Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

do tego dochodzi jeszcze gniazdo do front panelu. A jest sens miec ta pamiec? A wiesz moze co w kwestii wymiany czy nie powinienem dostac tej samej linii a nie odpowiednika cenowego w porownaniu do ceny jaka dawalem za extreme gamer w kwietniu 2008 kiedy $ byl tanszy?

powinni ci wymienić na produkt o takich samych parametrach/tej samej wydajności a jednak X-fi fatality jest szybsze niż zwykłe bez ramu już nie żyjemy w czasach DS3D ale OpenAL gdzie ten cały X-ram jest wykorzystywany w każdej grze a to może ci dodać te 2-3 fps więcej które są kluczowe do płynnej rozgrywki oczywiście takie fps pomogą jak ma się slaby proc ;) bo przy mocnym już nie specjalnie ale fajnie je mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do creative, zeby nie dac sie zrobic w konia, bo poki co sklep nie otrzymal zadnej karty, niby idzie mi na reke zalatwiajac sprawe przed wyjasnieniem ze strony serwisu creative ale potem moze sie okazac ze im wymienia na fatality a ja wezme wczesniej zwykla titanium ... Moze zdarzylo sie komus z Was reklamowac extreme gamer za czasow dostepnosci titanium i dostaliscie z serwisu nowa karte? Jesli tak to jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem ale jak się dowiadywałem przez support w UK to 2 tygodnie z przesyłką do kraju, a u nas podobnie powinno być przynajmniej w sklepie w którym ja kupuje dźwiękówki nigdy z niczym nie przekroczyli mi terminu 2 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy kart X-FI uzywajacych polaczenia ( wyjscia) cyfrowego

Czy wszystkie modele X-Fi potrafia puscic torem cyfrowym dzwiek 5.1 do zestawu glosnikow np. Logitech Z5500

dla przykladu , pliki wav. DTS odtwarzane z PC

gry posiadajace dzwiek przestrzenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wav-y zakodowane w DTS-ie (DVD Audio) nie zawsze sa dekodowane przez zewnętrzne dekodery ze względu na prawa autorskie. Musiałbyś wtedy użyć encoderów, ustawić np. w power dvd 6 głośników (jak na analogu) i w tym momencie dźwięk popłynie. Z filmami nie będzie problemów. A jeśli chodzi o gry to przez cyfre konieczne jest użycie encoderów ponieważ wyjście spdif wysyła tylko sygnał stereo. Encodery jakby wymuszają włącznie dekoderów DD/DTS w głośnikach przez co można grać w gry z dźwiękiem 5.1. Podsumowując ze spdif-em jest troche więcej zabawy i ciągłego włączania/wyłączania encoderów. Jeśli masz głośniki Z5500 podłącz je po analogu będziesz miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi mX Xtreme Gamer.

Działają te karty poprawnie czy nie? Bo w opiniach np. na newegg można poczytać, ze na Vistą/7 są same problemy. Z góry zaznaczam, że chodzi mi o podłączenie przez analoga, a nie dźwięk puszczony cyfrowo, bo w ten sposób to graja tak samo nawet integry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie pomóżcie bo nie wiem co jest nie tak.Mianowicie właśnie jestem po zmianie platformy na MA770T\Athlona 620 i mam teraz problem z dźwiękiem.

Mianowicie niektóre utwory brzmią jak by były odtwarzane w rurze,ale jak powtórzę odtwarzanie to po pierwszym lub drugim kliknięciu dźwięk wraca do normy.Ale największy problem jest z Master Sampling Rate.Po instalacji sterów jest ustawiony standardowo na 48khz.Po przełączeniu na 96khz wszystkie dźwięki w systemie zamieniają się w okropne charczenie.Nie da się nawet wyczaić rytmu mimo że wiem jaki to kawałek jest aktualnie odtwarzany.Nie wiem co robić bo te parametry mi nic nie mówią i nie znam się na audio,więc mam nadzieje że mnie poratujecie.

