Skocz do zawartości
ArtiXon

Komp Do 10tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze maja gorsza jakosc. No chyba ze CRT kojazy Ci sie z jakimis belineami o monitorze wypuklym jak pilka od rugby.

 

Spytaj sie jakiegos grafika komputerowego. CRT maja najlepsza glebie koloru, nie ma czegos takiego jak kat widzenia, albo rozdzielczosc natywna - moga pracowac w kazdej.

 

Monitory LCD ktore probuja byc tak dobre jak CRT i sa przeznaczone dla grafikow kosztuja czesto grubo ponad 3000zl, fakt, maja swietne kolory itd ale kosztem szybkosci reakcji, a problem katu widzenia i tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam monitor już 7 rok teraz to 8 leci i wszystko dobrze widać :cool: A jak ide do kolegi co ma LCD to wydaje mi się że mój lepiej wyświetla :razz:

 

Ja też proponuje poczekać do AM2 i dopiero w to zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w dobry monitor, 19" lcd NEC 1980FXi - 2500zl ale warto.

za 7500zl i tak zlozysz wypasiony sprzet.

Chyba sobie z niego zarty robisz. Jak juz nawet producent podaje ze czas reakcji tego monitora to 18ms czyli z szary-bialy-szary to ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty czas reakcji. Smuzenie nieziemskie by musialo w grach byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a to ze najlepszy to wyczytaliscie ze specyfikacji producenta?

Polecam przegrysc sie przez przeglad monitorow LCD na benchmarku. Dobrze tam wszystko opisuja lacznie z rownomiernoscia podswietlenia matrycy, kolorkami itd.

 

Stamtad wlasnie wyoralem moja iiyame ktora wlasciwie okazala sie jednym z najlepszych monitorow.

 

Zas w zadne 4ms reakcji to chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie wierzy :) Wiadomo ze to marketing jest. Ciekawe kiedy zaczna podawac czas reakcji 0,1ms ktory oznaczal bedzie przejscie plamki z bialy w bialy i w bialy :D lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie z niego zarty robisz. Jak juz nawet producent podaje ze czas reakcji tego monitora to 18ms czyli z szary-bialy-szary to ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty czas reakcji. Smuzenie nieziemskie by musialo w grach byc.

hehe... smuzenie? na nim? przeciez on tylko 18ms. Wez pod uwage ze to matryca s-ips a nie jakis tam tn... S-ips 25ms jest porownywalny pod wzdlgedem smuzenia do TN 8/12ms.

 

Mam Nec 1970nx (s-ips 25ms) i smuzenie jest slabo zauwazalne. Porownywalem go z Hyundai L90D+ (TN 8ms) i efekty smuzenia byly podobne (w moich testach raz jeden wygrywal, raz drugi... ogolnie stawiam na rowni pod wzgledem smuzenia, nec lepsze katy i kolorki).

 

cyferki to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moj zloty strzal dla Ciebie to :#?

AMD Dual Opteron Model 270 - 4134 zl

Microstar K8N SLI Diamond Plus nVidia C51D - 784 zl

2 x RAID Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (SATA II, NCQ) - 2 x 336 zl

Corsair TwinX Pro DDR 2x1024MB 400MHz CL2 - 1154 zl

GeForce 2x 6800GT Gigabyte 3D1-68GT card - 2399 zl

21" Samsung SyncMaster 1100 DF - 2049 zl

 

To by bylo tyle jesli chodzi o te Twoje 10K - na obodowe zasilke klawiature i myszke zabraklo :#! ale nie przeszkodzilo mi wybrac dla Ciebie

Zasilacz Topower TOP-600 P7 - 692 zl

Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza - 360 zl

Logitech OEM UltraX Cordless Media Desktop - 241 zl

 

Jesli naprawade masz 10K - zamiast Opterona za ponad 4K kup najlepszego FX obecnie -dzieki temu kupisz wszystko co wymienilem ( a jak cos zoastanie mozesz mi przelac na konto ;) ) - naprawde nie czekaj - tylko dlatego ze ma pojawiac sie cos nowszego - bo poki co nie zrewolucjonizuje to rynku na tyle bysmy instalowali swoje OS'y na komputera kwantowych :@#

 

dla tych co szukaja naprawde milych wydajnych komputerow polecam Boxx - nie wspominam juz o tym - kurcze chlopaki daja rady :)

 

powodzenia

 

rb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moj zloty strzal dla Ciebie to :#?

