Skocz do zawartości
maSTHa212

Dość Tematów "co Kupić...?!" !

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł mam, może nie oryginalny bo już ktoś moze na to wpadł ale napiszę.

Zamiast tworzć wątek "co kupić" lub ew. podziały cenowe o wiele prościej byłoby założyć podforum (niewiem jak to się fachowo nazywa), ale w każdym razie żeby co kupić było oddzielnym forum tylko dla posiadaczy laptopów (w nim niech sobie piszą co chcą), bo jak wiadomo różnią się one od stacjnarek

 

reasumując:

niech powstanie subforum "co kupić" tak jak w kartach graficznych; to powinno wystarczyć (no i jakieś generalne sprzątanie też by się przydało)

Właśnie takie "sub" czy "podforum" byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem - do tego zaangażować kilku (jak proponowałem wyżej np. 3) moderatorów + kilka osób chętnych ( i kompetentnych najlepiej... :rolleyes: ) do redagowania i odpowiedzi... Nie trzeba robić wąskich podziałów ani specjalizacji - ktoś się zajmie notkami takimi a ktoś innnymi... Jeden ma pojęcię o Clevo-klonach i wypas maszynach :blink: a drugi o ekonomicznych lapkach (jak np. ja :rolleyes: ). Pewnie zresztą znajdzie się jeszcze kilku chętnych do pomocy - po 2-3 tygodniach, góra miesiącu działania takiego "interesu" będzie można subiektywnie ocenić dobór załogi i jakość udzielanych odpowiedzi a co za tym idzie kompetencje...

 

Więc Administracjo - DO DZIEŁA !!!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę prosić - zgłaszajcie propozycje jak rozwiązać ten problem. Przysiąde nad tym w środe (przepraszam wcześniej nie da rady - krążą nademną widma testów t, z, trendów i reglinp ;).

Ranking - da się zrobić. Sortowalny z jakimś dodawniem wyników - pomyślimy co i jak i w ciągu paru dni możemy z czymś takim wystartować.

 

Z co kupić jest gorzej - tutaj licze na Wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozwiazanie jest jedno. Tzeba kogos z nas zrobic moderatorem dzialu Laptopow. Najlepiej wiecej niz jedna osobe bo moze sobie nie poradzic.

Wtedy mozna oczyscic dzial i wprowadzic jakies subforum o zakupach i podzielic je na kategorie cenowe.

 

Pozdrowienia dla Suchego Lasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie robic nowych adminow tylko najpierw sie pozegnac z tymi ktorzy nic nie robia, bo jak sie patrzy na ta dlugawa liste adminow to az dziw bierze ze to nic nie daje.

 

zeby bylo jasne ja nie mysle o tych ludziach zle, ale moze oni maja juz inne zajecia w zyciu ktore ich bardziej pochlaniaja. Wiem ze moderowanie wydaje sie fajne ale to w sumie mozolna robota, ja przegladam to form i czasami sie dowiaduje czegos ciekawego ale jak bym wiedzial ze przegladam bo musze czegos szukac kasowac, poprawiac to bym pawia puscil :-) takze generalnie respect dla adminow ale dla tych ktorzy cos robia :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem caly czas za tym zeby paru z nas dostalo status moderatora, kompetencje moga byc zawezone tylko do tego dzialu i juz. Ze tak powiem : damy sobie sami rade. Bo wystarczy dodac rankingi 3dm03 i 05 + subforum o kupowaniu i na biezaco trzymac porzadek i niedopuszczac do samowolki a to sie da robic tylko gdy ktos tu czesto bywa a admini i moderatorzy chyba omijaja ten dzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o sprawnosci adminow moge cos powiedziec. Dostalem bana na kilka dni za nic (nawet sie chyba nie wypowiadalem wcale) i zero odzewu na e-maile - zenada.

Wybacz, wszystkie maila przychodzące na forum@tweak.pl są czytane i jeśli zawierają następujące elementy:

* nick na forum/id użytkownika

* są napisane po polsku a nie w dziwnym narzeczu

* nadawca nie jest na blackliście spamerów w RBLu

 

To odpowiedź jest wysyłana.

Nie przypominam sobie też, żebym kogoś spławiał, a namiary naprzykład na mnie są publicznie dostępne.

 

 

Jak dla mnie rozwiazanie jest jedno. Tzeba kogos z nas zrobic moderatorem dzialu Laptopow. Najlepiej wiecej niz jedna osobe bo moze sobie nie poradzic.

Wtedy mozna oczyscic dzial i wprowadzic jakies subforum o zakupach i podzielic je na kategorie cenowe.

 

Pozdrowienia dla Suchego Lasu.

Rozważamy takie rozwiązanie i są 3 kandydatury. W przyszłym tygodniu porozmawiam z paroma z Was na ten temat.

