Skocz do zawartości
$kubi

Coollaboratory Liquid Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dżisys, bo jest wydajniejsze. I? Nie ma nakazu kupowania, wolna wola, CLP wydajniejsze od STG i tyle, jak uważasz że potrzebujesz to kupisz, jak uważasz że nie potrzebujesz to nie kupisz, koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszanowanko :D

 

tak se myślę żeby przesmarować rdzeń gpu tytułową pastą i mam pytanko. Powiedzmy że karta mi się rozkraczy i trza będzie ją oddać na gwarncję, czy cięzko się usuwa CLP z rdzenia gpu? czy trzeba stosować pastę polerską tak jak w przypadku procesora?

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< pewno glupie pytanie ale tak wlasnie sie zastanawiam :unsure: z czego jest zrobiona oslona procka E2180 ? i E8400? rozebralem p4 :damage_wall: od strony krzemu(srodek) jest z jakiegos stopu miedzi ale zewnetrzna strona przypomina aluminium jakis stop wiec tak sie zastanawiam czy nie narobie jakiejs szkody <_< ? jesli zastosuje na 2180 a pozniej na 8400

 

smarowac czy nie smarowac ? jakos nie moge sie doszukac z czego to ustrojstwo robia wynalazlem tylko ze jakies stare amd mialy aluminiowa oslonke

 

edit: pytanie raczej nie aktualne :damage_wall::damage_wall::damage_wall: przeoczylem odpowiedz w tym topie MOZNA :damage_wall:

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K6-2 i 3 miały czapke aluminiową , w A64 i X2 czapki są miedziane i dodaktowo niklowane , c2d też zapodali miedz , ale nie wiem czym jest pokryta. Po masie procka odrazu można poznać , czy to miedz czy aluminium :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy.. jak zmyć do końca CLP? Jakim specyfikiem? Trysło na monitor, i zostały 3 niewielkie smugi, których nie mogę już zetrzeć środkiem do czyszczenia matryc.. Do tego obryzgało mi kilka przedmiotów, i mimo, że czyściłem i tarłem pod wodą z mydłem długo, zostaje szara barwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wrzucał pastę pod Prison Pro V2? Spód jest z niklowanej miedzi także wydaje mi się, że nie będzie problemu. Tak dla pewności jeszcze zapytam ;)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black War - papierem sciernym :lol:

 

Ja sie tak zastanawiam, apropos smarowania CLP, jak juz zdobede fajna sztuke nowego procesora boxik 3 lata gw, i posmaruje to clp, to usuniecie ewentualne tej pasty = polerka. A wypolerowana czapa proca (tak ze nie widac oznaczen) = utrata gwarancji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko, czy w moim przypadku ta pasta da duzy spadek temperatur?

 

Juz wyjasniam o co chodzi.

Mam Scythe Infinity i do tego Scythe Universal Retention Kit ( http://www.cooling.pl/scythe-universal-ret...dukt,61377.html )

 

 

Montaz polega na:

Zamontowaniu backplate i metalowych klipsow do plyty, na procesor nakladam paste np. ceramique na to nakladam mala miedziana plytke ktora poprawia docisk, plytke ta smaruje ceramique i dopiero zakladam Scythe Infinity.

 

Jak widac sa jakby 2 polaczenia:

CPU -> Plytka

Plytka -> Infinity

 

 

Czy dobrze mysle, ze przez te polaczenia sporo moge tracic na wydajnosci chlodzenia?

Chyba CPL pomoglaby tu zdecydowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black War - papierem sciernym :lol:

 

Ja sie tak zastanawiam, apropos smarowania CLP, jak juz zdobede fajna sztuke nowego procesora boxik 3 lata gw, i posmaruje to clp, to usuniecie ewentualne tej pasty = polerka. A wypolerowana czapa proca (tak ze nie widac oznaczen) = utrata gwarancji :/

Tez mnie meczy to pytanie. I jeszczejedno pytanie. Wszyscy ktorzy twierdza, ze maja krzywa czape ( i u mnie chyba krzywo:/ ) szlifuja proca aaaa jakby dal na niego grubsza warstwe clp to daloby to cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem tutaj o moich bojach z CLLP. Chodziło mianowicie o odklejanie bloku od czapeczki mojego amd. Łatwo nie było, ale się udało.

 

Chciałbym jednak napisać o czym innym i przestrzec użytkowników CLLP przed efektami siłowego zdejmowania bloku/coolera z procesora.

 

Mam więc procesor z którego szczęśliwie udało mi się zdjąć blok wodny. Trzeba było użyć trochę siłowych metod, bo docisk bloku do proca był bardzo duży. Blok nie był zdejmowany od września 2006 aż do wczoraj.

 

Teraz zaczynają się jaja ( wielkanocne ) :D . Postanowiłem reaktywować platformę a64, ale tym razem na powietrzu. Złożyłem kompa. Cooler pentagram qvc 120 cu na minimalnych obrotach. pierwszy start :D, instalujemy windows, tralalala wszystko pięknie. Odpalam speedfan i widzę temp cpu w idle 57 C :DDD. Odpaliłem na chwilkę stress prime i temp momentalnie podskoczyła do 85 C. W tej chwili pomyśłałem sobie , że miałem dużo szczęscia podczas instalacji windows - nic się nie zawiesiło.

