Skocz do zawartości
sebasw

Czy Kupować Notebooka Z Amd ?

Rekomendowane odpowiedzi

i jak w temacie....

 

rozważam zakup ACERa 3003NLC, czy taki procek daję sobie radę, cyz jest za słaby ?

 

nie wiele drożej jest 2413NLM, ale on nie ma WiFi, jednak ma DVDRW :/

 

potrzebny kolejny laptop, tym razem do ogólnych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procka Semprona 2800+ w lapku i zdecydowanie daje rade. Mimo swojej 'budżetowości' ma opcje, której u Celerona brak, tzn potrafi sobie obniżyć taktowanie, jak nie potrzebuje. W tej chwili skończyłem pisać program (siedze przy lapku od hmmm... 5h) i po lewej stronie jest letni. Przy odpaleniu czegoś poważniejszego temperatura potrafi troche skoczyć, ale nie parzy, nie jest nawet gorący, jes po prostu... cieplejszy. Co do mocy, to wydajnościowo b. przyzwoicie się prezentuje, ogólnie jestem b. zadowolony. Aha i mój lapek to nie Acer, tylko Compaq Presario v2000, wersja na Sempronie właśnie. Grafikę mam zintegrowaną ATI Mobility X200 i w Dawn of War spokojnie mogę pograć (detale Low i gra się płynnie). Pi jeszcze nie liczyłem, ale do pracy i do rozrywki starcza mi w zupełności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką opcje mają też procesory Intela. :)

ale celerony to szmelc...za wiele nie nich nie porobisz......celerony to typowe procki do firm gdzie korzysta sie z arkusza kalkulacyjnego, prezentacji, arkusza tekstwego i mozna przegladac internet.... nie pokompresujesz sobie za bardzo na celeronku.....a to ze sie lapek mocniej nagrzewa od celerona to juz samo za siebie mowi ktory jest lepszy.....i niech ktos mi kitu nie wciska ze pentiumy sie nie grzeja.......kazdy procek sie grzeje...jeden mniej drugiej bardziej.....to sa ludzie komputery a nie lodowki.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja spytam tak, czy w sempronach ( 25w) mozna zmieniac mnoznik w notebook hardware control? u siebie w pentaku M ustawiam taktowanie 600 na stale i caly dzien wiatrak ma wolne (bez gier oczywiscie). celeryna tego nie potrafi. dziewczynie chce kupic jaiegos lapka i biore tez pod uwage tego semprona.

Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki Sempron M nie są złe.Mam model 3000+ w lapku i gram w Dungeon Siege 2 na high details i max rozdziałce.Oczywiście też od grafy zależy.Przy zwykłej pracy temp procka nie wiecej jak 45-50 stopni.Divx 50-60.Gry troche więcej.A wiatrak to sobie musisz manualnie odpiąć bo NHC nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale celerony to szmelc...za wiele nie nich nie porobisz......celerony to typowe procki do firm gdzie korzysta sie z arkusza kalkulacyjnego, prezentacji, arkusza tekstwego i mozna przegladac internet.... nie pokompresujesz sobie za bardzo na celeronku.....a to ze sie lapek mocniej nagrzewa od celerona to juz samo za siebie mowi ktory jest lepszy.....i niech ktos mi kitu nie wciska ze pentiumy sie nie grzeja.......kazdy procek sie grzeje...jeden mniej drugiej bardziej.....to sa ludzie komputery a nie lodowki.... :mur:

Gratuluje wiedzy o nowych mobilnych celeronach M, spoko lubie takie wypowiedzi - celeron M370 1.5 ma mniej wiecej wydajnosc wedlug moich obserwacji biurkowego athlona 2400+ wiec to nie jest tak malo. Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron M ma 1MB L2 cache - Sempron nawet mu do piet nie dorasta :)

no ale ma tylko 1,5 a nie 2800+ ;) - tak apropo wlasnie znajomemu siadlo chlodzenie w hp z sempronem zgadnijcie co sie stalo ....z plyta. Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleciła laptopa z celeronem M 3X0 na platformie I 910. Sam mam zamiar taki kupic i jak dla mnie jest to najlepszy zakup ze wzgledu na dosc długi czas pracy na baterii i nie najgorsza grafike GMA900. Do tego 512MB ram i super zestaw. Osobiscie poleciłbym asusa a3h 5012.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem post zszedl na psy. Gratulacje dla niebieskich i zielonych pomylencow.

