Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

nie no:) ja mam bardzo dobry i wyczulonu słuch więc czasmai słysze to czego inni nie słyszą nie przeszkadza to ani troche w graniu ale poprostu nie wiem czy przez to coś się nie stanie itp :)

:D To się tym nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o takie jakby lekkie cykanie itp to co zwracać ją czy jak bo pozatym wszystko jest oki????

Moja karta lekko piszczała w MENU gry FEAR.... ale myślę że to ze strachu było :lol2:

 

A teraz inna sprawa, temperatura których elementów z sekcji zasilającej jest monitorowana, tych pod radiatorem czy mosfetów obok?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli by chcial zrobic Cross Fire to musza to byc karety tego samego producenta?

W przypadku kart x1900XT/XTX będzie Ci potrzebna karta MASTER i oczywiście płyta główna na chipsecie ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja nie wiem co jest grane z moim sprzetem, mam to co w podpisie , w ati toolu napiecia ustawilem na kolejno:

VGPU-1.425V

MVDDC-2.119V

MVDDQ-2.119V

VDDCI-1.5V

taktowania 690/800 ustawione w CCC a karta w 3d2003 pokazuje mi 15800pkt na procku 2.95GHz oraz 2x512MB BH-5 245MHz 2-2-2-5, to chyba cos tu jest nie tak, system swiezy oraz CAT 6.3, czy ma ktos jakis pomysl od czego to moze byc, wogole to co kazde uruchomienie kompa lub co ktorys test FPSy raz sa wyzsze raz nizsze, nie mam pojecia co jest grane, zawsze bylem zwolennikiem NVidi ale 7900GT byly trefne wiec wziolem x1900xt a tu takie jaja bo na 7900GT mialem lepsze wyniki niz na x1900xt ... :(

 

 

Sporo bledów w tym poscie...

prcku

wogule

wziolem

leprze

 

Poprawisz, czy ja mam gratisowo to zrobic? :>

fipa

 

edited, sorry to z pospiechu i nerwow

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos mogl zapodac screena lub spisac jak powinno byc to wszystko ustawione w CCC to bylbym bardzo wdzieczny, ostatni raz jak mialem ATi to bylo to 9550 wiec tam nie bylo zbyt wielu mozliwosci ustawiania parametrow grafy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tagan 430W z 26A na 12V i jest ustawiony na pojedyncza linie wiec nie sadze, gdyby sie zasilacz konczyl to raczej by byly zwisy i resety a nie marne wyniki w markach

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja nie wiem co jest grane z moim sprzetem, mam to co w podpisie , w ati toolu napiecia ustawilem na kolejno:

VGPU-1.425V

MVDDC-2.119V

MVDDQ-2.119V

VDDCI-1.5V

taktowania 690/800 ustawione w CCC a karta w 3d2003 pokazuje mi 15800pkt na prcku 2.95GHz oraz 2x512MB BH-5 245MHz 2-2-2-5, to chyba cos tu jest nie tak, system swiezy oraz CAT 6.3, czy ma ktos jakis pomysl od czego to moze byc, wogule to co kazde uruchomienie kompa lub co ktorys test FPSy raz sa wyzsze raz nizsze, nie mam pojecia co jest grane, zawsze bylem zwolennikiem NVidi ale 7900GT byly trefne wiec wziolem x1900xt a tu takie jaja bo na 7900GT mialem leprze wyniki niz na x1900xt ... :(

A sprawdzałeś na innych 3DMarkach wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba znam przyczyne, faktycznie to chyba wina zasilki

http://img312.imageshack.us/img312/4363/x1900xt2005tm0.jpg

na tym screenie widac na jakich taktach jest wynik, kiedy dalem 20MHz wiecej na memkach juz wynik spadl do 9800pkt, aby miec pewnosc musze sprawdzic na naprawde dobrym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba znam przyczyne, faktycznie to chyba wina zasilki

http://img312.imageshack.us/img312/4363/x1900xt2005tm0.jpg

na tym screenie widac na jakich taktach jest wynik, kiedy dalem 20MHz wiecej na memkach juz wynik spadl do 9800pkt, aby miec pewnosc musze sprawdzic na naprawde dobrym zasilaczu

Czyli kierunek ---> Matiz i HK 400 AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba znam przyczyne, faktycznie to chyba wina zasilki

http://img312.imageshack.us/img312/4363/x1900xt2005tm0.jpg

na tym screenie widac na jakich taktach jest wynik, kiedy dalem 20MHz wiecej na memkach juz wynik spadl do 9800pkt, aby miec pewnosc musze sprawdzic na naprawde dobrym zasilaczu

Ten Tagan jest dobry tylko może przy Twojej konfiguracji nie wystracza te jego 26A na linii 12V :huh:

W końcu x1900 jest prądo żarłoczny co samo ATi podkreśla w zaleceniach co do zasiłek. Może czas na 480 albo 500W :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawisz Devil, juz gadalem z Matizem, tego tagana kupilem jakies 3 tygodnie temu i juz czas na zmiany, ale bania :?

 

edit:

na Matiza zasilaczu jest to samo, nie wiem juz sam czego wina, mam zainstalowana ta poprawke od ATi CAT 6.5, sprobuje 6.3

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto kupic Accelero X2 do x1900XTX.

2. Jakie radiarorki pasuja na mosfety do tej karty i czy trzeba je koniecznie zapodac - i co to da?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moją wyobraźnie to przepustowość DDR4 przyda się głównie w bardzo wysokich rozdzielczościach (np.HDTV) a do 1600x1200 pewnie wiele nie wniesie ale zobaczymy. I tak już się ciesze z nowości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moją wyobraźnie to przepustowość DDR4 przyda się głównie w bardzo wysokich rozdzielczościach (np.HDTV) a do 1600x1200 pewnie wiele nie wniesie ale zobaczymy. I tak już się ciesze z nowości :D

Moze Ati wprowadzi nowe tryby FSAA/AF gdzie dodatkowa przepustowosc przyda sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...