Skocz do zawartości
janio

Małe Spostrzeżenie

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie zastanawiałem się czy zamieścić to w "O serwisie i forum" czy na testowym, ale to taka mała błachostka, że padło na testowe ;] Do rzeczy: Dopisek pod podstawowymi zagadnieniami wygląda tak:

 

Podstawowe Zagadnienia

Jak podkręcić, gdzie znaleźć, co kupić - i dlaczego nie działa. Swoje pierwsze kroki skieruj właśnie tutaj

I chodzi mi o to że początkujący userzy są ganieni za zakładanie topiców w stylu "jak podkręcić", a ten podpis właśnie mówi że ten dział od tego jest i chyba własnie nim tacy userzy się sugerują przy zakładaniu takich topiców. A regulaminu nie czyta pewnie i tak 90% wstępujących tu userów, a jeśli już czyta to regulamin mówi o czymś zupełnie odwrotnym, niż podpis pod działem. No i nie wiadomo o co chodzi ;]

 

To takie moje małe spostrzeżenie. Dopiero dzisiaj mi się to rzuciło w oczy :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeniosłem z testowego. To jest lepsze miejce dla tego typu spraw.

Widać że płetwa pływa :razz: Ale nie robiąc OT, było wałkowane tyle razy o podkręcaniu, są różne FAQ-i i sie dziwisz że inni jeżdżą po noobach co zakładają kolejne tematy-w efekcie zaśmiecają forum. Istnieje coś takiego jak szukajka, pod FAQ-iem też masz nawet podpis o pytaniach.

 

EDIT: Buuu, modelatol mnie wyprzedził ;( Chyba sie starzeje :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że płetwa pływa :razz: Ale nie robiąc OT, było wałkowane tyle razy o podkręcaniu, są różne FAQ-i i sie dziwisz że inni jeżdżą po noobach co zakładają kolejne tematy-w efekcie zaśmiecają forum. Istnieje coś takiego jak szukajka, pod FAQ-iem też masz nawet podpis o pytaniach.

 

EDIT: Buuu, modelatol mnie wyprzedził ;( Chyba sie starzeje :P

No ok. Ale ten podpis pod podstawowymi jest trochę mylący, a zaraz pod spodem jest FAQ w którym pisze o proadnikach, najczęściej zadawanych pytaniach, z kolei jest znowu regulamin który mówi o czymś innym. No i powstaje takie małe błędne koło ;) Noobów może właśnie kusić ten podpis pod podstawowymi i stąd kolejne topici "jak podkręcić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No ok. Ale ten podpis pod podstawowymi jest trochę mylący, a zaraz pod spodem jest FAQ w którym pisze o proadnikach, najczęściej zadawanych pytaniach, z kolei jest znowu regulamin który mówi o czymś innym. No i powstaje takie małe błędne koło ;) Noobów może właśnie kusić ten podpis pod podstawowymi i stąd kolejne topici "jak podkręcić".

Kusi ich też dział extremalne podkręcanie. :mur: Jak marco zmieni troche podział na forum to zobaczymy.

 

mechl!k dzięki że wykasowałeś tamten post.

Sikor również dzięki.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze:

 

Na początku byłem zwolennikiem forum "Podstawowe" teraz stwierdzam, że był to błąd który będziemy starali się naprawić jak tylko dojdziemy do sensownej konkluzji co z tym fantem zrobić.

Najprawdopodobniej zamkniemy, przerzucimy do archiwum a zostanie tylko Co kupić a reszta w konkretnych działach sprzętowych. Chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze:

 

Na początku byłem zwolennikiem forum "Podstawowe" teraz stwierdzam, że był to błąd który będziemy starali się naprawić jak tylko dojdziemy do sensownej konkluzji co z tym fantem zrobić.

Najprawdopodobniej zamkniemy, przerzucimy do archiwum a zostanie tylko Co kupić a reszta w konkretnych działach sprzętowych. Chyba ;)

Ja jestem za pozostawieniem tego działu, ale przydało by się na nim zaostrzyc rygor, dać na górze dopisek w którym by pisało, ze za zakładanie takich to a takich topiców będzie kara itp... Lub jesli to możliwe zorbiś jakiś filtr, który by blokował zakładanie tematów które nosiłby by nazwe np. "xxxxx czy xxxxx", "zestaw do xxxxx zł", "Jakie/jaki xxxxx" itp ... i z czasem dodawało by się nowe frazy .. Lub jako kategorie główną zrobić dział "Co kupić" a "Podstawowe zagadnienia" jako subforum...

 

Edited by Sikor:

Wywaliłem odwołanie i odpowiedź do usuniętego postu.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm podstawowe od poczatku miało być miejscem dla nowych. trzeba by im tylko wyraźnie przypominać że zanim założą banalny temat trzeba szukać i fakować ;)

No to tak jak pisałem wcześniej. Można by zrobic taki dopisek na górze dużą czerowoną czcionką, rzucający się w oczy, który mówiłby o tym żeby nie zakładać takich topiców, żeby zajrzeć do działu faq (albo najlepiej dać odnośnik do spisu tematów w dziale faq) przed założeniem topicu, żeby użyć wyszukiwarki. A co do spisu tematów faq, to przydało by się go zaktualizować i zrobić bardziej czytelnym (mogę to zrobić jeśli się przyda).

 

Co na to administracja ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do spisu tematów faq, to przydało by się go zaktualizować i zrobić bardziej czytelnym (mogę to zrobić jeśli się przyda).

 

Co na to administracja ? :>

Rób, napewno nie dostaniesz za to moderatora, ale.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...