AMD Dual Opteron Model 270 - 4134 zl

Microstar K8N SLI Diamond Plus nVidia C51D - 784 zl

2 x RAID Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (SATA II, NCQ) - 2 x 336 zl

Corsair TwinX Pro DDR 2x1024MB 400MHz CL2 - 1154 zl

GeForce 2x 6800GT Gigabyte 3D1-68GT card - 2399 zl

21" Samsung SyncMaster 1100 DF - 2049 zl

 

To by bylo tyle jesli chodzi o te Twoje 10K - na obodowe zasilke klawiature i myszke zabraklo :#! ale nie przeszkodzilo mi wybrac dla Ciebie

Zasilacz Topower TOP-600 P7 - 692 zl

Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza - 360 zl

Logitech OEM UltraX Cordless Media Desktop - 241 zl

 

Jesli naprawade masz 10K - zamiast Opterona za ponad 4K kup najlepszego FX obecnie -dzieki temu kupisz wszystko co wymienilem ( a jak cos zoastanie mozesz mi przelac na konto ;) ) - naprawde nie czekaj - tylko dlatego ze ma pojawiac sie cos nowszego - bo poki co nie zrewolucjonizuje to rynku na tyle bysmy instalowali swoje OS'y na komputera kwantowych :@#

 

dla tych co szukaja naprawde milych wydajnych komputerow polecam Boxx - nie wspominam juz o tym - kurcze chlopaki daja rady :)

 

powodzenia

 

rb.

 

Ej to ma być optymalny komp no 10k <_< Chyba sobie zartujesz.

Po 1. jak chcesz tego opka w tą płyte włożyć <_< Młotkiem :blink: przecież on s.940 a płyta s.939

Po 2. Uważasz że 2x6800Gt będą bardziej wydajne niż X1900XTX bo i się wydaje inaczej

Po 3. Za takie porady podziękujemy

 

Pomyśl jak coś polecasz :angry: Albo wogóle nic nie polecaj jak nie wiesz co piszesz :angry:

 

Sory jak byłem za ostry ale taka jest prawda.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. jak chcesz tego opka w tą płyte włożyć Młotkiem przecież on s.940 a płyta s.939

masz racje pomylilem sie :#! nie zauwazylem tego - ale nie oznacza to wcale ze musisz na mnie szczekac tak glosno jak ten burek z podworka - a za spostrzezenie mego bledu - dzieki :@^

Po 2. Uważasz że 2x6800Gt będą bardziej wydajne niż X1900XTX bo i się wydaje inaczej

umowmy sie ze mam racje - ok

Po 3. Za takie porady podziękujemy

nie musisz mi dziekowac - potrafie przyznac sie do bledu

 

konczac skomentuje tylko jeszcze to - bo prawde mowiac rozmieszles mnie tym

Pomyśl jak coś polecasz Albo wogóle nic nie polecaj jak nie wiesz co piszesz

uwierz mi odziwo pomyslalem :@# ale widzisz nie kazdy tak jak Ty zna sie .... - a swoja droga od razu wiedziales ze ten opteron jest na soket 940 czy dopiero czytajac opis dowiedziales sie

 

rb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sam nie wiem.Tak sobie pomyslalem to kompa nie da sie zrobic taiego ktory bedzie dluzszy czas na topie bo caly czas cos nowego wychodzic(tak bedzie zawsze)I chyba kupie athlona X2 4800 939 toledo bo mi taki polecili i do tego patrioty i plytka dfi i kartka geforca(jeszcze nie wiem jaka)a reszta sie sama zrobi:)P.S zasilek juz mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga od razu wiedziales ze ten opteron jest na soket 940 czy dopiero czytajac opis dowiedziales sie

Tak od razu wiedziałem cała seria 200 jest na s.940. W tym co ty piszesz wyczuwa ironie. Po pierwsze trzeba było cie zjechać bo gdy by ten ktoś to kupił i wydał ponad 4k na proca i wkładał go na siłe powyginał piny! to kto wtedy by mu go wymienił?

