Skocz do zawartości
MatroX13

Mały Delemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku mojego postu napisze moja konfiguracje

 

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Socket 939

Płyta główna: MSI K8N Neo2 Platinum nForce3 s.939

Pamięć: 2x512 DDR TWINMOS Dual Channel

Karta graficzna: GeForce TI4200 Gainward 64MB

Dysk twardy: WD Caviar 160 GB 8MB cache

Zasilacz: Chieftec 420 W

 

Na początku chciałem tylko kupić karte graficzna Radeon X800 GTO Sapphire 256 MB DVI + TV Lite BOX (AGP x8) szukałem w wielu sklepach online arest.pl, komputronik.pl, icom.pl, acris.pl, ab.pl, cei.pl, proline.pl i nigdzie jej na stanie nie było wszędzie mieli tylko wersje na PCI-Ex. Pomyślałem sobie ze może zmienię moją płyte główną MSI K8N Neo2 Platinum nForce3 s.939 na jakaś inną z PCI-Ex. Tylko nie wiem czy mi się to opłaca mam tylko 930 zł ale jak bym sprzedał moja stara to na pewno by kasy wystarczyło. Doradźcie coś czy zmienić płyte glówną (jeśli płyte główna to jaką?) i karte graficzna czy tylko karte graficzna na AGP (najlepiej podajcie linki do sklepów gdzie maja te Radeon X800 GTO Sapphire 256 MB DVI + TV AGPx8 na stanie). Co byście zrobili na moim miejscu. Za wszystkie wypowiedzi bardzo dziękuje.

 

Pozdrawiam,MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i od tego powinno sie zaczynać każdego posta w dziale "Co kupic", od kwoty ile chcemy przeznaczyc... Bo co z tego ze ja Ci polece DFI LP Ultra-D oraz GF-a 7800 GTX 512 MB skoro Ty chcesz np wydac max 600 zl ( a tyle kosztuje sama pl. glowna DFI )... Ten post jest na przyszlosc i do wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił i karte i płyte, karty graficzne na pciex są kilkadziesiąt czasem nawet ponad 100 zł tańsze od tych na agp

Tutaj musze się stobą zgodzić bo Radeon X800GTO PCI-Ex kosztuje w proline.pl 655zł a ten sam model na AGP w arest.pl 795 zł.

 

Proponowałbym zmianę płyty razem z kartą.

Ja ci proponuje Epoxa 9NPA+ Ultra i x800GTo/GTO2 (w zależności od posiadanych funduszy).

Raczej na Radeon X800GTO2 nie stać mnie. :sad:

Mam 930zł jeszcze trochę pieniędzy dojdzie za moja płyte główną (MSI K8N Neo2 Platinum nForce3 s.939) i karte graficzną (GeForce TI4200 Gainward 64MB) tylko najpierw muszę znalezc kupca.

 

Ja bym na Twoim miejscu został na tym co masz i dokupił grafe...

Każdy co innego mi doradza, już nie wiem co mam robić. :-|

Boje się jednej rzeczy, że jeśli np. będę chciał zmienić karte graficzną za rok może za dwa to juz mogę nie dostać lepszej karty graficznej niż którą mam - bo producenci mogą zaprzestać produkcji kart graficznym z łączem AGP. :sad:

 

Tutaj maja Sapphire Radeon X800GTO 256MB /256bit/ TV-out DVI-out (AGP 8x) :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3248

Dzięki, zapomniałem o tym sklepie.

 

Mam dwa pytania:

 

1. Ile mogę dostać za moje podzespoły

Płyta główna: MSI K8N Neo2 Platinum nForce3 s.939 - gwarancja w proline.pl nowa kosztuje 415 zł

Karta graficzna: GeForce TI4200 Gainward 64MB - gwarancja

 

2. Na co lepiej przeznaczyć więcej pieniędzy na karta graficzną czy na płyte główną z PCI-Ex. Jeśli komputer ma służyć do gier i małego overclockingu. :D

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem zmienić przejść z AGP na PCI-Ex.

 

Teraz mam mały dylemat czy kupić droższa płyte główną z chipsetem nVidia nForce4 SLI i tansza karte graficzną czy tańszą płyte główną z chipstem nVidia nForce4 Ultra i droższą karte graficzną.

