Skocz do zawartości
Kako_

Artefakty? Czym Sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam karte NVIDIA GeForce 4 Ti4600 i założyłem do niej chłodzenie Arctic cooling. Chciałbym teraz podkręcić. Mam RivaTuner, bo chyba jest najlepszy ten program? i Nie wiem, czym sprawdzić, czy nie ma artefaktów...Prosze o pomoc...

 

 

 

pozdro

Edytowane przez Kako_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapusc kilka razy 3dm01 albo 03 i jak nie bedze zadnych przekłaman w obrazie ( dziwnych kolorow, zniekształceń) ani zadnich zwiech to nie ma artow i mozesz dalej krecic :)

 

Hapy niu irs ! :D

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE KRĘĆ TEJ KARTY !!! Ja już wiem co to znaczy, bo niedawno wymieniałem 4600.

Miałem straszne błędy w wyświetlaniu ekranu. Nie byłem jej 1 właścicielem, już taką dostałem.

Jak chcesz mieć dalej w 100% sprawną karte to nie kręć jej, bo jest na granicach wytrzymałości. Co do testowania artefaktów się zgadzam, zapętlony 3DMark.

Warto zajrzeć do tabeli experta w numerze z głównym tematem : "Podkręć na maxa" czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venom właśnie mam problemy z podkręceniem. Tzn. nic się z kartąnie dzieje nawet jak mocno podciągne jej ustawienia, ale nic mi to praktycznie nie daj w 3DMark'u. Nawet spada ilość osiąganych punktów...

Nawiasem mówiąc dobrze zrobiłem jeśli w BIOS'ie podkręciłem AGP VDDQ Voltage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc dobrze zrobiłem jeśli w BIOS'ie podkręciłem AGP VDDQ Voltage ?

Źle ! wgraj z powrotem orginalny bios i wiecej sie w to niebaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nic nie wgrywałem tylko zmieinłem wartość AGP VDDQ Voltage z 1,5 na 1,7 (więcej się nie da). Bo to chyba jest zasilanie dla karty VGA nie? a kupiłem Chieftec'a 350W i chce z niego wszystko wyciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze nie po to są, by je na chama wykorzystywać...Chcesz go wykorzystać na maxa?Daj napięcie proca 2.2 V, 3 V na RAM i 2 V na AGP :blink: :blink: :blink: Co do artów, sprawdza się je Artifact Test 5...Albo ten zapętlony 3DMark, najlepiej jeden test, który jest bardzo wymagający, by nie było przeładowań...Czyli np 5x pod rząd Battle Of Proxycon (test 2) w 3DMark03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np 5x pod rząd Battle Of Proxycon (test 2) w 3DMark03

Ściągnołem sobie 3DMark03 ale nie wiem jak to ustawic co mi powiedziałeś. Jedyn co moge zrobić to: kliknąć:

-Details,

-Options,

-Demo,

-Run 3DMark,

-Register.

 

 

O co chodzi w tym co napisałeś?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że trzeba zapętlić 3dm'ka, ale kto mówi że to musi być 03 ?!

W wersji 01 jest wszystko dostępne oprócz mini gry i zdjęć które są dostępne tylko w wersji pro !! Zapętl na 3dm01 1 test (samochód) na HIGH detal oraz Nature i zostaw na 10-15 minut.

Wszystko będziesz wiedział...... ale ja jeszcze raz powtórze: NIE WARTO KRĘCIĆ TEJ KARTY !!

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Zgadzam się z tym że trzeba zapętlić 3dm'ka, ale kto mówi że to musi być 03 ?!

W wersji 01 jest wszystko dostępne oprócz mini gry i zdjęć które są dostępne tylko w wersji pro !! Zapętl na 3dm01 1 test (samochód) na HIGH detal oraz Nature i zostaw na 10-15 minut.

Wszystko będziesz wiedział...... ale ja jeszcze raz powtórze: NIE WARTO KRĘCIĆ TEJ KARTY !!

03 jest dużo bardziej wymagający dla karty. 2001 to SYF - opiera się raczej na procesorze głównym kompa aniżej na karty, dlatego np. ja mam tam gorsze wynik niż ktoś załóżmy z procem 3GHz PIV, no chyba że wycisnę więcej z mojego. 03 wogóle dużo bardziej wykożystuje całego kompa, nie wiem jak sprawa idzie z 05 (wstyd u mnie to wogóle uruchamiać ;) ale raczej także jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03 jest dużo bardziej wymagający dla karty. 2001 to SYF - opiera się raczej na procesorze głównym kompa aniżej na karty, dlatego np. ja mam tam gorsze wynik niż ktoś załóżmy z procem 3GHz PIV, no chyba że wycisnę więcej z mojego. 03 wogóle dużo bardziej wykożystuje całego kompa, nie wiem jak sprawa idzie z 05 (wstyd u mnie to wogóle uruchamiać ;) ale raczej także jest niezły.

