Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

A jak tam z temp. bo my (ja i JMKS) robiliśmy benche z termometrem w ręku, bo lód za słabe temp. daje. Przed każdym benchem zabawa w ochładzanie procka i zmniejszanie vcore potencjometrem. Ja dlatego liczę, że jak będzie azot i mniejsze temp. to uda się zyskać jeszcze te 25FSB czyli razem niech ścianka się podniesie o 65FSB

Procek (E4300) w stresie miał około -40* do -35* przy 1.75v podczas Spi32m i około -30* przy wPrime. Temp kontenera cały czas -65* (brawa dla ryby za zrobienie świetnej rury ;] )

 

By the way to te MSI Neo2-FR to niczego sobie mobo ;] 1.8375v i śmigała bez problemowo. Zawsze odpalała i nie było z nią wczoraj żadnych problemów :)

 

Ładnie ładnie ale z czego tak dużo tych punktów?

E2160, E4300, E6600, 7900GS.

 

I jeszcze jedno. Nie polecam kręcić cały dzień, bo pod koniec się już nic kompletnie nie chce i się jest padniętym na max. Myśmy wczoraj kręcili od ~13 do 24 :]]]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Gratki nie ma co :)

 

btw:zastanawiam sie ,czy tez sobie takiego potwora nie sprawic :):)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek (E4300) w stresie miał około -40* do -35* przy 1.75v podczas Spi32m i około -30* przy wPrime. Temp kontenera cały czas -65* (brawa dla ryby za zrobienie świetnej rury ;] ) E to małe napięcie u nas chodził 1.85V lub 1.9V więcej też było ale temp. zabójcze.

 

By the way to te MSI Neo2-FR to niczego sobie mobo ;] 1.8375v i śmigała bez problemowo. Zawsze odpalała i nie było z nią wczoraj żadnych problemów :) By the way to Commando też niczego sobie 2.2V i też śmigała bez problemu. Ogólnie tylko wybredna na 4:5

 

 

I jeszcze jedno. Nie polecam kręcić cały dzień, bo pod koniec się już nic kompletnie nie chce i się jest padniętym na max. Myśmy wczoraj kręcili od ~13 do 24 :]]] Było sobie rozłożyć na dwa dni, lodu dużo nie ucieknie a męczyć się nie trzeba. My tak zrobiliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra zasada, jak coś nie działa to więcej V. Ja rozumiem sprawdzić czy ujdzie, ale to nie jest preshot, żeby go tak dobijać i to jeszcze na DI...... jeszcze trochę by ten proc oberwał to miałby plusowe tempy na tym DI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no, chciałem sprawdzić ile mi płyta daje po modzie max

Dołączona grafika

{jak widać mam 8,2k stały w szeregu oprócz potencjometru - takie zabezpieczenie żeby mi nagle nieskończone napięcie nie wyskoczyło :P, tj. ja się dopiero wdrażam w Vmody i inne tego typu, więc po prostu nie wiedziałem co z tym zrobić a idea skręcenia potencjometru do zera i dostania kosmicznego VCore mnie nie bawi ;)}

, nawet nie bootował na tym, pokręciłem chwilę potencjometrem, nie bootował na niczym powyżej ~1,9V. Commando ma to do siebie, że ma dziurę koło 0,1V między 1,7V i ~1,8V [tj. podbijam z 1,7500V na 1,7625V i dostaję ~0,1V więcej, niezbyt jest coś pomiędzy]. A to raczej koło 2,1V jest a nie 2,2V, ten miernik co mam dość się rozmija ze wskazaniami BIOSu zasadniczo :P.

