Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie pare fotek jak ten ich system chlodzenia wyglada:

 

Od gory

 

Dołączona grafika

 

BTW farba bardzo latwo schodzi o czym sie dowiedzialem walczac z bezsrubkowym systemem montazu TT (ktory tak mnie wkurzyll , ze wylecial a w jego miejsce wstawilem zwykla srubke ;)

 

Od tylu

Dołączona grafika

 

PCB od spodu:

Dołączona grafika

 

Widok z boku:

Dołączona grafika

 

Jak ktos chce jeszcze jakies fotki konkretnych elementow to niech da znac poki nie wloze do kompa moge fotografowac do woli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno taki galaxy+zalman (500/1400) to 180-200 $, osobiscie wole juz dolorzyc 100zł i kupic jakas bardziej markowa 7600GT i miec spokoj. Bo pewnie ten galaxy sie spier******** po 2 miechach ...

Witam.Często tu zaglądam ale jeszcze nie zawierałem głosu.Ale do sedna sprawy. Mam tą według ciebie nie markową karte GALAXY i powiem tylko tyle że moja idzie na 630/890 na standardowym chłodzeniu.Zakupiłem w Proline.W 3dMarku 05 mam 6700pkt.Sempron s939 3000+ nie kręcony, DFI ULTRA-D, 2#512Mb dual PATRIOT KH 400Mhz.Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co zmienia to ze inny model...firma jest dobra, a to że komuś padła to chyba nie jest powód aby mówić ze shit, wady fabryczne się zdarzają i sprzęt umiera, tak samo jest z dyskami, prockami i innym sprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przyłączę i dodam coś od siebie. Otórz zakupiłem w sklepie Vobis w Białymstoku GF 7600 Gt marki Point of view i jestem zaskoczony ponieważ na przetaktowanej szynie pci-e na 110 mhz i po małym modzie ołówkowym rdzeń śmiga na 700 (wyżej nie sprawdzałem) a pamięci na 860 efektywnie 1720 mhz.

Reszta sprzętu to P4 s478 3,0@3,6 gh na asusie P4GPL-X fsb 240 1:1 z memkami na 480 2-2-2-4 Geil UltraX na BH-5 (mod na 3,3V).

A oto wyniki:

- 3dmark2001 - 22853

- 3dmark03 - 15501

- 3dmark05 - 7068

Wszystko w pełni stabilne, żadnych artefaktów na standardowym chłodzeniu po kilku godz. testów. Karta kręcona PowerStripem. Wyżej już nie sprawdzałem bo temp. po dłuższym czasie dochodzi do 80 stopni. Po wymianie chłodzenia dalsze experymenty w planach. :lol: A zasiłka chiefteca 360 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jedna jak by TYLKO mi padla to bym nawet sie nie odezwal , nie wiem jak ty ale ja widzial mnustwo zdupionych galaxy i zeby bylo jasne galaxy stanowili ok 70% wszystkich na serwisie :>

i to praktycznie same 6600GE, GT, 6800, FX5500, plus jeszcze te 10% fabrycznie zrypanych, teraz sam ocen co to za firma

 

galaxy 7600gs ma pcb by galaxy czyli sie sypnie ;P a galaxy 7600gt ma pcb referencyjny i to co innego ;P i czepiam sie tego "pieknego" GS by galaxy

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jedna jak by TYLKO mi padla to bym nawet sie nie odezwal , nie wiem jak ty ale ja widzial mnustwo zdupionych galaxy i zeby bylo jasne galaxy stanowili ok 70% wszystkich na serwisie :>

i to praktycznie same 6600GE, GT, 6800, FX5500

Ja wczoraj w sklepie sluchałem jaki to epox jest do kitu i cały czas sie psuje a gigabyte to wypas sprzecik niedozdarcia...słowem, daj sobie spokój;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przyłączę i dodam coś od siebie. Otórz zakupiłem w sklepie Vobis w Białymstoku GF 7600 Gt marki Point of view i jestem zaskoczony ponieważ na przetaktowanej szynie pci-e na 110 mhz i po małym modzie ołówkowym rdzeń śmiga na 700 (wyżej nie sprawdzałem) a pamięci na 860 efektywnie 1720 mhz.

jakie masz teraz napięcie rdzenia ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
heh. pomyśleć że ja przy taktowaniach 655/1820 miałem 7260 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę właśnie (końcówka już)

 

co do 7600GS z zalmanem - chciałem przetestować ale sie wkurzyłem bo każdy wynik inny. musze zrobić format + od nowa wszystko zainstalwoac i bedzie good :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 7600GT z pasywnym chlodzeniam spadl do ceny 720zl. Te jego pasywne chlodzenie wyglada bardzo solidnie. 3 lata gwarancji, wersja box i pasywne chlodzenie, wyglada smakowicie. Ktos orientuje sie jak z jego mozliwosciami o/c?

