Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Nie ma już Volume Panel'a w Vista i 7.

A co to jest :

Dołączona grafika

 

Seven, RC7100.

 

I trzeba przedzierać się przez menu (start -> programy -> creative) żeby zmieniać tryb pracy karty? (game - entertainment) :blink:

Nie, nie trzeba. Trzeba zainstalowac volume panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie uzywam sterownikow Creativea, te nowe powoduja, ze nie mam dzwieku w tunerze. Uzywam "xfi support pack" z maja tego roku, te modowane przez Daniela K. Tam jest calosc dodana, co pozniej wywalano. Masz volume panel, konsole THX itd. Wejdz na driverheaven albo driversheaven i tam sa.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sie nie dowiedziałem jak to jest z tym kluczem DDL...

Trzeba jakoś go odaktywowywac zanim sie przesiądzie na inny system czy jak?

25 zeta piechotą nie chodzi a nie długo się przesiadam na W7, więc chce mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem że normalnie się aktywuje. Wczoraj robiłem to ponownie z nowym systemem na nowym dysku i żadnych problemów.

 

@Firekage a ja używam oryginalnych i tam nie ma :razz:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sie nie dowiedziałem jak to jest z tym kluczem DDL...

Trzeba jakoś go odaktywowywac zanim sie przesiądzie na inny system czy jak?

25 zeta piechotą nie chodzi a nie długo się przesiadam na W7, więc chce mieć pewność.

Może koleś z allegro sprzedawał każdemu ten sam klucz :lol2: i creative zrobił blacklista. Co do klucza możesz go mieć zainstalowane na kilku systemach nie ma problemu powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Firekage a ja używam oryginalnych i tam nie ma :razz:

Sa ;) Na dolaczonej plytce do boxa. Pozniej wycinali to ze sterownika, ale aplikacja jest ta sama. Pozniej volume panel polaczono z konsola i de facto prawoklikiem masz ubozsza wersje, a normalnie klikajac odpala sie konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa ;) Na dolaczonej plytce do boxa. Pozniej wycinali to ze sterownika, ale aplikacja jest ta sama. Pozniej volume panel polaczono z konsola i de facto prawoklikiem masz ubozsza wersje, a normalnie klikajac odpala sie konsola.

A jakiś link do tego boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...009/td-p/538467

najlepsze stery do X-fi jakie dotychczas powstały moim zdaniem. Tylko pamiętaj żeby zamienić kanały w konsoli THX jeśli używasz wyjść analogowych (jest na tej stronce dokładna instrukcja jak to zrobić) .

 

Dla chętnych wyszła gra (demo na razie) mianowicie Dirt 2 która implementuje Fmod (chyba tylko wersja softwerowa) i OpenAl (rozszerzony o EAX5) jednocześnie i można porównać dźwiękowo co jest lepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem OpenAL z EAX 5 miażdży dźwiękowo Fmod' a w tej grze. Szkoda tylko że Codemaster nie zaimplementował wszystkich "efektów specjalnych" EAX 5 brakuje mi odbić dźwięku od ścian i dźwięku mijanych słupów elektrycznych i drzew, swoją drogą jest to pewien krok w tył ze strony Codemaster bo w Dircie 1 te efekty były. I jak by te efekty były teraz w Dircie 2 z OpenAL (z EAX 5) to nawet nie było co porównywać z Fmod'em bo to by było jak porównywanie EAX' a z tym śmiesznym silnikiem dźwiękowym z Visty/7/xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynam się gubić EAX będący rozszerzeniem OpenAl działa pod W7x64 tzn. wiem że powinien ale czy ktoś sprawdzał czy działa rzeczywiście w jakiejś grze? Pytam bo jak pisałem wyżej w demie dirta 2 brakowało mi efektów EAX' a w grze (OpenAl działa wyśmienicie przede wszystkim pozycjonowanie) ale nie mam EAX' a i z ciekawości zainstalowałem Dirta 1 i tam też nie działa mi EAX a działał na Viście x64 na 100%. Wniosek coś jest nie tak albo Microsoft coś skopał albo mam coś z ogólnnie rozumianymi sterownikami aż z ciekawości sprawdzę na SP 2 od daniel_K

 

 

O niespodzianka na SP 2 od daniel_K EAX over OpenAl też nie działa więc stawiam na to że Microsoft znowu coś namotał w dziedzinie dźwięku w W7 albo Creative jeszcze nie zaktualizował swoich programów tak aby działały z W7 x64. Czy ktoś ma inne gry obsługujące EAX zainstalowane na W7 x64 i mógłby sprawdzić czy obserwuje podobne problemy co ja?

