Skocz do zawartości
K0STEK

Raden X1800xl Czy 7800gt Co Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę wybrać Sapphire X1800 XL 256MB 256 PCI-E, czy też WinFast 7800GT EXTR 256MB 256bit PCI-E.

Obie karty są mniej więcej w tej samej cenie ~1400zł, i jaką płytę do nich dołożyć (myślałem o jakimś asusie)

I jeszcze jedno czy warto inwestowań w athlona dwuprocesorowego(Athlon 64 x2 3800+ s.939 Manches), czy tez prawie o połowę tańszego Athlon 64 3500+ s.939 Venice

Edytowane przez K0STEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten temat jest dosc stary i sytuacja nieco sie wyklarowala :) A mianowicie kupno XL wiaze sie z duzym ryzykiem...karta moze sie slabo krecic lub tracic dobre wlasciwosci o/c z czasem (wiecej info w temacie o r520) :) A na standardzie GT jest szybszy i nawet daje sie go jako tako krecic :D Kupno wersji extreme odradzam lepiej wziac zwykla Galaxy :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogole to odpowiedni dzial ale skropne co o tym myśle.

Jeszcze kilka miesięcy wcześniej zdecydowałbym się na X1800,niestetety ATI miało spore opóźnienie w stosunku do konkurencji spowodowane pewnymi problemami technicznymi z chipem.X1800 jest niezłą kartą, ale w związku z powyższym i z powodu ukazania się już kolejnej generacji kart(R.X1900)spod znaku ATI,skłaniałbym sie ku GF7800GT lub... X1900.Trudno bowiem nie odnieść wrażenia ,że X1800 stał się produktem przejściowym(z powodu opóżnień),nie było to zamierzeniem kanadyjczyków,ale tak się stało.Także wybór należy do Ciebie-czy pominąć R520 i zdecydować się na R580 ,czy kupić GeForca.

Co do procesora,w dzisiejszych grach ,CPU ma znacznie mniejsze znaczenie niż jeszcze kilka lat temu,mówiąc w skrócie im posiadasz szybszą kartę tym wolniejszy możesz mieć CPU.Oczywiście nie należy tego brać dosłownie i popadać w skrajności,ale z grubsza tak to wygląda.(A zaznaczy trzeba że nasilniejsze karty ogranicza każdy CPU-ale to głównie w benchmarkach).

To czy wybierzesz CPU jedno czy dwurdzeniowy zależy od tego, jak bardzo cenisz sobie komfort pracy z kompem.Na "wdujajowcu" jest znacznie większy,ale to zależy w dużej mierze od tego, czy jedonocześnie uruchamiasz wiele zasobożernych aplikacji.

Jeżeli częściej grasz i docelowo ma to byc maszynka głównie do gier to Athlon 64 3500+ szybsza karta (x1900)będzie raczej lepszym wyborem(IMHO).

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć-jeżeli masz kase X2 jest na pewno świetnym wyborem(choć aplikacji wielowątkowych jest bardzo mało).

Co do płyty ,ASUS?Nie jest zły,ale szczerze powiedziawszy DFI LanParty nF4 SLI-DR/Expert są lepsze-ale raczej dla tych ,ktorzy lubią "dlubać" w kompie(szeroko pojmowani entuzjaści).Karte ATI z kolei warto byłoby ożenić z

DFI LanParty UT RDX200 CF-DR(ATI Radeon Xpress 200 CrossFire + ATI SB450).Dla mnie Asus vs DFI->DFI.

Tyle ja,na pewno jeszcze ktoś napisze,zwalaszcza ,że wlascicieli X2 i innych sprzętów tu nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten temat jest dosc stary i sytuacja nieco sie wyklarowala :) A mianowicie kupno XL wiaze sie z duzym ryzykiem...karta moze sie slabo krecic lub tracic dobre wlasciwosci o/c z czasem (wiecej info w temacie o r520) :) A na standardzie GT jest szybszy i nawet daje sie go jako tako krecic :D Kupno wersji extreme odradzam lepiej wziac zwykla Galaxy :wink: pozdro

czemu odradzasz winfasta extreme ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, do zakupu pozostało mi jeszcze kilka dni, więc inne uwagi też mile widziane. Mam do wydania ~2500zł na trzy elementy(procesor, kartę, i płytę), tesztę mam ze starego kompa(nie taki stary - około 8miesięcy), poprostu padła mi karta graficzna i przyznali mi reklamacje, a na moją płytę (asus k8ne-deluxe) i procesor (athlon 3200+) mam kupca(wymieniam bo na socket 754). No do tej ceny mogę dołożyć maksymalnie 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam to co sam mam u mnie kreci sie full stabil 480/1230 albo 1240;) poprostu miazga 3d 05 8300 pkt ;D

8300 miazga :lol:

nie mogłem sie powstrzymać,sory ale dla mnie to żenada (nie bierz tego do Siebie) i jak czytam że ludzie w COD2 maja problemy z graniem nawet bez AA to mnie już w zupełności odpycha od 7800GT nie wspominajac o FEAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8300 miazga :lol:

nie mogłem sie powstrzymać,sory ale dla mnie to żenada (nie bierz tego do Siebie) i jak czytam że ludzie w COD2 maja problemy z graniem nawet bez AA to mnie już w zupełności odpycha od 7800GT nie wspominajac o FEAR.

Witam, chciałem powiedzieć, że 7800 gt bardzo dobrze się sprawdza w COD2 i F.E.A.R.:)Gram osobiście na najwyższych detalach i gry chodzą bardzo płynie, więc polecam zakupienie karty geforce 7800gt:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casshern, najwyższe detale (naturalnie, bez ss i teksturki na medium, bo tylko 1GB ram... ta, faktycznie są to najwyższe detale :lol:) i 1024x768 i moooże aax4, afx8? Jeśli tak, to zgoda- jeśli wyższa rozdzielczość, to wybacz ale ściemniasz. W CoD2 też nie lepiej.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casshern, najwyższe detale (naturalnie, bez ss i teksturki na medium, bo tylko 1GB ram... ta, faktycznie są to najwyższe detale :lol:) i 1024x768 i moooże aax4, afx8? Jeśli tak, to zgoda- jeśli wyższa rozdzielczość, to wybacz ale ściemniasz. W CoD2 też nie lepiej.

Sorry, masz rację trochę mi się popierwiastkowało:D Ale moim zdaniem Geforce 7800gt Jest warty zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...