Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że nic nie kręciłeś ostatnio :lol2:

 

A tak na poważnie - masz fajnego Q9550, czas w 1m jest do poprawy (zmień lunę na standard theme + koligacja i priorytet + zabawa w memsetem) + zrób inne benche to kilkanaście punktów wpadnie.

Dzisiaj pokręciłem na Ultrze 120 Extreme i uzyskałem takie coś:

Dołączona grafika

oraz

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Więc trochę pkt wpadnie.

Próbowałem tak że próbki 32M ale coś słabe wyniki mi wychodziły więc dałem sobie spokój może następnym razem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp już wysoka więc cep się "dławi".

Windowsa mam świeżego zainstalowałem na dysku czystym i mam go tylko do OC.

 

A jak mam rdzenie wyłączyć?

w Super PI ustawiam koligacje na 2rdzeń bo tak mam najwydajniej i koligacje na "czasu rzeczywistego"

 

ale na zwykłym XP to raczej ciężko o znośny wynik tylko z maxmemem i wazonem ;)

Co to jest wazone?

 

No tak, puszczanie SPI na starym zasyfionym systemie mija się z celem.

No jasne dla tego zainstalowałem nowego windowsa do Benchmarków.

 

 

W 32M uzyskałem taki wynik:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie dodawałem go na HWbota bo punkty zaczynają się dopiero od 11min 18s

 

Jak zwiększyłem takty o 17Mhz to wynik był 11min 26s więc gorszy.

Cep się grzeje i pewnie dla tego wkońcu to chłodzenie powietrzne.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie wyłączyć masz tak:

 

Uruchom -> msconfig -> rozruch -> liczba procesorów 2 (lub 1) musisz przetestować jak bedzie wydajniej i gdzie bedzie wiecej MHz.

 

Kamil, na portalu PurePC.pl masz taki fajny artykulik ryby, gdzie jest napisane wszystko co i jak z tweakami do SPi, kroczek po kroczku - nazywa sie "Od zera do overclockera" ;)

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cw,maxmem,priorytetem urwiesz kilkanascie sekund jak wszystko dobrze zrobisz,do tego mozesz zacisnac subtimingi na ile mozesz,ale dobre cw to podstawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu P5B Premium albo czegoś w tym guście i może w końcu pobawię się na s775. Pozostaje kwestia zasilacza, bo mój niezniszczalny noname już raczej tego nie przyjmie na klatę ;)

 

Zastanawiam się więc ile wattów będzie mi potrzebne do extremalnego o/c na s775. Tak żeby uciągnęło Q6600 w okolicach 5GHz lub jakieś prądożerne P4 pod s775 na złowieszczych napięciach? Kalkulator na zenfiście mówi, że potrzebuję markowe 670W ale imho to chyba przesada. Oczywiście chce to załatwić jak najmniejszym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w tym siedzieć prawdopodobnie 8800GT, ale na stocku. Chcę mieć pewność, że będę mógł na tym posadzić każdy proc pod s775 (no może oprócz jakiś QX) bez stresu, że wszystko pójdzie z dymem.

 

Chieftec GPS-450AA by mi to dźwignął? To by było pójście po najmniejszych kosztach, używkę da radę za 100~zł dorwać. Ale jeżeli ma być ryzyko, że wszystko pójdzie z dymem to wolę dołożyć jeszcze 100zł i mieć pewność. Myślę, że za 200zł już kupię coś pewnego?

 

Są na allegro jakieś Modecomy MC530 za 160zł albo MC620 za 200zł, dobre to jest tak jak te starsze modecomy? Tylko, że używek nie ma zbytnio. Żadnego OCZ/Chiefteca 600W za 200<zł raczej nie znajdę używanego, więc nie wiem za bardzo co zrobić. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się może do Wodnika po Deltę 700W. Ma 600W na 12V i nie ulega wątpliwości że to dobry zasilacz, za 200zł Ci sprzeda jeśli jeszcze je ma.

