Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

ja mam zalman edition tyle ze grafa siedzi pod wc. jest to najnowsze rezwizja od galaxy (4.0) dlatego def v bo nie wiem gdzie ołowkiem maznac :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Palita 7600GS + najnowsze sterowniki 94.24 i nie widze tu w tych sterach takiej opcji jak jest w Radeonach Theater Mode - żeby wyświetlało filmy na ekranie tv i na monitorze również.

 

Mam od dzisiaj tego GeForce, prosiłbym o pomoc.

Obraz filmu chcę na monitorze jak i telewizorze.

Dzięki

 

Co do powyższego już dobie doszedłem.

 

EDIT:

Ile wam się udało max wycisnąć z palit 7600GS ? na standardowym chłodzeniu i napięciu

 

Pamięci puściłem na 1404 mhz i chyba już zostawię bo się boję.

A graficzny na 505 mhz.

 

default to 400/1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze raz:

Mi poszedł 600/1640

Ale przy 1640mhz dla pamięci nastąpiły arty i restart.Myślałem,że ni żyje ale wstała i jest ok.

Trochę mam lęki i zostawiłem tak jak w sygnaturze.

pentliczek a zapuść może atitool i zobacz co tam ci wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATITool nie chcę mi działać jak włączam pojawia się w pasku zadań, najeżdam na ikone i się zamyka.

 

Jak zapuściłem w CoolBit żeby wykryło optymalne czestotliwosci to ustawiło 620 / 1566

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 1640mhz dla pamięci nastąpiły arty i restart.Myślałem,że ni żyje ale wstała i jest ok.

Ach cóż za emocje :zonk:

Przeczytaj jakiś faq podkręcania karty bo widzę, że troche takiej elementarnej metodyki Ci brakuje [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

ATITool nie chcę mi działać jak włączam pojawia się w pasku zadań, najeżdam na ikone i się zamyka.

 

Jak zapuściłem w CoolBit żeby wykryło optymalne czestotliwosci to ustawiło 620 / 1566

Odwieczna bolaczka atitoola :D Ten sam problem u mnie. Na wersji 0.25 beta16 wszystko ok B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic nie brakuje mi elementarnej metodyki .Zapomniałem dopisać,że to atitool doszedł mi do 1640mhz co było powodem artów i restartu.Bez obaw wiem co i jak trzeba robić. :D

A z tym atitool to niezłe jaja działa jak chce i na jakiej wersji sterownika mu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - zamienił stryjek siekierkę na kijek :huh:

Chyba wiedziałeś jaki wpływ na wydajność ma pamięć w tej klasie kart i przy tej szynie :?:

A gigabyte to nie palit i nie chce sie kręcić :c

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którąś wersją atitool jest problem.Zainstaluj wersję 0.26 powinna działać.

ładnie ci poszła ta karta w coolbits. :D

Pójść poszło, ale w ATITool jak ustawiłem find max core to już się komp zawieszał/ścinał po tym jak doszło do 606 mhz, a temperatura 71/70 stopni.

 

ustawiłem 560 / 1500

 

Mam pytanie czy wynik w 3dmarku03: 11990 to dobry wynik jak na mój sprzęt i taktowanie 560 / 1500 ?

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam 7600GT Gigabyte'a z SPII.

Problem polega na tym, że rdzeń strasznie słabo się podkręca, pamięci wprost przeciwnie.

Osiągnąłem 590/890 gdy rdzeń zwiększę o następne 5MHz zaczynają atakować artefakty, tak samo jest gdy pamięci są na ustawieniu standardowym. 595 na rdzeniu i artefakty murowane.

Szukałem vmoda, ale za cholerę nie mogłem znaleźć do tej wersji PCB. Na jednym forum coś tam opisywali tego gigabyte, ale nic nie doszło do skutku.

Jeśli komuś na forum udało się zrobić vmoda na tej karcie prosiłbym o podanie schemaciku bądź namiarów do stronki.

POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - zamienił stryjek siekierkę na kijek :huh:

Chyba wiedziałeś jaki wpływ na wydajność ma pamięć w tej klasie kart i przy tej szynie :?:

A gigabyte to nie palit i nie chce sie kręcić :c

no niestety musiałem sprzedać swojego 7300GT...

a 7600GT kupiłem z drugiej ręki za połowę ceny rynkowej [luty 2007]

fakt że sie zje.. i przeleżała w serwisie 2 miechy.. na szczęście teraz działa. W razie co mam gdzieś X1300 pro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOSZ Ku%$ Wrrrrrrr :angry: :angry: :blink:

 

WR single 7600GS Mark 2006 = 5121

 

Wynik Sectora = LINK

 

Nosszszzzzz Kur%45$#34 Dajcie mi jakiegos innego proca :) :mur: :mur: :mur: :mur:

 

:rolleyes: B-)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosszszzzzz Kur%45$#34 Dajcie mi jakiegos innego proca :) :mur: :mur: :mur: :mur:

Ja Ci nie dam bo sempa byś nie chciał [; chyba żeby robił 5 Ghz xD

Poor Sector :sad:

u mnie karcioszka ta najnowsza zielona od palita cos tak srednio gpu 561 i memki 800 przy 567 na gpu freezy to moze byc temperatura czy brak V moze trzeba bedzie pomalowac

Nic nadzwyczajnego ani w górę ani w dół - moja bardzo podobnie łazi.