 

IMO nie robic nowych adminow tylko najpierw sie pozegnac z tymi ktorzy nic nie robia, bo jak sie patrzy na ta dlugawa liste adminow to az dziw bierze ze to nic nie daje.

 

zeby bylo jasne ja nie mysle o tych ludziach zle, ale moze oni maja juz inne zajecia w zyciu ktore ich bardziej pochlaniaja. Wiem ze moderowanie wydaje sie fajne ale to w sumie mozolna robota, ja przegladam to form i czasami sie dowiaduje czegos ciekawego ale jak bym wiedzial ze przegladam bo musze czegos szukac kasowac, poprawiac to bym pawia puscil :-) takze generalnie respect dla adminow ale dla tych ktorzy cos robia :-)

Misiek do mnie pijesz? Na temat administratorów - zajmujemy się najczęściej sprawami techniczno-organizacyjnymi. Że część moderatorów jest nieaktywna to fakt, ale nie mamy zamiaru z tego powodu zdejmować im uprawnień na forum. Cały czas dążymy, żeby liczba aktywnie moderujących osób była > 10. To spora liczba jak na w sumie nie tak duże forum (2-3 tysiące postów dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, przynajmniej na chwile obecna, wezcie prosze pod uwage ze jest sesja i polowa moderki siedzi w egzaminach...

To fakt, dlatego wszyscy tutaj mysle bez problemu poczekaja te pare dni o ktore prosicie. Inna sprawa ze musialo dojsc az do tego ze chaos na tym podforum wymusil niejako wszczecie malej, aczkolwiek bezkrawej rewolucji. Mam nadzieje tylko ze wszystkim to na dobre wyjdzie a wdrozone rozwiazania sprawdza sie w praniu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem caly czas za tym zeby paru z nas dostalo status moderatora, kompetencje moga byc zawezone tylko do tego dzialu i juz. Ze tak powiem : damy sobie sami rade. Bo wystarczy dodac rankingi 3dm03 i 05 + subforum o kupowaniu i na biezaco trzymac porzadek i niedopuszczac do samowolki a to sie da robic tylko gdy ktos tu czesto bywa a admini i moderatorzy chyba omijaja ten dzial.

Popieram... Jak narazie mogę wymienic "z biegu" kilka osób, które bywają tu codzień... Ty, Limerro, Samedi, aceraspire, Vitucky, czy moja skromna osoba :lol2: Administracja napewno kogoś wybierze... I popieram, że powinna być to więcej niż jedna osoba...

 

Co do tematu "co kupić" proponuję podział np. na takie kategorie:

1. do 2500 PLN - absolutny "budżet", zaawansowane maszyny do pisania

2. do 5000 PLN - w tym przedziale powinny się zawrzeć lepsze "budżetówki" i początki co ciekawszych maszynek, jak i całkiem niezłe, ale niefirmowe (jeśli uznać że Acer to nie firma :blink: :wink: )

3. pow. 5000 PLN - wszystkie wynalazki "wypasione" - clevo klony, dell, itp...

Nie wiem czy gęstszy podział cenowy się sprawdzi - i czy ma sens - a w tym można przedstawić kilka (kilkanaście) propozycji (firma, konfiguracja) pasujących każdemu...

Niech Administracja myśli....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pewnie zaraz zostane objechany, ale tak to sie przedstawia z mojej strony.

 

Jestem nowym uzytkownikiem. Przczytalem wczesniej jak reagujecie na nowe tematy z serii "Co kupić...." Umiescilem więc posta o kupnie laptopa z propozycjami w temacie "Laptopy - ogólna dyskusja". Odpowiedziała mi jedna, dwie osoby. Jak poprosiłem inne osoby o wypowiedzenie się to zlały ten temat. Nie chcąc zakładać nowego tematu próbowłem postów w innych tematach. Uzykałem jedną odpowiedź. I jak tu nie prosić o pomoc w nowym temacie. Wiem, że te tamty były już poruszane ale prosiłem o odp na temat konkretnych laptopów i ich porównania.

I nadal nie jestem przekonany do kupna któregoś z laptopów.

 

Wiem, że nudzą was tematy tego typu, ale czasami więcej niż jedna osoba mogłaby odpowiedzieć, bo posty na ten temat się starzeją, a nowych wypowiedzi coraz mniej.