 

Ewentualnie za 150zł są leżaki-fortrony 700w na allegro od haszyda - ale sam nie wiem co o tym sądzić, nieznane pochodzenie i przeszłość :P

http://www.allegro.pl/item752244116_fortro...ss_wroclaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to, żeby założyć gdzieś kanał IRCa utpoland? Myślę, że jakby zebrało się trochę osób to można by bardzo przyjemnie pogawędzić. Np. na quakenecie założyć własny, stały kanał to chwila roboty. Mogę się wszystkim zając i zrobić instrukcję co i jak dla tych co nie mieli do czynienia wcześniej z ircem, tylko czy komuś w ogóle się podoba pomysł? ;)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to, żeby założyć gdzieś kanał IRCa utpoland? Myślę, że jakby zebrało się trochę osób to można by bardzo przyjemnie pogawędzić. Np. na quakenecie założyć własny, stały kanał to chwila roboty. Mogę się wszystkim zając i zrobić instrukcję co i jak dla tych co nie mieli do czynienia wcześniej z ircem, tylko czy komuś w ogóle się podoba pomysł? ;)

 

ja bardzo chetnie czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postarałem się i parę pkt wpadnie

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Taktowanie przy robieniu tego wyniku wynosiło 4.63Ghz zmniejszyłem aby spokojnie zapisać screena.

Robiłem też waze ale przy 1M to mi nic nie dawało a przy 32M ok 1sec więc coś słabo chyba coś źle ustawiłem bo robiłem to programem OCX SPI Tweaker

Na HWBot.org po zaktualizowaniu wyniku jestem na 3 pozycji ale jeszcze nie zaklepane przez HWBot bo mam starą ilość Pkt.

 

Napięcia na RAM wynosiło 2.3v a na procesor 1.66v takie wartości ustawiłem w Biosie.

 

Za pomniałem na koniec przestawić Performance level z 10 na 9 to też by coś dało bo sprawdzałem wcześniej na 8 mi coś nie idzie nie wiem dla czego skoro one lecą na CL4 1200Mhz i Performance level wtedy na 5.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Performance Level zależy od dzielnika pamięci. Dla 1:1 masz 8-10, potem PL maleje wraz ze wzrostem dzielnika. Taktów do robienia screena nie obniżaj, nie ma takiej potrzeby. Jak 1M przeszło, to screena spokojnie zrobisz, potem się jeszcze ktoś dowali, że oszukujesz - zresztą już to dziwnie wygląda, bo inni mają te same czasy a takty 100-150mhz wyższe :) Timingi 4-4-4-4, trfc 25 (memset potrzebny). I wyłącz to wszystko co masz trayu (aktywacja, panel nv itp.) Zrób jeszcze fajnego pifasta i wprime 32m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział BArt_X, rób screena na takich taktach jak wynik bo inaczej to podchodzi pod oszustwo. Zdarzyło mi się pare razy, że robiło 1M a łapało zwiechę jak włączałem painta, żeby zapisać screena ale to raczej rzadkość ;)

 

Sterów od grafy najlepiej w ogóle nie instalować na systemie do superpi, dostęp do netu też nie konieczny, no i nie wiem co to są te kluczyki w trayu.

 

Waze na pewno źle robisz jak Ci tak mało daje, powiedz albo daj screena jak wszystko ustawiasz w SPI Tweakerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej to jak uruchamiam CPU-Z po zrobieniu testu pokazuje się blue screen.

 

Te kluczyki to aktywacja systemu.

Sterowniki do grafiki zainstalowałem oraz sterowniki do neta, więc w przyszłości jeszcze coś urwę z tego czasu.

 

Waze ustawiam tak:

Dołączona grafika

 

Tam napisałem że partycja F bo na dysku do OC mam na tej partycji Super pi ponieważ właśnie na niej były najlepsze czasy, były takie same jak na D ale już na C były wyższe na D i F miałem takie same czasy.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Chciałem się Was poradzić w sprawie poprawieniu wyników w Super PI. Od wczoraj nad tym kombinuję, czytam artykuły, przeglądam tematy, ale jakoś za bardzo tego czasu nie poprawiłem.

Rzeby była jakaś skala porównawcza to na prawie czystej Viście bez SP tylko ze sterownikami dźwiękówki, grafy, domyślnym IE oraz Foobarem2000 na E8400 @ 4.5GHz (500x9) i DDR2 500MHz 5-5-5-15 w prubce 16M uzyskałem czas 5min 9.3s, a w 1M czas 10.3s

Wszystkie zbędne procesy wyłączone, kompozycja klasyczna, koligacja Super PI na pierwszy, a reszty na drugi rdzeń, priorytet na wysoki, jeszcze jakieś tam ustawienia w msconfig co ryba podał.

