Skocz do zawartości
michaelm

Bluescreeny

Rekomendowane odpowiedzi

Format zrobiony w pt

Bluescreeny ktore mialem wczesniej nadal sie pojawiają

Objamy np.

 

Gram w cs:s bluescreen

0x0000008E (0x00000005 BF0FDE85 B862AAf8) czy jakos tam

nv4_disp.dll Adress BF0FDE85 base at BF012000 Datestamp 437518bb

 

resart, zalogowalem sie, wszystko sie uruchamia i:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP: 0x000000D1 (0x097A3210, 0x00000002, 0x00000000, 0xF6ED4B87)

USBPORT.sys Adress F6ED4B87 base at F6ECC000 DateStamp 41107d62

 

memtest przez 40 min nic nie wykazal,

sterowniki do karty graficznej 81.95, ale przed formatem na starszych bylo to samo

:cry:

 

Dodam ze przed formatem bylo wiecej rodzajow tych bluescreenow, jak sie pojawia to umieszcze tu ich tresc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz podane, ze blad powoduje sterownik karty graficznej i usb.

Wiec zainstaluj najnowsze sterowniki nvidii oraz sterowniki do plyty glownej.

no tak, 3 dni temu wyszlo nowsze :/ tylko chodzi o to ze na starych i aktualnych wychodzil TEN SAM blad,

do plyty glownej jest najnowszy, na starszym bylo to samo (przed formatem)

 

nowe

PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA

STOP: 0x00000050 (0xBf7F0BC8, 0x00000000, 0xBF7F0BC8, 0x00000002)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL wlasnie wskazuje na problem z jakims sterownikiem. najprawdopodobniej plik steronika karty graficznej i kontrolera USB. Zainstaluj jakies najnowsze steroniki z ceryfikatem WHQL oraz pobierz najnowsze aktualizacje i stery do plyty ze strony producenta.

Sprawdz tez czy karta graficzna sie nie przegrzewa bo kiedys mialem podobna sytuacje z winny byl zatarty wiatraczek

 

A co do drugiego bledu to znowu winna moze byc pamiec ram/video/l2 itp.. Wczesniej jednak radze poczytac tutaj:

http://support.microsoft.com/?kbid=894278&sd=RMVP

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL wlasnie wskazuje na problem z jakims sterownikiem. najprawdopodobniej plik steronika karty graficznej i kontrolera USB. Zainstaluj jakies najnowsze steroniki z ceryfikatem WHQL oraz pobierz najnowsze aktualizacje i stery do plyty ze strony producenta.

Sprawdz tez czy karta graficzna sie nie przegrzewa bo kiedys mialem podobna sytuacje z winny byl zatarty wiatraczek

 

A co do drugiego bledu to znowu winna moze byc pamiec ram/video/l2 itp.. Wczesniej jednak radze poczytac tutaj:

http://support.microsoft.com/?kbid=894278&sd=RMVP

mam 81.95 WHQL, nawsze sa tylko 81.98, ale na starych 2 wersjach bylo to samo

do plyty glownej najnowsze

Aktualizacje do Win sa

Temp. karty graficznej ok, caly komp dzisiaj przeczyszczony - sprawdzalem tez czy wszystko dobrze docisniete itp.)

 

i czesc kolejna juz jedna z ostatnich jesli dobrze pamietam

 

 

STOP 0x0000008E (0xC000001D, 0xBF82319E, 0xB8E3CC68, 0x00000000

WIN32k.sys Adress BF82319E base at BF800000 DateStamp 43446a58

 

co do tego linka

 

Programy zabezpieczeń, które wykrywają to oprogramowanie inwigilujące

Kilka programów zabezpieczeń wykrywa to oprogramowanie inwigilujące. Przykłady tych programów oraz zgłaszane nazwy oprogramowania inwigilującego to m.in.:

Produkt Zgłaszana nazwa oprogramowania inwigilującego

Microsoft AntiSpyware Spyware.Service.MiscrosoftUpdate (Trojan)

 

Microsoft AntiSpyware nic nie wykrywa

Edytowane przez michaelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wróżyć z fusów przeczytaj to: 1, 2

obydwa to sa te same linki

 

Bug check 0x50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

 

Another common cause is the installation of a faulty system service.

 

Antivirus software can also trigger this error, as can a corrupted NTFS volume.

 

Hardware incompatibility. First, make sure that any new hardware installed is listed in the Microsoft Windows Catalog.

 

Faulty device driver or system service. In addition, a faulty device driver or system service might be responsible for this error. Hardware issues, such as BIOS incompatibilities, memory conflicts, and IRQ conflicts can also generate this error.

 

If the problem is associated with Win32k.sys, the source of the error might be a third-party remote control program. If such software is installed, the service can be removed by starting the system using the Recovery Console and deleting the offending system service file.

 

czyli to moze byc wszystko :-| :cry:

 

 

BAD_POOL_HEADER

STOP 0x00000019 (0x00000020, 0x8628B7A0, 0x8628B898, 0x0A1F0002)

 

czytam opisy tych bledow na stornie microsfotu i juz nie wiem co moge podejrzewac.

Dziwne jest to, ze jesli w pt byl format

 

pt - 0 resetow

sb - 0

ndz - ok. 5

dzisiaj juz 7

Edytowane przez michaelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje ci chyba nic innego jak sprawdzac kazdy element po koleji.