Moja karta to PCI Express X-Fi Xtreme Audio dokładnie taka, a reszta kompa jest w sigu.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowałem posty na temat crystalizera, jest bardzo przydatny przy źródłach dźwięku przy których faktycznie brakuje brzmienia, przykłady to np. bardzo stare nagrania lub youtube innych zastosowań nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZielonyTBG

 

Masz softwareowa emulacje X-Fi tak jak moja padlina

Ja wprawdzie wiekszych problemow w W7 x64 nie posiadam ale juz mysle nad zmiana karty.

 

 

W zwiazku z badanie mtematu ;) zapytanko d o posiadaczy pelnych X-Fi i Windows 7 x64

czy pod tym OSem dziala wa m caly Creative Control Panel z Equalizerem i innymi duperelkami ??

Czy sa jakies ciecia / ograniczenia w w/w oprogramowaniu wzglede m XP/Visty 32bit ??

 

ZielonyTBG

 

Masz softwareowa emulacje X-Fi tak jak moja padlina

Ja wprawdzie wiekszych problemow w W7 x64 nie posiadam ale juz mysle nad zmiana karty.

 

 

W zwiazku z badanie mtematu ;) zapytanko d o posiadaczy pelnych X-Fi i Windows 7 x64

czy pod tym OSem dziala wa m caly Creative Control Panel z Equalizerem i innymi duperelkami ??

Czy sa jakies ciecia / ograniczenia w w/w oprogramowaniu wzglede m XP/Visty 32bit ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie twoje pytania dotyczące pełnego X-fi:

1. CCP działa ze wszystkim i Console launcher też

2. Nie, nie ma ograniczeń ale np. aby korzystać z passthrough trzeba ustawić spdif-out na urządzenie domyślne co trochę utrudnia ale to jest wina systemu a nie driverów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZielonyTBG

W zwiazku z badanie mtematu ;) zapytanko d o posiadaczy pelnych X-Fi i Windows 7 x64

czy pod tym OSem dziala wa m caly Creative Control Panel z Equalizerem i innymi duperelkami ??

Czy sa jakies ciecia / ograniczenia w w/w oprogramowaniu wzglede m XP/Visty 32bit ??

CMSS 3D działa nieprawidłowo. Na XP idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam optyki więc nie powinno mnie to martwić w takim razie.A powiedzcie mi czy w takim razie można wymienić tą kartę na coś lepszego ale w tej cenie np:Xonar DS i czy ta karta występuje ze złączem PCI-E czy może jest coś innego w tej cenie??

Sory za takie pytania ale jak widać po moim zakupie nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZielonyTBG jak nie korzystasz ze spdifa to zmiana karty jest zbędna. I nie, nie jesteś trędowaty ale twoja karta ma tyle wspólnego z X-fi co Audigy SE i występują na niej zupełnie inne problemy niż na pełnym X-fi także polecam zacząć od support Packów DanielaK przeznaczonych pod twój chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu wyżej to zauważyłem że wybór mikrofonu lub line in na wejściu potrafi prawie całkiem usunąć dźwięk.Ale że mam już tego szajsu dość wziąłem kartę i włożyłem ją do kompa brata (E5200,Gigabyte EP-35) i u niego wszystko jest w porządku.(moja poprzednia platforma to ABIT IP-35 i E5200)

Wygląda na to że jest konflikt między mobo a kartą.Miał ktoś kiedyś coś podobnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMSS 3D działa nieprawidłowo. Na XP idealnie.

Masz coś zwalone. U mnie na Win7 x64 CMSS śmiga jak ta lala. Kiedyś też miałem jakąś kaszanę, że jak ruszałem gałką od % to na tylne głośniki i tak nic nie szło. Stery mam te http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...2009/m-p/527485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte X-fi xtreme music i chcialbym uzyskac mozliwie najlepszy dzwiek w mp3 i flac'ach. Uzywam support packa i sterow Forte.

Zainstalowalem foobara, ale raczej nie mam go dobrze skonfigurowanego.

Czy warto instalować ASIO do tej karty czy moze po zainstalowaniu support packa juz mam ASIO?

Jakie ASIO najlepsze do mojej karty?

Jaki ustawic w foobarze output format, 24 czy 32 bit?

Czy uzywac Resamplera i jesli tak to jak go skonfigurowac?

Na ile ustawić w foobarze buffer lenght?