 

 

1M @ 468x10 3-4-4-4 12.172s, napięcie nawet widać na screenie, 2. na świecie Allendale, do pierwszego to MHz brakuje ostro

Dołączona grafika

 

i drugi z sensownych wyników, PiFast, drugi wynik na świecie na Allendale mimo że ten proc bardzo nie lubi PiFast'a [w poprzednich próbach było 4,35GHz PiFast mimo np. 4,54GHz 32M]; 0.05s od FiDA gorzej, gdyby nie te ponad 400MHz różnicy w taktowaniu :P to by pierwsze było ;)

Dołączona grafika

 

16/32M się nawet w rezultacie nie zrobiło, bo na 2:3 mi chyba płyta się kończyła w okolicach 450FSB, 4:5 to działa ładnie dopiero od FSB 500+ [hmm... 515 4:5 {RAM 642 4-4-4-4} zrobiłem później, a typu 450-470 to bardzo ciężko zabootować...] mrozić mostka niestety nie miałem w planach tym razem; a na 1:1 3-4-4-4 to by te poprawki były takie niezbyt konkretne w sumie, więc się na LN2 zaczeka.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no, chciałem sprawdzić ile mi płyta daje po modzie max

img

{jak widać mam 8,2k stały w szeregu oprócz potencjometru - takie zabezpieczenie żeby mi nagle nieskończone napięcie nie wyskoczyło :P, tj. ja się dopiero wdrażam w Vmody i inne tego typu, więc po prostu nie wiedziałem co z tym zrobić a idea skręcenia potencjometru do zera i dostania kosmicznego VCore mnie nie bawi ;)}

No bo i tak nie poda vcore większego niż może, więc nawet jakbyś skręcił potka do zera to i tak by się nic nie stało.

 

Tak to jest jak się człowiek za bardo nakręca - wiedziałem ze Wam nic nie wyjdzie, bo za dużo naobiecywaliście z tym kręceniem na ln2 przez tydzień ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo i tak nie poda vcore większego niż może, więc nawet jakbyś skręcił potka do zera to i tak by się nic nie stało.

Ale co znaczy "większego niż może"? 5V czy ile? :P Tj. osobiście nie mam pojęcia ile by to było, ale myślę że niebezpiecznie jednak zwierać punkty mające 1k i bezpośrednio odpowiadające za VCore ;) [po tym modzie bodaj koło 850 po skręceniu na 0 i zostawieniu 8,2k].

Tak to jest jak się człowiek za bardo nakręca - wiedziałem ze Wam nic nie wyjdzie, bo za dużo naobiecywaliście z tym kręceniem na ln2 przez tydzień ;)

Żeby zaraz "nic" - jest WR o ponad 80MHz, rurkę sobie przepróbowałem itd. Prawda jest taka, że niestety "sprzętu nie było" - piła nie miał czasu [a miał mieć itd... :P] i całe przedsięwzięcie wzięło w łeb generalnie. Nie można zrobić LN2 "bez przygotowania" jeśli się samemu nie ma sprzętu [ew. chociaż "natychmiastowego dostępu"] a że tym razem nie wyszło - wyjdzie następnym [oby...].

 

Mojej winy w tym nie ma, azot musiałem odwoływać bo już był zamówiony, ale nic nie poradzę że to nie tylko ode mnie zależało.

 

 

Edit: nie ma to jak dobra izolacja: [Devilka przebiłem nawet :lol:]

Dołączona grafika

 

Postanowiłem sobie 515x7 4:5 na resztkach lodu zrobić [3,6GHz 1M Allendale], ale to trzeba było zrobić swap procka żeby E6400 wrzucić i zmrozić [ścianka na powietrzu troszkę niżej...], więc tak na szybko.

3,2Vdimm i się udało:

Dołączona grafika

 

Porządna i kompletna relacja może na XS pójdzie wkrótce, niby nic wielkiego nie wyszło ale "trudno".

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS >> nie ma sie co bawic w rezy szregowe - pota ciezko przekrecic :P, ale do ciezkiej - IZOLUJCIE MOBO, NIE MOWIAC JUZ O BRAKU DOCISKU TAK SIE NIE DA ZROBIC PORZADNEGO WYNIKU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co bawic w rezy szregowe - pota ciezko przekrecic :P

Nie przekręcić, a skręcić do zera - wtedy łączny opór między połączonymi punktami również wynosi 0 na oko a to może nie być idealne rozwiązanie - mogę się nie znać :P, ale tak by z fizyki wynikało ;).