 

Do autora postu:

Nie przejmuj sie. Oni tak zawsze i nic tego nie wyprostuje.

Sempron moze byc. Jako deskto replacement jest OK. Na dluzsze zycie na baterii nie liczylbym, bo w wiekszosci sa to komputery lowendowe i maja slabe baterie, ale jesli cos ma stac na biurku i byc podpiete do kabla, to nie musi miec super baterii. Celerony wcale tak dlugo tez nie zyja na baterii (z tego samego powodu). Po drugie, najszybszy celeron jest taktowany 1.6 GHz, sempronik ma troche wiecej tykniec na sekunde. Nie jest wolniejszy specjalnie od Pentium M (popatrz na wyniki w super pi). Moim zdaniem jest to dobry wybor. Ja mam atlona i do piecyka mu daleko, a pobor mocy ma wyzszy niz sempron. Przy pracy biurowej (800 MHz) wentylatr wlacza sie co okolo 10 minut i po schlodzeniu jest znowu cicho. Slycac jedynie dysk. Procesor jest na tyle wydajny, ze rzadko rozpedza sie do 1800 MHz. Troche wtedy grzeje, ale komputera daje sie dotknac. Zawsze tez mozesz go ustawic, z jakim taktowaniem moze chodzic maksmalnie. Mysle, ze gdyby nie grafika (ati x700), komputer bylby super cichy (takze mozna obnizyc taktowanie). Cos za cos.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to zgadzam sie z postem poprzednika. jedyne do czego mam u siebie (w lapku) uwagi to ze wiatrak wylacza sie na 48 stopniach a takiej temperatury NIGDY nie osiaga - miniumu to 52-53 stopnie i to z ustawieniami w PowerPlay'u na najnizsze (czyli max. wydajnosc). a jak PowerPlay jest domyslnie to ze dwa stopnie w gore idzie procek. czyli zawsze sobie pyrka wiatraczek. i dysk jest rzeczywiscie glosny - ale to zalezy od dysku a nie od lapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8 Jeśli chodzi o wydajność, to Sempron 2800+ ze zintegrowanym ATI X200 bije na głowę Celerona z GMA 910. Zo to jeśli chodzi o czas na baterii, to Celeron wygrywa. Bateria u mnie w lapku, jesli tylko siedzę w necie itp. starcza na 2 godziny, więc też nie jest tragicznie :)

 

Jesli laptop będzi stał sobie na biurku podłączony do prądu, to naprawdę rozważ Semprona, to dobry procek

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to zgadzam sie z postem poprzednika. jedyne do czego mam u siebie (w lapku) uwagi to ze wiatrak wylacza sie na 48 stopniach a takiej temperatury NIGDY nie osiaga - miniumu to 52-53 stopnie i to z ustawieniami w PowerPlay'u na najnizsze (czyli max. wydajnosc). a jak PowerPlay jest domyslnie to ze dwa stopnie w gore idzie procek. czyli zawsze sobie pyrka wiatraczek. i dysk jest rzeczywiscie glosny - ale to zalezy od dysku a nie od lapa...

Masz pecha z tym chlodzeniem. Kiedy dzialam na kablu i powerplay jest ustawiony na domyslnie (pelna moc), wentyl sie wylacza, czyli osiaga 48 stopni. W pokoju mam okolo 20 stopni. Nie ma mnie w Polsce i nie lapie sie na piekne mrozy (lubie mroz) ;) . Podobno producent potrafi oszczedzac na pascie pod radiator. Moj procesor jest przeciez bardziej pradozerny niz twoj i brak pasty moze byc powodem przegrzewania sie.

