Skocz do zawartości
Gość Uszatek

Live 24bit Vs Audigy Se

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Esiu i ja pisalismy, ten Live24bit to padlo, ktore teoretycznie ma EAXa :blink: , bo owszem, mozna wlaczyc, ale spadek fpsow w grach siega 30% w stosunku do Audigy Vaule, OEM, ZS, 2...whatever. Ten, kto twierdzi, ze karta jest swietna w grach jest pewnie gluchy oraz slepy, poprostu Live24-bit (rowniez wersja external) jak i jego odpowiednik Audigy SE to wybryk i produkt czysto marketingowy polegajacy na wsciskaniu ludziom kitu, padla pod szyldem Creative.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Tak jak Esiu i ja pisalismy, ten Live24bit to padlo, ktore teoretycznie ma EAXa :blink: , bo owszem, mozna wlaczyc, ale spadek fpsow w grach siega 30% w stosunku do Audigy Vaule, OEM, ZS, 2...whatever. Ten, kto twierdzi, ze karta jest swietna w grach jest pewnie gluchy oraz slepy, poprostu Live24-bit (rowniez wersja external) jak i jego odpowiednik Audigy SE to wybryk i produkt czysto marketingowy polegajacy na wsciskaniu ludziom kitu, padla pod szyldem Creative.

No to popatrz na opinie o tej karcie:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14789

To czemu tyle ludzi w tym ja jestem zadowolony z jej zakupu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz na opinie o tej karcie:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14789

To czemu tyle ludzi w tym ja jestem zadowolony z jej zakupu??

Bo ludzie kupujący bardziej budżetowe produkty mają małe wymagania i nie zwracają uwagi na wiele detali , tylko : gra ................. i fajnie. Podobnie miałem dawno temu z głośnikami Creative T5400, opinie: super hiper, jak bosko grają, jak je kupiłem to oddałem po przesłuchaniu (3 dni) do sklepu bo grały kiepsko - a naprawdę starałem się je zaakceptować.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu czytaj uwazniej.Nie pisalem ze audigy se jest full wypas tylko ze sie nie rozni od sb 24.wiec nie wiem o co ci chodzi.Ja mam problem z sb w grach np kotor(tak jak pisalem w poscie jednym) bo mam jeszcze 2 karty:zintegrowana i Maye.I cos mi sie rabie w tym sb ale nie moge swterdzic przez co wiec czemu mam pisac ze sb jest do [gluteus maximus] skoro tyle osob go zachwala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz na opinie o tej karcie:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14789

To czemu tyle ludzi w tym ja jestem zadowolony z jej zakupu??

Jezu, litosci, komentarze w komputroniku :blink:. Zauwaz, ze sa ludzie ktorzy kupuja kompa z marketu z PIV 3.0 i Radeonem 9250, graja w gry i tez sa szczesliwi :blink: ...coz, nigdy niewidzieli kompa z GF6600GT lub Radkiem X800 w akcji, wiec do czego maja sie odnosic. Jesli ktos w kompie mial zintegrowana karte dzwiekowa (z wyjatkiem SoundStorma) to kazda pokroju Live24-bit bedzie kosmosem zarowno jesli chodzi o jakosc jak i nowe mozliwosci dzwieku. Jednak polityka firm jest taka, ze czesto produkty troche drozsze sa o niebo lepsze od tych troche tanszych. Ja wolalbym juz Live`a 5.1 niz Live`a 24-bit m.in dlatego, ze spadki fps o 30-50% sa dla mnie nie do przyjecia, jako ze czesto i namietnie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedze w muzyce i sprzecie dlugo.I Asil naprawde jest bardzo dobrym sterem do sound blastera.Na Avance tez niektorzy instaluja ale to nie zmienia faktu ze jesli chodzi o multimedia to Suond Blastery sa bardzo dobre.Lepszych jeszcze nie uzywalem

 

Esiu czytaj uwazniej.Nie pisalem ze audigy se jest full wypas tylko ze sie nie rozni od sb 24.wiec nie wiem o co ci chodzi.Ja mam problem z sb w grach np kotor(tak jak pisalem w poscie jednym) bo mam jeszcze 2 karty:zintegrowana i Maye.I cos mi sie rabie w tym sb ale nie moge swterdzic przez co wiec czemu mam pisac ze sb jest do [gluteus maximus] skoro tyle osob go zachwala??