Co innego gdy by się skapnął i od razu go wymienił(przy zakupach w sieci można wymienić towar w czasie 10dni bez zbędnych pytań ze strony sprzedawcy. Jak się myle poprawić. Ale sprzęt musi być sprawny bez wad powstałych podczas nie umiejętnego montażu). Więc sie tak nie denerwuj ze ci zwracam uwage, można to było zrobić nawet w bardziej drastyczny sposób.

Ja zostaje przy swoim że lepszy bedzie(a co za razem wydajniejszy) X1900XTX.

 

Peace.

 

 

EDIT: Chemiczny_ali THX że mnie poprawiłeś.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roughboy nie ma co sie rugac ,ale na przyszlosc zanim napiszesz sprawdz! Jestes nowy? Ok. Chcesz sie wykazac? W porzadku. Doradzic? Nie ma sprawy. Ale za takie rady tutaj zawsze dostaniesz po glowie :D

 

Maciag nie tylko w sklepach internetowych masz prawo do zwrocenia towaru i odstapienia od umowy ,ale co z tego jak w tym przypadku musialbys wymieniach calego kompa :blink: LOL :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie jest montowac zestaw przy pomocy np konfiguratora w komputroniku, bo wowczas od razu wskazuje na niekompatybilnosci w sprzecie i nei byloby problemu z tym ze ktos wpycha CPU s940 na s939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast pakować więcj kasy w sprzęt którego możliwości niebędziesz wykożystywał kup naprawdę porzadny monitor!!!

LCD tylko i wyłacznie Samsunga

ja mam Iiyame - i nienarzekam, ale samsung lepszy

nieprzesadzaj z przekątną ekranu - nie to jest najważniejsze

może do szpanu fajnie jest mieć DUŻY monitor, ale do pracy ważne są inne parametry (1) KONTRAST!!! 2)KĄT WIDZENIA!!! 3)czas reakcji matrycy)

 

i jeszcze raz nieprzesadzaj z wydawaniem kasy na nowości - jak kupisz coś optymalnego pod względem ceny/jakości to nawet jak niebedziesz bił rekordów wydajności będziesz zadowolony - ale wydawanie dużo kasy na coś co za chwilę kosztuję połowę ceny boli każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sam nie wiem.Tak sobie pomyslalem to kompa nie da sie zrobic taiego ktory bedzie dluzszy czas na topie bo caly czas cos nowego wychodzic(tak bedzie zawsze)I chyba kupie athlona X2 4800 939 toledo bo mi taki polecili i do tego patrioty i plytka dfi i kartka geforca(jeszcze nie wiem jaka)a reszta sie sama zrobi:)P.S zasilek juz mam

 

Jak masz już brać jakąś karte to X1900XTX bo to obecnie najmocniejsza karta i do kompa z 10k to tylko ją brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radków nie lubie:)A co do monitora to 17cali jest idealny.Nie lubie duzych monitorow np podlaczylem sprzet do tv 42 cale i to bylo bardzo lipne.

Telewizor ma znacznie mniejszą rozdzielczość niż monitor PC dlatego obraz był taki a nie inny (czyt. lipny). Zastanawia mnie dlaczego wszyscy polecają X1900XTX skoro za kilka stówek mniej można miec X1900XT który jest niczym innym jak XTX o niższych taktowaniach (chyba że jestem w błędzie). A co do wyboru monitora (zwłaszcza LCD) to polecam forum www.mva.pl.