 

Pozdrawiam i co złego to nie ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soppel ja to widze tak. Jak przedstawiasz temat i widac ze szukales (podajesz linki do konkretnych laptopow i masz bardzo skonkretyzowane przeznaczenie laptopa) to nikt z tego co widze ci nie objedzie, ludzie odpisuja na temat. Problem tkwi w tych ktorzy zakladaja temat piszac doradzcie co kupic i na tym sie konczy. Takie inwalidztwo umyslowe po prostu drazni ludzi. Nie mozna przeciez ludziom zabronic zadawac pytan - taka jest integralna czesc kazdego forum - tylko trzeba wlozyc w to wiecej wysilku wlasnego a nie liczyc ze zaraz ludzie zaczna myslec za autora pytania.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pewnie zaraz zostane objechany, ale tak to sie przedstawia z mojej strony.

 

Jestem nowym uzytkownikiem. Przczytalem wczesniej jak reagujecie na nowe tematy z serii "Co kupić...." Umiescilem więc posta o kupnie laptopa z propozycjami w temacie "Laptopy - ogólna dyskusja". Odpowiedziała mi jedna, dwie osoby. Jak poprosiłem inne osoby o wypowiedzenie się to zlały ten temat. Nie chcąc zakładać nowego tematu próbowłem postów w innych tematach. Uzykałem jedną odpowiedź. I jak tu nie prosić o pomoc w nowym temacie. Wiem, że te tamty były już poruszane ale prosiłem o odp na temat konkretnych laptopów i ich porównania.

I nadal nie jestem przekonany do kupna któregoś z laptopów.

 

Wiem, że nudzą was tematy tego typu, ale czasami więcej niż jedna osoba mogłaby odpowiedzieć, bo posty na ten temat się starzeją, a nowych wypowiedzi coraz mniej.

 

Pozdrawiam i co złego to nie ja :)

Mysle ze reakcja uzytkownikow na twoj post jest stan tego podforum czyli generalnie bajzel - wszyscy pisza gdzie chca i co chca. Nie wiem konkretnie o co pytales, ktore laptopy chciales porownac ale moge ci zagwarantowac ze byly tez topici takie : Co wybrac Inspirona 9300 czy Sagera 5720?! I jak tu nie sie nie wkur...ic jak nie dosc ze oba laptopy maja recenzje i to obszerne to w dodatku pare innych bardzo podobnych watkow juz bylo!! To oczywiscie przyklad ale podobnych mozna by mnozyc. Inna sprawa ze tak jak napisalem wczesniej - jest tez pewien procent ludzi z gatunku "tych dobrych". Problem z tym ze smrodu tym dobrym robia lenie i abnegaci. Dlatego wlasnie musi zostac wprowadzony jakis porzadek, system konktroli, osobne topici gdzie beda wlasnie kierowane pytania o to co kupic w takim i takim przedziale cenowym (na razie nie ma decyzji jeszcze jakie beda dzialy ale podzial musi byc, jeden ogolny topic to za malo). Poza tym to nie chodzi o to ze kogos to nudzi, bardziej boli wlasnie ten wszechobecny LEŃ. Bo nie oczekuje zeby kazdy mial w malym palcu cala wiedze potrzebna do zakupu laptopa, ale jakies podstawy powinien miec a znalesc je mozna praktycznie wszedzie - google i nie ma mocnych. I dopiero po takim wywiadzie zadac jakies pytanie, zaciagnac opinii a nie na odwrot. Pokazcie ze wkladacie w to jakas prace i wysilek a zapewniam ze wiekszosc udzieli pomocy i odpowie na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem użytkownikom którzy chcą kupić nowego lapa w wyboże pomogłby dobry topic z wynikami 3dmarków, bo praktycznie 80% osob w temacie "co kupić" zaznacza ze czasme lubi w cosik zagrać, a tak to byłby ładny przejrzysty obraz co z czego ile da sie wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem opir.....lu :)

 

Kurek i maSTHa212 macie w 100% racje.

 

Wiem, że truje ale czy moglibyście wypowiedzieć się na temat laptopów umieszczonych przeze mnie w tym temacie:

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es, Markowy sprzęt za znośne pieniądze ;)

 

Będę bardzo wdzięczny. Tylko nie bijcie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem opir.....lu :)

 

Kurek i maSTHa212 macie w 100% racje.

 

Wiem, że truje ale czy moglibyście wypowiedzieć się na temat laptopów umieszczonych przeze mnie w tym temacie:

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es, Markowy sprzęt za znośne pieniądze ;)

 

Będę bardzo wdzięczny. Tylko nie bijcie :)

 

Pozdrawiam.

Nikt nie będzie bił za konkrety...

