Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Gf7600gs galaxy z zalmanem, taktami 600/1500. Wszystko fajnie tylko ta temperatura...

W idle jest 53-57*C, a gdy włącze coś 3D, jakąkolwiek grę albo ten moherowy sześcian w ati tool temperatura w ciągu 8 sekund rośnie do 81*C, a w ciągu następnych 20 sekund do 87-89*C.

Mam takie pytania do obeznanych:

1. Czy ta temperatura jest normalna/akceptowalna?

2.Czy jest prawdopodobne że czujnik pokazuje głupoty?

3.Co może być przyczyną takiego wzrostu temperatury? Zły kontakt gpu z zalmanem? Źle nałożona pasta, słabe dokręcenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Takie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temp. to polecam wywalic ten standardowy sylikon i zapodac np. Arcit Silver 5, ja na standardzie tuz po wlaczeniu XP-ka mialem kolo 46C godzina grania i kolo 50C, wymiana pasty i wiecej niz 45C poki co nie widzialem (oczywiscie po dluzszym granu) w 2D 39-40C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puść je na 1600Mhz spokojnie pewnie tyle pójdą.

 

też mam wersje non-zalman i więcej niż 55C nie widziałem.

 

Jutro pewnie przyjdą radiatorki i mam cichą nadzieję że pamieci na te 1650Mhz lub wyżej pójdą, oczywiście jeszcze jakiś nawiew na karte dam i będzie git :), vmodów się jakoś boje... :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na rdzeniu masz tylko 600MHz ?? Mi idzie na 625 i dalej nawet nie chciało mi sie testów robić... ale pewnie jeszcze bym coś wycisnął :)

W Lost Planet w teście Snow mam 45 fps czyli nawet nieźle jak na mój sprzęt :)

 

50 - 55*C to ja mam w idle :) szczególnie teraz jak tak gorąco jest :)

Jak się karta męczy to mam 60-72 chyba w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o idle, teraz mam 52C, jak w coś zagram to jest ok 70C, jak było zimniej to w idle miałem 45-49 jak w coś grałem to więcej jak 60C nie widziałem. Mi tylko idzie na 600 jak dam więcej nawet o 1Mhz to wyniki w markach zaraz spadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lato nie lato imo powinieneś otworzyć budę bo coś wysoka ta temp ...

ja na xfx na którym chyba jest najgorsze chłodzenie ze wszystkich 7600 mam 53* w idlu (580mhz)

stresa nie sprawdzałem nie chce mi się w nic grać ostatnio :D oglądam herosów (sory za ot :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiem że założenie radiatorów nie daje praktycznie żadnych efektów... Możliwy jest przyrost około 10-20mhz ale nie więcej. Radiatorki mają na celu schłodzić grzejące się pamięci. Np. Ja dziś zamówiłem sobie takie coś looknąć założe te 4 wysokie na pamięci a te niskie na układy zasilające. Przyszło lato zrobiło się nie wesoło pomimo porzanego nawiewu (napięcie na ram 2.48V) ostatnio mnie zasypało artami w STALKER'ze. pamięci się przegrzewają dlatego kupuje radiatorki ale nie szykuje się na przyrost mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hohoho dziś założyłem radiatorki i miła niespodzianka. Gratis 30mhz!! Powiem szczerze że nie spodziewałem się takiego przyrostu. Na def V na mem robił 1600mhz teraz spokojnie leci 1634mh!! Teraz jest 1830+zmodyfikowane timingi i jest spoko.

 

Karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dziś założyłem radiatorki pentagrama i tak, karta latała mi 1600Mhz po założeniu tych radiatorków ustawiłem w rivie tuner na 830 (1654Mhz) i przyrost pkt w d3m 03 to ok 250pkt czy to duży przyrost jak na dodatkowe 55Mhz dla pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razan_r mozesz powiedziec cos wiecej o tych v-modach... tylko na twoim palicie tak funkcjonują ??

 

Też dzisiaj otrzymałem radiatorki <happy> :) Nie testowałem jeszcze ile wyciagne na pamięciach ale mysle ze 1600 dam rade :) Moje pamięci to Samsungi (128MB) na szynie 128 - średnio :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razan_r mozesz powiedziec cos wiecej o tych v-modach... tylko na twoim palicie tak funkcjonują ??

 

Też dzisiaj otrzymałem radiatorki <happy> :) Nie testowałem jeszcze ile wyciagne na pamięciach ale mysle ze 1600 dam rade :) Moje pamięci to Samsungi (128MB) na szynie 128 - średnio :(

Podaj czas dostępu tych samsungów, a potem pisz, że są średnie ... Pozatym ile chciałeś mieć bitów na tych memkach ? 128 to max na karcie w tym przedziale cenowym...

 

Co do v-modów to polecam użyć szukajki w tym temacie, oraz zajrzeć do 1 posta tutaj i w temacie o 7300GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy GF 7600GS 128MB 1.4ns 128Bit PCI-E DDR3 - prawda :)

czyli masz tą samą karcioche co ja, spokojnie 1600 nawet bez radiatorkow pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...