Skocz do zawartości
Grees

Call of Juarez

Rekomendowane odpowiedzi

oblivion chodzi o wiele lepiej niz ta gra nie wspominajac o czasach ladowania i bugach , przebieglem 1 metr od goscia skaczac a on mnie nie zauwazyl a mial glowe skierowana prosto w moja strone :lol2: i to ma byc stealth ? do tego wszedlem do budynku zaczelem strzelac przez okno do goscia a ten patrzac sie na mnie krzyczal , gdzie sie schowales :lol2:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblivion chodzi o wiele lepiej niz ta gra nie wspominajac o czasach ladowania

zgadzam się z tripstą, chciałem zagrać, ale ta gra zabiła mój sprzęt, niezeleżnie jakie detale ustawie framerate spada poniżej nadającego się do gry - cały techland, a do tego te czasy ładowania - ciekawe czy ktoś próbował to odpalić na 512mb ramu :D

pomysł świetny, ale techland zapomniał zoptymalizować silnika, do tego ten filtr który jest nałożony całkowicie nie przypadł mi do gustu

no nic - w pełną wersję na pewno nie będę się zaopatrywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz splądrować domek stojący obok stajni.

 

Jak tam aa na ati? Jeśli jest taka możliwość by je włączyć to pewnikiem dobije sprzęt. Wydajnościowo to CoJ najbliżej do oblivion'a(zgodzisz się?) i myślę również, że blisko będzie pod tym względem do crysis'a. Biorę pod uwagę trochę lepsiejsze dopracowanie kodu gry przez panów z crytek'a.

Pozdrawiam.

Pełna zgoda, faktycznie działa podobnie jak Oblivion.

 

Muszę odwołać poprzednie stwierdzenie odnośnie upgrade'u sprzętu. Co prawda laptop jest dla tej gry za słaby (odpowiednik 1024x768 dla trybu 16:1o i tekstury na medium, dopiero wtedy jest satysfakcjonujący avg. fps. Widać 7800gtx z 256MB vram zwyczajnie nie wyrabia), ale desktop z "delikatnym o/c vga (715/830) i 1280x1024 z @high (shadows 1024/medium) radzi sobie świetnie (najmniej co widziałem to 28fps w misji, baaardzo miodnej, indianina, a avg. fps jaki wypluł fraps to 46 dla miasta i 41 dla "terenów zielonych" ;)

 

Ogólnie podzielam zachwyt mojego kolegi qqrydzy :D Miodna, z potencjałem, klimatyczna gra. Naturalnie niedopracowana (tripsta wspominał o bugach w stealthie, potwierdzam), ale full jak tylko pojawi się w sklepach jest mój B-)

 

PS. Na ati z cat. 6.6 AA nie działa czy to z poziomu CCC, czy gry.

post-2965-1154093385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym przepadał za klimatem dzikiego zachodu w fpp ale demko obadam niezwłocznie :) ze screenów wygląda znośnie (to silnik chroma?) i smigać tez jakos powinno, zobaczymy wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o graniu na 7600

E tam :) jakos to musi pójśc,... a jak nie pójdzie to cóż, dla mnie nie jest to warte nawet z założenia upgreadu sprzęta więc sobie ją zwyczajnie odpuszcze. Z drugiej strony to byloby smieszne ze a 7600GT nie ma sensu tego odpalac :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Na 7600 pójdzie spokojnie, jak mój kolega odpalił to na X550 256Mb :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kaczusiowi ścina to już wszystkim chce wmówić, że nie warto tego instalovalovać.

;)

poczekamy na opienie kolegi z 7600 :lol:

a na 9600pro to już w ogóle nic tylko instalować <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7600 pójdzie spokojnie, jak mój kolega odpalił to na X550 256Mb :)

Pójśc pójdzie, ale jak na 7800gtx działa jakby chciało, a nie mogło (piszę o @high i stosunkowo wysokiej rozdz. 1280x1024 lub 1440x900), to życzę szczęścia z 7600gt. Choć dla niektórych płynne to znaczy ok 25fps, także wszystko jest względne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o graniu na 7600

Przesadzasz nawet na nie kręcącym się 6600GT i zabytkowej już niemal reszcie, da się spokojnie pograć w średnich detalach z PS3.0 lub full detalach z PS2.0 (oczywiście w obu przypadkach bez cieni). Samo demko wymiata, klimat, gameplay, AI i oprawa graficzno-dźwiękowa są na najwyższym poziomie, szkoda tylko że wymagania również :( Genialnie rozwiązane jest chyba wszystko, mrużenie oczu - lornetka, w czasie jazdy qniem czuć pęd, obek pod tym względem wypada dużo słabiej, pojedynki choć łatwe dostarczają odpowiednich emocji, jednym słowem demko to majstersztyk, ale co do fulla to różnie może być. W końcu rozgrywka jest do bulu liniowa i jeśli misje nie będą zrużnicowane to całość może z lekka przynudzać, ale patrząc na potencjał dzikiego zachodu, nie powinno być tak źle :)

 

PS. Mam takie wstydliwe pytanie: jak ustawić rozdziałkę 800x600, bo w opcjach gry min to 1024x768 (deutche version) :oops:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie nie jest aż tak źle :] wystarczy wyłączyć cienie i już jest naprawdę dobrze :]

mam pytanko do posiadaczy x-fi czy u was też dźwięk się wyłącza :] najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że dźwięk wyłącza się zawsze w tych samych momentach np. przy ratowaniu żony szeryfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do posiadaczy x-fi czy u was też dźwięk się wyłącza :] najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że dźwięk wyłącza się zawsze w tych samych momentach np. przy ratowaniu żony szeryfa.

