Skocz do zawartości
deuz

Jaki Używany Laptop Do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice można znaleźć na stronach IBM (różne matryce, procesory etc.). Ja używam T21 i bardzo tę maszynerię lubię. Ma świetną klawiaturę, unikalną lamkpę do oświetlania klawiatury, nieduży rozmiar i wagę, stosunkowo ciche chłodzenie i rozsądne osiągi (jak na moje wymagania). Wady to kiepsko zabezpieczona z tyłu matryca (położenie czegoś cięższego na wierzch zamkniętego notebooka może się skończyć odbarwieniami na matrycy - widoczne jako jasne smugi), głośny standardowy dysk (Travelstar IBM) i generalnie kiepska jakość kolorów.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trcje drogo chcą za tego IBMa... dokładasz 600 zł i masz nówke laptopik z celeronem najnowszym......

 

1300 zl to juz maks za taki sprzet, chociaz i tak szkoda, na uzywany sprzet...niby jest miesiac gwarancji, ale zaloze sie, ze nie do zrealizowania :-/

 

brak touchpada to juz indywidualny wybor.

 

Ogolnie polecam Ci poczekac jeszcze troche, poszukac ciekawszych aukcji, albo negocjowac cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trcje drogo chcą za tego IBMa... dokładasz 600 zł i masz nówke laptopik z celeronem najnowszym......

 

1300 zl to juz maks za taki sprzet, chociaz i tak szkoda, na uzywany sprzet...niby jest miesiac gwarancji, ale zaloze sie, ze nie do zrealizowania :-/

 

brak touchpada to juz indywidualny wybor.

 

Ogolnie polecam Ci poczekac jeszcze troche, poszukac ciekawszych aukcji, albo negocjowac cene.

kwestia dyskusyjna czy ktos woli uzywanego mercedesa czy nowego fiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z Omnibookiem 6000. Gorsza klawiatura, głośniejsze chłodzenie i większe wymiary (ale to po części wina matrycy 15 cali). Sama matryca była lepsza. Poza tym te notebooki to podobna półka, więc trudno jednoznacznie stwierdzić, który jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam innego IBM'a jak w podpisie i nie narzekam. Bardzo często z nim wędruję i działa elegancko :) W pracy również go nieraz używam i jest gitara. Na mrozie był noszony (tym dużym -22 stopnie) i działa bez najmniejszych problemów. Ogólnie miałem kilka laptopów jednak ten jest najlepszy (jak dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym kupil IBM :D Czemu ?

 

1. Fajne oswietlenie klawiatury

2. Jakosc wykonania (pod warunkiem ze jest w dobrym stanie )

3. Uwazam ze jest w miare cichy

4. Dlugośc pracy na Baterii, u mnie 3,5h w wordzie (IBM T21) i mozna obejrzec film na baterii

5. Obudowa nie wyciera sie i drapie tak bardzo

6. Duzo opcjonalnych urzadzeń do niego

7. Wielkosc i waga

8. Jak by sie cos zepsuło to łatwo nabyc do niego części na allegro (odpukać)

 

 

Biorąc pod uwage ten lap prawdopodobnie wyniesie cie więcej niż 1600 zł !

 

1. Bateria regenerowana to koszt 200 zł (bo godzina na Baterii to porażka)

2. Jak ci sie zamaży WIFI to dochodzi kolejna 100

 

I teraz nasuwa sie Pytanie ?

 

Czy warto wydac na używanego lapa 1600 złociszy + conajmniej 300zł ?

Jesli można za 2000 zł kupić nowego Acera <_<

 

P.S.

Ten IBM ma niemiecką klawiature (bardzo irytujace) więc jest zawsze ryzyko że będziesz chciał ja wymienic na polską (100 zł)

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim trwałosć i niezawodnosc - laptop po ktorym dosłownie mozna skakac i nic mu nie bedzie (tytanowa konstrukcja)

Nie tyle tytanowa co z kompozytów tytanowych. Wcale nie taka znów trwała (na zewnątrz dość łatwo się rysuje i brzydko potem wygląda. Jest szczególnie jedno takie miejsce koło klawisza kursora, gdzie często pęka plastik obudowy. Matryca jest baaardzo kiepsko chroniona z zewnatrz i nie wolno kłaść zbyt ciężkich przedmiotów na zamkniętego notebooka. Ja mam w firmie dwa T21 z padniętymi matrycami, więc z tą niezawodnością to też różnie. Ale mimo wszystko lubię ten kanciasty design IBMa i tę wspaniałą klawiaturę. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi kupilem DELL Inspirona 8200

 

Pentium 4 M 1,7

256 MB Ramu DDR

20GB HDD

CD-ROM :P

Flop

15" SXGA

GeForce 2 Go 32MB

 

Za dokladnie 1600zl

 

