Skocz do zawartości
msn

Nowy Blok Mcs!

Rekomendowane odpowiedzi

beta ver od 1zł na allegro

i zrób ich dużo

a ze 100 : ]

więc rozumie tak: wybierze najlepszą konstrukcje (grubosć fina, grubość dna itp) i zmienisz wygląda(odejdziesz od X3m?) :>

grubosc dna tak, grubosc fina nie, 0.5mm i koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja jestem jednym z niewielu szczesliwcow ktorzy widzieli blok na zywo... Wyglada bardzo fajnie. Roznice nie sa znaczne (w stosunku do px'a). Ze wzglednu na centralny wlot moze minimalnie przegonic px'a. Ale nie ma gwarancji bo to juz sa bardzo nikle roznice wiec wszystko moze miec wplyw. Tak czy siak obstawiam ze bedzie dobry :) - jak dobry to sie okaze :) - narazie leza i czekaja :). Ja mysle ze jesli chodzi o low end to to jest strzal w dziesiatke :)... bo jak sadze bedzie to bardzo wydajny low end ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

low end ? chyba nie polski :lol:

 

No ale jak idzie za granice to przecież mogą pogardzić jakimś a'la px'em skoro mają swoje stormy, swiftechy i inne w przeliczeniu za ~300zł :lol:

 

Tak czy siak wydajnosc napewno każdemu [polakowi] starczy (o wc mowa :)) :P

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z ta za granica?? - masz informacje ze blok bedzie za granica oferowany?? Mi sie jakos wydaje ze trzeba sie zainteresowac naszym rynkiem a nie zachodem. Jak juz bylo powiedziane cena bedzie na poziomie x2p wiec chyba bedzie przystepna!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z ta za granica?? - masz informacje ze blok bedzie za granica oferowany?? Mi sie jakos wydaje ze trzeba sie zainteresowac naszym rynkiem a nie zachodem. Jak juz bylo powiedziane cena bedzie na poziomie x2p wiec chyba bedzie przystepna!!!!!

w tym topicu ktos piał ze bedzie za granica.

 

.//edit

 

tomcat99 ;) http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1843960

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak się zasugerowałem wypowiedzią tomcata :P to raz...

a dwa jak napisałeś, ze bloczek low end to pomyślałem, że chyba za granicą mogą go za takiego uznać :lol: ja bym w każdym bądz razie ine zaliczał go do low endowego sektora...

 

No jak cena na poziomie X2p a wydajność lepsza... to tylko brać :mrgreen:

 

PS. No a mi brak słów, że zaliczasz taki bloczek do low end'u...

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech Ci będzie :P tylko czemu znowu polski rynek taki low endowy robisz :P

No fakt nie mamy nowatorskich konstruckji typu swiftech/little river/... ale wydajnośc naszych rodzimych bloczków wcale nie jest taka zła :P

 

Patrząc na tabelki jet-pc... drogie innovateki wcale nie są lepsze od naszej czolówki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 3 krocce sporo komplikują. Rozumiem ze to ma byc przedmiotem testow, ale nawet nieco lepsza wydajnosc kosztem 3ciego krocca sie oplaci? Mysle ze klientow bardziej przekona prostota ala PX2 niz 3kroccowy potwor i jakies trojniki. No ale tez trzeba zauwazyc ze ten spod jest zaprojektowany pod 3 krocce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co tyle "płaczu", zawsze można korek wkręcić i po sprawie

Nie zgadzam sie. Mozna ale ile ludzi na to zdecyduje? W blokach tej klasy BARDZO liczy sie ich wyglad - wrazenie estetyczne. Prawda jest taka ze modding i wc przeplataja sie ze soba. Duza czesc userow odcinajacych sie od tego i tak podswiadomie kieruje sie kwestiami wygladu. Idac tym tropem bloczek moglby byc zwyklym miedzianym klockiem jak konstrkcje sprzed paru lat.

Widzialem juz pare "zakorkowanych" nukelonow i nie byl to przyjemny widok. Innymi slowy ja stawialbym na konstrukcje 2-kroccową, nawet pewnym kosztem wydajnosci (w granicach rozsadku), jesli bylaby to np jakas ankieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tak wiem nie powinienem dać sie prowokować ale ...)

Tylko te 3 krocce sporo komplikują.

słucham ?

Mysle ze klientow bardziej przekona prostota ala PX2 niz 3kroccowy potwor i jakies trojniki.

dlaczego trójnikI ?

starczy jeden, a w przypadku rezerwuaru z dwoma wlotami - żaden!

No ale tez trzeba zauwazyc ze ten spod jest zaprojektowany pod 3 krocce.

...podobnie jak x3M, spider, cascade, nukleon, pwX, i stada innych ? (zawodników niewymienionych przepraszam)

kurcze - jaka w tym rewelacja ?

nowość żadna, wykonanie - miejmy nadzieje - doskonałe.

a układ 3 króćcowy jest idealny pod cpu + nb + gpu lub tez wymarzony cpu + 2x gpu - bo wtedy ułatwia a nie utrudnia :D

 

 

żeby totalnie nie offtopować - kiedy jakieś szczegóły, Mate? daty, kwoty ?