 

Zaczyna mnie już to wkurzać jak perfidnie od kilku lat jest olewana strona dźwiękowa w grach. I winny jest tu i Creative i Microsoft i developerzy a chyba przede wszystkim (oj ale mi się dostanie) konsole.

Edytowane przez sokarsg-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem że normalnie się aktywuje. Wczoraj robiłem to ponownie z nowym systemem na nowym dysku i żadnych problemów.

 

@Firekage a ja używam oryginalnych i tam nie ma :razz:

A ja powiem tak. Nigdy więcej kart z logiem C**ATIVE! Ta firma, to po prostu banda złodziei. Kupujesz drogą kartę, a potem przychodzi zmiana systemu i musisz sobie kupić za 25zł kod aktywacyjny, żeby skorzystać z podstawowej funkcji. Zapłaciłem te 25zł, ale to, co ujrzałem potem, po prostu mnie rozwaliło. I pisałem już posta o tym... widać ci złodzieje dobrze czyszczą teren. Reinstalowałem system i chciałem aktywować bodajże 3 raz, a tu NUNU, skontaktuj się z obsługą klienta.

No i oczywiście zmarnowałem trochę czasu, na wymianę korespondencji z obsługą i zabawę w "zagrajmy w 10 debilnych pytań". W końcu dostałem nowy kod, jupi!

Płać... płać jeszcze raz... zwiększ sobie ciśnienie... bonusowo jeszcze z kilka razy lekka irytacja... i jest... wreszcie znowu można korzystać ze swojej karty za 400zł.

Klient - zło konieczne. Pirat i złodziej -> "Prosimy, mamy dla pana specjalną ofertę z dodatkowymi funkcjami. Może herbatki... albo kawy? Może chciałby pan spocząć?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy w dupę jeża pitolicie aktywowałem DD/DTS co najmniej 40 razy jak nie więcej, kartę zepchnąłem i kod dalej działa ... ciekawe nie ? i gość też lubi testować i jedzie na multiboocie także na jednej aktywacji się nie skończyło. Tylko ja kupowałem bezpośrednio ze strony creative'a kluczyk i mam wszystkie numerki transakcji itd. wam tez to gość z allegro przekazał czy tylko kodzik ?

Zadałbym sobie pytanie czy nie kupiliście wszyscy jednego kodu ... ewentualnie jest jeden kod na aukcje, nie chciał bym rzucać podejrzeń ale dziwne, że mój kodzik działa do tej pory a mam go od pierwszych dni jak dostępna jest paczka w sklepie.

Poza tym dziwie się, że nie zabezpieczyliście sobie odpowiednich pliczków i wtedy nic nie trzeba aktywować.

 

Powinieneś się cieszyć, że w ogóle zechcieli ci kod dać z dobrego serca bo wygląda na to, że dostał

blacklista.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się tak, bo to na pewno nie jest nasza wina, tylko tego gościa, który to sprzedawał.

Ja niestety nie miałem takiego komfortu, żeby kupić bezpośrednio - próbowałem na stronie, ale nie przyjęło mi karty kredytowej, więc nie miałem innego wyjścia, musiałem się zgłosić do kolesia, którego ofertę zauważyłem na FrazPC.

A teraz skoro tobie działało 40x, a mi wywaliło po 3 tzn, że (oferta nadal aktualna) http://www.frazpc.pl/b/241726 to jakiś oszuścik. Sprzedał kilku osobom ten sam klucz i w końcu Creative zrobił, co musiał. Także ja zwracam firmie honor, jeśli to się sprawdzi. Ktoś jeszcze kupował kod od pana na FrazPC (na allegro widzę, że to ten sam) za 25zł-30zł? Może sam podejrzany się wypowie, jak to jest? Podam nawet początek klucza do porównania, bo w końcu i tak nie działa i mam nowy (CT0-DL025WHL*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(....) musisz sobie kupić za 25zł kod aktywacyjny, żeby skorzystać z podstawowej funkcji. (...)

