Skocz do zawartości
BezbronnyPL

7800gs (16x1/6vp) Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Karte wiadomo jaka mam :wink: "wspolpracuje" z nia A64@2,7Ghz + 4x512mb ramu, reszta malo istotna.

Nie wiem jak karta zachowuje sie na stokowych ustawieniach, poniewaz odrazu byla krecona :) Mogę natomiast napisać jak zachowuje sie podkrecona do 495 na gpu 1540 i na vram....... na takim taktowaniu karta ma wydajnosc na poziomie 7800GT (7800GT ma predkosc wypelniania na poziomie 8000 megapikseli/s a moj krecony 7800GS 7920megapikseli/s ).

 

Hmmm jak to w grach wyglada, juz piszę ;)

 

*Battlefield 2 - > 1280x1024 wszystko na maxa, bez AA i anizo (da sie grac z AAx2)

*AoE3 - > 1280x1024 wszystko na maxa, bez AA i anizo

*SW:EaW - > 1280x1024 wszystko na maxa

*TOCA 3 - > 1280x1024 wszystko na maxa

*FarCry64bit - > 1280x1024 wszystko na maxa z HDR

*Riddick - > 1280x1024 wszystko na maxa (SM2.0)

*FEAR - > 1280x1024, dokladnych ustawien nie pamietam

*Oblivion - > tu już bylo gorzej 1024x768 srednie z HDR-em

 

Musze to jednaj jeszcze raz zaznaczyc, nie wiem jak dziala karta na defaultowych ustawieniach bo moja nigdy na nich nie latala, a jak latala to krotko B)

 

Mam nadzieję że ci trochę pomogłem.... zawsze służę pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopiero teraz dotarłem do tego wątku :wink: Interesuje mnie, na co można zmienić standardowe chłodzenie w 7800GS AGP - widziałem tu fotkę, że pentagramy by pasowały .... mam do dyspozycji zalmana vf700 ze starej karty, może też będzie pasował .. ?

Stockowy cooler ma w idle 49-50 st., a w 3D sięga 60 st. i przy reszcie komponentów, jak w podpisie, to wyje to to jak szalone :blink:

 

Tak czytam i czytam, i się zastanawiam, na jakim chipie jest moja karta i jakie są szanse odblokowania czegokolwiek ;-) Chyba trza będzie się wgryźć w temat B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy 7800 gsek , zastanawiam sie nad tą kartą bardzo powaznie. Proszę o sprawdzenie wydajnosci w cs : source w stress teście w 1024x768 bez aa i bez af wszystko na maxa pozostałe .Bede mial wowczas porownanie z moim byłym :( x800gt ktory na sprzecie z podpisu robil 156 fps. Ciekawy bardzo jestem jak sie sprawdza wlasnie w csie bo to wlasnie przed nim spędzam najmilej wolny czas. Z góry dziękuję jeśli komuś by się chciało taki tescik dla mnie wykonać.Pozdrawlaju.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidzi

Pentagram pasuje ale nie tak do konca :wink: Sruby są pod malym katem ale sie trzyma :) W weekend bede przerabiał zapinke, zmienie radiator na HIS-ie a w przyszyl tygodniu Radiatory na memkach (teraz trzymaja sie na ceramiqu :] nawet te po stronie GPU).

 

Na PCB jest jeszcze kilka innych układow, które calkiem niezle sie grzeja i które powinny zostać "obradiatorowane".

 

@Gregor1230

Nie mam CS:S :-| wiec nie mam jak przeprowadzic takiego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fotkę mojego GS'a - po zdjęciu chłodzenia wygląda mniej więcej tak :

 

Dołączona grafika

 

 

 

Więc nie ma kompletnie nic wkoło GPU oprócz tego molexa ... W takim razie co utrudnia montaż ? Rozstaw otworów ? W poniedziałek skombinuję jakieś chłodzenie na mostek, to będę się bawił w zakładanie VF700 :wink:

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam ... gdzieś powinien być :)

 

Jeszcze jedno pytanko - widziałem, że na HSI złotego zalmana Buu zapakował - bezproblematycznie ?

