Skocz do zawartości
ps3udo

Acer Aspire 5024wlmi I Inne

Rekomendowane odpowiedzi

z tą awaryjnością to z palca wyssane tak naprawdę - tak sobie to napisałem i rzeczywiście może wynikać to z faktu, że Acer sprzedaje się najlepiej, co nie zmienia faktu, że serwis jest mierny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wiele nasluchalem o serwisie acera, niepozytywnych opini. Ostatnio jak w moim pierwszym acerku 2201lc padl naped, no coz do serwisu zawiozlem go z gula w gardle, spodziewalem sie go za miesiac ujrzec. Bylo to 26 stycznia, niespodzianka to ze 31 dostalem info ze moge odbierac sprzet z naprawy. dodam ze wszystko bylo luxik, naped wymieniony. Negatywne opinie o serwisie acera sa ostro przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiele opini o acerze sa wyglaszane przez osoby ktore nie mialy zadnej stycznosci z acerem(vide to forum i kilka-kilkanascie nickow). zalosne

 

co do serwisu. 0 problemow z zamowieniem czesci i skorzystaniem z gwarancji. 0(zero)

 

a co do 5024-bardzo fajna maszynka. super sie na niej gra, szczegolnie z dokupiona klawiatura. bardzo sprawnie zgrywa tez obraz z tunera tv. warte zakupu. w kategorii jakosc/cena chyba nie ma rywali.

narzekam tylko na glosniki.

 

co do jakiejs tam wypowiedzi ze ilosc kupywanych acerow wynika z ceny. hmm to czemu nie sprzedaje sie najwiecej jakichs nonameow czy gericomow itd itd.?

Edytowane przez deflektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiele opini o acerze sa wyglaszane przez osoby ktore nie mialy zadnej stycznosci z acerem(vide to forum i kilka-kilkanascie nickow). zalosne

No ja akurat mialem stycznosc z ta firma i nic co mowie nie jest wyssane z palca. I faktycznie to jest zalosne - zalosne ze trzeba 7 razy zaiwaniac do serwisu zeby w koncu naprawili to tak jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garstke?! Ja osobiscie znam pare osob ktore maja Acery i ŻADNA nie jest zadowolona z uslug swiadczonych przez ta firme. To w realu, a nie policze ile razy w necie na roznych stronach slyszalem psioczenie na nich. Deflektor a moze ty tam pracujesz?!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalosne ze opinia garstki osob przeciwstawia sie bardzo duzemu gronu zadowolonych klientow.

Napisałem do servisu 2 maile.

Pierwszy dotyczył prośby o informację na temat temperatury w jakiej powinien pracować procesor sempron 3000+ ( chodziło mi o podanie norm )

Drugi to prośba o jakiś plan budowy-schemat mojego laptopa : Acer Aspire 3023 WLMi

Do dzisiaj "0" ( zero ) odpowiedzi . Czy tak trudno odpisac ?

Więc nawet ten przykład świadczy o traktowaniu uzytkownika .

Edytowane przez jansob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge potwierdzic,ze na maile dotyczace produktow,ktore sprzedaja nie odpisuja!! --dlatego juz dawno zaniechalem(jako uzytkownik Acera) jakiejkolowiek wspolpracy z ta firma!!

 

co nie zmienia faktu,ze gdybym mial kupic po raz drugi laptopa to wybralbym ACERA na 100% :D

 

bez serwisu tez da sie,zyc :rolleyes: a usterki,bardzo czesto mozna samemu naprawic--tak jak ja musialem to zrobic.Oczywiscie sa przypadki beznadziejne gdzie bez wymany czesci sie nie obejdzie--no i wtedy tylko ... :)

 

ps.

a co do HP -to maja numer 801.... gdzie bez problemu mozna sie dowiedziec co i jak a punktow serwisowych maja 4 w samym Trojmiescie!--,zeby tak Acer mial chociaz 1

,wiec kupujac HP masz SEWIS a nie pseudoserwiskus niewiadomus acera :)

 