 

Zestaw 1. Droższa płyta główna z chipsetem nVidia nForce4 SLI i tańsza karta graficzna

 

:arrow: Płyta główna: DFI nF4 SLI INFINITY

:arrow: Karta graficzna: Radeon X800 GTO Sapphire 256MB/256BIT

 

Zestaw 2. Tańsza płyta główna z chipstem nVidia nForce4 Ultra i droższa karta graficzna

 

:arrow: Płyta główna: ASUS A8N-E

:arrow: Karta graficzna: Radeon X800 GTO2 Sapphire 256MB/256BIT

 

 

Który zestaw byście wybrali na moim miejscu lub co byście w nich zmienieli. Z góry bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi i sugestie.

 

Moge na to przeznaczyc około 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem zmienić przejść z AGP na PCI-Ex.

 

Teraz mam mały dylemat czy kupić droższa płyte główną z chipsetem nVidia nForce4 SLI i tansza karte graficzną czy tańszą płyte główną z chipstem nVidia nForce4 Ultra i droższą karte graficzną.

 

Zestaw 1. Droższa płyta główna z chipsetem nVidia nForce4 SLI i tańsza karta graficzna

 

:arrow: Płyta główna: DFI nF4 SLI INFINITY

:arrow: Karta graficzna: Radeon X800 GTO Sapphire 256MB/256BIT

 

Zestaw 2. Tańsza płyta główna z chipstem nVidia nForce4 Ultra i droższa karta graficzna

 

:arrow: Płyta główna: ASUS A8N-E

:arrow: Karta graficzna: Radeon X800 GTO2 Sapphire 256MB/256BIT

Który zestaw byście wybrali na moim miejscu lub co byście w nich zmienieli. Z góry bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi i sugestie.

 

Moge na to przeznaczyc około 1200zł.

 

Po co ci SLI jak grafa Raedon :blink:(Przeciez Radeonow nie laczy sie w SLI tylko CrossFire)

Ja tak proponuje DFI Nf4 Infinity+X800GTO2

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogole Ci nie proponuje DFI Infinity... :| Jesli juz to DFI LanParty, bo slyszalem ze Infinity sa to okrojone LanParty... :| Tylko ze LanParty + modowalne x800GTO to ciezko bedzie sie wyrobic w 1200 zl... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogole Ci nie proponuje DFI Infinity... :| Jesli juz to DFI LanParty, bo slyszalem ze Infinity sa to okrojone LanParty... :| Tylko ze LanParty + modowalne x800GTO to ciezko bedzie sie wyrobic w 1200 zl... :|

Tez podobnie uwazam ale budzet ma maly wiec dalem Infinity+X800GTO2.Bo jak by koledze MatroX udalo by sie zwiekszyc budzet to niech bierze LanParty.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogole Ci nie proponuje DFI Infinity... :| Jesli juz to DFI LanParty, bo slyszalem ze Infinity sa to okrojone LanParty... :| Tylko ze LanParty + modowalne x800GTO to ciezko bedzie sie wyrobic w 1200 zl... :|

LanParty które mi polecasz na jakim chipsecie jest oparte ??, jak mi dobrze wiadomo to są dwa LanParty jedno oparte o chipset nVidia nForce4 Ultra a drugie o chipset nVidia nForce4 SLI.

Gdzie mogę kupić takiego modawalnego x800GTO i w jakich cenach są takie cuda.

Czy mógłbyś mi podać linki do polecanych przez Ciebie płyt głównych i kart graficznych ??.

 

Tez podobnie uwazam ale budzet ma maly wiec dalem Infinity+X800GTO2.Bo jak by koledze MatroX udalo by sie zwiekszyc budzet to niech bierze LanParty.

Jak bym kupował płytę główną opartą o chipset nVidia nForce4 SLI to napewno nie wystarczy mi pieniędzy na x800GTO2 :cry: :-|.

Jeśli bym kupował płytę główną oparta o chipset nVidia nForce Ultra to napewno pieniędzy by wystarczyło na Radeona x800GTO2.

 

Dziś na forum przeczytałem ze DFI wypuściło jakąś wadliwą serie i juz nie wiem jaka płytę kupić. :? Zastanawiałem się nad Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI. :-|

 

Pozdrawiam,

MatroX

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pieniędzy na DFI LanParty to bierz Epoxa 9NAP+ Ultra.

