Skocz do zawartości
Old Peter

Intel 915gm Gpu I Kompatybilność W Grach - Kotor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o liste kompatybiloności ze strony Intela to ona jest do bani, to jest moze 1/8 a nawet 1/12 gier ktore sie dadza uruchomic na tej grafie. Na przyklad Mafia i Battle for MiddleEarth II chodza przyzwoicie, a nawet zaryzykowalbym stwierdzenie ze bardzo dobrze. Tak samo Etherlords II, Freelancer, Silent Storm:Sentinels...gdyby programisci HOMMV pomysleli o wsparciu tej grafy to HOMMV tez by chodzily swietnie bo na tym ruskim pliku exe odpalaja sie bez problemu i chodza jak blyksawica. Przestancie wrzucac,bo jak na zintegrowane scierwo to ta karta daje rade, gdyby miala hardwarowe wspomaganie T&L oraz programisci nie pisaliby gier tylko pod ATI i Nvidie to mozna by pogarc w duzoooo wiecej tytulow. Wiadomo ze jak chce sie grac w Obliviona czy HL2 to nie na lapsie!!!

Edytowane przez Grabek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze jak chce sie grac w Obliviona czy HL2 to nie na lapsie!!!

W HL2 w natywnej (1280x768) przy AAx8 i AFx16, ze wszystkim na max mam srednio 43,9 fps (bez OC, bo razem z nim bylyby okolice 50), moge podeslac pliczek z benchmarka jakbys mial watpliwosci, takze nie wiem zupelnie czemu nie mialbym sobie zagrac w ten tytul. :blink: Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gier, które udało mi się sprawdzić:

 

Syberia 1 - full detale

Syberia 2 - full detale

Anno 1602 - full detale

Tropico - full detale

Far Cry (trzeba dość mocno zjechać z detalami)

Gothic 1 - full detale

Gothic 2 + NK (trzeba obniżyć detale)

HoM&M 4 - full detale

Call of Cthulhu - (rozdziałka na 800x600 i chodzi płynnie)

Morrowind - full (cienie wyłączone)

Sims 1 - full detale

Sims 2 - full detale

Bloodrayne - full detale

Hard Truck - full detale

Sacred Plus - full detale

Dungeon Siege - full detale

NFS: HP2 - full detale

 

...

 

stery najnowze ze stronki Intela - 14.20

 

Update:

Bloodrayne 1 - full

Hitman 1 - full

Hitman 2 - full

Thief 1 - full

Thief 2 - full

Patrician 3 - full

 

PS. może któryś z moderatorów, zrobiłby przyklejony temat z nazwami gier, które działają na tym układzie - myśle że byłoby to pomocne...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Gothic 1 - full detale

Gothic 2 + NK (trzeba obniżyć detale)

...

Mam pytanie odnośnie Gothica 1 - full czyli jak? czy "zasięg widzenia" na 300% [bodaj takie jest max ustawienie] czy na 100% - oraz jaka wartość ma opcja bodaj nazywająca się "zanikanie obiektów" ?

Oraz czym się objawia to: obniżenie detali w Gothicu 2 +NK dla tych dwóch wartości?

 

z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Gothica 1 - full czyli jak? czy "zasięg widzenia" na 300% [bodaj takie jest max ustawienie] czy na 100% - oraz jaka wartość ma opcja bodaj nazywająca się "zanikanie obiektów" ?

Oraz czym się objawia to: obniżenie detali w Gothicu 2 +NK dla tych dwóch wartości?

 

z góry dziekuje za odpowiedz

Co do gothica 1 to wszystko na full - widoczność na 300% i żadnych przycinek czy spowolnień...