--cos za cos--

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... mimo tych problemow z serwisem... tez wybral bym drugi raz Acera... moze jestem nierozwazny ale ta firma mi podchodzi bo oferuje dobre konstrukcja za male pieniadze. I znowu majac taka sama kase jaka mialem nie mogl bym znalezc niczego sensowniejszego dla moich potrzeb. Ja tam fanem Acera nie jestem (jestem fanem IBM`a :-) ale to taka milosc platoniczna bo nawet najbardziej wypasiony IBM za 16 tys by mi nie odpowiadal ) ale Acer wola uczcwe pieniadze za swoje komputery, a jak chcielem zrobic jak najbardziej oplacalny i przyszlosciowy zakup.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy by ci HP odpisal jak bys sie zapytal o plany konstrukcyjne :lol2: co do temp. pracy semprona to jest chyba pytanie do AMD. Chociaz pewnie servis tez wie...

Napewno źle napisałem :)

Poprostu chciałem zobaczyc jak rozmieszczone sa w nim poszczególne podzespoły :mur:

A i ja ponownie kupił bym Acera , z serwisem nie miałem innej styczności tylko poza wspomnianymi mailami :)

Edytowane przez jansob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jansob to moze przejzyj sobie ksiazaczke laptopa - tam mozesz miec rozmieszczenie podzespolow ale takie ogolne. Albo w nece pszukaj - napewno znajziesz

W książeczce niema a w necie szukałem i co ? I nico :):):)

To takie tajne jak budowa radzieckiego samolotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pisalem pare razy, do samego Acera moze nie mam az tak duzego ale, moze nie jest to mistrzostwo swiata ale uzytkownicy (a napewno czesc z nich) sa zadowoleni i ok. Ale w moim przypadku serwis kompletnie niszczy obraz tej marki. No bo co ja moge sobie mysle o takich laptopach i takim serwisie jesli zapieprzam do nich 7 razy i nie dosc ze za kazdym razie trzymali go 14 dni czyli max to jeszcze dodatkowo teraz komputer wyglada jakby mial ze 3 lata. Pomijam fakt ze jak oddawalem go pierwszy raz (po tygodniu juz padl) to przy odbiorze zauwazylem pare widocznych rys i odpryskow ktorych napewno nie bylo a oni mieli czelnosc mi powiedziec ze komputer byl uzywany i ze nie sa w stanie stwierdzic tego czy te rysy byly czy nie. No kur...a!! Tak wiec mowie : o ile jestem w stanie zrozumiec to ze sie trafiaja trefne egzemplarze laptopow to ignorancji i brak jakiegokolwiek poziomu tych ludzi juz zrozumiec nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was odklejal to glupie naklejki ktore sa po obu stronach touchpada? (mam acera 5024). Wygladaja beznadziejnie, wiec chcialbym sie ich pozbyc...czy nie zostaja po tym jakies slady? napiszcie cos na ten temat. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem po prawej stronie naklejki handlowe ze specyfikacja lapka. One same odchodza bo to tylko taki chyt marketingowy - jak stoi w galbotce w sklepie tp... odchodza bardzo ladnie. Ale te z logiem centrino czy ATI nie polecam sciagac bo jest tam mocny klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem po prawej stronie naklejki handlowe ze specyfikacja lapka. One same odchodza bo to tylko taki chyt marketingowy - jak stoi w galbotce w sklepie tp... odchodza bardzo ladnie. Ale te z logiem centrino czy ATI nie polecam sciagac bo jest tam mocny klej

dokładnie. te z prawej można zdjąć bez żadnego problemu. te z lewej trochę gorzej. można podgrzać suszarką i też się odkleją.

u mnie nalepka z "amd" sama siakoś odpadła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Nie wiem jak dlugo masz lapka, ale ja tego typu nalejki odklejam od razu i tak tez zrobilem z Acerem. Odeszly bez problemu zarówno te reklamówki, jak i logo ATI i AMD. Ale jak mówiłem zrobiłem to tuż po zakupie. Po dłuższym używaniu po nalepkach może zostać ślad, bo pod nimi obudowa się przecież nie zużywa :), a w tych komputerach zużywanie obudowy, to cecha :)

 

Pzdr,

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie HDDlife Pro i oto, co zobaczyłem:

 

Dołączona grafika

 

Pełny komunikat:

 

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.