 

Jaki wynik przy moich ustawieniach był by dobry? System jeszcze nie jest pod ostateczne wyniki. Będzie SP2 i trochę chcę trochę okroić system przy ponownej instalacji.

Na procku już udało mi sie przekroczyć 5GHz przy znośnym napięciu, ale zamierzam jeszcze ciut podciągnąć więc jakies punkty może za mnie będą (nie wiem na razie jak to się tam przelicza na hwbot)

Co jeszcze zrobić? Próbowałem wazę, ale coś mi nie wychodzi. Kompletnie rzadnego efektu. Pewnie robię coś źle. Kopiowałem plik .rar z dysku E: na C: (gdzie znajduje się Super PI), ale nic. Próbowąłem pliku 4GB, a później 7GB. Kopiowałem jeszcze z E: na C: i spowrotem na E:, ale z tym samym skutkiem.

 

PS. W msconfig jak zmienię ilość rdzeni lub ramu to nie można tego już zmienić? Bo u mnie się nie da. Musiałem formata zrobić. (daje to w ogóle jakiś efekt?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeszcze dzisiaj spróbuję na XP z SP2.

 

PS. Tak przyglądam się temu rankingowi i mam w ogóle szansę na jakie kolwiek punkty? Mam GTX 260 216SP i E8400 na którym zrobię nieco ponad 5GHz. Jedyne co mogę chyba pobić to rekord polski w najwyżej taktowanym E8400 chłodzonym cieczą. Może nawet coś na skalę światową sie uda zrobić, lecz niestety oficjalnie forma chłodzenia nie ma znaczenia.

Na jakiej konkuręcji mogę się skupić? Gdzie jeszcze można coś zdziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko proc pod wodą. Reszta AC. Na dworze zimniej się zrobiło, jak temperatura w pokoju będzie wynosiła 5*C to myślę, że grafa i tak będzie się lepiej kręcić

(Czy taka tempera nie spowoduje skraplania się wody na wężach? Niby temperatura otoczenia będzie taka sama, a nawet mniejsa, ale w okolicach procesora będzie cieplej, wolę zapytać lecz wydaje mi się, ze nie)

 

Właśnie tak patrzyłem przed chwilą to może na PCMark05 się załapię. Rozumiem, że w 3DMarkach procek nie jest ważny dla hwbota? Bo jak wpiszę E8400 to mam tylko PCMark, a 3DMarki są tylko jak wpiszę daną grafę więc obawiam się, ze z i7 i innymi takimi nie mam szns jeśli chodzi o 3DMarki

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3DMarki są dzielone według kart. Takie już ich uroki, że bez dobrego proca wiele nie zdziałasz, dlatego za nimi nie przepadam. Ale Wolfdale w nich nie odstaje tak bardzo od i7, najlepsze wyniki z tego co widzę są nawet robione na E8600 a nie i7, więc możesz walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej to jak uruchamiam CPU-Z po zrobieniu testu pokazuje się blue screen.

 

Te kluczyki to aktywacja systemu.

Sterowniki do grafiki zainstalowałem oraz sterowniki do neta, więc w przyszłości jeszcze coś urwę z tego czasu.

 

Waze ustawiam tak:

Dołączona grafika

 

Tam napisałem że partycja F bo na dysku do OC mam na tej partycji Super pi ponieważ właśnie na niej były najlepsze czasy, były takie same jak na D ale już na C były wyższe na D i F miałem takie same czasy.

do 1m uzywa sie innej probki niz do 32m :)

1sek w spi32m to faktycznie slabo,cos poknociles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj testy na czystym XP SP2. Nawet sterów grafy ne instalowałem. Wazę próbowąłem, ale coś mi ona nie wyszła. Rzadnego rezultatu. Po wyłączeniu wszystkich zbędnych procesów w 16M przy 4.5GHz miałem 5min 16s. Podczas gdy przy identycznych ustawieniach na gołej Viście czas 5min 9s.

Przy E8400 5.17GHz i DDR2 575MHz 5-5-5-15 w 1M miałem równe 9s. (już chyba lepiej)

 

Jak to mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...