Co mozna jeszcze zmienic zeby poprawic jakosc dzwieku?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuć plugin asio i tyle ale imo nie warto ja różnic nie słyszałem. Resamplera olej X-fi przeprowadza świetny resampling hardware'owo.

 

ps.

Aby poprawić dźwięk przede wszystkim trzeba wymienić głośniki. Ewentualnie lutownica w dłoń i wymiana op-ampów w X-fi na bardziej odpowiadające naszym gustom

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z karta x-fi Titanium bulk pod windowsem 7.

po wgraniu najnowszych sterow i console lunchera od creativa nie mam dzwieku.

Windows widzi karte jako creative x-fi , a przy uruchomieniu console luncher wyskakuje blad ze nie mam odpowiedniej karty.

Poza tym w panelu sterowania pod zakladka dzwiek mam tylko S/pdif a nie "speakers" jak to bylo poprzednio , nie moge jej podlaczyc przez optyka bo mam glosniki logitech x-540.

Z podstawowymi sterami windowsa to jest HD audio driver(czy jakos tak ) dzwiek jest tyle ze nie wykorzystuje wtedy reszty bajerow z karty.....

Ktos zaradzi ? Bo juz trzeci dzien z tym siedze i niewiem co zrobic.

 

PS. Support pack 2.0 daje to samo....

Edytowane przez gem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeszcze was pomęczę troszkę mimo że nikt mnie nie poratował.Wyżaliłem się "Pomocy Technicznej Firmy Creative Labs" i dzisiaj po paru mailach,pani Agata stwierdziła że karta jest uszkodzona i żebym się skontaktował z,albo sami przeczytajcie

"Szanowny Panie,

 

Dziekujemy za kontakt z Creative Labs.

 

Wyglada na uszkodzenie samej karty.

 

Proszę skontaktować się z naszym serwisem RMA.

 

http://serwis.powersales.pl/klienci_indywidualni.php

Tel: 86 473 41 55

Email: serwis@powersales.pl

 

Pierwsze moje pytanie to czy wiecie o jaką stronę chodziło tej pani bo ten link u mnie nie działa.

 

 

 

 

Druga sprawa to taka że jak pisałem wcześniej po włączeniu Sample Rate dźwięk zmieniał się w powolne charczenie,zauważyłem że jeden rdzeń obciążony jest w 60-70 % przez proces Interrupts którego nie widać w menadżerze zadań.Wiecie może co to za proces??

 

Teraz mam włożonego(na próbę) Xonara DX\XD\A i dźwięk jest na prawdę dobry (jak dla mnie) mimo że mam kiepskie ucho.

Może wiecie o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mamy pojęcia ale pewnie chodzi o przerwani i zapewne o ile nadążam za twoim postem to twoje X-fi dzieli z czymś IRQ przez co brakuje mu pasma i zaczyna kwiczeć

Co do linku spróbuj tutaj http://serwis.powersales.pl/?strona=informacja powinno działać ale i tak tam pisze aby wybrac się do sprzedawcy ;) jak chcesz możesz się udać na forum Creative pogadać z adminem on cie przekieruje do supportu z UK a wtedy to już z górki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mamy pojęcia ale pewnie chodzi o przerwani i zapewne o ile nadążam za twoim postem to twoje X-fi dzieli z czymś IRQ przez co brakuje mu pasma i zaczyna kwiczeć

Co do linku spróbuj tutaj http://serwis.powersales.pl/?strona=informacja powinno działać ale i tak tam pisze aby wybrac się do sprzedawcy ;) jak chcesz możesz się udać na forum Creative pogadać z adminem on cie przekieruje do supportu z UK a wtedy to już z górki

Z moją znajomością angielskiego,to mogę iść ziemniaki kopać :lol2: A co do przerwania to X-Fi dzielił IRQ19 z trzema innymi urządzeniami a Xonar którego mam tymczasowo dzieli to samo przerwanie z aż 4 urządzeniami i niby jest dobrze.

I ostatnie pytanie.Czy procesor który obecnie posiadam czyli Athlon X4 620 nie obsługuje czegoś co bez problemu robi na przykład CD E5200??

 

Tak to u mnie wygląda

post-121473-1255468074_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...