Skocz do zawartości
jojojo

Hasło W Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Użyj tego:

 

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

 

Nagraj obraz na CD albo na dyskietkę i wyczyść hasło. Postępuj według instrukcji na ekranie. Potem restart i logujesz się na danego usera bez hasła.

 

Gdybyś poszukał na forum to już jest taki topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanie się do "prywatnego" katalogu to tak banalna sprawa, że aż śmieszna, Microsoft zupełnie się nie postarał jeśli chodzi o te zabezpieczenia. Wystarczy taki folder przejąć na własność (w ustawieniach zabezpieczeń folderu) - w opcjach folderów musi być odznaczone "Proste udostępnianie plików/folderów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zabezpieczenie słuzy tylko do zabezpieczenia kont w danym systemie, a uzytkownik nie będący administratorem nic sobie nie przejmie, więc nie miał co się microsoft "nie postarac' bo działa to tak jak powinno. Od całkowitego zabezpieczenia jest szyfrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zabezpieczenie słuzy tylko do zabezpieczenia kont w danym systemie, a uzytkownik nie będący administratorem nic sobie nie przejmie, więc nie miał co się microsoft "nie postarac' bo działa to tak jak powinno. Od całkowitego zabezpieczenia jest szyfrowanie.

Ale nawet użytkownik będący administratorem nie powinien mieć możliwości wglądu w pliki innego admina... poza tym da się to zrobić nie będąc adminem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto "Administrator" jest w systemie zawsze. Na ekranie logowania wciśnij 2x CTRL+ALT+DEL. Nazwe użytkownika wpisz Administrator. Jeśli podczas instalacji wpisywałeś hasło administratora to je wpisz, jeśli nie to wciśnij enter i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dołaczam sie do pytania. Mam bardoz podobny problem, dostalem firmowego laptopa i w moim profilu mam wszystko bardzo poobcinane, nawet nie moge skonfigurowac karty sieciowej abby korzystac z internetu w domu;(. Gdybym znal haslo administratora to problemu by nie bylo. Tylko jest maly problem, odpalilem ten program,ale nie wynajduje mi dysku i nie wiem czy jest to problem takiej natury,ze jest on pod SATA, czy dlatego,ze partycja jest w systemie NTFS.

Jest to laptop DELL D510.

Pozdrawiam

kawis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start uruchom i wpisz > control userpasswords2

 

mówie oczywiscie o trybie awaryjnym i musisz wejsć na niewodoczne normalnie konto ADMINISTRATOR

Hej!

Nie bardzo zrozumiałem, jeśli wchodzę w tryb awaryny to widze tylko jedno konto o nazwie "Administrator", mojego konta o nazwie "user" nie widac. W zwiazku z czym nie mam mozliwosci zalogowania sie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FumFel_20

Przeczytaj co napisał - NIE ZNA HASŁA ADMINA!

Nie dobrze:).

Czy jedyna rzecz ktora mi pozstaje to instalka systemu na nowo? Jesli tylko przeunstaluje system to haslo dalej bedzie sie pojawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FumFel_20

Przeczytaj co napisał - NIE ZNA HASŁA ADMINA!

nie unoś sie bo Ci żyłka pęknie......

pisał ze ma jedyne konto ale myslałem ze tak jak kazdy user ma tez konto administratora które jest widoczne dopiero w trybie awaryjnym i tak jak 90% useró ma te konto nie zahasłowane.....jak by tak było to ta komenda jest pomocna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie unoś sie bo Ci żyłka pęknie......

pisał ze ma jedyne konto ale myslałem ze tak jak kazdy user ma tez konto administratora które jest widoczne dopiero w trybie awaryjnym i tak jak 90% useró ma te konto nie zahasłowane.....jak by tak było to ta komenda jest pomocna

Nie unoszę się tylko mam dość jak ktoś odpowiada na pytanie, nie czytając go dokładnie. Poza tym napisał wyraźnie, że nie zna hasła administratora. Pomijając ten fakt, konto Administrator można włączyć na stałe (nie tylko w trybie awaryjnym), lub też zalogować się jako admin bez pokazywania go na Logon Screen i bez trybu awaryjnego: klikamy 2x CTRL+ALT+DEL, mamy normalny logon, wpisujemy Administrator, hasło i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netes zauważ ze o napisał :

niemam zadnego konta a tym bardziej admina procz konta z ktorego zapomnialem hasla

wnioskuje z tego ze on jednak jak by sie zalogował przez tryb awaryjny to by ujrzał konto ADMINISTRATOR..........A mało kto zahasłuwuje konto administratora więc jest szansa ze moze wywalić hasło USERA przez komende : control userpasswords2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...