Skocz do zawartości
Albi_On

Cicho Być

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamietam kiedys zrobilem sobie taki eksperyment na gainwardzie 6800, gdzie zdemontowalem oslone ze stockowej turbinki i dodalem wentyl chodzacy na 2500RPM na ramieniu. Przy otwartej budzie temp byly wyraznie wyzsze niz na maxa chodzacym chlodzeniu defaultowym :/

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke dużo slotów pci zajmuje ;)

Duzo = wszystkie :)

Dodam ze to "ramie" bylo tak ''genialnie pomyslane'' ( :) ), ze mozna je bylo nakrecac na sledzie karty i w sumie pochlanialo 1 slot pci. Nadmuch dokladnie bezposrednio nad radiatorkiem, a mimo to wydajnosc gorsza niz na stocku. te radiatorki jednak lepiej spisuja sie jak dmucha w nie turbina od boku w tunelu powietrznym z 5000rpm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dużo slotów pci zajmuje icon_wink2.gif

nie wszystkie bo w ostatnim na dole mam kartę muzyczna

 

a nie lepiej było by to zamontować odwrotnie?

odwrotnie próbowałem ale za mało miejsca , poza tym zasłoniło by pamiątki na karcie a planuje pokroić to

Dołączona grafika i zamontować na kościach

 

Chłodzenie jak chłodzenie, ale ja widzę ze Ci się płyta główna kończy, powinieneś wymienić te kondensatory przy PWMach bo puchną, nie masz przypadkiem niekontrolowanych restartów?

kondensatorki były takie od początku i nie było dziwnych restartów (płyta ma już ponad 2 lata)

 

ja polecam mój sposób, czyli na ramieniu przykręcić wentyl 12cm chłodzi cala kartę. na 5-7V niesłyszalny

mam 12x12 wentyl ale wystał poza kartę i żeby wyjąc kartę trzeba było go odkręcić najpierw a teraz chłodzenie schodz z razem z karta

 

ps. tak tez jest niesłyszalny bo wentyl jest z termistorem, jest zdala od ciepła i chodzi na minimalnych obrotach

do tego fortron z 12cm wentylem i artctic cooling na procku, teraz jedyne co słychać to prykające głowice w dyskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albi_On ja mam takie pytanie do ciebie - mianowicie interesuje mnie sposob mocowania tego gornego radiatora - on wisi powietrzu czy lezy sobie tak na cukierkach od GPU ? czy moze jest cos pomiedzy PCB a spodem radiatora?

 

a co do samego chlodzenia to bardzo ladne i poprawnie wykonane - sam pracuje w podobny sposob

wycialem prowadnice od slotow PCI i akurat zmiescil sie tam wiatrak 80 - wciaga powietrze z zewn. chlodzi grafe, chipset a jak sie go podkreci do halasliwego stanu to owiewa jeszcze dysk :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

to malo pomaranczowe w lewej czesci zdjecia to wlasnie ten wiatrak ;]

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial - i to jeszcze nie na wszystkich na niektorych abitach da sie upchnac xc80 i zalmana vf700 no i jak widac na dfi tez sie udalo :) of corz mowa o nF3 bo z 4 to faktycznie problem

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł Albi_On.

 

Na moim x800 Fireblade jest takie hałaśliwe coś:

 

Dołączona grafika

 

 

Chciałbym usunąć oryginalny plastik, zrobić obudowę z plexy na wzór Twojej i zamontowac na końcu wentyl 80mm. Mam tylko pytanie - jak to wygląda z temperaturami? Wzrosły, czy spadły po zamontowaniu tego tunelu w stosunku do standardowego chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to temperatur to spadla o 1-2 stopnie ale nie o temperatury mi chodzilo tylko o cisze

zamierzam teraz przerobic wtyczke (obecnie wentylar jest podpiety do mobo) i zasilac wentyl z karty oraz usunac termistor z wentyla i kontrolowac obroty programem/monitorem dostarczonym z karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na karcie jest taki aluminiowy krzyzak (do czarne na zdjeciu)

Dołączona grafika

 

 

a radiator zamocowalem za pomoca pasty + kleju

hehe dzisiaj zakładałem blok na tej karcie i musiałem zdjąć krzyżak - okazało się, że jest z plastiku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzisiaj zakładałem blok na tej karcie i musiałem zdjąć krzyżak - okazało się, że jest z plastiku :D

aż nie mogłem uwierzyć wiec specjalnie wyjołem kartę z kompa i zadrapałem ten krzyżak :-|

u mnie jest aluminiowy (w każdym bądź razie metalowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...