Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, trza isc do fortu ale czasami tez występował tez bug, bodajze w wersji bez jakichkolwiek patchy, (nic nowego dla tej gry), że porucznik za cholere nie chciał isc, nawet jak na chama klikało sie na nim ppm i dawało stosowną komende. Nie wiem, czy wgranie patcha naprawiało błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati205

Racja, trza isc do fortu ale czasami tez występował tez bug, bodajze w wersji bez jakichkolwiek patchy, (nic nowego dla tej gry), że porucznik za cholere nie chciał isc, nawet jak na chama klikało sie na nim ppm i dawało stosowną komende. Nie wiem, czy wgranie patcha naprawiało błąd.

A co tu może pomóc ?? Może reinstall gry?? I czy jeśli to zignowruje i pójde dalej to bede miał jakiś problem później?? czy to zadanie jest konieczne do zrobienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalla jak najbardziej mozesz spróbowac, drugim krokiem powinno byc wgranie patchy, które w wielu przypadkach pomagały. Poza tym sam bug wygląda tak, ze Tann nie chce się dołączyć do drużyny? Jeśli tak spróbuj tego:

Otwórz konsole naciskając tylde i wpisujesz:

DebugMode 1

partyadd 5982

DebugMode 0

zamykasz konsole

 

5982 to kod dla Commandera Tanna. Sprawia to, ze ów jegomosc dołącza do druzyny, (chociaz go nie widac i nie idzie za nami, z reguły) ale wywołuje filmik z Vallisem we forcie a quest uznawany jest jako zaliczony. Pamietaj zeby później wpisac w konsoli partyremove 5982.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati205

Mam taki problem jedną kadzielnice na drodze do amona jerro otworzyłem dzięki zdobyciu wody jedną dzięki zabiciu szamana wszystkich wrogów w okolicy a jak zapalić trzecia???????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabijasz żywiołaki ognia, zbierasz fiery hearts (nie wiem, jak zostało to przetłumaczone w wersji PL) i zapalasz kadzielnice. Czasami jest motyw, ze żywiołaki nie chcą sie pojawic, gadasz wtedy pare razy z Guardianem, ewentualnie load/save równiez kilka razy, zwiedz tez dokładnie lokacje, zeby niebyło niedomówień. Swoją drogą, w internecie jest w cholere solucji do Nwn2. Na pewno łatwiej i szybciej tam uzyskac odpowiedz (jesli samemu sie nie potrafi) niz rzucac co chwila pytaniami na forum, które w wiekszosci przypadków pozostaną bez odpowiedzi.

 

Osobiscie czekam na dodatek do owej gry (Mask of the Betrayer, premiera powinna nastąpić już w październiku :D ), wreszcie fabuła, gdzie nie ratujemy swiata i strachliwych dziewic, ale dbamy o własny tyłek a historia bedzie bardzo osobista. Sam klimat ma byc bardziej mroczny niz w podstawce, z czego sie ciesze. Gracz nie bedzie tez zmuszany, zeby towarzyszyła nam dana postac (denerwowało mnie to dosyc). Szkoda, ze nie wiadomo nic na temat usprawnien w animacji, szczególnie w walce, która jak na taką gre wygląda stanowczo za biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki...

Otoz moj znajomy ma R9500 64 MB 8 potoków - teoretycznie spełenia minimalne wymagania, jednak NWN2 wywala błąd o za małej ilości Ramu na grafie (min. 128). Wiem ze na tej karcie i tak nie ma mowy o jakis sensownych detalach, chociaz z drugiej strony patche duzo poprawily.

Czy jest jakas metoda zeby odpalic nwn na tym sprzecie?

Szukałem troche w guglach i znalazlem cos takiego:

http://lynax.de/nwn/nwn2-technik.html

Pod koniec strony jest (chyba?) sposob na odpalenie na 9700 64 MB. Jednak ani moja znajomosc grzebania w rejestrze ani jezyk niemiecki nie pozwala rozszyfrowac o co chodzi autorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke pograłem w dodatek, ale że jestem na początku przygody wiec za wiele powiedziec nie moge. Na pewno jest on lepiej zoptymalizowany, dodatkowo wszystko jest o wiele bardziej czytelne i przejrzyste. Wreszcie jest licznik influence w karcie postaci (stosunek kompana do naszej postaci przykładowo: neutral: -1), gra wydaje sie mroczniejsza od podstawki i historia tez zapowiada sie lepiej. Pare nowych klas prestiżowych i klas defaultowych: Favored Soul, Spirit Shaman (aktualnie gram nim). Kreacja nowych itemów tez jest troche bardziej złożona, choć sprawy tak do końca nie obadałem bo czasu nie miałem :wink: .

