Skocz do zawartości
dbedzard

Statyw Do Aparatu Ew. Kamery Cyfrowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcialbym zakupic jakis dobry ale nie zadrogi statyw który nadawałby się zarówno dla aparatu jak i kamery cyfrowej. Dużo tego jest na allegro ale nigdy nie miałem i dlateog sie pytam... ktory możecie mi polecić?

 

z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zmuszony na kupno takiego "wynalazku" to przynajmniej poszukaj czegoś z hakiem. Przyda Ci się to poprawienia stabilności statywu (wieszasz np: woreczek z kamykiem) Nie patrz na statyw pod względem jego wagi że im "lżejszy tym lepszy" przy ststywach to stwierdzenie nie zawsze się sprawdza. Głowica jest takiej konstrukcji że się sama "wytrze" tak że nie bedziesz mógł dokręcić śrub, ale oczywiscie zależy jak go bedziesz używał.

"Stabilność zapewniają trójsegmentowe nóżki, gumowe zakończenia oraz zatrzaski na poszczególnych segmentach" Z tymi gumkami to ostroznie, takie gumki lataja swobodnie po karzdej powierzchni i nie zapewniają potrzebnej stabilności. Sposobem jest wkręcenie ostrych wkrętów, a gumek używać tylko na powierzchniach których nie mozesz porysować (płytki, gumolit, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dario128 -> oczywiście, że ten statyw to nie jest nic nadzwyczajnego ale sądzę, że jak za tą cenę jest świetny ;] . A jak może być coś droższego to Velbon seria Sherpa no albo firma Manfrotto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: z tymi chińskimi to się nie zgodzę. Zupełnie przypadkiem pracuję w pewnej hutrowni, która sprzedaje statywy i wiem, że chińska kopia takiego Velbona jak pokazałeś jest właściwie tak samo trwała jak oryginał, a na dodatek ze dwa razy tańsza. :) Ale wybór pozostawiam kupującemu. :) Przekonywał nie będę żeby pózniej nie było pretensji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyslaj Maciek, mam statyw za jakies 70zl odkupilem od znajomego, ktory troche go uzywal i jest idealny nic nie lata, wszystko sie trzyma stabilnie, maly i zgrabny, wiec nie widze sensu wydawac ze 120zl na statyw do cyfraka zwyklego.

 

Moze znajde na allegro podobny to rzuce zaraz linkiem.

 

EDIT:

 

Takiego samego nie znalazlem, ten jest troche podobny:

http://allegro.pl/show_item.php?item=83590548

 

tylko, ze moj jest troche wyzszy i ma odpinane mocowanie do aparatu, aby mozna go bylo wygodnie wyjmowac :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat, bo ciekawi mnie sprawa standardów gwintu. Przeglądając oferty na allegro nie zauważyłem aby w opisie statywów podawany był rozmiar gwinta więc mniemam, iż jest to ustandaryzowane, ale jak jest z starszym sprzętem? Czy pod statyw który kupię do nowej cyfrówki (Fuji s5500) podepnę starego zenita-E? To by w moim przypadku zwiększyło przydatność statywu i uzasadniło kupno.

Edytowane przez ig00rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gwint jest taki sam u wszystkich. Oczywiście nie bedziesz widział bardzo róznicy w takm takim statywie bo jak bedziesz używał go do aparatu ok 300-500 gram to nie powinien "bardzo" tracić stabilności oczywiście jeśli nie będziesz wyciągał tej szyjki. Jeśli bedziez go używał w domu i stosował wężyk powinien się dobrze zachowywać. Bo "maniek frott" to raczej dość kosztowna inwestycja. Możesz wziąc jeszcze po uwagę czy Twój aparat ma gwint plastikowy czy metalowy. Plastikowe się po pewnym czasię wytrą i zostaniesz na lodzie, tu idzie z pomocą szybko-złączka, ale musiał byś ją nosić ciągle przykręconą do aparatu. Ja próbuję podsuwać pomysły i rady mam nadzieje że będą pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyslaj Maciek,

