Skocz do zawartości
A_M_D

Extremalne Podkręcane Sempronów Na Socket 754 I 939

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rdzeń – E6

Nie da się ukryć, że nie wprowadza on wyższej wydajności. We wszystkich zastosowaniach jego wyniki są porównywalne z tymi uzyskanymi przez wersję D0. Nowe procesory podkręcają się porównywalnie do wcześniejszych. Wartym przypomnienia jest fakt, że E6 nie oferuje również lepszego kontrolera pamięci – jego możliwości O/C w znacznej mierze zależą od danej sztuki. Dowodem na to są bardzo niskie możliwości Semprona 2500+.

 

To wyczytalem na jednym z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to mój do latał 2.566 a ten e6 już 2.75 więć sorry ale o/c nie takie samo :lol:

 

to co martwi to kontroler jest wręcz gorszy! moje mmki z 247 robionego na starym procu robia 240 ledwo... Mam 1 kosć i jest tak na każdej częstotliwości i dzielniku a na dviv 100 to w ogole są jaja-jest tetraz praktycznie nie do uzycia... No cóż coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie podkrecic mojego sempa na 2640Mhz i wydaje mi sie ze poszedl by na wiecej na innym zasilaczu na tym nawet nie zdarzylem zrobic PrtScreena bo juz sie zawieszal ale mam nowy zasilacz zamowiony wiec za kilka dni dam screena i jeszcze go pomecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

U mnie też ostatnio zaczął nie wyrabiać zasilacz, narazie mam puszczonego na standardzie, jak zakupie nowy zasilacz to powalcze. BTW Gdzie można znaleść przelicznik mocy AMD, bo na benchmark.pl jest troche nie aktualny.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robin AMD: apropos twojego siga "AMD Sempron 2800+ (64bit) s754 @ AMD Sempron 3400+(2100Mhz)" ... to ciekawe jakie oznaczenie by miał moj procek na 2870Mhz?

Ale tak na oko to by miał oznaczenie chyba jako 3800+ i pobierłby 130W?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek nizle masz tego venica podkreconego. Na standardowych taktowaniech zjada pentiuma a teraz na 3052mhz to istna rakieta.

poczekaj, niech ja tylko złoze fc ;) zreszta zadna rewelacja, bachus trzasnąl 3,6 ghz i to jeszcze nie koniec ;)

 

//edit

 

(dobra nie ofttopujmy juz, jak cos to pw)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną ASRock CPU EZ NF3 Upgrade i procesor Sempron 2600+ i po instalacji nowej wersji biosa (1.50) nie moge wogóle podkręcić procesora w biosie. Może ktoś ma tą samą płytę i wie o co chodzi. Jak tak to prosze o pomoc. A z poziomu Windowas da się go podkręcić tylko do 1900 Mhz (z 1600). Jak widzę te wsze wyniki to mi się nie chce w to wierzyć, że da się do mocniej podkręcić bo jak dam magistrale powyżej 240Mhz to system wogóle nie startuje i musze czyścić pamięć biosa. Napięcie na procesorze jest ustawione na 1,5V od nowości (od kiedy kupiłem:)). Może ktoś kuma o co z tym chodzi i pomoże. Prosze.

Edytowane przez Hose2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmien bios, a po drugie jak chcesz podkrecac ostro porca to musisz zmniejszyc dzielnik dla pamieci, czyli inaczej zmniejszyc taktowanie pamiec.

System powyżej 240 ci nie startuje bo pamieci nie wyrabiają.

Daj jeszcze troche wiecej voltów na pamiątki i rdzeń .... a droga przed tobą otwarta.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmien bios, a po drugie jak chcesz podkrecac ostro porca to musisz zmniejszyc dzielnik dla pamieci, czyli inaczej zmniejszyc taktowanie pamiec.

System powyżej 240 ci nie startuje bo pamieci nie wyrabiają.

Daj jeszcze troche wiecej voltów na pamiątki i rdzeń .... a droga przed tobą otwarta.

Dzieki stary nie spodziewalem sie takiej szybkiej odpowiedzi. Respekt!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin AMD a skad wiesz ze bez problemu ten asrock osiagnie 300HTT? Konstrukcja budżetowa co oznacza raczej slabe OC.

Ale htt 300 to chyba nic takiego, wiec nie widze przeszkód. Jak nie mam racji to mnie poprawcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej spokój panowie.Samowolka ise tu zrobila.To nie topic na temat jak podkręcic!!Tutaj się chwalimy swoimi wynikami:D

Rozumiem ... ale popatrz mi troche głupio sie jest "chwalić" o wynikach w 2 albo i trzech tematach na raz, wiec sie nie dziw, że mało wypowiedzi na tema o smaych wynikach bo taki temat (baaaaaaardzo podobny juz jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie.Jaka seria sempów najlepiej się kręci??Mam ochotę zmienić na coś innego może pódzie wyżej,mam znajomego w sklepie który mi pozwolil wybrac sobie model.Nigdy nie czailem oco chodzi z tymi literkami z serii zawsze mi sie myli.Chodzi mi teraz o sempy 64 bit.

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć moim zdaniem do sempów trzeba mieć poprostu szczęście. Ale jeżeli uznasz mojego sempa za dobrą wersje to to jest 33 tydzień.

mam takie samo zdanie co do tego. czytalem tez o slabych sztukach z 32-33 tygodnia, takze wydaje mi sie, ze nie ma tu reguly.

ja kupilem swojego semprona kompletnie w ciemno ale chyba dobrze trafilem.

jest z 41 tygodnia (0541), przy napieciu 1.25V stabilnie chodzi na codzien z zegarem 2.3GHz.

 

jezeli mozesz wziac kilka sztuk do domu i potestowac to ewentualnie tak mozesz zrobic ;) mniemam jednak, ze nie masz takiej mozliwosci :P wybieranie po oznaczeniach nie ma chyba wiekszego sensu w przypadku sempronow64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki....teraz zadam troche lamerskie pytanie ale nigdy nie bawiłem się tym programem .Chodzi mi o clockgena na nforce 4.Chce go władowąc do autostartu tak aby po uruchomieniu kompa były wczesniej zapisane ustawienia procka.Problem w tym ze nie potrafie tego zapisac tak aby na wczesniejszych ustawieniach chozill w windzie.

Trzeba znowu go przestawiać.Powl mnie to irytuje.Może ktoś wie jak zapisać zmiany tak aby po ponownym uruchumieniu kompa były one takie same jak przed ponownym uruchomieniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - Ekstremalne nie jest stworzone do tego typu postów. Pojawiają sie juz pytania typu: jak podkręcic. Nie potrzebujemy kolejnego smietnika. Co chwila jakies n00bowate pytania ;), sporo bezsensownych postów, które nic nie wnoszą... Konczymy!

 

Temat zamykam, w razie koniecznosci otwarcia prosze pisac na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...