 

edit: Tak jak teraz widzę to tam by 5k lepiej było mieć, bo ta dziura w VCore by wypadła już sporo ponad 2V, a tak to wypadła na 1,93V i następny krok [bez mieszania potencjometrem] to ~2,05V.

 

ale do ciezkiej - IZOLUJCIE MOBO, NIE MOWIAC JUZ O BRAKU DOCISKU TAK SIE NIE DA ZROBIC PORZADNEGO WYNIKU!

Przecież to było na E6400, z 15min łącznie, tylko żeby tą ściankę o ~10 podnieść.

BTW, widzieliście kiedyś 4:5 przy 515 FSB na i965? ;)

Chyba nie myślałeś że tak pół dnia było :lol: :D.

Dołączona grafika

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręcić, a skręcić do zera - wtedy łączny opór między połączonymi punktami również wynosi 0 na oko a to może nie być idealne rozwiązanie - mogę się nie znać :P, ale tak by z fizyki wynikało ;).

Ja tam Vmody to z widzenia tylko znam, a niektorzy pr0, mowia ze sie pot przekrecil to powtarzam :lol2:

 

edit: Tak jak teraz widzę to tam by 5k lepiej było mieć, bo ta dziura w VCore by wypadła już sporo ponad 2V, a tak to wypadła na 1,93V i następny krok [bez mieszania potencjometrem] to ~2,05V.

O co chodzi? jaka dziura w Vcore? OCP sie wlacza i nie wbijesz wiekszego Vcore niz 1.9 z groszem na P5B i pochodnych, chyba ze sie walnie OCP moda. Zdaje sie ze ktos PDFa do ADP3189 rozkminial juz na XS.

 

Przecież to było na E6400, z 15min łącznie, tylko żeby tą ściankę o ~10 podnieść.

Chyba nie myślałeś że tak pół dnia było :lol: :D.

Takie cuda juz widzialem, ze wszystkiego sie moglem spodziewac :P

 

4:5 na 965 naprawde robi wrazenie :D, ile vMCH?

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Vmody to z widzenia tylko znam, a niektorzy pr0, mowia ze sie pot przekrecil to powtarzam :lol2:

Ale trochę "na sumieniu" zrobionych masz, a ja to tak na szybko do kolegi poszedłem który nigdy mobo nie lutował. Najbardziej się dziwię że to w ogóle działa :P ;).

O co chodzi? jaka dziura w Vcore? OCP sie wlacza i nie wbijesz wiekszego Vcore niz 1.9 z groszem na P5B i pochodnych, chyba ze sie walnie OCP moda. Zdaje sie ze ktos PDFa do ADP3189 rozkminial juz na XS.

OVP [OverVoltage Protection] jak już, ale to chyba nie we wszystkich mobo z tego co rozumiem. Że nie ma >2V?

Hmm...

BIOS się przyznać nie chce :P

2735894[/snapback]

4:5 na 965 naprawde robi wrazenie :D, ile vMCH?

Żałuję że "do końca" tego nie sprawdziłem [tj. powiedzmy 5-4-4-4 i jazda z FSB, proc mi koło 530 robi spokojnie pod lodem], bo to w ogóle śmieszne [i tragiczne zarazem :P] jest.

500 4:5 boot bez problemu zawsze [jak się memki znajdzie odpowiednie, heh...], później dojechać do odpowiedniego FSB, zmodować strapa i wynik zrobić. Sam jestem ciekaw dokąd bym dojechał, vMCH jak zwykle czyli pewnie 1,95V ["nie miałem czasu na pomyłki" {vide "mocowanie" kontenera} chociaż na 3,15VDimm się wysypał najpierw ;)].

Za to boot na 450-460 się baaaardzo rzadko udaje na 4:5 [z jakąśtam stabilnością] - z tego względu z tym E4400 tak nie wyszło jak miało wyjść do końca i tylko 3-4-4-4 1:1 na sporym FSB [po boocie na 500 zjechać do 480 czy 450 to dla odmiany żaden nie problem, w drugą stronę to nie działa].