 

za 10 zeta można takie cuś nabyć

 

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...dx=162&code=013

 

i będzie pasić pod warunkiem rozstawu dziurek 43mm - wielka prośba do posiadaczy GSów - proszę zmierzyć rozstaw dziurek przy HIS'ie :D Siedzę dziś do późna w pracy, ale kumpel jedzie w miasto i ewentualnie by mi to nabył ... Będę bardzo dźwięczny za zmierzenie tych paru cm :wink:

 

 

EDIT

 

Ok, już nie ważne, u mnie rozstaw otworów wynosi 50mm :unsure:

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma kompletnie nic wkoło GPU oprócz tego molexa ... W takim razie co utrudnia montaż ? Rozstaw otworów ? W poniedziałek skombinuję jakieś chłodzenie na mostek, to będę się bawił w zakładanie VF700 :wink:

Dokładnie rozstaw otworów oraz pamieci, sa sosunkowo blisko gpu i po zalozeniu cx-80 zostalo malo miesjca na radiatorki (wysokosc).

W Pentagramie sa albo za szeroko albo o drobine za "ciasno" przez co sruby ida pod lekkim skosem.

 

Ten zalman na his-a powinien pasowac.

 

Ja jutro postaram sie przerobic chlodzenie, mam juz radiatorki z chipsetow nf4 (from Gigabyte), ponawierca sie je w odpowiednich miejscach i zalozy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki na pamięci najwyżej przypiłuję ... może te z kompletu z vf700 da radę ...

 

Co do HIS'a - ten zalman nie podejdzie, musi być 43 mm rozstaw, a jest 50 mm :sad:

 

A jak wyglądał montaż złotego zalmana ? Złoty/niebieski mają chyba ten sam sposób montażu, mam niebieski na NB, to najwyżej popróbuje.

 

A pamięci bez kręcenia wogóle wymagają radiatorów ? Na 6600GT wystaczyło owiewające je powietrze z wiatraka zalmana, nawet podkręcić się dało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, przerobiłem trochę chłodzenie.

Obecnie moja karta wyglada następująco:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę roboty z tym było, ale wszystko od początku:

 

HIS:

Na his-ie siedzi radiator z Gigabyta GA-K8NF-9. "Domyslne" otwory montarzone w nf4 nie pasowały na kartę, więc są zrobione nowe :D Dodatkowo lewy dolny róg został ucięty (znajduje się tam gniazdo wentylatora) oraz prawy górny róg został spiłowany (inaczej nie dało by sie założyć pentagrama).

 

GPU:

Na rdzeniu siedzi przeszlifowany pentagram. Zapinka została rozwiercona, dzięki czemu śruby idą pod odpowiednim kątem :blurp: . Pentagram-owi również sie dostało :mrgreen: został on ucięty, co mam nadzieje widać na pierwszym zdjęciu (inaczej nie mieściły się radiatorki na pamięci przy rdzeniu).

 

Dodatkowo po spodniej stronie karty, najbardziej grzejące się układy dorobiły się własnych radiatorków.

 

Wątpię aby te zmiany zwiększyły OC karty bo ta nie bedzie latać wyżej bez dodatkowych voltów. Może OC pamieci się zwiększy, ponieważ na wszystkich kostkach są większe radiatory niż poprzednio.

 

Ciągle szukam jakiegoś działającego poradnika z V-modami do 7800GS.... chyba zagdam do kolesia z XS-a, ktory robił mody na 7800GS.

 

@Kidzi

Montaż zalmana jest dziecinnie prosty, ponieważ ma on "regulowana" zapinke, wiec z dobraniem odpowiedniego rozstawu nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei - też mi się udało z chłodzeniem :)

 

Na początek zdjęcie rdzenia - jaki to jest rdzeń - G70 czy G71 ?

 

Dołączona grafika

 

Jakoś nie mogę tego wyczytać :D

 

Teraz chłodzenie - jak Buu wspomniał, Zalman ma regulowaną zapinkę, ale zakres regulacji nie wystarcza ... potrzebne są drobne, kosmetyczne zmiany zarówno w zapince od spodu

 

Dołączona grafika

 

jak i tej trzymającej sam radiator

 

Dołączona grafika

 

po tych operacjach da się w prosty sposób założyć cooler

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie mam jeszcze chłodzenia na HIS'a i zasiałem gdzieś radiatorki Zalmana na pamięci :D , ale jak tylko zamontuję wszystko, wrzucę kolejne fotki. Myślę z radiatorami na pamięci nie będzie problemu, miejsca jest sporo, przy 2 kościach zaraz przy rdzeniu mogą być drobne problemy, ale to najwyżej zapodam na nie jeden podłużny, płaski radiator łączący obie kości

 

Dołączona grafika

 

Zmiany w zapince można zrobić prostym, okrągłym pilnikiem, ewentualnie rozwiercić. Boki podstawy radiatora nie są położone równolegle względem boków GPU, tylko pod kątem 45*, ale cały GPU jest zakryty, nie powinno być problemów :)

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wybrałeś takie samo ulozenie zalmana jak ja penta ;)

 

Ja zapinkę Pentagrama rozwiercałem :D górną jak i dolną (zapomnialem o tym wspomnieć wczesniej) .