Radeona 9200 SE też dużo osób zachwala do gier :mur:, a czy wdg ciebie jest to dobra karta do pogrania sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona 9200 SE też dużo osób zachwala do gier :mur:, a czy wdg ciebie jest to dobra karta do pogrania sobie

Przecież autor wątku wyraźnie napisał, że ani gry ani EAX go nie interesuje. To po co ma płacić za DSP na karcie?

A przetworniki na Live24 i A2 SE są takie same jak na dużo lepszych kartach. I do słuchania muzyki będą równie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież autor wątku wyraźnie napisał, że ani gry ani EAX go nie interesuje. To po co ma płacić za DSP na karcie?

A przetworniki na Live24 i A2 SE są takie same jak na dużo lepszych kartach. I do słuchania muzyki będą równie dobre.

Live24 ma SNR 100 dB, a to jest kilkukrotnie mniejszy odstęp sygnału do szumu od powiedzmy kosztującego 300 PLN SB Audigy 2 ZS (108 dB).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Live24 ma SNR 100 dB, a to jest kilkukrotnie mniejszy odstęp sygnału do szumu od powiedzmy kosztującego 300 PLN SB Audigy 2 ZS (108 dB).

A to dobrze czy źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze czy źle?

Im wieksza wartosc SNR (Signal to Noise Ratio) tym lepiej. Poprostu czysciej gra. X-Fi Fatal1ty ma np 109 dB SNR na wszystkich kanalach.

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=163&scid=...=kmCreAud4+bulk a co powiecie o tym? eax jakosc szumy problemy z kompatybilnoscia. dodam ze czasem troche gram. Dzwiek podlaczony do wzmacniacza i 2 głośników.

Bedzie dobre, to jest to samo co Audigy 2 tylko mozna podlaczyc zestaw 7.1 a do Audigy 2 6.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wieksza wartosc SNR (Signal to Noise Ratio) tym lepiej. Poprostu czysciej gra. X-Fi Fatal1ty ma np 109 dB SNR na wszystkich kanalach.

Bedzie dobre, to jest to samo co Audigy 2 tylko mozna podlaczyc zestaw 7.1 a do Audigy 2 6.1.

 

1. Najtańsze modele ( 3 pierwsze ) mają 109 dB , ten nawyższy Elite ma 116 dB ( tyle co kosztujące 450 PLN EMU 0404 )

 

2. Audigy 2 (zwykły) ma tylko w stereo ten sam SNR co Audigy 4 OEM ( 106 ) w pozostałych kanałach A4 ma nadal 106 dB a Audigy 2 znacznie mniej. Co innego A2 ZS który "wszędzie" na wyj. ma 108 dB ( niemal tyle co X-Fi ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live24 ma SNR 100 dB, a to jest kilkukrotnie mniejszy odstęp sygnału do szumu od powiedzmy kosztującego 300 PLN SB Audigy 2 ZS (108 dB).

Tak podaje Creative :-)

W pomiarach wychodzi różnie:

1894444[/snapback]

A to dobrze czy źle?

Bez znaczenia, jest to lepiej niż można uzyskać z płyty CD.

 

 

2. Audigy 2 (zwykły) ma tylko w stereo ten sam SNR co Audigy 4 OEM ( 106 ) w pozostałych kanałach A4 ma nadal 106 dB a Audigy 2 znacznie mniej.

IMHO mylisz się co do pozostałych kanałów, na co już Ci raz zwróciłem uwagę. Może byś swoją wypowiedź jakoś uzasadnił lub poparł wynikami pomiarów?

 

2. Audigy 2 (zwykły) ma tylko w stereo ten sam SNR co Audigy 4 OEM ( 106 ) w pozostałych kanałach A4 ma nadal 106 dB a Audigy 2 znacznie mniej. Co innego A2 ZS który "wszędzie" na wyj. ma 108 dB ( niemal tyle co X-Fi ).