 

Zanikanie obiektów (mówimy o G2 + NK), ustawione na 80% a widoczność na 120% - ale nie rozumiem za bardzo, drugiej części pytania: "czym się objawia to: obniżenie detali w Gothicu 2 +NK dla tych dwóch wartości"... :)

 

Wreq - pytanko o Morrowinda:

 

1. Jaka wersje testowales?

2. Czy nie miales problemow z migajacymi teksturami?

Co do wersji, to musiałbym zainstalować i sprawdzić - ale kupiłem ją niedawno (extra klasyka - cdprojektu). Migotanie tesktur, zauważyłem dosłownie 2 albo 3 razy, a później już wszystko dobrze... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ale nie rozumiem za bardzo, drugiej części pytania: "czym się objawia to: obniżenie detali w Gothicu 2 +NK dla tych dwóch wartości"... :)

...

troche to źle ująłem - chodziło mi o to - jak ustawione są wspomniane opcje [widzocznosc i zanikanie] w gothicu 2 + nk i jak bardzo należy obniżyć je

 

co oczywiście napisałeś. jeszcze raz dzięki za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz wczesniej ze fifa 2006 na max detalach i 1024x768 :-P

A U MNIE LIPA FIFA 2006 NIE DZIALA TZN. GDY CHCE STWORZYC NOWY PROFIL NA POCZATKU GRY KURSORY ZACZYNAJA SZALEC I NIE MOZNA WYBRAC DRUZYNY :( MAM HP DV2045EA PAVILION I POZA TYM SMIGA ZNAKOMICIE INTELEK 945 GM POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz bez Capslocka, bo w internecie oznacza to krzyk. Uważaj rownież na błedy ortograficzne - polecam specjalną wersję FF z modulem sprawdzania pisowni do zassania w dziale: O serwisie i forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kolejny raz temat... ;)

 

System Shock 2 - full detale (gra ma słabe wymagania)

NOLF 1 i 2 - full detale

THPS4 - full detale

Frater (z cdaction) - full detale - choc podczas obracania kamery zdażają się lekkie przycinki

Warcraft III - full detale

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie NFS MW chodzi dobrze, a teraz pytanie.

 

Czy ktoś próbował NFS CARBON odpalić? U mnie exeka wywala (GMA950) a na AtiX200 da się nawet pograć, sprawdziłem. Może ktoś zna jak to ominąć.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po piersze bardzo fajny temat :D

Kupywałem lapa do innych celów ale w rezultacie od czasu do czasu w cośzagram hehe :P

 

Moja konfigurracja 1.7 512mb gma900 wersja sterów 6.14.10.4764

 

EnemyTeritory 800x600 na niektórych planszach lubi się zaciąć.

Szczególnie jak obok mnie cośwybuchnie albo nalot puszczą ale nie tylko :P

 

Ground Control 1024x768 detale max, bardzo fajny rts polecam :)

 

nie moge odpalić War World 1.09 krzyczy że grafa nie jest kompatybilna z shaderami 1.1 :mur:

może nowe stery to załatają.

 

Moje spostrzeżenie GMA950 to jest dokładnie to samo co GMA900 tylko taktowane zegara to 400Mhz

a nie 333 więc teoretycznie da się podkręcić gma900 do tych 400Mhz :D. Z tym że intel jest anty do takich praktyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te informacje ze strony intela:[

oficjalnie poinformowal ze nie wypusci sterownikow dla gma900 takich zeby ruszal na nich areoglass

 

ale do gma950 wypusci

 

http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-023606.htm#3

 

Intel will provide support for WDDM drivers beginning with the Intel® 945 Express chipset family and beyond.

 

Windows Vista is supported on the Intel® 845G, 865G, 915G Express desktop chipsets and 852/855GM mobile chipsets running XP drivers for Intel graphics. Windows Vista will install on these platforms, but advanced features such as Windows Aero will not be enabled as Vista drivers using WDDM are required for Windows Aero.

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na x600 też nie chodzi :P ale wyskakuje inny burak i coś już się ładowało :P

Ta gra chyba poprostu nie chodzi na xp :lol:

Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z WIN 95 czy WIN 98 - czasem pomaga.

BTW-nie pisz posta pod postem, użyj opcji "edytuj" ;)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... sprawdzał ktoś Starcrafta na lcd 1280x768? gra działa w rozdziałce 640x480. Obraz się rozciągnie na cały ekran czy proporcjonalnie z czarnymi pasami po bokach? I jak wygląda na tym wygładzanie takiego rozciągniętego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...