Ta płyta niewiele ustępuje możliwościami DFI, a kosztuje 340 zł (najniższa cena)

Popieram przedmówców, że nie opłaca ci się brać płyt z nF4SLI, ponieważ masz grafę od ATI, a ich nie połączysz w SLI.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pieniędzy na DFI LanParty to bierz Epoxa 9NAP+ Ultra.

Ta płyta niewiele ustępuje możliwościami DFI, a kosztuje 1899261[/snapback]

Modowalne radki:

1.Klik

2.Klik

3.klik

tylko ze chwilowo brak <_<

4.Klik

5.Klik

 

Coś sobie wybierzesz :wink:.

Wielkie dzięki za te linki. B)

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o DFI LP Ultra-D to jest ona oparta na chipsecie nF4SLI ( nie bijcie zaraz wytlumacze o co chodzi ! )...

Ona ma ten chipset jednak ma zablokowana obsluge SLI poprzez przerwanie sciezki na chipsecie... Jest jednak metoda ( olowkowa - podobna do Athlonow )... Bierzesz olowek i malujesz sciezke i cieszysz sie tym ze masz SLI. I moglbys sobie np takie cos zrobic dopiero kiedy wymienisz karte graficzna, bo np wtedy juz ci sie gwarancja na plyte glowna skonczy... Gdzies mialem link do strony gdzie pokazane jak zrobic takiego moda... Tylko do dzisiaj nie wiem gdzie dostac lacznik SLI do kart :| Bo on jest dodawany tylko do DFI SLI... :|

 

edit:

tu jest link do artylulu : http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?t=20409

tylko jest problem bo z tego co niektore osoby pisza DFI zabezpieczylo sie poprzez nalozenie jakiejs substancji na wystajace zlacza i teraz juz malowanie olowkiem nic nie daje bo tylko jezdzisz po powierzchni a nie po stykach... Ale wg mnie warto sprobowac, a moze akurat trafisz na taka ktora sie zmoduje...

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prosze:

1899646[/snapback]

Mozesz sobie tez kupic na allegro ;)

1899815[/snapback]

Jesli chodzi o DFI LP Ultra-D to jest ona oparta na chipsecie nF4SLI ( nie bijcie zaraz wytlumacze o co chodzi ! )...

Ona ma ten chipset jednak ma zablokowana obsluge SLI poprzez przerwanie sciezki na chipsecie... Jest jednak metoda ( olowkowa - podobna do Athlonow )... Bierzesz olowek i malujesz sciezke i cieszysz sie tym ze masz SLI. I moglbys sobie np takie cos zrobic dopiero kiedy wymienisz karte graficzna, bo np wtedy juz ci sie gwarancja na plyte glowna skonczy... Gdzies mialem link do strony gdzie pokazane jak zrobic takiego moda... Tylko do dzisiaj nie wiem gdzie dostac lacznik SLI do kart :| Bo on jest dodawany tylko do DFI SLI... :|

 

edit:

tu jest link do artylulu : 1899815[/snapback]

Ale wg mnie warto sprobowac, a moze akurat trafisz na taka ktora sie zmoduje...

Sprawdzić zawsze można jeśli będzie działać to super jeśli nie to trudno po gwarancji nic nie stracę.

 

Mógłby mi ktoś napisać ile punktów w 3DMarku03 osiąga Radeon X800GTO2 Sapphire.

 

Z góry bardzo dziękuje.

 

Pozdrawiam, MatroX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań,

 

1. Ile punktów w 3DMarku03 osiąga Radeon X800GTO2.

2. Czy każdemu Radeon’owi X800GTO2 idzie odblokować 16 potoków??

3. Czy da się zamontować bez większych problemów na płycie DFI LanParty UT nF4 Ultra-D chłodzenie procesora Arctic Cooling Freezer 64.

4. Czy nie będą się gryzły stare podzespoły z nową płytą główną ??

 

O to moja konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Socket 939

Pamięć: 2x512 DDR TWINMOS Dual Channel

Dysk twardy: WD Caviar 160 GB 8MB cache

Zasilacz: Chieftec 420 W

 

5. Czy zasilacz Chieftec 420 W wystarczy do tej konfiguracji ??

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

 

P.S. Znalazłem jeszcze cos takiego na temat modyfikacja nForce4 Ultra → nForce4 SLI.

O to link: http://pclab.pl/art16758-5.html

 

Może się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Czy może ktoś mi odpowiedzieć na pierwsze pytanie??

 

Z góry bardzo dziękuję.

Po zmododowaniu na X850XT ~13000

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...