Dajesz się nabierać na marketing. Różnica nie wynika z konstrukcji ale z programowego przetwarzania sygnału i sposobu pomiaru :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie przeprowadzono pomiar i mówisz że jest na live 106 dB - pomiar jest robiony od 40 Hz do 15 khz (tylko).

 

Co do kanałów pozostałych w np. Audigy 2 - popatrz do specyfikacji.

 

cyt :"Dajesz się nabierać na marketing. Różnica nie wynika z konstrukcji ale z programowego przetwarzania sygnału i sposobu pomiaru " - tego nie rozumiem, chcesz powiedzieć że jakość przetworników D/A (odstęp SNR) jest zależna od programowej obróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie przeprowadzono pomiar i mówisz że jest na live 106 dB - pomiar jest robiony od 40 Hz do 15 khz (tylko).

Pomiar ważony z krzywą A, typowe warunki.

Co do kanałów pozostałych w np. Audigy 2 - popatrz do specyfikacji.

Znalazłem specyfikację A2 6.1, 4 kanały dobre i 3 gorsze. Ciekawostka, bo na zdjęciach widać, że wszystkie są jednakowo wykonane. Natomiast nigdzie nie natrafiłem na podobnie opisy A2 Value.

"Różnica nie wynika z konstrukcji ale z programowego przetwarzania sygnału i sposobu pomiaru " - tego nie rozumiem, chcesz powiedzieć że jakość przetworników D/A (odstęp SNR) jest zależna od programowej obróbki?

Przetwornik wg danych producenta ma 114dB. Co Creative robi z SRC i noise shaping żeby pomierzyć 108dB możesz poczytać w linku, który już podawałem:

http://www.digit-life.com/articles2/creati...2-zs/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Znalazłem specyfikację A2 6.1, 4 kanały dobre i 3 gorsze. Ciekawostka, bo na zdjęciach widać, że wszystkie są jednakowo wykonane"

 

Myślę że na jakość wyjścia ma wpływ nie samo wykonanie wtyczek, ale całęgo toru ( od układu przetwornika ) łącznie z elementami (ich jakością) na drodze przetwornik-wtyk.

 

cyt : "Co Creative robi z SRC i noise shaping żeby pomierzyć 108dB możesz ..."

 

Oni zawsze "muszą" kombinować aby zrobić na tym samym 10 modeli i zgarnąć kasę. Np. CPU w A1 to chyba identyczny jest z A4.

 

A wracając do Live! 24 to ciekawe że taki SNR zmierzyli - nie znam rosyjskiego, może to nie jest SNR?? Jeśli tak to fajnie że sprzedają coś lepszego niż piszą ( zwykle jest odwrotnie ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co żeście się tak przyczepili do tego SRN?

Można by wnioskować z waszych wypowiedzi że skoro moja dźwiękówa która ma dużo mniejszy odstęp sygnał/szum jest tym samy gorsza od SB Live, ale czy oby na pewno?

Nie no to oczywiście nie wszystko, jeszcze dochodzi THD, pasmo przenoszenia itd. Zresztą przewagą Twojej karty jest brak problemów przy odtwarzaniu dźwięku 44.1 khz bez potrzeby skalowania - czego nie można powiedzieć o kartach sound blaster, gdzie bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THD... też nieco przereklamowany parametr... LM3875 ma bardzo słabe THD a Gainclone całkiem dobrze sobie radzi :wink:

Krotko mówiąc parametry nie gwarantują nam nic jedynie mogą dać zarys sytuacji, nie rzadko zafałszowany.

 

Edit=========================

 

„Myślę że na jakość wyjścia ma wpływ nie samo wykonanie wtyczek, ale całego toru ( od układu przetwornika ) łącznie z elementami (ich jakością) na drodze przetwornik-wtyk.”

 

Jakość i konstrukcja filtra ma wręcz kluczową rolę. Nawet dla bardzo dobrego przetwornika CA filtr potrafi być wąskim gardłem. Można założyć że wszystko co jest w torze audio ma wpływ na dźwięk.

OFF TOPIK również znacznie będzie tu mieć np. zasilacz. Zasilacze impulsowe przenoszą dużo syfu, i to zawsze będzie ciągnąć karty PCI do dołu...