Sprzecicho mam w domu i musze powiedziec, ze wymiata :D

Niedlugo go musze oddac kumplowi, jak mu tylko wszystko poinstaluje, bo on jest nefretete :P

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście wolałbym kupić nówkę za jakieś cirka 2k

po pierwsze nowa bateria !

po drugie nowy laptop na 2 leteniej gwarancji !

wieksza wydajność

nowsze technologie

 

przykładowe aukcje :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83730969

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84185131

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82845842

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83472219

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi kupilem DELL Inspirona 8200

 

Pentium 4 M 1,7

256 MB Ramu DDR

20GB HDD

CD-ROM :P

Flop

15" SXGA

GeForce 2 Go 32MB

 

Za dokladnie 1600zl

Fajny lapik za 1600 złociszy :lol:

 

 

osobiście wolałbym kupić nówkę za jakieś cirka 2k

po pierwsze nowa bateria !

po drugie nowy laptop na 2 leteniej gwarancji !

wieksza wydajność

nowsze technologie

 

1 Bateria w tanich acerkach to jest straszna pomylka !!!

2 Gwarancja to juz jest niepodwazalny argument <_<

3. Ten Dellik co pokazl SpiderMan to ma lepsza wydajnosc niz te acerki :lol: ( nowszy laptop nie rowna sie wieksza wydajnosc )

 

Jesli ja bym mial kupic lapka w cenie okolo 2000 :) to bym sie chyba przyczail na allegro, na jakas uzywke roczna (czasami mozna wyrwac cos fajnego hp 6110 itp.)

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwszy raz patrze się za laptopami (choć chodziło to za mną już dawno) i jestem zupełnym laikiem w tym temacie. Tak więc mam jedną prośbę: pomoc. Sprawa wygląda następująco, chciałbym dorwać jak najtańszego (ale działającego :lol: ) laptopa, który ma mieć nagrywarkę DVD, no i móc je bez większych problemów uruchamiać. Przede wszystkim chciałbym znać orjętacyną cenę tego typu używanego sprzętu oraz to, czy bardziej się opłaci patrzyć na allegro(przemawia to że tanio i wsumie tyle, bo cała reszta mnie zniechęca), czy może pochodzić po komisach (wtedy zawsze można obejżeć, uruchomić, ale pewnie będzie drożej).

I tak już poza tematem (najlepiej na priv), to jakby już się udało znaleźć sprzęt, to chciałbym w domu mieć możliwość podłączenia do niego swojego twardziela ze zwykłego PC (ważne by było tanio, wygląd to pół biedy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym kupil IBM :D Czemu ?

 

1. Fajne oswietlenie klawiatury

2. Jakosc wykonania (pod warunkiem ze jest w dobrym stanie )

3. Uwazam ze jest w miare cichy

4. Dlugośc pracy na Baterii, u mnie 3,5h w wordzie (IBM T21) i mozna obejrzec film na baterii

5. Obudowa nie wyciera sie i drapie tak bardzo

6. Duzo opcjonalnych urzadzeń do niego

7. Wielkosc i waga

8. Jak by sie cos zepsuło to łatwo nabyc do niego części na allegro (odpukać)

Biorąc pod uwage ten lap prawdopodobnie wyniesie cie więcej niż 1600 zł !

 

1. Bateria regenerowana to koszt 200 zł (bo godzina na Baterii to porażka)

2. Jak ci sie zamaży WIFI to dochodzi kolejna 100

 

I teraz nasuwa sie Pytanie ?

 

Czy warto wydac na używanego lapa 1600 złociszy + conajmniej 300zł ?

Jesli można za 2000 zł kupić nowego Acera <_<

 

P.S.

Ten IBM ma niemiecką klawiature (bardzo irytujace) więc jest zawsze ryzyko że będziesz chciał ja wymienic na polską (100 zł)

Hmmm zastanawiam się gdzie za te 2000 kupisz nowego Acera... Ja najtańszego znalazłem Notebook HP nx6110 CM360 15" 256 40GB Combo DOS PY510EA 2426zł na www.vobis.pl albo http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiam się gdzie za te 2000 kupisz nowego Acera... Ja najtańszego znalazłem Notebook HP nx6110 CM360 15" 256 40GB Combo DOS PY510EA 2426zł na www.vobis.pl albo http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20302

 

1. Allegrro (wiekszosc nowych laptopow wystawiaja sklepy, więc nie ma się czego bać)

2. Mediamarkt czasem ma promocje :)

3. skąpiec

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu tamtego roku na allegro kupiłem Medion-a. Troche zaryzykowałem bo był bez GW a konfiguracje ma taką:

Celek M 1.4Ghz

512DDR 333

80GB dysk 5200 rpm

Matryca 15,1

Grafika Intel 825GM

Wi-Fi 54Mbit

DVD-RW Pioneera

Moze warto poszukac po mniej markowych sprzetach ?

a tu link do mojego http://www.kungfiarz.texasnet.pl/komp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...