 

No to fajno. :D Zdecydowałem o zdjęciu ihs. 5 minut zabawy z żyletką i mam procek z gołym rdzeniem. Trochę rozpuszczalnika do nitrocelulozowych wyrobów i izopropylowego alkoholu i rdzeń czyściutki. Zakładam cooler. Temp w idle 34 C, temp w stresie 47C. Jestem w domu. :)

 

Podsumowując. Chciałem wszystkich przestrzec przed możliwością poluzowania połączenia między rdzeniem a czapeczką podczas zdejmowania chłodzenia metodami siłowymi. Jeśli po demontażu chłodzenia i ponownym montażu temperatury na procu są nienaturalnie wysokie, to prawdopodobnie trzeba będzie zdjąć czapeczkę z proca i chłodzenie zakładać na goły rdzeń.

 

Post ku przestrodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mialem cos podobnego. Mialem Semprona 2600 i uzywalem na poczatku pasty z boxa, przy checi zmiany pasty mialem klopoty ze zdjeciem coolera tak sie przypieklo to do proca,ze wyrwalem caly CPU z socketa z radiatorem. Pozniej po nalozeniu nowej lepszej pasty temp i tak poszla w gore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bylo trzeba przejachac lekko papierem wodnym IHS i cooler?

To nie jest jakas pasta ceramiczna albo sylikonowa tylko plynny metal.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam procesor z Athlona 64 3000+ Venice, na C2D E8400

 

Chłodzenie mam Scythe Infinity.

 

Muszę się pozbyć warstwy pasty CLP z procesora (który pójdzie do drugiego kompa) i radiatora. Zaopatrzyłem się w papier ścierny 2000 (nie znam się na tym, to chyba jakiś zwykły papier ścierny 2000 :P) i "Błysk - Płyn do czyszczenia i polerowania metali kolorowych (mosiądz, brąz, miedź, srebro)"

 

Czy mam odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia operacji czy muszę się zaopatrzyć w coś innego. I czy może przy okazji udałoby mi się uzyskać lusterko na radiatorze :P (niugdy nie polerowałem procesora, ani radiatora)

 

Jest może gdzieś jakaś instrukcja jak oderwać procesor i wypolerować wszystko żeby było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 razach czyszczenia CLP mogę śmiało polecić Arctic Cleaner cośtam. Od stycznia trzymam na tym intelka, wczoraj w 10 minut posprzątałem go na czysto :) gorzej z ninja która na clp jedzie już over rok, tam się w miedź wżarło

 

enyłej polecam szczerze daje to rade lepiej od wszystkiego co testowałem

 

a bajdełej przy okazji to i ja się zapytam bo ninję to bym wypolerował i pozbył się tel sporej ilości clp będącej częścią radiatora - czym i jak to posprzątać,, proste how-to ew. link, nie potrzebuje na lustro, jak wypolerować papierem tak żeby było równo i optymalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bajdełej przy okazji to i ja się zapytam bo ninję to bym wypolerował i pozbył się tel sporej ilości clp będącej częścią radiatora - czym i jak to posprzątać,, proste how-to ew. link, nie potrzebuje na lustro, jak wypolerować papierem tak żeby było równo i optymalnie ?

http://pl.youtube.com/watch?v=rO5gk6mZuso&...feature=related

I wszystko na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to napisać...

 

czy Silver 5 na 100% nie przewodzi prądu? Bo chce ją połączyć z Karakorum (miedź) no i na PCLab znalazlem takie coś:

 

Jednakże producent nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa podzespołów, których metalowe wyprowadzenia (nóżki) zostaną połączone pastą Arctic Silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to napisać...

 

czy Silver 5 na 100% nie przewodzi prądu? Bo chce ją połączyć z Karakorum (miedź) no i na PCLab znalazlem takie coś:

 

Jednakże producent nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa podzespołów, których metalowe wyprowadzenia (nóżki) zostaną połączone pastą Arctic Silver 5.

Sprawdzałem miernikiem i nie przewodzi. Ale co to ma do tego, że chcesz nią posmarować karakorum??

 

Między prockiem a karakorum możesz dać silikon, Arctic Silver 5, CPL, a nawet kupę. Cooler się od tego nie zepsuje.

 

Co innego jak upaprzesz procesor od spodu jakąś srebrną pastą. Ale chyba

 

PS. Podejrzewa, że słowo "nóżki" utożsamiłeś z Heatpipe'ami karakorum. Producentowi chodzi o nóżki procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na CLP. Mówię sobie: trzeba samemu sprawdzić czy to naprawdę działa?

Okazało się że na tym CLP temp mam 100% takie same jak do tej pory na AS5

Nic nie rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców - czy można użyć Liquid Pro z Karakorum? Dzięki

podstawa w karakorum wykonana jest z aluminium z miedzianymi heat pipe wiec ni można stosować tej pasty Edytowane przez moorgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...