 

Ale wynik dobry na tym 4:5, co do tego wątpliwości nie mam. Tj. 450x8 2:3 5-4-4-4 daje ~15.125; 400x9 2:3 4-4-4-4 daje ~15.157, 450x8 4:5 daje ~15.203 a 450x8 1:1 daje ~15.422s :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręcić, a skręcić do zera - wtedy łączny opór między połączonymi punktami również wynosi 0 na oko a to może nie być idealne rozwiązanie - mogę się nie znać :P, ale tak by z fizyki wynikało ;).

 

edit: Tak jak teraz widzę to tam by 5k lepiej było mieć, bo ta dziura w VCore by wypadła już sporo ponad 2V, a tak to wypadła na 1,93V i następny krok [bez mieszania potencjometrem] to ~2,05V.

Nie ma szans, żeby mobo wyskoczyła z jakimś kosmicznym vcore. Skręcasz potka, vcore rośnie, i w pewnym momencie dochodzisz do zera, a mobo i tak nie wydoi większego vcore niż może. A skoro kręcisz potkiem, to oznacz,że chcesz więcej tego vcore ;)

 

Piękne:

http://img441.imageshack.us/img441/6632/dsc00078vy9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS

Edit: nie ma to jak dobra izolacja: [Devilka przebiłem nawet ]

taką durnote to sobie pokazuj na pclabie,tam dzieci będą sie cieszyć :D

4:5 niezłe.Czekamy na foto relacje :lol2:

JMKS >> nie ma sie co bawic w rezy szregowe - pota ciezko przekrecic :P, ale do ciezkiej - IZOLUJCIE MOBO, NIE MOWIAC JUZ O BRAKU DOCISKU TAK SIE NIE DA ZROBIC PORZADNEGO WYNIKU!

Jemu nigdy nic nie da sie wytlumaczyć,mówiłem że to dzban jakich mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby mobo wyskoczyła z jakimś kosmicznym vcore. Skręcasz potka, vcore rośnie, i w pewnym momencie dochodzisz do zera, a mobo i tak nie wydoi większego vcore niż może.

No niby, ale jeśli "będzie mogła" np. 2,5V zanim się wyłączy to ja dziękuję, poza tym spróbuj na liniowym potencjometrze coś precyzyjnie ustawić jak się do 0 zbliżasz...

 

taką durnote to sobie pokazuj na pclabie,tam dzieci będą sie cieszyć :D

Tu się też cieszą :).

Jemu nigdy nic nie da sie wytlumaczyć,mówiłem że to dzban jakich mało :D

E tam, na dole izolacja była i w sumie starczy, wątpię żeby coś się mogło stać tak na dobrą sprawę, już bez przesady - tj. jak mówię na szybko a nie na dłużej oczywiście. Jak zdjąłem kontener to nawet śniegu nie było na procku i okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVP [OverVoltage Protection] jak już, ale to chyba nie we wszystkich mobo z tego co rozumiem.

OCP >> Over Current Protection. Dalej nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym oknem? Dla mnie sprawa jasna jak słońce - do 1.9 działa, potem jeszcze pare mV przyjmie (wszystko w zależności od taktów i rodzaju proca of kors, bo jak pisałem to jest OCP, a nie OVP), potem mozna jeszcze troche podkrecic V w windzie, a potem sie juz cyrki dzieja z reguly i nie ma szans zeby na wiecej wstala (P5B dlx). Na innych plytach jest roznie niektore wogóle od pewnego momentu nie reagują na pota, inne się palą :P

 

Nie spalisz CPU potkiem, przynajmniej na P5B dlx.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCP >> Over Current Protection

Aha, chyba że tak.

 

Co do dziury - jak się nie bawiłeś Commando na niezbyt powietrznych napięciach nigdy to nie wiesz o co chodzi, ale jest właśnie dziura taka, że 1,700V daje ileś, 1,7500V daje ~0,0125V więcej [nie wiem dokładnie w którym momencie to przeskakuje], 1,7625V daje ~0,1-0,12V więcej, później do 1,800V rośnie w miarę poprawnie a powyżej znowu jakieś cyrki.

