Skocz do zawartości
THEJAJO

Thermaltake Tower 112 Bez Coolerow

Rekomendowane odpowiedzi

w tym modelu wentylator jest wymagany. Oczywiście komp sie uruchomi i bez niego ale nie mysle ze restarty będą nieuniknione. Jeżeli chcesz chłodzenia pasywnego to poleca Thermaltake Fanless 103 albo Thermaltake SonicTower choc i przy tych modelach zaleca sie montowanie wentylatorów w obudowie, dla lepszej cyrkulacji powietrza.

Edytowane przez ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz 112 bo byla okazja.

W obudowie mam jeden wentylator z przodu (Zalman 92 mm) a cooler od porcka jest bezposrednio pod zasilaczem NeoTEC V4200 (120 mm wiatrak).

 

To za malo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobie tak ze dokupie drugiego zalmaka i dam go do tylu obudowy a Fandere kupie jak bede mial przyplyw gotowki i zainstaluje go na radiator (Thermaltake Tower 112). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Niezly pomysl. ;)

Dodam ze mam jeszcze otwor z boku obudowy (na cooler 80x80) mniej wiecej nad CPU sie znajdujacy. Moze by to jakos wykorzystac?

 

Poza tym powiedzcie mi czy zostawic Cooper Shim czy zdjac?

W chwili obecnej mam i np. teraz przy otwrtej z boku na coolerku Thermaltake Volcano 12 eXtreme przy min. obrotach (nieco ponad 2000) mam 49 - 50 *C. Wedlug mnie to troche duzo. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal w pierniki te wszystkie wiatraki, na coolerku posadź tylko fandera i będzie cichutko..

inne wiatraki ew. na 7v ;)

Przy Zalman'kach sa ograniczniki obortu take sa cichutkie. ;) Jeden z przodu przy okazji chlodzi mi 2x Baraccudy - nie moge Go wywalic.

 

A co do tego rdzenia to sie boje zatem Copera nie wywalam. :?

Edytowane przez THEJAJO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dotarl.

Robi wrazenie i ciezki jak cholera. ;)

Jak bede go instalowal to ciezko bedzie mi slinke przelknac w obawie urwanai fragmentu MoBo. ;)

 

Powracam do pytania.

Czy nie bedzie zbytnich problemow jak nie zaloze zadnego coolera bez podkrecania CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem będzie problem, jak juz mówiłem wyżej to nie jest radiator pzystosowany do chłodzenia pasywnego. Ma zbyt gęsto ułożone żeberka i powietrze nie może sie tam swobodnie przemieszczac. Niezbędny będzie choćby jeden wentylator. Jak chcesz może spróbować. W pierwszej kolejnośći zdjąłbym tą miedzianą obudowe, tak zeby zostały "gołe" żeberka moze to troche poprawi cyrkulacje powietrza

Edytowane przez ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem:

- Zalman ZM-F2 - z tylu

- 2x FanderFander FD-92S - CPU

 

Zainstalowalem narazie Zalman'ka z tylu obudowy i ku mojemu zdziwieniu temp. CPU spadla mi w idle z 51 do 47 *C. 8O

 

Wytulowego Tt+2xFander nie mialem czasu zalozyc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu. Zainstalowalem Tt Tower 112. Dolozylem Fander'a 92.

Temp. w idle 41 po zapuszczeniu SuperPI - 43 *C (monitorowane SpeedFan'em). Fander puszczony na max przy zamknietej obudowie.

To chyba nie zle. ;)

 

Zmartwila mnie jedna rzecz. Myslalem ze da sie zanstalowac colery tak ze sa po bokach tymczasem tak sie nie da. Mam tylko jeden na dole bo drugi na gorze sie nie zmiesci - za malo miejsca miedzy PSU a Radiatorem CPU. :?

Mniejsza o to - wazne ze widac wyrazna roznice do poprzednika. :)

 

Uzylem Arctic Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam iz w zupelnosci Ci to wystarczy ale ja bym kupil samego Tt Tower 112 i dkupil Fander 92. ;) Ja tak zrobilem i narazie po paru godzinkach spokojego chodzenia w idle mam 43-44 *C (na Tt Volcano 12 eXtreme mialem 50). :)

 

A co do tej podkladki miedzy radiator a CPU to chodzi Ci pewnie o CoperShim. Ja go stosuje tylko i wylacznie w celu ochrony rdzenia przed uszkodzeniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...