 

Moj Gigus 6600 bardzo ladnie sie kreci jak widac w sig, ciekawe czy ten 7600GT tez jest dobry pod tym wzgledem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz teraz napięcie rdzenia ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
heh. pomyśleć że ja przy taktowaniach 655/1820 miałem 7260 ;)

1,54 V temp. ok 80 stopni w stresie 58 stopni podczas pracy w windzie, a co do tego wyższego wyniku to patrz na konfig p4 do giercowania najlepsze nie jest a to tylko 3,6 GH i w dodatku na najsłabszym chipsecie 915PL

Edytowane przez lechb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 7600GT z pasywnym chlodzeniam spadl do ceny 720zl. Te jego pasywne chlodzenie wyglada bardzo solidnie. 3 lata gwarancji, wersja box i pasywne chlodzenie, wyglada smakowicie. Ktos orientuje sie jak z jego mozliwosciami o/c?

 

Moj Gigus 6600 bardzo ladnie sie kreci jak widac w sig, ciekawe czy ten 7600GT tez jest dobry pod tym wzgledem?

Jezeli to referencyjna karta z innym chłodzeniem to będzie się kręcic tak jak kazda inna, rdzen ~610MHz (+/- 10MHz), pamięć ~850MHz (+/-30Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to referencyjna karta z innym chłodzeniem to będzie się kręcic tak jak kazda inna, rdzen ~610MHz (+/- 10MHz), pamięć ~850MHz (+/-30Mhz)

`Niby referencyjna, taktowania takie same, ale czy napewno nie wiem, nie znam sie na tym, moze Wy na to odpowiecie. Tu jest link gdzie ladnie widac karte z kazdej strony, chlodzenia naprawde sliczne, tak jak u mnie gdzie jest bezposredni nadmuch na karte z panelu bocznego obudowy rozwiazanie wydaje sie idealne.

 

=fotki karty=

 

Tu wkleje slowa z testow na PCLab, ale oni te testy jakies dziwne maja, porownujac swoje wyniki do ich sa jakies malo wiarygodne.

GeForce 7600 GT

 

Kartę referencyjną przetaktowaliśmy z 560/1400 MHz do 670/1520 MHz. Wydajność zauważalnie wzrosła - o ok. 12%. Jak na złość, karta Asusa znowu podkręcała się trochę słabiej - końcowy rezultat wyniósł 640/1480 MHz. Co ciekawe, lepiej wypadł pod tym względem pasywnie chłodzony akcelerator Gigabyte, który pracował stabilnie przy zegarach 645/1500 MHz.

 

Własnie widze, ze dzis w kumputronik mozna kupic tego Gigabyte za 699zl wysylka gratis.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27373

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie imo warto tego gigasyfa z slientpipe 2 brac bo cena zachecajaca a jak sie wsadzi jakas 120mm pozadna to mozna miec w cenie normalnego 76gt, 76gt z bardzo fajnym chlodzeniem zbudowanym na podstawie hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej warto. Miałem 2 karty Gigabyte i obie bardzo dobrze sie sprawowały.

Osobiscie jakbym bral teraz to wlasnie tego Gigusia z pasywnym. Choc czekam, ceny spadaja, idzie lato ceny beda najnizsze. Mnie sie nie spieszy gram bardzo malo, czekam tylko na PL wersje Oblivion :) Do tego czasu moze GS z DDR3 bedzie w bardzo dobrej cenie. mam czas to czekam :)

Jesli to bie sie spieszy to imo pasywny gigus bardzo dobra karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna olac mega podkrecanie i dla odmiany cieszyc sie cisza :D

 

No ale w koncu udalo sie uruchomic moje msi wiec tez nie narzekam ;) Chociaz burdel w systemie mam teraz straszny po calym dniu kombinowania z wszystkim co sie dalo :D (Jak to mawiaja nowy bios dla plyty czyni cuda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jak ktośchce cichą wmiare wydajną karte to ok, ale oc lipaaa.... ten asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...