 

Radiator z gigbyta na his-ie prawie sie nie nagrzewa, pamiątki też są całkiem chłodne, nawet na 1560mhz (oczywiscie bez artów).

 

Myślę z radiatorami na pamięci nie będzie problemu, miejsca jest sporo, przy 2 kościach zaraz przy rdzeniu mogą być drobne problemy, ale to najwyżej zapodam na nie jeden podłużny, płaski radiator łączący obie kości

Właśnie dlatego sciałem w tym miejscu pentagrama... prosty zabieg, a dzięki temu wchodzą "wysokie" zalmany :]

 

Czekam niecierpliwie na nowe fotki ;)

 

Btw: Szkoda że moje MSI na zielony laminat... zawsze lubilem bardziej niebieski kolor ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za tak długi brak ciągu dalszego, ale kiedyś muszę zarabiać na te srzęty :mrgreen:

 

A więc po kolei - na HIS'a poszedł ściągnięty ze starej płyty radiator chipsetu MSI - szczerze mówiąc średnio jestem zadowolony z tego rozwiązania, jest dość ciepły w rejonach niskich obrotów zalmana, być może z czasem wykombinuję coś wydajniejszego, aczkolwiek po testach spisuje się bez zarzutu .... :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Musiałem dodatkowo nawiercić radiator, rozstaw mocowań zupełnie odmienny.

 

Jeśli chodzi o pamięci - miałem pewne obawy, ale okazało się, że te z kompletu zalmana pasują idealnie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Spód karty

 

Dołączona grafika

 

Całość prezentuje się w miarę estetycznie

 

Dołączona grafika

 

Efekt temperaturowy - w idle temp. spadła o 10 st. , pod obciążeniem 3dmark 2005 jakieś 8-9 st. - dotyczy to potencjometru ustawionego na 50%, czyli praktycznie absolutna cisza. Jak podkręcę na maksa wiatrak, to poprawa jest w granicach 2-3 st., ale uszy ciut bardziej cierpią. Z efektu jestem zadowolony, chodziło mi głównie o zlikwidowanie efektu dźwiękowego odkrzurzacza w trybie 3D, nawet przy tych samych temp., więc :gitarzysta: gitara gra :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest na agp. Nie zrozumielismy sie. Chodziło mi o taki myk. Zmiana mobo na pcie + x800gto2 - 16 p podkrecone konkretnie i nie ma bata!!! I nic nie śnie .Słuchaj nie patrz na marki robią wodę z mozgu . (takim sposobem mam pcie i karte wcale nie ustepującą Twojemu gfowi i jeszcze na browary zostanie :P). Może już niebawem przejde na pcie to wrócimy do tej rozmowy :P. A jeszcze spoglądnełem zaraz pod Twoim jest 6800gs jesli patrzyc na marka 05 . Jaki tu sens tej wysokiej ceny ?? Pozdro.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdz sobie rankingi hwbot na forum.

W 3dmarku 2005 tylko jeden gto mnie wyprzedzil, w 2003 ani jeden. Nie ma bata 7800gs wykrecony jest wydajnieszy :]

 

Jak juz to z mózgu.

 

Btw: Moge grac we wszystkie gry w 1280x1024 i wszystko na maxa, wiec o co chodzi?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażę Ci o co chodzi już niebawem :). Za 1100 zł mam dfi infinity pod pcie + x1800gto . Juz wiesz o co chodzi?? Chodzi o tą chorą cenę i po co takie cos wogóle kupować skoro nie ma to sensu. No chyba że Ci się trafiło kupic takiego gfa za 750 zika innego racjonalnego wyjscia nie widzę aby sie w to pakować. Sorki ale jakbym miał sie wpakowac w gf7800gs to przypomniałbym sobie fx5900 i tyle kasy co na niego wyrzuciłem w błoto. Jak za 1100 zika to ta karta to padaka i podejrzewam że nie tylko ja tak myślę ;).

P.S. Tez gram w 1280x1024 i nie narzekam w max det. Ale oblivion chyba ani ja ani Ty sobie nie pograsz w 1280 na maxa .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wszystkim oplaca sie przesiadac na pci-e bo wiecej wydadza niz zaoszczedza. Padaka ? LOL.

