Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierd...., co egzemplarz:) Jak tak po kolei wszyscy piszą jak im memki powyżej 800 latają, to mnie szlag trafia. A tu jeszcze o 950 mówi... :blink:

905Mhz ;-)

No i wyraźnie proc zaniża wyniki ale i tak nie planuję startowac w zawodach najlepszego TrzyDemarkowca.

 

Hanu co do egzemplarza to jest to wybitnie wer. XTX zapakowana w folie bombelkowa i sprzedawana jako XT.Brałem w ciemno.Smiało mozna załadować bios od XTX i zmodyfikować bios na np 690/855 (tak chula bez podnoszenia napięć).Szkoda tylko że w ATIoverdrive skala w pamiątkach kończy sie na 800.AtiToolem doszedłem że max. bez podnoszenia Vmem to 855.Trza poszukać coś do edycji BIOS-a.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd...., co egzemplarz:) Jak tak po kolei wszyscy piszą jak im memki powyżej 800 latają, to mnie szlag trafia. A tu jeszcze o 950 mówi... :blink:

Mała korekcja, 905mhz. :wink: Na twoją irytację jest tylko jedno lekarstwo, wymiana karty nalepszy egzemplarz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoją irytację jest tylko jedno lekarstwo, wymiana karty nalepszy egzemplarz. :)

Wymiana nie bardzo w gre wchodzi bo karta z USA.... A nawet jesli by ją popchnąc to i tak nie opłaca sie dokładac kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wyniki o/c Racuch! Napisz jeszcze jak sprawdza się abadon na kolejnej generacji grafik ;)

Dzięki,też jestem zadowolony jak na "nie selekta"Abadon w idle pokazuje podobne temperaturki lecz w stresie jest cieplej niz na X1800XL.Na XL-ce miałem 1,2Vcore a tu nie dość że większy rdzeń to i napiecie 1,4 Vol.Po odpaleniu 3D temp. skacze z 32C do 40-44C,zależy czy komp odpalony na świezo czy nagrzana woda w układzie.Po paru godzinach max. to ok. 49C.Nie jest to powód do płaczu,nie wnikam ;)W tym samym czasie Venice ma 30-ści pare stopni hmm.........

Co do OC to nie będę przekraczał 730/880 choć jest to możliwe .Absolutny max. to 750/900 ale napięcia są szalone i ostry nawiew absolutnie wskazany.

Co do chłodzenia mosfetów to ustawienie wiatraczka na fotce (strona wcześniej)jak na razie się sprawdza ,chipset DFI nie dobija do 50C a "voltage regulator" oscyluje w granicach 50-55C,polecam.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900XTX ma pamięci 1,1ns a X1900XT 1,2ns (choć nie zawsze). Nie jestem pewien czy przypadkiem wersja XTX ma więcej mosfetów (na pewno X1900XT ma więcej od X1800XT). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam takie lamerskie pytanie: czy kładąc obok siebie x1900XT i XTX da się je odróżnić wizualnie (oprócz naklejki na coolerze) ???

 

nie odróżnisz

 

X1900XTX ma pamięci 1,1ns a X1900XT 1,2ns (choć nie zawsze).

 

wszystkie mi znane xt mają 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji :wink:

Też tak myślę. Z ATI nie miałem nigdy problemów, a wręcz przeciwnie, trafiały mi się zawsze podatne na oc sztuki np. mój były PowerColor x850XT po drobnym pencilmodzie robił 675/1300.

 

Edit: niezaprzeczalnym plusem tej karty jest również programowa modyfikacja napięcia :D

Edytowane przez 1xxx_xxx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta od Hanu też...? :blink:

Niestety nie wiem jakie mam, bo coolera nie zdjąłem. Czekam na Accellero2.

Pytanie do tych co zdjęli - czy można ponownie założyć go bez utraty własciwości tych gum przewodzących na memkach. Czy są one "jednorazowe". Bo jesli nie to zdjąłbym dziś z czystej ciekawości jakie memki są a potem założył z powrotem do czasu Accellero.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakie mam, bo coolera nie zdjąłem. Czekam na Accellero2.

