to jest niedoprownania... 2 razy krocej... nic dodac nic ujac;D:)

Raczej nie prędko będę zmieniał na dwurdzeniowca bo to nie ma sensu (stanowczo za drogie są jeszcze...) do pracy akurat dwurdzeniowiec mi nie jest potrzebny a w grach póki co różnicy praktycznie nie robi (oprócz 3DMarków....), jak ceny spadną do ok 500-700 zł i będą gry w których będzie widać znaczącą poprawę wydajności to się pomyśli o zmianie proca :-) A póki co to się cięszę z X1900 XTX bo rzeczywiście daje niezłego kopa w grach :D

 

P.S. Wiecie może czy są jakieś "modowane" -nieoficjalne stery pod X1900 lub skąd można ściągnąć te bety 6.2 :wink: ?

 

UpDate

 

Przypadkiem trafiłem na recke X1900 XTX na frazpc no i się ździwiłem bo procesor ten sam co mój A64Venice@2700MHz i wynik w 3DMarku 2006 bez OC to 5103 pkt !!! a ja mam z OC @690/800 niecałe 5000 pkt więc coś jest nie tak jednak hmmm

 

"Wynik 5100 punktów w teście standardowym robi jednak wrażenie, tym bardziej iż sercem naszej platformy testowej jest jednordzeniowy procesor Athlon64 (w wersji 2006 wynik CPU ma znaczący wpływ na wynik ogólny, gdyż jest do niego wliczany"

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/427/W/Natarc...RADEON/X1900XTX

 

Dziwne... co o tym sądzicie ? Chyba że używali do testów sterowników Cat 6.2 beta to mogło by wyjaśnić sprawę...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie NIC NIE MA... dwie wersje sterownikow wyszły te dołaczane do kart i te przesyłane do redakcji serwisów testujacych karty ATI... i niemoge sie do tych drogich dobrac (te pierewsze to zmodyfikowane 5.13 oznone jako BETY , a drogie to jakies inne Bety mniej okreslone...) ...

 

A bardzo bym chciał...:/

No ja mam z tym prockiem niezla jazde:D bo na prwie standardowym napieciu (1.4 vs 1.375) idzie na 2340 mhz::) a potem ani jedengo wiecej nawet jak zwieksze o 0.1 napeicie;P nic nie rusza... nawet windy nie ładuje na 2350:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...