Spróbuj może deltę zapodać - u mnie to dało, aż 30 Mhz :lol:

A ty myslales ze delta da ci przyrost 100mhz ? <_<

Nom - była by 670 :mrgreen: Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Nic nadzwyczajnego ani w górę ani w dół - moja bardzo podobnie łazi.

Spróbuj może deltę zapodać - u mnie to dało, aż 30 Mhz :lol:

 

A ty myslales ze delta da ci przyrost 100mhz ? <_<

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie dam bo sempa byś nie chciał [; chyba żeby robił 5 Ghz xD

Poor Sector :sad:

 

Nic nadzwyczajnego ani w górę ani w dół - moja bardzo podobnie łazi.

Spróbuj może deltę zapodać - u mnie to dało, aż 30 Mhz :lol:

to dajcie mi -5*C na dworze :), albo (bardziej prawdopodobne) 1 KG DI :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w sumie po problemie. Poczytałem trochę na temat Vmodów 7600GT na innych serwisach i że większość ma te same układy sterujące wykonałem chyba jako jeden z nielicznych moda na tym zrypanym Gigabycie. Opisu bezpośredniego gdzie przylutować potencjometry nigdzie nie ma, więc jak będą chętni to opiszę.

SPII wyrzuciłem i zamontowałem Zalmana VF700 tempy przy zasilaniu gpu 1,64V i 2,15V memki utrzymywały sie na poziomie 42-63 stopni (ah te upały) Udało mi się uzyskać takty 715/860

Przy 750/880 (1,73V ; 2,15V) nie miałem artefaktów, 3 testy grafiki przechodził bez problemu ale nie wiem z jakiego powodu komp mi się resetował na CPU test w 3dMarku 2005 i 2006. Dzisiaj jak próbowałem zresetował mi się nawet ma mniejszych taktach.

Wg mnie coś nie tak było z CPU (temperatura była niezbyt wysoka i takty też nie wyżyłowane) więc zainstalowałem stery do X2, reset nie wystąpił, więc może dzisiaj wieczorkiem spróbuję na 750/880 :rolleyes:

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Sector graty ;]

 

Wiedzialem ze jak dorwiesz nowego cepa to wr bedzie twooj B-) :wink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grono overclockerów! ;-)

 

Przed chwilą wycisnąłem ostatnie soki z mojego PALITa 7600GT (560/700 [1400]).

 

Na sprzęcie Barton 2500+@3200+ (+ bajerki Biosowe: Agressive Interface etc.), ~ 1.3 GB RAM (kiepskie, ale to akurat ma znaczenie marginalne) oraz wspomnianej wyżej grafie wyciągnąłem w spatchowanym 3D Marku 2006 dokładnie 3277 punktów. Czy to dobrze, czy źle - nie wiem, trudno porównać, bo większość osób ma GSa. :-)

 

Więcej nie kręcę (obecnie jest 673/817 [1634]), bo karta nie wyrabia - pojawiają się błędy graficzne. Tak czy inaczej - przyrost wydajnościowy jest gigantyczny w porównaniu do standardowego taktowania.

 

Jakby co, dzielcie się na forum wynikami swoich GT. :-)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grono overclockerów! ;-)

 

Przed chwilą wycisnąłem ostatnie soki z mojego PALITa 7600GT (560/700 [1400]).

 

Na sprzęcie Barton 2500+@3200+ (+ bajerki Biosowe: Agressive Interface etc.), ~ 1.3 GB RAM (kiepskie, ale to akurat ma znaczenie marginalne) oraz wspomnianej wyżej grafie wyciągnąłem w spatchowanym 3D Marku 2006 dokładnie 3277 punktów. Czy to dobrze, czy źle - nie wiem, trudno porównać, bo większość osób ma GSa. :-)

 

Więcej nie kręcę (obecnie jest 673/817 [1634]), bo karta nie wyrabia - pojawiają się błędy graficzne. Tak czy inaczej - przyrost wydajnościowy jest gigantyczny w porównaniu do standardowego taktowania.

 

Jakby co, dzielcie się na forum wynikami swoich GT. :-)

 

PAlit 7600Gt [660/1550] 3dsmark03- 14100 3dsmark05 6700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...