Jeszcze co pasma przenoszenia.

Z tego co sobie przypominam np. X-Fi ma koniec na 20k co generalnie nie stawia tej karty w tak audiofilskim świetle jak niektórzy ją widzą.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na jakość wyjścia ma wpływ nie samo wykonanie wtyczek, ale całęgo toru ( od układu przetwornika ) łącznie z elementami (ich jakością) na drodze przetwornik-wtyk.

O tym napisałem. Przetwornik jest jeden i ma 8 identycznych wyjść. Potem jest na każdy kanał 1 wzmacniacz operacyjny (na przodach mocniejszy), klucz tranzystorowy wyłączający wyjście i gniazdko. Nie widać żadnych istotnych różnic w części analogowej.

 

Moje pierwsze podejrzenie po przeczytaniu specyfikacji było takie, że gorsze parametry wynikają z ułomości software, np. EAX lub dekoder DD stosuje jakies uproszczone algorytmy dla tych wyjść. I z nowszymi driveram może się okazać, że parametry się poprawią

 

Oni zawsze "muszą" kombinować aby zrobić na tym samym 10 modeli i zgarnąć kasę. Np. CPU w A1 to chyba identyczny jest z A4.

To wiadomo. Np. przypuszczam, że nie ma praktycznych różnic między sprzętem A2 Value i A4 OEM.

 

A wracając do Live! 24 to ciekawe że taki SNR zmierzyli - nie znam rosyjskiego, może to nie jest SNR?? Jeśli tak to fajnie że sprzedają coś lepszego niż piszą ( zwykle jest odwrotnie ).

To są pomiary RMAA, wydawało mi się, że każdy zna ten program :-)

Możesz go ściągnąć stąd: http://audio.rightmark.org/download.shtml

Jeżeli chcesz mierzyć karty Creative, to warto ściągnać przy okazji odpowiedni poradnik, bo ustawienie wszystkch parametów, żeby uzyskać płaską charakterystykę jest dość skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesli ktos w kompie mial zintegrowana karte dzwiekowa (z wyjatkiem SoundStorma) to kazda pokroju Live24-bit bedzie kosmosem zarowno jesli chodzi o jakosc jak i nowe mozliwosci dzwieku."

 

No tu sę nie zgodzę...kupując kompa liczyłem na oszczędnośc na karcie dźwiękowj (bo podobno co to ten Soundstorm nie potrafi) no i się rozczarowałem :( ten SS to miara i padaka w porównaniu z kartą którą miałem w starym kompie (Sound Blaster Live 5.1 Digital ,SB0220) wydatek mnie nie ominął przez ten szajs zwany SoundStormem... rzuciłem się na Audigy 2 ZS ale to było daaawno (teraz jest x-fi).

 

Sorry za oftpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt :"To są pomiary RMAA, wydawało mi się, że każdy zna ten program (IMG:style_emoticons/default/icon_smile2.gif)

Możesz go ściągnąć stąd: http://audio.rightmark.org/download.shtml

Jeżeli chcesz mierzyć karty Creative, to warto ściągnać przy okazji odpowiedni poradnik, bo ustawienie wszystkch parametów, żeby uzyskać płaską charakterystykę jest dość skomplikowane."

 

Program znam, ale jeszcze może to być podana dynamika, przesłuch między kanałami - choć faktycznie wygląda to na SNR.

 

Co do pomiaru mojej karty - nie ma sensu mierzenie wyjścia za pomocą gorszego wejścia, aby rozsądnie przeprowadzić pomiar (tak aby to miało sens) potrzeba drugiej karty dźwiękowej i to studyjnej, z kilkanaście - kilkadziesiąt x mniejszymi szumami na wej. (wzgl. mojego wyj.) i o bardzo szerokim paśmie,małym THD itd. itp.