Najlepiej zacznij od testowania pamieci koniecznie goldmemory i potem jeszcze metestem.

druga sprawa to temperaturki, napiecia itp.. itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Analog Devices ADM1027 (SMBus 2Eh)

Nazwa płyty głównej Intel D845GEBV2 / D845PEBT2 / D845PESV / D865PERL / D875PBZ

 

Temperatury

Płyta główna 33 °C (91 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Seagate ST3120022A 33 °C (91 °F)

WDC WD2000JB-32EVA0 35 °C (95 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2756 RPM

System 309 RPM

Obudowa 342 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.50 V

+1.5 V 1.46 V

+3.3 V 3.39 V

+5 V 5.13 V

+12 V 12.00 V

 

to w Win, pozniej dam w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość: pierwsze co się robi przy blue screenach to 'odkręcanie' kompa.

:D

Kompa już rozkręcałem - calego i pomownie złożyłem i dalej to samo.

 

mialem ustawione CL 2.5 dla pamieci, przy zmianie na 3 resety minely

No tak, ale ja mam kości CL 2,5, jesli przestawię to czy nie będzie jakichś większych problemów z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło chyba o "odkręcanie", a nie odkręcanie :) Czyli Overclocking Off ;)

Skoro masz pamięci 2.5 to nie powinieneś mieć z nimi problemów, a jeśli masz przy ustawieniu CL 2.5 właśnie to wypadałoby oddać na gwarancji, bo to ma spory wpływ na wydajność. Możesz sprawdzić je programem Gold Memory (podobno bardziej wyczulony na błędy niż Memtest).

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło chyba o "odkręcanie", a nie odkręcanie :) Czyli Overclocking Off ;)

Dokładnie :D

 

tooomasz: Zwiększenie CL na pewno nie zaszkodzi, ale skoro jest kość 2.5 to powinno działać na 2.5, chyba że to w ogóle nie jest sprawa pamięci.... hgw. O pamięciach możesz poszukać sobie na podforum o pamięciach ;), zdaje się też że jest temat o bluescreenach.

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło do małego nieporozumienia... ("odkręcanie") - za dużo piwka się wypiło i z tąd to nieporozumienie :wink:

Maszynki nie podkręcam, bo nie mam takiej potrzeby, więc to odpada.

 

Jesli chodzi o kości to już sprawdzałem je i nie wykazały różne programy błędu (po średnio około 2 godzinach sprawdzania każdym). Może rzeczywiście w ustawieniach tej płyty chodzi o CL... spróbuję.

 

A mam jeszcze takie pytanko - ostatnio któryś z "informatyków-elektroników" stwierdził, że powodem bluescreenów może być zasilacz... Może to i głupie, ale ja już zaczynam brać pod uwagę każdy element. Nawet myszkę już wymieniłem. :) Czy zasilacz może być powodem bluescreenów? :?:

Edytowane przez tooomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, jeśli nie masz firmowego zasilacza (typu Chieftec, a przynajmniej Forten), tylko jakiś szajs (Codegen, Megabajt) to bardzo możliwe, że zaczyna wariować i nie trzymać napięć.

I przez to mogą być bluescreeny?

 

 

Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat takiego zasilacza ENERMAX LIBERTY ELT400AWT 400W?

 

A jakiej firmy (oczywiście bez przesady cenowej, znaczy się tak od 80 to 150PLN) polecalibyście zasilki od 400W i powyżej?

 

 

Przestawienie z CL2,5 na CL 3,0 nic nie dało. Gram sobie dziś we Władcę Pierścieni - Powrót Króla i nagle bluescreen... ale się nie poddałem, odpaliłem jeszcze raz, gram, i co...? Znów bluescreen (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL), a co najśmieszniejsze nie podał zadnego sterownika jako powodu. Może i się mylę ale może to przez ten zasilacz jednak, ja już nie wiem? :(

 

HELP :sad:

 

 

OK. Na razie zmieniłem zasilacz na TG330-U01. Zobaczymy czy pomoże. Mam nadzieję, że tak bo jak nie to się wqr...

Edytowane przez tooomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest podobny. Posiadam kartę graficzną GF 6800 LE z odblokowanymi 16 potokami. Ostatnio założyłem pasywne chłodzenie http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1454 Obudowę mam wentylowaną dwoma wentylatorami 120 aby pasywne chłodzenie karty miało sens ( temperatura na procesorze karty około 52` ). Od czasu jak założyłem to chłodzenie zaczęły wyskakiwać mi bluescreen`y. Błąd 0x0000008E i atkdisp.dll

I teraz pytanie: czy możliwe jest to, ze temperatura jest za wysoka dla tej karty i przez to sie to dzieje, czy może przy montażu chłodzenia coś uległo uszkodzeniu.

Czy może to zupełnie inny powód??

Dodam, że to na pewno nie RAM bo go zmieniałem. System tez to nie jest bo go zmieniałem. Sterowniki też to nie są bo na starych, które zawsze były ok zaczeło się to dziać i od razu zainstalowałem nowe.

Edytowane przez igores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem bios na default. teraz jest ustawiony na 133 a powinien chodzic na 166 przez co mój procesor nie ma 1800Mhz tylko 1400Mhz, wymieniłem kartę graficzną na GF FX5600 ULTRA z normalnym chłodzeniem, zmieniłem ram na inny a komputer dalej szaleje. wciąż się pojawia niebieski ekran lub po prostu się zawiesza. najczęściej takie sytuacje zdażają się jak oglądam, uruchamiam lub zamykam pliki avi i inne video. Podczas gry też się to zdarza. Może płyta jest uszkodzona??? Najgorsze jest to że nie chodzi mi stacja dyskietek przez co nie mogę zainstalować niektórych programów diagnostycznych ani upgreadować biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...