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam topic, by troche rzeknąć o tym zacnym dodatku, choć wątpie żeby sie ktoś zainteresował w dobie całkiem swiezej hegemoni Witchera :wink:

 

Juz na samym początku powiem za gra jest duzo lepsza od podstawki (podstawke za słabą gre nie uwazam). Masa ciekawych dialogów, opisów, sprawia ze gracz moze bardzo mocno sie wkrecic w swiat gry. Fabuła tez jest o wiele ciekawsza i zdecydowanie mniej oklepana niz w wersji podstawowej. Ratujemy swój tyłek a swiat nas ogólnie za wiele nie obchodzi. Kazdy z członków druzyny ma swoją historie, zdobywając u nich wystarczająco duzo influence mozemy dowiadywac sie o nich coraz wiecej. Dodatkowo, przy wysokich 'stopniach znajomosci' np. status loyal lub devoted, główna postac i członek druzyny dostaje bonusy (przykładowo +2 charyzmy, jakis nowy feat) z racji dużego zżycia. Również dzieki wykonywaniu ważnych questów dostaejmy 'history feats'. Gra jest mhroczna, mozna by znalezc pare opowiesci których to autor American psycho by sie nie powstydził;)

Graficznie jest droszke lepiej, cienie są ładniejsze, wykonanie postaci tez jest lepsze. Animacje walki niestety nie są poprawione ale da sie z tym zyc. Na duzy plus zasługuje muzyka która imho jest piekna. Podsumowując, bardzo solidny dodatek, z którym warto sie zapoznac.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym dodatku skoro go masz(jak amsz chwię). Ja już trzeci raz nie będę grał w Wiedźmina (musze sobie przerwę zrobić).

 

A tak btw. Znacie jakieś dobre moduły do Singla ? W multi grałem tylko w pierwszą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ostatnio psiałem, że zaprzestałem gry, ponieważ save znowu mi się wywaliły, ale nadrobiłem zaległości i gram i gram i już jestem myślę daleko i nie wiem co zrobić :(

Mam swoje miasto i mam znaleźć sojuszników, mam jaszczurki i krasnoludów i to miałem zrobić wg Nashera, a tu [gluteus maximus] nic się nie dzieje już nawet z nudów zabiłem tego smoka potężnego (tam gdzie były Ogniste Olbrzymy). Niby ALDON ma mi dawać jakieś wskazówki a on nic ciągle nic nie wiem i bla bl abla.. powoli sie denerwuje bo nie wiem co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie. Teraz mam pytanie jak mam zabić trzech Łupieżców na raz trzeba po kolei wymieniać ich słowa czy to jest zbędne ciężko mi sprawdzić bo trochę tam ciasno i ciężko mi się walczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak i znowu ja nie edytuje postów, ponieważ nie będzie widać, że nowe pytanie (rzadko odwiedzany temacik)

Zabiłem Króla Cieni i kurcze jest problemik, ponieważ później przylatuje ich więcej i regenerują się lepiej niż wampiry i nie wiem co zrobić jest ich wielu i coś była mowa o posągach, które są wkoło co z nimi (zniszczyć chyba sie nie da po próbowałem w między czasie)

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ogólne pytanie, gra / grał ktoś w Maskę Zdrajcy ? Ostatnio kupiłem pack, Nwn 2 plus Maska Zdrajcy, na razie mam mało czasu na granie, ale zastanawiam się nad postacią, wbrew pozorom wcale nie chce prostego klucza, a postać z którą mieliście problemy :P Jak ktoś mi takie opisze, to będę wdzięczny. Lubie wyzwania, i zdecydowanie polubiłem NWN2, fajna gierka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma postaci trudnych, są proste i jeszcze prostsze :P, np. wojem pod koniec gry zadawałem swoją podrasowaną kataną średnio co drugi cios 150dmg, srebrny miecz gith 50-70dmg, więc gra na bardzo trudnym była już nudna... ostatnia walka to było kilka ciosów... Trudniejszą postacią jak dla mnie jest łotrzyk, magia pod koniec gry też może być trudna, bo mag od 20 lvl mało zyskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia trudna? Please... Slowo Mocy:Gin, Zatrzymanie Czasu, czary zabierajace z automatu polowe HP, zamiana w kamien, unieruchomienie... ;)

 