Dysk masz lepszy niz moj. Moj slychac tylko wieczorem, bo jest kompletna cisza (np. teraz). Ale za to tylko 4200 rpm.. :(

 

Co do baterii. Ja mam jakas 40-44 Ah, ale np. do as3023 jest pakowana seryjnie 29Ah. Tutaj sempron nie podskoczy celeronowi, chociaz moglby, ale zostal udup...y. Taka juz jest doa DTR-a :( Trzeba pamietac o pojemnosci baterii, kiedy chcemy porownywac czas pracy przy zasilaniu bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha z tym chlodzeniem. Kiedy dzialam na kablu i powerplay jest ustawiony na domyslnie (pelna moc), wentyl sie wylacza, czyli osiaga 48 stopni. W pokoju mam okolo 20 stopni. Nie ma mnie w Polsce i nie lapie sie na piekne mrozy (lubie mroz) ;) . Podobno producent potrafi oszczedzac na pascie pod radiator. Moj procesor jest przeciez bardziej pradozerny niz twoj i brak pasty moze byc powodem przegrzewania sie.

Dysk masz lepszy niz moj. Moj slychac tylko wieczorem, bo jest kompletna cisza (np. teraz). Ale za to tylko 4200 rpm.. :(

 

Co do baterii. Ja mam jakas 40-44 Ah, ale np. do as3023 jest pakowana seryjnie 29Ah. Tutaj sempron nie podskoczy celeronowi, chociaz moglby, ale zostal udup...y. Taka juz jest doa DTR-a :( Trzeba pamietac o pojemnosci baterii, kiedy chcemy porownywac czas pracy przy zasilaniu bateria.

ale CENZURA bzdury ze sie czytac nie chce....co wy wogole poruwnujecie?...celeron lepszy od semprona..buahahhahaahha....CENZURA nie rozsmieszajcie mnie bo wylewu dostane...ja mam semprona 3300 2 Ghz...i nikt mi nie powie ze celeron jest od niego lepszy....

 

...i dlatego sempron jest gorszy.

 

piszac takie rzeczy podpisujesz sobie wlasny wyrok....celeron lepszy od semprona..gratulacje. ile ci z intela ci dali?

 

WROC ZA TYDZIEN

//Orgiusz

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron M nie stracil racji bytu - wciaz ma silniejsza pozycje, niz Sempron :] Platforma AMD z jednordzeniowym prockiem to piekny zamulacz z ladnie wyeksponowanym zjawiskiem "zatykania sie".

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i z niektórych mam ubaw. Dlaczego się tak irytujecie. Przecież wiadomo że każdy ma swoje zdanie na temat procesorów. Ja np najbardziej wolę Centrino bo nigdy się na nim nie zawiodłem. ;) i koniec.

 

Co do procesorów to ludzie kupują u mnie w sklepie laptopy z amd i intelem i nikt nie narzeka poza jednym kolesiem który uparł się na Acera i mu się nie podoba. Jednak ja nic nie zrobie. Po miesiącu czasu chce oddać ;) trochę nie w tempo.

 

Jednak oszczędność kasy zawsze jest. A to że sprzęt się grzeje to normalka (znaczy pracuje).

 

Ot tyle mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zakręciłeś. ;) Czyli Ci co biorą Intela (np. Centrino) nie chcą mieć szybkiego sprzętu tylko biorą po to aby się chwalić ?? Bynajmniej jak ja kupowałem swojego lapa o tym nie myślałem. Chciałem mieć komputer do porządnej pracy. A że akurat padło na niego to niewiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha czytając ten topic, na koncu był wielki LOL. Widać ze niektórzy myślą nadal ze Celerony mobile to takie jak desktopy...a to jest bzdura, bo mobile to unowocześniona architektura P3, wiec z "netburstem" nie ma nic wspólnego. Posiadam lapka i stacjonarke których dane są w sigu, i porównywając procki w sandrze, to ten celeron mobile z laptopa, ma taką wydajność jak sempron 2800+ (1600mhz) 754 + NF4-4x, więc jest wiecej niz dobrze, do notebooka taki procek wystarcza bez problemów, a w windowsie nie widze róznicy pomiędzy stacjonarnym a lapkiem. Od dawna jestem fanem AMD, mialem juz ich 9 procków, ale w prockach mobilnych narazie króluje Intel, wiec brałem to co lepsze, a firma nawet moze nazywać sie "krzak", jak bedzie lepsza - to kupie procek tej firmy. A co do grzania mobilnego celerona, to w windowsie miejsce pod procesorem i nad jest ciepłe, a wentylator włacza sie raz na jakis czas na około 5-7s. Jeżeli ktoś chce, moge zamieścić screeny z laptopa i ze stacjonarki do porównania...(nie mówie o Pi, bo tutaj na czas ma wpływ pamięć, chipset itp)