Tak, tak, tak. Wykup mi pełną wersję 3dm03 aby zapętlić test :D

Na 01 jest to ZA DARMO a te testy były pisane właśnie pod 3,4 Ti....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Tak, tak, tak. Wykup mi pełną wersję 3dm03 aby zapętlić test :D

Na 01 jest to ZA DARMO a te testy były pisane właśnie pod 3,4 Ti....................

Jeżeli masz neta to problemu nie masz - cracka znajdziesz ;) ale tak jak pisze niżej lepiej jest zapodac mocną grę.

 

Ściągnołem sobie 3DMark03 ale nie wiem jak to ustawic co mi powiedziałeś. Jedyn co moge zrobić to: kliknąć:

-Details,

-Options,

-Demo,

-Run 3DMark,

-Register.

O co chodzi w tym co napisałeś?

Pozdrawiam

Jeżeli 3dmark sprawia ci spore problemy to zapodaj karcie jakąś wymagającą grę (np FEAR - no może lekko przesadzam ;)) daj detale na wysokie i grając obserwuj czy nie ma przekłamań.

 

A co do wyników w 3dmarkach - olej to. Najlepszą metodą wg. mnie, i tak jest Fraps 3D (lub coś w tym stylu) i sprawdzanie czy liość klatek w grach się podniosła. Karta rzeczywiście do podkręcania za dobra to nie jest, z tego co wiem to Nvidia wzięła po prostu 4200 Ti i wycisnęła z niego trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Tak F.E.A.R.'a na max detalach na 4Ti i obserwować klatkowanie. SPOKO! A co do crack'a to mode może Ci coś zrobić ;) Widziałeś odp. mode na text S.T.4.L.K.3.R.'a ??

AAAA. Zero zrozumienia.... Nie chodzi mi o samo granie. Gra wtedy wymecza tak kartę że jeżeli coś nie tak to raczej na 100% pokażą się pikselozki.

 

A kto mówił o 3DMark'u03 'aż tak legalnym' :D?

Potwierdzam - mam płacić za chęć przetestowania ZWYKŁEGO kompa?! KPINA. Crack i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAA. Zero zrozumienia.... Nie chodzi mi o samo granie. Gra wtedy wymecza tak kartę że jeżeli coś nie tak to raczej na 100% pokażą się pikselozki.

Dzięki że mi to powiedziałeś bo bym się nie połapał :D :D :D

A jak testować grafe grą, to najlepiej przy okazji GRANIA w jakiś wymagający tytuł.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tematu by poradzić się w sprawie mojego problemu.

Jak widać w podpisie mam GF6600GT Leadteka z pamięciami infineon (fabrycznym chłodzenie) i jak też widać mam bardzo kiepskie nawet jak na te pamięci o.c. otuż nie jestem do końca przekonany ;)

 

3dMark2003 w czwartym teście "nature" pojawiają się arty (drobne pionowe kreski po żółwiu między drzewami) już przy 991MHz !!! na pamięciach, 3dMark2005 w teście trzecim "canyon flight" arty są przy 1035MHz, w innych testach, oraz parugodzinnej zabawy w grach (FEAR, D3 innych nie sprawdzałem) max oc wychodzi w okolicach 1040MHz przy 1050 komp się wiesza. To ile w takim razie wynosi maksymalne oc na mojej karcie? Przeszperałem internet i na podobnych kartach, oc pamięci wynosi właśnie między 1030 a 1050 :?

 

Nie proszę o rady co do wymiany płyty proca itp. i tak kupię nowego kompa na socket AM2 po wakacjach :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Dzięki że mi to powiedziałeś bo bym się nie połapał :D :D :D

A jak testować grafe grą, to najlepiej przy okazji GRANIA w jakiś wymagający tytół.

Ja ci tylko tłumaczę że jak ktoś naprawdę chce przetestować sprzęt to poświęci na to nawet marne 30 minut. A poza tym co ma oznaczać "tytół" ?! Jak to wogóle wygląda?! Patrz jak piszesz na takie wyrazy.

 

PS: Może nie będę więcej odpowiadał na twoje posty bo to już prawdziwa kłótnia jest :D

 

Skorzystam z tematu by poradzić się w sprawie mojego problemu.