 

 

Z dyskiem nie mam żadnych problemów poza temperaturą, która jest dość wysoka ("normalnie" 56-58 st. C, przy graniu ponad 60 st. C, raz było nawet 68). Może mój przypadek nie jest jedyny? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Active SMART i sprawdz. Moze byc ten sam problem co w dyskach Seagate 3,5" - w programie Speedfan np. odczyty sa nieprawidlowe.

Zainstalowałem- niby wszystko (oprócz temperatur jest ok- czerwony kolor; reszta na niebiesko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem- niby wszystko (oprócz temperatur jest ok- czerwony kolor; reszta na niebiesko).

Ja urzywm mobilemetere a tempratury mam takie jak ty, przy okazyjnym urzywaniu everesta takie same, wiec w tym wzgledzie to chyba nie jest blad. w serii 3020/5020 takie temperatury hdd to standard. Nie wiem co z tymi momentusami 4200.2 jest, ze sie tak poca. chlodznie procka jest srednie, grafiki bym powiedzial bardzo dobre a hdd tragiczne. Chociarz zastanwiaja mnie wyniki benchamrkow tego hdd, niewiele ustepuja modelowi 5400 toshiby, biorac pod uwage ze wiekszosc programow rozponaje go jako 5400rpm wydaje mi sie ze .2 w modelu oznacza ze to jakas podkrecona wersja dyskow, ale nie jestem ekspertem chociarz to moglby wyjasnia te wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urzywm mobilemetere a tempratury mam takie jak ty, przy okazyjnym urzywaniu everesta takie same, wiec w tym wzgledzie to chyba nie jest blad. w serii 3020/5020 takie temperatury hdd to standard. Nie wiem co z tymi momentusami 4200.2 jest, ze sie tak poca. chlodznie procka jest srednie, grafiki bym powiedzial bardzo dobre a hdd tragiczne. Chociarz zastanwiaja mnie wyniki benchamrkow tego hdd, niewiele ustepuja modelowi 5400 toshiby, biorac pod uwage ze wiekszosc programow rozponaje go jako 5400rpm wydaje mi sie ze .2 w modelu oznacza ze to jakas podkrecona wersja dyskow, ale nie jestem ekspertem chociarz to moglby wyjasnia te wysokie temperatury.

Mam również Acera Aspire 3023 WLMI ale dysk mam :SAMSUNG HM100JC (93 GB, IDE) i temp. osiąga HD w normalnej pracy 50*C a w graniu do 58*C , natomiast procesor 51*C i 58*C

Szkoda że firma Acer nie dodaje do zakupionego towaru specyfikacji technicznej z podanymi normami dla danego sprzętu

Edytowane przez jansob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie HDDlife Pro i oto, co zobaczyłem:

 

 

 

Pełny komunikat:

 

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.

Z dyskiem nie mam żadnych problemów poza temperaturą, która jest dość wysoka ("normalnie" 56-58 st. C, przy graniu ponad 60 st. C, raz było nawet 68). Może mój przypadek nie jest jedyny? Co o tym sądzicie?

 

MOj ojciec na swoim HP nx9020 z dyskiem seagate ma takie same odczyty a dysk ma pare miesiecy,komp malo uzykowany.Na moim starszym dysku w Aspire mam odczyty 85% a duzo bardziej eskploatowalem go!

 

to musi byc jakis blad!-tym bardziej,ze jego dysk ani razu nie sprawil klopotu i tylko 2 razy byl formatowany od zakupu gdyz nie bylo takiej potrzeby(wszystko smiga jak po swiezej instalce).

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również Acera Aspire 3023 WLMI ale dysk mam :SAMSUNG HM100JC (93 GB, IDE) i temp. osiąga HD w normalnej pracy 50*C a w graniu do 58*C , natomiast procesor 51*C i 58*C

Szkoda że firma Acer nie dodaje do zakupionego towaru specyfikacji technicznej z podanymi normami dla danego sprzętu

to masz znacznie chlodniejszy, i jak widac dostales 100gb, u mnie tempy zaczynaja sie w okolicach 53 przy win, cos pokopiowac to ok57-58 a pograc to i do 65 dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...