 

PS-> jak ktoś sie zastanawia nad wyborem laptopa, to lepiej patrzeć na takie rzeczy jak wielkość dysku, ilość ramu, dane matrycy, niz na procesor, bo w windows'ie to i tak nic nie daje szybszy cpu, a ram czy dysk owszem. (no chyba ze ktoś kupuje laptopa do gier, to wiadomo ;] )

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha czytając ten topic, na koncu był wielki LOL. Widać ze niektórzy myślą nadal ze Celerony mobile to takie jak desktopy...a to jest bzdura, bo mobile to unowocześniona architektura P3, wiec z "netburstem" nie ma nic wspólnego. Posiadam lapka i stacjonarke których dane są w sigu, i porównywając procki w sandrze, to ten celeron mobile z laptopa, ma taką wydajność jak sempron 2800+ (1600mhz) 754 + NF4-4x, więc jest wiecej niz dobrze, do notebooka taki procek wystarcza bez problemów, a w windowsie nie widze róznicy pomiędzy stacjonarnym a lapkiem. Od dawna jestem fanem AMD, mialem juz ich 9 procków, ale w prockach mobilnych narazie króluje Intel, wiec brałem to co lepsze, a firma nawet moze nazywać sie "krzak", jak bedzie lepsza - to kupie procek tej firmy. A co do grzania mobilnego celerona, to w windowsie miejsce pod procesorem i nad jest ciepłe, a wentylator włacza sie raz na jakis czas na około 5-7s. Jeżeli ktoś chce, moge zamieścić screeny z laptopa i ze stacjonarki do porównania...(nie mówie o Pi, bo tutaj na czas ma wpływ pamięć, chipset itp)

 

PS-> jak ktoś sie zastanawia nad wyborem laptopa, to lepiej patrzeć na takie rzeczy jak wielkość dysku, ilość ramu, dane matrycy, niz na procesor, bo w windows'ie to i tak nic nie daje szybszy cpu, a ram czy dysk owszem. (no chyba ze ktoś kupuje laptopa do gier, to wiadomo ;] )

polacy potrafia tylko krytykowac a gowno robią....polonezy :mur: mowiac ze amd jednrdzeniowe to zamulacze to totalna bzdura..... jesli ktos gra w gierki to heja....ja juz dawno szkonczylem sie bawic w kupowanie nowszego sprzetu bo nowsza gra wyszla.....sempron podola kazdemu zadaniu i jest wystarczajacy.....a widac ewidetnie ze celeron jest slabszy...moj kumpel ma w asusie celerona 1.5 otwarcie filmu trwalo chyba z 6 sekund ....totalna porazka....i do tego jeszcze ma klasyczny styl windowsa w XP... u mnie na semie 3300 film otwiera sie mneij niz 2 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REveAL - a czy ja powiedziałem ze semprony to zamulacze?? ;| tylko powiedziałem ze ma porównywalną wydajność jak sempron, bo taka jest P R A W D A... a otwieranie filmów czy innych aplikacji nie zalezy raczej od proca tylko od szybkości dysku, i ilości posiadanego ramu w laptopie, sam wole AMD ale jak laptop z Celkiem był bardziej korzystny to mam taki jaki mam...a to że celeron mobile 1.5ghz ma wydajność taką jak desktopowy sempron 2800+ na 754 też o czymś swiadczy. Te procki są PORÓWNYWALNE i tyle, koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...