Tj. na powietrzu na tych 1,75V realnych [przed VDroopem, po VDroopie to już koło 1,800V realne] też "bywało" że operowałem ;) [musiałem sprawdzić czy ścianka czy brak VCore - niestety, ścianka oczywiście...], ale to jak na dworze koło zera było :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00036xr4.jpg

 

Co jest w dolnym slocie PCI?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

:lol:

 

@Lanc - nigdy bym nie pomyślał ze na ppc znajde nowe tweaki do SPI

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00036xr4.jpg

 

Co jest w dolnym slocie PCI?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

:lol:

To ty nie wiedziałeś, że tuner TV polepsza czas w Spi ? :unsure:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

:lol:

 

@JMKS

Za daleko to ty z tymi izolacjami nie zajedziecie... My wczoraj z Sectorem pokręciliśmy trzy procki pokolei, zmiana procka przy -50* na rurze, a na płycie, procku, okolicach socketu itd ani śladu wody/szronu. Dobra izolacja to podstawa [;

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u nas 2 rzeczy przymarzały - rura do proca [standard w sumie, choć nie zawsze tak się dzieje - nie wiem do końca czemu czasami tak a czasami nie] i zapinka z plexi do kontenera [jest między dwoma warstwami izolacji - ciekawe czy pęknie pod temperaturami z LN2 czy nie :P] więc niestety do wyjęcia to trzeba było osiągnąć blisko zera, a później już rury nie izolowałem - a później 3 minuty po wyjęciu kontenera już na BOXie działało, tylko profilaktycznie papier toaletowy + suszarka ;).

 

P5K-Dlx mi kiedyś złapała taką lipę, że przez 2 dni nie reagowała na power po sesji z DI [a w trakcie też na koniec taki stan osiągnęła, że dłuższe obciążenie ją wykładało], ale tam akurat izolacja niby była OK. Jak ją któryś raz wysuszyłem suszarką to wstała.

 

Oj tam, dobry tuner nie jest zły, nie widziałem powodu żeby wyjmować [bo mój komp tak normalnie sobie stoi w tym miejscu cały czas].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sobie rozłożyć na dwa dni, lodu dużo nie ucieknie a męczyć się nie trzeba. My tak zrobiliśmy

Byloby gdyby nie to ze w nastepny dzien musialem... wyslac jednego proca i wyjechac do Tarnowa... to jasne ze rozlozylibysmy to na 2 dni... zreszta jeszcze dzis patrzalem do pojemnika i bylo sporo lodu :) (2kg, a nawet nie zakleilem go czy co :P)

 

@JMKS

Za daleko to ty z tymi izolacjami nie zajedziecie... My wczoraj z Sectorem pokręciliśmy trzy procki pokolei, zmiana procka przy -50* na rurze, a na płycie, procku, okolicach socketu itd ani śladu wody/szronu. Dobra izolacja to podstawa [;

Po Gdansku to my z Szanownym Lancem mamy skilla :)

 

20 razy sciagalismy kontener z E6750 :P

 

A izolacja to moje zapedy plastyczne :lol2: :lol2: :lol2: :lol:

 

A pasta oczywiscie ze H... bo taki Ceramique przymarza i Kicha max :mur: trzeba ogrzewaz jakies rozne [ciach!]ly - dla mnie zupelna kicha a "h" jest plastyczna i ladna.

 

Tyle że u nas 2 rzeczy przymarzały - rura do proca [standard w sumie, choć nie zawsze tak się dzieje - nie wiem do końca czemu czasami tak a czasami nie] i zapinka z plexi do kontenera [jest między dwoma warstwami izolacji - ciekawe czy pęknie pod temperaturami z LN2 czy nie :P] więc niestety do wyjęcia to trzeba było osiągnąć blisko zera...

Rura do proca to w sumie standard... ale zapinka to mnie zabilo jaka izolacja miedzy zapinka a rura?... hmm nie mialem nigdy takiego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...