Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik Devilka nie jest taki zly, nie zwrociliscie uwage, ze platforma oparta na 754 i sempek, a nie a64. I ma 1200 na memkach, to + platforma i procek robia swoje. Do tego moze jeszcze miec system przypchany, a to ma duze znaczenie. mam dwa systemy czysty XP tylko stery i ten na ktorym pracuje, wiec kazdy wynik w markach na tym na ktorym pracuje mam zawsze o 600-1000 pkt mniej, wiec to takze ma duze znaczenie.

Tyle samo miałem na 6800GS 128/128 i A XP@2GHz :blink: System jest nowy, wczoraj instalka była. Wynik nie będe się hamował : z [gluteus maximus] i tyle. Ide coś pokręcic, bo kurde weekend a czasu nie ma na nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba trafilem na bardzo dobra sztuke 7600gs... bylem ciekawy jakie maksymalne takty dla rdzenia odnajdzie ATiTool... i powiem, ze nawet nie znalazl :) rdzen dojechal do 690 MHz, i zero artow :P tylko wyskoczyl komunikat, ze moja grafa dostaje za malo pradu :D (zasilacz nie daje rady przy takich taktach)

 

nie wierzylem w te wysokie takty rdzenia i zaczelem testowac w marku... jestem teraz przy 650 MHz i nic sie jeszcze nie pierdzieli

 

pamiatki natomiast bez problemu poszly do granicy oc w sterach czyli 840 (1680), jak znajde max rdzenia to zabawie sie bardziej pamiatkami

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

chyba znalazlem juz stabilne taktowania, w 3dmarkach smieci nie ma, atitool tez nic nie znajduje -> 655/1650

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wlasnie softwarowo napicie na GPU z 1.3V na 1.4V i widac efekty :D Narazie 645MHz stabilnie. A przed modem nie chcial 600MHz przekroczyc :D

 

EDIT: A jednak sie pospieszylem troszke. Zmiana napiecia nie dala u mnie praktycznie zadnego wzrostu :(

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem małą przerwę od kompa... jeeez... jakie rzeczy tu się działy :/ jednym słowem masakra z tym co galaxy zrobiło. każda karta inna i teraz trzeba szukac "selektów".

 

btw.. wiedziałem ze bedzie tak z [gluteus maximus] z oc rdzenia. to co dostałem do testów to pewno selekt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie zainstalowalem sobie program atitool 0.25 beta 14 i jak go odpalam to w profile wypisuje mi nastepujaca rzecz

default (560.0/350.0 | 560.0/350.0 | 560.0/350.0) co oznacza to 350 pamieci przeciez w gf 7600 gt sa taktowane na 700 ? current clocks pisze core 558.90 Mhz a Mem 350 Mhz ? o co chodzi ?

moze mi ktos to wyjasnic z gory dziekuje

Edytowane przez seba1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie zainstalowalem sobie program atitool 0.25 beta 14 i jak go odpalam to w profile wypisuje mi nastepujaca rzecz

default (560.0/350.0 | 560.0/350.0 | 560.0/350.0) co oznacza to 350 pamieci przeciez w gf 7600 gt sa taktowane na 700 ? current clocks pisze core 558.90 Mhz a Mem 350 Mhz ? o co chodzi ?

moze mi ktos to wyjasnic z gory dziekuje

Program zle odczytuje i mysli ze 700MHz jest podane w wartosci DDR, a to jest taktowanie rzeczywistne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program zle odczytuje i mysli ze 700MHz jest podane w wartosci DDR, a to jest taktowanie rzeczywistne.

mi osobiscie dosc cięzko sie przyzywczaić ;) szkoda ze riva tuner nie działa z karcioszkami 7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wlasnie softwarowo napicie na GPU z 1.3V na 1.4V i widac efekty :D Narazie 645MHz stabilnie. A przed modem nie chcial 600MHz przekroczyc :D

 

EDIT: A jednak sie pospieszylem troszke. Zmiana napiecia nie dala u mnie praktycznie zadnego wzrostu :(

Softwarowo? A jak to zrobić ?