Jak widać w podpisie mam GF6600GT Leadteka z pamięciami infineon (fabrycznym chłodzenie) i jak też widać mam bardzo kiepskie nawet jak na te pamięci o.c. otuż nie jestem do końca przekonany ;)

 

3dMark2003 w czwartym teście "nature" pojawiają się arty (drobne pionowe kreski po żółwiu między drzewami) już przy 991MHz na pamięciach, 3dMark2005 w teście trzecim "canyon flight" arty są przy 1035MHz, w innych testach, oraz parugodzinnej zabawy w grach (FEAR, D3 innych nie sprawdzałem) max oc wychodzi w okolicach 1040MHz przy 1050 komp się wiesza. To ile w takim razie wynosi maksymalne oc na mojej karcie? Przeszperałem internet i na podobnych kartach, oc pamięci wynosi właśnie między 1030 a 1050 :?

 

Nie proszę o rady co do wymiany płyty proca itp. i tak kupię nowego kompa na socket AM2 po wakacjach :)

Polecam sprawdzić jak w grach idzie, programy np. do wykrywania arfetaktów oraz 3dmarki często wstrzynają fałszywe alarmy. U mnie jak dam pamięć na 614Mhz, mimo że jest to tylko 5200 Artifical Test (może nazwa jest inna - ten program ze sterów omegi) pokazuje że mam błędy, ale w grach po PROSTU NIC NIE MA. Z tego co wiem często się tak zdarza. Co do podkręcania to wiem że niektóre karty chodzą bez najmniejszych problemów nawet na 1100Mhz na pamiątkach (bez zmiany chłodzenia), ale nie wiem na jakich są kościach. Może to zależeć od konkretnego egzemplarza. Nie napisałeś jakich sterów używasz i jakiego chłodzenia karty (zakładam że standardowe)?

Edytowane przez metall2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Może nie będę więcej odpowiadał na twoje posty bo to już prawdziwa kłótnia jest :D

Polecam sprawdzić jak w grach idzie, programy np. do wykrywania arfetaktów oraz 3dmarki często wstrzynają fałszywe alarmy. U mnie jak dam pamięć na 614Mhz, mimo że jest to tylko 5200 Artifical Test (może nazwa jest inna - ten program ze sterów omegi) pokazuje że mam błędy, ale w grach po PROSTU NIC NIE MA. Z tego co wiem często się tak zdarza. Co do podkręcania to wiem że niektóre karty chodzą bez najmniejszych problemów nawet na 1100Mhz na pamiątkach (bez zmiany chłodzenia), ale nie wiem na jakich są kościach. Może to zależeć od konkretnego egzemplarza. Nie napisałeś jakich sterów używasz i jakiego chłodzenia karty (zakładam że standardowe)?

Chłodzenie standartowe (foto ukryte w trzeciej spacji łacińskiej sententcji ;) stery praktycznie wszystkie od 77.77 do obecnie w użytku 82.12, podkręcam riva tunerem. Pamięci jak już mówiłem to infineon2.0 niestety, 1100MHz i więcej jest uzyskiwane bąć na samsungach, bąć na pamięciach 1.6ns.

 

Właśnie testuję ostro 560/1035MHz w GT Legends i jest czyściutko, mimo przejechanych 12okrążeń toru imola :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz neta to problemu nie masz - cracka znajdziesz ;)

 

Potwierdzam - mam płacić za chęć przetestowania ZWYKŁEGO kompa?! KPINA. Crack i po sprawie :D

Regulamin jest dosc jasno sformulowany... zapraszamy za miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze szukam wszędzie tego Artifact testera i nie umiem znaleść...może mi ktoś podać link, gdzie się znajduje ten programik ? chyba, że jest lepszy program specjalnie do tego napisany aby łapać artefakty na ekranie...na forum tez nic nie pisało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link

dzięki

Mam małe pytanko: po co kręcisz 4600?! Małą masz wydajność?!

Skąd te pytanie? Przecież to już stara i słaba karta, a ja chce jeszcze coś z niej wyciągnąć np. żeby fajnie pomśmigać w Need For Speed'a Most Wanted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo przepraszam! Ja grałem an takiej karcie w NFSMW na prawie max detalach i AA x2 na 800x600 i wszystko było OK !! Aha, i powodzenia w o/c, przyda Ci się przy tej karcie :D

nie rozumiem o co ci chodzi, te kaert da sie podkrecic :blink: co chwile mu piszesz zeby tergo nie robił, bo Ty jak podkrecałes to ja zwaliłes :blink: i dlatego nie da sie jej podkrecic... bosh.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...