Spróbuj włączyć "force software eax" w opcjach dźwiękowych.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

ale niby po co ja mam włączać force software eax jak mam hardware. dla mnie kpina.

Wiem że kpina, ale co ja na to poradze mnie też dźwięk zanikał np. ładowanie naboi do bębenka itp. włączyłem "force software eax" i podziałało no cóż gra ma wiele bugów, może do wyjścia full-a poprawią to i owo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk że gra nie idze na najwyższych detalach to nie oznacza że nie można w nią grać.. ehheh

 

Ja właśnie zaciągam .. niedługo okaże się czy to się odpala na kartach jak moje :P ehhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie wszyscy jak jeden mąż, że efekty cząsteczkowe (mgła, pył po trafieniach pocisków) są jednymi z lepszych jakie dane nam było oglądać? :)

 

PS. Ktoś tam wcześniej pisał, że nie ma hitpointów. Naturalnie, że są. Trzeba tylko trafić w główkę, a nie obok ;) (co przy małej celności coltów z tamtych lat nie jest aż tak oczywiste)

 

PPS. Pojedynki 1 vs. 1 to trochę zmarnowany potencjał. Nie wiem sam, co bym dodał bo jest i możliwość robienia uników i sięganie po broń... ale spodziewałem się większej dramaturgii, a nie unik, strzał, unik, strzał i po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

ale niby po co ja mam włączać force software eax jak mam hardware. dla mnie kpina.

Przy hardware EAX można przełączać między directx i openal :)

Fajny pogłos jak ktoś strzela po drugiej stronie kanionu / urwiska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem ps 2.0 i gra na najwyższych detalach w 1280x800 śmiga jak szalona :D

ogólnie dla mnie to teraz nawet lepiej wygląda, znikł HDR który się świeci jak jedno wielkie psie jajco, przesadzili trochę z tym efektem w tej grze :mur: , teraz przynajmniej wszystko ma swoje kolory, a nie białe i ... podoba mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że dźwięk wyłącza się zawsze w tych samych momentach np. przy ratowaniu żony szeryfa.

...a szeryf nie wie że jego żona puściła sie z komiwojadżerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

poczekamy na opienie kolegi z 7600 :lol:

a na 9600pro to już w ogóle nic tylko instalować <_<

No instalować instalować przeciez X550 to to samo co 9600pro tylko na pci-e, kumpel gra na 800-600 medium/hight bez cieni i innych smaczków, i gierka działa dośc znośnie, w 1024-768 też idzie grac ale juz nie tak fajnie jak w 800-600.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dla mnie to teraz nawet lepiej wygląda, znikł HDR który się świeci jak jedno wielkie psie jajco, przesadzili trochę z tym efektem w tej grze :mur: , teraz przynajmniej wszystko ma swoje kolory, a nie białe i ... podoba mi się :)

chyba tylko na ati tak wszystko "swieci", przynajmniej tak to wyglada na screenach. draak niech sie wypowie ;)

co do hdr+fsaa, da sie wlaczyc na x1000 z pomoca "chuck patch" i zmiany nazwy cojdemo.exe na oblivion.exe.

podmienilem tez jer na najnowsze dostepne i albo mi sie zdaje, albo jakos lepiej do dziala. ale to moze byc tylko autosugestia ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Wreszcie pogralem w to u siebie. Powiem tak. Na geforcie 7900gt gra wymiata w 1280x1024 z sm3.0 i detalami na max, ale w epizodzie z Rayem. W epizodzie z Billym musialem zjechac z rozdzialka do 1024x768 bo w tym lesie dochodzilo nawet do 18 fpsow.Gdy zjechalem do rozdzialki 1024x768 mialem w tym lesie na start 25 klatek a pozniej juz tylko coraz wiecej. (Po wlaczeniu tekstur na 1024 na starcie mialem 28 klatek) Dla tych co skacze polecam wlaczyc textury na 1024. Roznicy nie widac wlasciwie zadnej a jest znacznie plynniej. Powiedzialbym nawet, ze na texturach ustawionych na 1024 wyrazniej widac HDR :) Co do samej gry to polecam. Srednio podobaja mi sie klimaty westernow, ale ta gierka bardzo przypadla mi do gustu, szczegolnie Billym (graficznie lepsze od Obliviona) Zastanawia mnie tylko co mam zrobic w epizodzie z Reyem jak dojde tam do konca. Skad mam wziac naboje? Udalo mi sie jakims cudem przejsc w dalsza czesc planszy, kiedy sie okazalo, ze musze zdobyc jakis klucz. Problem w tym, ze obszedlem wszystko dookola i nic nie znalazlem wiec dalem sobie spokoj bo i tak plansza z Billym jest zdecydowanie klimatyczniejsza. Gra jednak nie ma az takich wymagan jak np Oblivion czy Tomb Raider Legend z next genem a jest ladniejsza. Polecam ja wszystkim, ktorzy maja najnowsze karty graficzne i mocny procesor bo na takim geforcie 6600gt podejrzewam, ze jest niezaciekawie, ale to juz posiadacze takowego sprzetu niech sie wypowiedza. Czekam na pelna wersje. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...