Pytanie do tych co zdjęli - czy można ponownie założyć go bez utraty własciwości tych gum przewodzących na memkach. Czy są one "jednorazowe". Bo jesli nie to zdjąłbym dziś z czystej ciekawości jakie memki są a potem założył z powrotem do czasu Accellero.

spokojnie sciagaj, bedziesz mogl uzyc ponownie te "gluty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem x1900xt i mam kilka problemow a mianowicie:

 

w ati tool wykrywa mi zegary: 499/594 gdy ustaiwe VPU na wiecej niz 550 MHz -> zwis . . . mem to chyba tylko do 830 ? jeszcze nie sprawdzałem dokładnie. (w ati control panel to samo) Najnowsze CATALYSTy i ATI TOOLS w ver.0.25 b14

 

Na default karta robi ok 10 000 pkt w 3DM 2005 wiec tu jest chyba prawidłowo.

 

Nie wiem czemu ale nie mam Polskich zanków na lewym Alt'cie po zainst. karty :/

 

Karta jest wlozona w dolny slot PCI-E a DFI nF4 LP Ultra-D, standartowe chłodzenie. reszta sprzetu w podpisie.

 

Prosze pomocy :(

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w watku o oc tej karty

 

te zegary które masz (499itp) to zegary 2d

 

zacznij podkrecanie od max ustawien w ccc czyli 690/800

 

smiga grafa w dolnym slocie BEZ PROBLEMU?? (rozumiem ze przestawiłes zworki i to wsjo???)

Zworek nie przestawiałem bo to nie SLI ( zmienic trzeba gdzy sie chce odpalic SLI mode)

 

możesz dać link do tego tematu o OC ? lub powiedz co zmienic aby podawał zegary w 3D . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworek nie przestawiałem bo to nie SLI ( zmienic trzeba gdzy sie chce odpalic SLI mode)

 

możesz dać link do tego tematu o OC ? lub powiedz co zmienic aby podawał zegary w 3D . . .

dawaj grafę w górny PCI-ex,w grach nie widać róznicy ale jezeli bawisz się w 3-de smarki to jest spadek o jakieś 10%.Zmień na górny slot i powiedz co i jak z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym problemem ze mi sie nie miesci na gore . . . mam blok na NB i musze kupic jakies radiatory na memy. chyba ze memy na default moga chodzic bez radiatorów . . . (na VPU mam juz przygotowany blok wodny) wie ktoś moze?

 

Powidzcie prosze co z tym OC w 3D . . . bo dalej nic nie wiem (zawsze to było prostrze . . ehh)

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym problemem ze mi sie nie miesci na gore . . . mam blok na NB i musze kupic jakies radiatory na memy. chyba ze memy na default moga chodzic bez radiatorów . . . (na VPU mam juz przygotowany blok wodny) wie ktoś moze?

 

Powidzcie prosze co z tym OC w 3D . . . bo dalej nic nie wiem (zawsze to było prostrze . . ehh)

to co widzisz w AtiTool czyli 500/600 i te niskie napiecia odnoszą sie do trybu 2D,chcąc bawić sie w OC podnies te 1,175 vol. do 1,4 Vgpu bo jest to domyślne 1,4vol. dla 3D i cała filozofia.

Pakuj narazie firmowy wicher na chipset i sie baw.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj grafę w górny PCI-ex,w grach nie widać róznicy ale jezeli bawisz się w 3-de smarki to jest spadek o jakieś 10%.Zmień na górny slot i powiedz co i jak z OC.

 

Hę? Spadek o 10 % procent sory ale mam przestawione zworki na dolny Slot bo na górze mi sie karta nie miesci a 3-de marki mam w normie a nie 10 % niższe skad te rewelacje ?

Edytowane przez X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w górnym slocie karta pracuje z prędkością szyny x16, a w dolnym x8. Róznica może być widoczna, ale niekoniecznie 10%. Może być większa, lub mniejsza w zależności od aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przełożyłem karte zrobiłem nowy profil w ati tool ustawiłem 1.475V 650/800 i mam 9700pkt w 3dm 2k5 . . .co jest znowu nie tak? :/ pamięci mam 1.1 ns ale sypią artami powyzej 825 . . . :( gdzie (który suwak) i czy mozna, do ilu mozna zmienic itp Vmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...