SKR i SeciK poczytajcie fota fotograficzne jak na mrozie te wynalazki poprostu pękają ... zapewne chodzi o rodzaj metalu z czego wykonany statyw więc wy też nie przesadzajcie ... owszem zdarzają się rodzynki tak jak wszędzie, ale imho lepiej dopłacić ciut więcej i mieć pewność niż potem aparat miałby zlecieć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto używa takich statywow w zime? wiadomo ze to sie zaraz rozleci... dlatego kupuje sie cos lepszego ale tu mowa o oszczednosci tak wiec dysyc tanim rozwiazaniu. mnie potrzebny jest może nie najtanszy ale najlepszy w stosunku ceny/wydajnosci... wydac mogo okolo 150zl. ale na pewno nie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto używa takich statywow w zime? wiadomo ze to sie zaraz rozleci... dlatego kupuje sie cos lepszego ale tu mowa o oszczednosci tak wiec dysyc tanim rozwiazaniu. mnie potrzebny jest może nie najtanszy ale najlepszy w stosunku ceny/wydajnosci... wydac mogo okolo 150zl. ale na pewno nie wiecej

pokazałem Ci już dobrego Velbona :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej zdania że to i tak pierwszy zamarznie Twój aparat niż statyw sie rozleci.

pisałem wyżej .. poczytaj fora foto ... chociażby cyberfoto czy forum canona bądź nikona :> dSLR-y ładnie znoszą -20*C a statywy już gorzej ... dobra koniec bo się OT niepotrzebny robi <_<

 

EDIT : do posta niżej : OK ;]

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 70zl to przyzwoita cena, kupisz jakis bubel za 30zl i rozleci sie przy pierwszej okazji :)

 

Zobacz ile kosztuja bardziej pro statywy nawet kolo 300zl.

 

A przemieszczac mozna sie normalnie, skladasz, wkladasz do torby (dostalem razem z statywem) zakladasz na ramie i w droge :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 zł + przesyłka można kupić statyw TR 570 - polecam.

Przez moje ręce przewinęło się już w sumie 5 statywów TR 570 i wszystkie były OK - zamawiałem dla siebie i znajomych :-P .

Statyw jest dobrze wykonany. Posiada pokrowiec i rączkę dzięki której wygodnie się go przenosi. Statyw spokojnie utrzyma aparat o wadze około 1 - 1,5 kg - przy cięższych sprzętach trochę się chwieje i trzeba włączać samowyzwalacz na 10 sekund. Maksymalne obciążenie z jakim testowałem ten statyw to C 5D+grip+zew. lampa błyskowa+siakiś obiektyw szerokokątny - pod takim zestawem chwiał się już dość znacznie, ale trzeba pamietać że kosztował 70 zł. Wada statywu jest również jego zapach - trzeba czymś umyć gumę od szybkozłączki, bo strasznie śmierdzi.

 

+ Edit

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz blisko rok statyw za 30 zeta (jakis chinski noname) :lol2: Zalezalo mi na malych wymiarach po zlozeniu (oraz malej wadze) a ten ktory kupilem byl chyba najmniejszy na rynku :mrgreen: Wada jest to ze ma niecale 120 cm po rozlozeniu :P Ale od kiedy mam cyfraka z obrotowym lcd to akurat nie ma z tym problemu.

 

O dziwo jeszcze mi sie nie rozwalil :blink: Nie oszczedzam go, nosze go czesto ze soba. Przetrwal najmrozniejsza zime ostatnich lat (i to wiele nocnych wypadow ! :blink: ) , przetrwal upadek z kilkudziesieciu metrow i to nie raz w gorach :) Do tego kapiel, oraz jako "wedka". Jest niezniszczalny :mrgreen:

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam low-endowy statyw hama star 700 i ogólnie to jestem z niego zadowolony, jest lekki i szybko się składa. Niestety jak fociłem kiedyś w terenie to zabił mi aparat bo się przewrócił na wietrze. Trzeba być ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupić dziewczynie statyw do aparatu Panasonic DMC-FZ8 kompletnie się na tym nie znam i potrzebuje porady kogoś kto w tym "siedzi". Moge na to przeznaczyć ~120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie w górnika i odkopuje..