Edytowane przez CthulpiSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CthulpiSS

 

Jesli chodzi o "trojnikI" to lekka ironia z mojej strony - nie chodzilo mi o konkretna ich ilosc. W minimalnej wersji ukladu 1 trojnik - jesli czepiamy sie slow.

 

Natomiast w kwestii upraszczania ukladu nie zgadzam sie nastepujacego powodu. Jesli traktowac blok 3 kroccowy jako rozgalezienie przeplywu wody i np puscic 1 wylot na nb, a drugi na gpu to w takiej sytuacji (jak zauwazylo juz pare osob na roznych forach) przeplyw wody jest nierownomierny w zaleznosci od tego co stawia jaki opor. Moze dojsc do sytuacji gdzie zdecydowana wiekszosc wody plynie przez NB (maly opor) a na gpu jest lekki ruch, co oczywiscie nie prowadzi do spalenia karty czy cos podobnego, ale beda tam poprostu wyzsze (zauwazalnie) temp niz gdyby bylo to polaczone z nb szeregowo. O taka komplikacje mi chodzilo.

Dlatego tez mysle w taki sposob "ewoluowal" PX (bloczek bardzo podobny do omawianego w temacie), gdzie nie bez powodu zrezygnowano z 3 kroccow. A byly nimi wlansie: uproszczenie ukladu (wg mojego rozumowania), estetyka samego bloku, marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tego topiku można przeczytać:

W ofercie x4pro niebawem pojawi się nowy blok. Sądząc po wyglądzie będzie on na pewno wydajniejszy od PowerX'a. Z tego co wyczytałem będą dwie wersje - dwu i trzy kroćcowa, więc szykuję się nam zapewne nowy król wydajności w kategorii rodzimych produkcji. Ciekawe tylko jak z ceną - oby chłopcy z x4pro nie przesadzili...

Jeśli to prawda to po co to bicie piany? Będą dwie wersje, każdy może sobie wybrać taką jaka mu odpowiada ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorty ale zejśc ze mnie zboczki :lol:

 

 

Domyślam,ze mcs sprzedaje wiekszosć bloków na zachód bo z naszego rynku to by dawno z głodu padł... Pisałem o zachodzie, kiedy jeszcze nie było napisane,ze te bloki to tylko forma zbycia elementów z x3m....

 

Swoją droga to z tym low endem też sie zdziwiłem.... to w takim razie cpc to ja nie wiem jak określić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie x4pro niebawem pojawi się nowy blok. Sądząc po wyglądzie będzie on na pewno wydajniejszy od PowerX'a. Z tego co wyczytałem będą dwie wersje - dwu i trzy kroćcowa, więc szykuję się nam zapewne nowy król wydajności w kategorii rodzimych produkcji. Ciekawe tylko jak z ceną - oby chłopcy z x4pro nie przesadzili...

dla mnie LOL

Walisz takie peany jak byś coś z tego miał

Jak na mój gust wydajnośc to można ocenić po testach - sam fakt że blok ma 3 króćce jeszcze o niczym nieświadczy.

Mnie bardziej podoba się PowerX - może dlatego że nie jest klocowaty

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki brzydalek z tego bloku wyszedl :lol:

 

No offence , ciesze sie , ze w koncu bedzie konstrukcja a'la pwX dostepna dla szerszego grona uzytkownikow , ale design w porownaniu do pwX to tak jakby postawic jakies stare Audi obok Alfa Romeo...

 

No i te 3 krocce to w ogole jakies nieporozumienie , no ale topy z x3m wiec nic sie na to nie poradzi i pewnie wersji 2 krocce nie bedzie... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki brzydalek z tego bloku wyszedl :lol:

 

No offence , ciesze sie , ze w koncu bedzie konstrukcja a'la pwX dostepna dla szerszego grona uzytkownikow , ale design w porownaniu do pwX to tak jakby postawic jakies stare Audi obok Alfa Romeo...

 

No i te 3 krocce to w ogole jakies nieporozumienie , no ale topy z x3m wiec nic sie na to nie poradzi i pewnie wersji 2 krocce nie bedzie... :wacko:

rozmawialem dzis z matem i skusilem sie na ten blok - jesli nic sie nie spiepszy to w weekend ewentualnie po weekendzie dam znac co i jak :P

zapowiada sie dosc ciekawie

ciekawe ile bedzie wydajniejszy moj nowy system od starego :P

obecnie mam CC z bloki.pl i aquashuta, a zmienie to na x3n i eheima 1048 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 140 ? nie ejstem poewien, ryba wpadnieto powie ;) beta jest tansza troche, ale to beta, wiec....

no to z tego co wiem to x3n ma kosztowac podobnie

no coz ja zaryzykowalem i zamowilem bete :) zobaczymy jak na tym wyjde

 

pozdrawiam

YacentY

 

wirtualny ? :mur: a co mam w sigu ?

no jakos link zwalony wiec nie wiadomo co to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...