 

... a najlepiej kupić głośniki z wejściem cyfrowym jak Genelec 8130A - na dłuższą metę to i tak taniej wyjdzie niż manipulacje kartami :lol2:

 

Tu jest link do Creative M85D - jeśli chwilowo nie masz sałatki na Genelec 8130A. Właściwie na tych głośnikach gra identycznie SB-Xfi Elite jak i karta zintegrowana zgodna z Intel HD ( 24 bit/96 khz na wyjściu SP/DIF )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do Creative M85D - jeśli chwilowo nie masz sałatki na Genelec 8130A. Właściwie na tych głośnikach gra identycznie SB-Xfi Elite jak i karta zintegrowana zgodna z Intel HD ( 24 bit/96 khz na wyjściu SP/DIF )

Gdzie można w Polsce dostać te głośniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy karta muzyczna Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM /210zl/ to dobry model nie jest okrojona jak np Creative Sound Blaster Audigy SE OEM .Bo ciezko w sklepach dorwac SB audigy 2 OEM wiec mysle ze SB 4 oem moze byc ciekawa propozycja.Co o tej karcie myslicie. AHA a czym sie rozni modelu Creative Sound Blaster Audigy 4 /299zl/ od Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM /210zl/ --- dolonczonym oprogramowaniem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w Polsce dostać te głośniki ?

Sam niegdyś czekałem na ich pojawienie się w Polsce ale nadal ich nie widzę. Za ~600 PLN są behringer z wejściem cyfrowym 24bit 192khz, o mocy 2x20W. Sam kupiłem Edirol za ~1 k 24bit 96khz - mają osobne zasilanie -> większa rezerwa mocy, dźwięk jest bardziej selektywny przy większym natężeniu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki i jeszcze jedna sprawa -- Zamowilem wlasnie glosniki Logitecha Z-2300 i zastanawiam sie czy faktycznie warto zamieniac mojego zintegrowanego soundstorma / Epox 8RDa+/ na Creative Sound Blaster Audigy SE bo na cos drozszego mnie nie stac narazie.W koncu soundstorm jest znacznie lepszy niz podstawowe zintegrowane dzwiekowki i przezwyzsza nawet liva i audigyi nie ma na niej tak duzych spadkow w fps w grach poczytajcie sami http://www.frazpc.pl/artykuly/154/NVIDIA/S...Storm/od/A/do/Z --- to jest cystat z tej recenzji " Sound Storm bez problemu, pod względem wydajności deklasuje wszystkie kart Creative Labs z Audigy 2 włącznie. Dowodzi to doskonałej konstrukcji układu i świetnie przygotowanych sterowników do obsługi gier. Sound Storm jest także najwydajniejszym układem, który potrafi w czasie rzeczywistym enkodować strumienie dźwięku do standardu Dolby Digital 5.1 ale także, doskonale nadaje się do wykorzystania z analogowymi zestawami kina domowego w systemie 5.1. Sound Storm jest pełnowartościową kartą dźwiękową, którą po prostu zamontowano na samej płycie głównej. Dodatkowo, Sound Storm jest jedynym kontrolerem dźwięku na płycie głównej, który wydajnościowo, bez problemu pokonuje nawet najnowsze karty dźwiękowe ze stajni giganta jakim jest Creative Labs. W dodatku, jest to pierwszy taki przypadek w historii rynku układów dźwiękowych ! Sound Storm to także świetna platforma do gier, przygotowana do obsługi wielu standardów dźwięku przestrzennego wręcz rewelacyjnie. itd --- recenzja byla pisana pod koniec 2003 r wiec najnowsze i drozsze karty creative sa teraz pewnie lepsze co nie oznacza ze soundstorm to calkiem dobra karta muzyczna. Wiec moze poczekac dozbierac i kupic np Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM lub X-Fi.Ma ktos moze te glosniiki Z-2300 ktore pomykaj na soundstormie i jak jest tego efekt.I czy warto zamienic SS na Audigy 4 OEM/210zl/ bedzie lepsza jakos dzwieku na tych kolumanch i jka ze spadkiem fps w grach bo gram czesto i gesto i mysle ze jedenak do gier SS bedzie bardzziej wydajny.Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundstorm... dźwiękówka i wydajność co za idiotyzm !! wydajność może zostawmy grafom a jakość dźwiękówkom, deklasuje live i audigy --> chyba tylko w fps'ach :lol2: bo pod względem jakości dźwięku to ona nic sobą nie reprezentuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...