 

Chciałbym usłyszeć co za ok 5 dych dostane na allegro? Ma to być statywik do aparatu którego jeszcze nia ma w sumie, bedzie to moze jakiś EOS300 czy coś, moja kobitka studiuje grafike i od ojca dostała w genach pasje do fotografi i wywoływania fot itp, no i trzeba jakis statyw, a że jest okazja(mikołaj tudzież dziadek mróz) to pomyślałem że mógłbym jej coś tkaiego dać.. Ale najwazniejsze to to czy każdy statyw bedzie pasował do każdego aparatu? nawet analogowych aparatów? lub cyfrowo analogowych(czy jak sie to zwie)?

To nie ma być chińska zabawka na pare dni, tylko żeby pochodziło troche, wiadomo, że z czasem to i moze aparat sie zmieni ale wtedy pewnie i statyw, wiec nie wymagam dużo od statywu bo aparat nie bedzie high end ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem pisać, że za 50 zł nie kupisz nic mądrego, a tu proszę jak ceny w dół poleciały.

Za 54zł LINK masz całkiem fajny statyw, dość solidnie zrobiony itp.- oczywiście za tą cenę. Sam mam ten model, używam go z fuji s5600 i sprawuje się nie źle, choć z całkiem wysuniętą kolumną i rozłożonymi nogami na maxa, bałbym się zostawić aparat, bo silniejszy podmuch wiatru (np. tuż przed burzą) w sumie mógłby go przewrócić.

Nie wiem jakie obiektywy będą podpinane do tego eos'a, ale przy czymś cięższym może się chwiać.

Osobiście gdybym posiadał lustro to wolałbym odżałować te 200-300 pesos i kupić coś cięższego/solidniejszego/stabilniejszego, ale na razie mi wystarcza, jedyne co się "zrobiło" przez jakieś 4msc użytkowania, to wypadła i zgubiła mi się poziomica. :D

 

Ogólnie VELBON robi dość fajny sprzęt, ma dużo różnych modeli- jest z czego wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. rowniez poszukuje statywu w przedziale 50-70 zl do canona eos 400d. pewnie wybiore jakis na allegro, ktory mi przypasuje bo widze ze nie ma konkretnych faworytow w tej dziedzinie :)

 

z ciekawosci napisalem do ecyfrowe.pl

 

"dzien dobry, znalazlem panstwa oferte produktow fotograficznych w internecie i w zwiazku z tym mam pytanie. interesuje mnie zakup statywu do lustrzanki canona. podstawowym kryterium wyboru byla by mozliwosc obciazenia statywu do 3kg, duza moblinosc oraz oczywiscie cena. ktory z produktow mogli by panastwo polecic.

pozdrawiam "

 

odpowiedz

 

"Witam,

Dziekuję za zainteresowanie naszą ofertą. Polecam Panu statyw Velbon Sherpa Pro 540 oraz głowicę Velbon PHD-51Q. Są to bardzo solidne i przemyślane konstrukcje, moim zdaniem przewyższające ofertę Manfrotto w podobnej cenie. Serdecznie zapraszam do dokonania zakupów w e-cyfrowe.pl.

Pozdrawiam."

 

statyw 659.00 a glowica 489.00 zl

 

to juz nawet nie jest smieszne :D

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tego velbona df-40 i jest używany przez moja panne z canonem eos 300v bodajże i z canonem pro1 czy jakoś tak, sprzęt semi-profesional;]

Bardzo lekki statywik ale ... dzieci sie zaczęły bawić i korbka od podnoszenia sie lekko wyrobiła i już samo nie wychodzi, chyba trzeba to rozkręcić i jakoś udoskonalić;] Wszyskot przez to że ktoś na zblokowanym wysuwie głowicy chciał przekręcić korbką i to zrobił;/

Wg mnie statyw odpowiedni za taka cene-bez szału..

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...