Podałbyś linka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste to jest. Sciagasz najnowszego Nibitor-a. Zaznaczasz aby Ci zgral bios do pliku (najpierw abys zachowac oryginalny, jakby cos nie wszylo) a potem ladujesz bios do Nibitor-a i zmieniasz napiecie z wartosci 2 (domyslna np 1.3V w przypadky 7600GS) na wartosc takze 2 (tylko tu juz wybieramy odpowiednio wieksze napiecie np. 1.4V). Tak zmodyfikowany bios zapisujesz jako nowy plik. Robisz dyskietke startowa na ktora potem wgrywasz zmodyfikowany bios i wgyrwasz go zastepujac oryginalny bios karty. Taka modyfikacja dziala na 100% gdyz podniosla sie po niej temp rdzenia u mnie. Niestety z pamieciami nie rady tak zrobic i tu juz musisz robic hardware'owo. Wiec powodzenia :D

Zastanawia mnie jednak dlaczego po podniesieniu napicie karta dalej sie nie kreci..... Cos tu jest nie tak :(

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz to udowodnic ? co Ci da 256 MB w rozdzialce 1024x768 ?? przeciez nie ma, az tak duzy tekstur... co innego w wiekszych, ale i tak 7600gt jest stworzony z mysla o 1024x768 +aa/af do wiekszych to sa lepsze grafy (7800, 7900)

 

nie zaprzeczam, ze na 256 MB jest troche wiecej fps, zreszta juz w wakacje premiera nowchy gpu wiec do czasow visty i crisis zdarze grafe jeszcze chyba z 5 razy zmienic

 

ja uwazam, ze 256 MB to jest zbedny element, a szczegolnie w 7600gs zwyklym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz to udowodnic ? co Ci da 256 MB w rozdzialce 1024x768 ?? przeciez nie ma, az tak duzy tekstur... co innego w wiekszych, ale i tak 7600gt jest stworzony z mysla o 1024x768 +aa/af do wiekszych to sa lepsze grafy (7800, 7900)

 

nie zaprzeczam, ze na 256 MB jest troche wiecej fps, zreszta juz w wakacje premiera nowchy gpu wiec do czasow visty i crisis zdarze grafe jeszcze chyba z 5 razy zmienic

 

ja uwazam, ze 256 MB to jest zbedny element, a szczegolnie w 7600gs zwyklym...

Okej, odpal sobie dooma3, q4, bf2, fear'a, obliviona[[tytuly ktore wpadly mi do glowy w ciagu 5s, jak chcesz moze byc wiecej] i porównaj :lol:

Człowieku, kiedys 256mb na karcie to był czysty marketing, ale dzis to koniecznośc

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat q4 i fear chodza miodzio, i bardziej mi brakuje 2 GB, niz 256 MB na grafie...

 

oczywiscie mowie o 1024x768 i detale high 4xaa/8xaf

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat q4 i fear chodza miodzio, i bardziej mi brakuje 2 GB, niz 256 MB na grafie...

Sory, ale jak wpadles na to ze brakuje ci 2gb bardziej niz 256mb? Zgadujesz moze czy robiles porownanie jakies? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam, ze 256 MB to jest zbedny element, a szczegolnie w 7600gs zwyklym...

mylisz sie bardzo ...

 

Tak jak pisal Leborg wyzej ...

 

rozdzialka owszem ma znaczenie ale JAKOSC textur jeszcze wieksze jesli chodzi o zagospodarowanie Pamiecia karty ...

 

Ustawiajac High czy ULTRA HIGH ... to co nie zmiesci sie w pamieci Karty, ladowane jest do Ramu/Dysku = Wolniejsze dzialanie (przetwazanie) = 7600 nie wykorzystuje pelnej mocy swojego silnika

 

= porownanie mercedesa i kol od poloneza %) = jak najbardziej trafne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ty mi mowisz o high w fera i q4 jak wtedy nic nie mieli! jak mam grafe w swoim kompie to chyba wiem... nie zaprzeczam, ze przy maksymalnych detalach moze to 256 MB pomoc, ale 2 GB tez...

 

na high bez zadnego krecenia procka/grafy 1024x768 w timedemo (q4) mam ponad 90 fps, jak gram nic nie rwie...

 

btw polecam zagrac w bf2 na grafie 256 MB i z 1 GB zobaczymy czy nie bedzie rwalo :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla "wojna" o 128, a 256 ram sie tu toczy.

W takim razie jestem ciekaw czy w takiej sytuacji lepiej miec 256 na grafie czy 128 i 2GB ram w kompie. Sytuacja to Oblivion jazda na koniu i efekt doczytywania trawy przy high detalach (bez HDR, AA, AZ), wlasciwie wyglada to jak efekt domina, tylko nie upadajacego, a "powstajacego".

Co lepiej zniweluje ten efekt 256 na grafie czy 2GB RAM w kompie? (256 na grqfie i 2GB w kompie nie bierzemy pod uwage :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...