A co do tego HP - to naprawdę dość przyzwoity sprzęt... Jeśli nie wymagasz wodotrysków-powinien Ci długo i wiernie służyć-inna sprawa, ze w tej cenia znajdziesz chyba mocniejszego acera... Wybór nalezy do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sansaba chyba byl by z ciebie kiepski moderator bo chyba nalezalo by pisac w watku trzezwo podlinkowanym przez soppel`a niz robic offtopic ;)

chciał - ma ... :lol2: żeby nikt już nikt nie powiedział że nieuprzejmy jestem - ale racja z Twojej strony... chacha za nadgorliwość też nalezy karać :blink: :lol2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozuce jeszcze swoj koncept. Moderator powinien przeszukac forum i wyłuskać wszystkie recki laptopow i albo je podlinkowac w jednym temacie RECENCJE laptopow albo przeniesc te tematy do osobnego subforum (to osatnie jest lepsze bo mozna dyskutowac w temacie na temat danego modelu). W ten sposob recki nie znikna tylko beda latwo dostepne.

 

Potraktowal bym ten temat jako wylegarnie pomyslow do zrealizowania przez przyszlego moderatora.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozuce jeszcze swoj koncept. Moderator powinien przeszukac forum i wyłuskać wszystkie recki laptopow i albo je podlinkowac w jednym temacie RECENCJE laptopow albo przeniesc te tematy do osobnego subforum (to osatnie jest lepsze bo mozna dyskutowac w temacie na temat danego modelu). W ten sposob recki nie znikna tylko beda latwo dostepne.

 

Potraktowal bym ten temat jako wylegarnie pomyslow do zrealizowania przez przyszlego moderatora.

Pomysł bardzo dobry z jednym ale - nie dla przyszłego moderatora a moderatorÓW - jeden nie da rady, 2-3 już prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 nie pękaj ;)

Hehehe nie no luz, twardym trzeba byc nie mietkim ja wiem ale tak serio to jednemu bedzie ciezko ogarniac wszystko - i recenzje i rankingi i nowe tematy. Takze - w grupie sila. Chyba ze bedzie to dzialac na zasadzie - moderator kordynuje dzialania ale ma do pomocy powiedzmy z 5 osob ktore kazda robi co do niej nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bedzie z tym zabawy...

 

Co do podzialu: na pewno trzeba bedzie zrobic subforum "Co Kupic?", oprocz niego zrobilbym jeszcze dzial "pytania i problemy", natomiast wszelkiej masci recenzje, testy i wyniki benchmarkow zostawilbym w glownym dziale.

 

Czemu tak? W ten sposob osoba wchodzaca do dzialu "Laptopy..." w pierwszej kolejnosci przed oczami bedzie miala recenzje sprzetu. Mozliwe, ze nie bedzie musiala nawet zagladac dalej, bo tu od razu znajdzie to czego potrzebuje.

 

Mozna sie ew. zastanowic nad wprowadzeniem w zycie zasady "1 model = 1 temat", podobnie jak w dziale Gry. Pozwoliloby to na jeszcze lepsze ogarniecie tutejszego chaosu i usprawnienie dzialania w przyszlosci.

Wymagaloby to jednak niemalej pracy nad stworzeniem indeksu tematow.

 

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore propozycje przedstawilem strone wczesniej (troche je uporzadkowalem). Mniej wiecej pokrywaja sie z tym o czym tu mowimy. Mam nadzieje, ze cos z tego wejdzie w zycie, niekoniecznie w takiej formie jak opisalem.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja prosba do osob ktore juz maja laptopa, piszcie recenzje, fajnie by bylo dac zdjecia, takie pstrykane przez normalnych uzytkownikow lepiej oddaja wyglad kompa niz te ze stron producentow. duzo ludzi wypowiada sie o swoim sprzecie ale trudno te wypowiedzi znalezc. czlowiek chcac dowiedziec sie o jakim modelu moze zajrzec do takiego tematu i juz wszystko wie. przylaczam sie do prosby o subforum: recenzje.

 

sie rozpisalem. a moglo byc tylko dajcie wiecej recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe nie no luz, twardym trzeba byc nie mietkim ja wiem ale tak serio to jednemu bedzie ciezko ogarniac wszystko - i recenzje i rankingi i nowe tematy. Takze - w grupie sila. Chyba ze bedzie to dzialac na zasadzie - moderator kordynuje dzialania ale ma do pomocy powiedzmy z 5 osob ktore kazda robi co do niej nalezy.

racja - święta :lol2: generalnie jest tu zbiór niezłych pomysłów - teraz administracja niech to porzadkuje... Wespół oczywiście z nową "załogą " :blink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mysle zeby na razie WSZYSTKIE, nawet absurdalne pomysly dawac tutaj, a jak juz bedzie "sila robocza" to zostana wybrane najlepsze rozwiazania. Na razie powiekszajmy kolekcje propozycji. I od razu popieram pomysl zeby recenzje byly w jednym przyklejonym topicu. I tak jak powiedzial kenji : robcie recki, naprawde to jest godzina, moze dwie i po sprawie a innym userom moze bardzo pomoc.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...