 

W jakie gry grasz w takiej rozdzialce i czy z AA i Anizo? 7800gs jest karta wydajniesza niz x800gto, x800pro i nie ma co o tym dyskutowac. Cena jest jaka jest, jednak wielu osoba to sie oplaca.

 

Btw: Napierw piszesz o x800gto a teraz o x1800Gto.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piszę o x800gto które tak naprawde nie ustępuje Twojemu i jakos jeden go wyprzedził :). Ale teraz sobie przekalkulowałem i x1800gto moge nabyć , który poprostu miażdży gf7800gs. Nie kumam jak "NIe wszystkim oplaca sie przesiadac na pci-e bo wiecej wydadza niz zaoszczedza. " Może mi wytłumaczysz bo moze masz rację :).

Głównie gram wcs:s all max z afx16 i aax4 i pływa wszystko. W prey tez grałem w 1280x1024 afx8 bez aa i tez wszystko płynie.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana np p4 3Ghz z s478, i to dobrze krecacego sie na 775 dla pci-e, strata kasy.

 

Burzuje ktorym nie chce sie bawic w wymiane mobo a majacym dobra platforme na s939 na nf3 (ja).

 

Zreszta o czym my mowimy, kupowalem grafe gdy o x1800gto nie bylo wiele wiadomo.

 

No piszę o x800gto które tak naprawde nie ustępuje Twojemu i jakos jeden go wyprzedził

Tylko jeden ale to inna sprawa. Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz p4 to ja wogóle nie biore pod uwagę . Mam to co w podpisie. Kupuje dfi infinity + x1800gto , sprzedaje stare flaki i mam maszynke juz na jakims poziomie za nie wielka dopłatą. Musisz mi przyznać ze to najlepsze wyjscie.

P.S.: Tylko jeden , ale zawsze może być drugi :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czegoś nie rozumiem Gregor1230 wpadasz to do tematu i wszczynasz awanturę <_< co ci ten GF 7800GS za skórę zalazł :blink: musisz zrozumieć że duża większość ludzi wciąż ma np. Athlony XP 3200+ czy P4 3GHz i więcej, które w zupełności wystarczają i nie opłaca im się chwilowo zamieniać na równorzędnego kompa z PCI-EX. Poza tym skoro ktoś ma kasę i chce takie coś kupić to musisz uszanować jego decyzję, a nie każdemu wmawiać swoje racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, każdy kupuje co lubi ;) Pozatym jak już zmieniać platformę np. w moim przypadku to przynajmniej na dualcore i bardzo dobrą płytę pod taki procek + DDR2 przynajmniej. Wymiana tylko płyty i grafy żeby mieć PCIe bez reszty to naprawdę nie widze sensu. Stąd swoją drogą okazyjnie mam 7800GS (a może kiedyś i GS+ 20 pipes jak będzie biosik ;))

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jezeli mam np: w planach kupic takiego 7800gs to jakos spacjalnie wybierac czy to ma byc g70 czy g71 ? jak to poznam jak nie bede mogl zdjac coolera albo np: bede kupowal w sklepie ? czy to ze sie da kiedys tam odblokowac potoki do 20 to zalezy od tego g70 czy g71 ?

pozdro

 

napiszcie mi prosze jak ta kara pracuje na normalnym chlodzeniu, obecnia mam komp bezglosny, i chce zeby taki pozostal przynajmiej w 2d jak siedze na necie czy tam ide spac i zostawiam mula ? w gracz moze jeczec

 

pozdo all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty, w których być może będzie możliwe odblokowanie potoków jak pojawi się bios do 7900GS to te z GPU G71. Z tego co wiem 7800GS z G71 robił Leadtek (model GX-085-LT), Club3D (model jak moja CGN-GS786 - ale nie wiem czy wszystkie sztuki) oraz podobno XFX (nie wiem niestety jaki model). Oczywiście Gainward Bliss 7800GS+ 512MB także jest na G71, lecz cena sporo wyższa.

 

W RivaTuner v2.0 RC16 możesz w sklepie jak pozwolą Ci kartę odpakować oczywiście sprawdzić czy ma GPU G71. Wiatraczki oczywiście w RivaTuner ustawisz sobie na jaką prędkośc chcesz - czyli bezgłośnie. U mnie 2D jest całkowicie bezgłośnie z odległości 1m od kompa.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...