25 zł to kosztuje u jakiegoś handlarza. Który nie wiadomo co do końca sprzedaje.

 

Na stronie Creative kosztuje dokładnie US $4.72 - jakieś 13-15 zł (zależnie od kursu dolara)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do tego goscia ostatnio.

W odpowiedzi dał mi instrukcję jakie pliczki należy pokopiować, żeby klucz się aktywował po formacie i działa wszystko.

Możesz mi podesłać tę instrukcję na priva? THX.

 

Na stronie Creative kosztuje dokładnie US $4.72 - jakieś 13-15 zł (zależnie od kursu dolara)

Masz nas za jakiś downów, geniuszu? Gdybym mógł kupić na stronie Creativa, to bym to zrobił, każdy by tak zrobił. Pisałem o tym. Skoro mi nie przyjęło karty, to miałem kombinować z wyrabianiem jakiejś innej, czy dopłacić kilka zł i mieć spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam napisze wchodzisz do katalogu program data (ukryty) i najlepiej skopiować wszystkie katalogi creative w zasadzie wystarczy tylko jeden ale najlepiej zabezpieczyć sobie oba i potem po formacie wrzucić do nowego program data, kliknąć na ikonkę aktywacji i ujrzeć napis aktywowano, koniec tylko pacha, że można tak aktywować sporo kart bez aktywacji tylko jak taka paczka wycieknie na sieć to creative pogryziony przez dolby labs utrudni życie swoim klientom co zapłacili za produkt i będzie znów spirala nakręcającej się nienawiści a nie o to tu chodzi bo mogłem to już wypuścić nie długo po wydaniu paczki DDL i pisałem o tym na forum Creative ale dawno temu usunąłem bo Katowaliśmy na forum kreta, wysyłaliśmy maile, Creative nas wysłuchał dał nam to co chcieliśmy trzeba to uszanować szczególnie, że nie kosztuje to 50 zeta a ułatwia bardzo życie.

 

Teraz siedzę na Xonarze i Bóg mi światkiem, że nie ma tygodnia żebym nie myślał czy nie zamienić znów na X-fi kupić jakiegoś Xtreme Musica wypić dwa browary aby się ręka nie trzęsła :), lutownica + lm4562 na pokład i wtedy można zobaczyć co X-fi potrafi :)

 

Razerv ja taką niedawno z 6 miesięczną gwarę sprzedałem za prawie 400 zeta także opłaca się i to bardzo

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

ja ostatnio kupilem X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional (SB0460, z x-ram i swiecacym logo fatality) na allegro za 169zl z trzymiesieczna gwarancja (uzywka, poleasingowa) gosciu sprzedaje je jako XTREME GOLD (wtf?)/xtrememusic i mozliwe ze albo sie pomylil w przypadku tej jednej wysylki albo wszystkim takie wysyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatality pro mają oznaczanie SB46A, SB460 mają Xtreme Music i stareńkie fatality FPS ale według zdjęcia na aukcji to nie są fatality bo wyższe modele nie były na hynixach także masz chyba farta bo wątpie że przy kupnie dużej ilości kart ktoś go nie poinformował co to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

ta fotka nie wyglada w 100% tak samo jak moja karta, moja ma radiator na chipie i AFAIR 2 kosci pamieci nad chipem. jak ktos chce akurat kupic jakies x-fi za porownywalna cene to rownie dobrze moze sprawdzic czy tylko ja mialem fuksa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz fatality pro z przodu białe SB460 z tyłu na naklejce SB46A w serialu. Kurde zastanawiam się czy nie kupić w sumie zacząłem odkładać na X-fi Forte... ale nie wiem bo jak się trafi zwykłe X-fi to pacha, kurde chce teraz coś z konkretnym DAC'kiem albo forte albo jakiegoś Xonara z wysokiej półki abym mógł swapować opampami ale bez pośpiechu DS+LM4562 sprawdza się naprawdę dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...