Juz predzej Lotrzyk, bo trzeba kombinowac, kryc sie w cieniu, urzadzac zasadzki, a nie leciec na pale do przodu i anihilowac wszystko w zasiegu wzroku :P

 

A kombinacja Woj + Uczen Czerwonego Smoka to kosmos - moja postac ma 22. poziom i >400HP i 45AC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jak w Masce Zdrajcy dochodzą epic spelle, wtedy jest już rzeź na maxa (Vampiric Feast znacznie ułatwia gre). Musze rzeknąć jednak, że w porównaniu do podstawki poziom trudnosci wzrósł dość mocno, co oczywiście liczy sie in plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi nie robiłem kombinacji uczeń czerwonego smoka, tylko mistrz broni, ale też nie mogłem narzekać, niestety ale taki 30lvl woj kontra mag na 30lvl... nie wiem czy mag zdąży rzucić zatrzymanie czasu. Natomiast mag kontra komp w kampanii... mag jest tak zrobiony że trzeba dużo spać, w połączeniu z głodem, może być problematyczne. Co prawda wojem w połowie gry miałem 0 łaknienia i potem tak już zostało, ale były momenty że łaknienie trochę skakało, a wtedy spanie nie było dobrym pomysłem. Nie pisałem że magia jest trudna bo nwn 1 i podstawkę nwn2 przechodziłem czarodziejem, może po prostu być trudniejsza od zwykłego klikania myszką na przeciwniku w przypadku woja.

 

Natomiast łotrzyk faktycznie jest trudny, ale za to później ciekawy, skradanie się i ciosy w plecy, ataki z zaskoczenia, to jest fajne, ale bardzo pomocny jest w drużynie ktoś kto może skupić na sobie ataki przeciwnika, znacznie ułatwi to ataki z zaskoczenia.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, tak mozna gdybac dlugo, bo np. to, czy zdazy rzucic co trzeba, zalezy glownie od odleglosci, ktora bedzie dzielic owego maga i woja w momencie rozpoczecia starcia ;)

 

Zgadzamy sie jednak chyba, ze ogolnie mag nie jest jakas kosmicznie trudna postacia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Pilnie potrzebuję pomocy, rozwiązania nie mogę znaleźć. Próbowałem ściągnąć ową bibliotekę i powklejać do tychże folderów, również resetować komputer (wielokrotnie), nic nie pomaga. Mam system Windows 2000, może to coś zmienia, bo na XP działało bez zarzutów.

EDIT: Pięknie. Najpierw ściągnąłem nie te biblioteki (MSVCR80 miast MSVCP80), a jak już te wgrałem, doszły kolejne błędy:

Dołączona grafika

Edytowane przez Sevi.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dodatkiem.

W momencie gdy wchodzę do nowej lokacji gra sie wylacza. W podstawce sobie poradzilem w ten sposob ze do katalogu z save wklejalem plik ktory powiniem sie doczytac do katalogu ( plik mapy z rozszerzeniem .z np 1100_West_Harbor.Z ) Tylko teraz mam taki problem ze niemoge nigdzie znalezc plikow lokacji z dodatku.

Jakby ktos mial namiary na te pliki, albo mogl je wrzucic na jakis serwer to bym byl badzo wdzieczny.

 

Corgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , bardzo duzo postow w temacie a ja chcialem sie tylko zapytac czy ta gra korzysta z 2 rdzeni ? bo na speedfanie pokazuje ze korzysta z max 1 rdzenia , przez co dosc kiepsko chodzi : / . mam wersje 1.06 PL . jezeli jest jakas latka ktora ew. sprawia ze bedzie obslugiwac 2 rdzenie , to bardzo ladnie prosilbym o link : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie,czy cienie ustawione na "wysokie" w tej grze są zabugowane?

Bo nawet na hd 4870 gra skacze jak są na wysokich/średnich,nie zależnie od rozdziałki aax8 anizo x 16 i wszystko inne na full.

Kurde dziwna akcja,ma ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w dodatku NWNW 2: Maska Zdrajcy. Normalnie drażni mnie to, że jestem jakimś zjadaczem duchów czy coś takiego. Ciągle umieram bo nie mogę nabrać energii i nie mogę się przespać bo kończy się gra, a moi bohaterowie nie mają już sił i czarów, aby walczyć. Tak zepsuli ten dodatek przez to śmieszne osłabienie, że normalnie już mi się nie che grać (dwa dni szukam sposobu aby się jakoś zregenerować, ale nie idzie). Jak wam się udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...