PS: Jak nie lubisz radków to może poczekaj no nowego GFa - tani nie będzie więc 10k się przyda :wink:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal zestaw oparty na intelu

 

intel pentium 4 ht 670 3,8 ghz lub d 840 3,2 ghz ~2200 zł

k.graf nvidai 7800gtx 512 ram ~2400 zł

p.glowna Gigabyte GA-G1975X Intel 975X ~900 zł

ram GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 667 MHz ~1200 zł

dysk WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II ~450 zł

zasilacz Tagan 580W - U22 2Force Series ~500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak skromnie dodam od siebie:

nie kupuj procka za 3800 zł, stracisz na nim kupe kasy, a za kilka miechow bedzie wart o 60% mniej, kup procka do 1500 zł, a reszte kasy wladuj np. hmm w sprzet audio (przynajmniej na poczatek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juniorcs

teraz pentiuma sie nie opłaca jeszcze jednojajowego albo d 8xx jak juz cos to

d 9xx ale też to niezły piecyk

tyle że ten piecyk jest równie wydajny jak X2 3800+ a po OC na 4.26GHz odstawia FX 60 @ 2.9GHz ;) zostaje w tyle tylko o kilka % w grach

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

tylko się nie plujcie że to FX 60 i EE955 procek amd rózni się tym że ma odblokowany mnożnik i lepiej sie kreci i oczywiscie ma wiecej keszu a procek intela rózni się tym że się lepiej kreci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

procek amd rózni się tym że ma odblokowany mnożnik i lepiej sie kreci i oczywiscie ma wiecej keszu a procek intela rózni się tym że się lepiej kreci icon_wink2.gif

Wyszło masło maślane, poczekamy jeszcze troche i znowu nas czymś zaskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wział zednego z tych szkoda tyle kasy wydawac jak mozna znacznie taniej kupic jakiegos tanszego procka i podkrecic. A po drugie jakbym miał z 15tys zł na kompa to nie wział bym intela bo ten fx mimo ze jest to tylko podkrecony o 200mhz x2 4800 bierze go w wiekszosci testów o grach juz nie mowiac.

 

@tylko się nie plujcie że to FX 60 i EE955 procek amd rózni się tym że ma odblokowany mnożnik i lepiej sie kreci i oczywiscie ma wiecej keszu a procek intela rózni się tym że się lepiej kreci icon_wink2.gif

 

A z tego juz nic nie rozumiem zamotałes strasznie.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tylko się nie plujcie że to FX 60 i EE955 procek amd rózni się tym że ma odblokowany mnożnik i lepiej sie kreci i oczywiscie ma wiecej keszu a procek intela rózni się tym że się lepiej kreci icon_wink2.gif

 

A z tego juz nic nie rozumiem zamotałes strasznie.

o to chodzi ze porównuje X2 3800+ i D920 a akurat tych procków wyników wydajnosci po OC nie ma natomiast są FX 60 a on sie rózni tym od X2 3800+ tym że ma więcej keszu ma odblokowany mnożnik i z założenia ma się lepiej krecic (sam srodek walfa krzemowego) a 920 od EE 955 tym że ta ostatnia też jest ze srodka wafla wiec z załozenia powinna się lepiej krecic - mam nadzieje że już rozumiecie

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ten piecyk jest równie wydajny jak X2 3800+ a po OC na 4.26GHz odstawia FX 60 @ 2.9GHz icon_wink2.gif zostaje w tyle tylko o kilka % w grach

1.Ten piecyk jest wydajniejszy od x2 3800+ ale od 4400+ juz nie a w mojej propozycji ten ostatni się znalazł.

2.Owszem obstawia ale sobie wyobraź jak athlon zostanie podkręcony do 3 ghz albo więcej co sie stanie... Wtedy pentium zostanie w tyle. I nie zapominaj o tym że liczy sie także wydajnośc z wata energi oraz popatrz na zegary tych procesorów która architektura jest lepsza odpowiedz sobie sam.

 

o to chodzi ze porównuje X2 3800+ i D920 a akurat tych procków wyników wydajnosci po OC nie ma natomiast są FX 60 a on sie rózni tym od X2 3800+ tym że ma więcej keszu ma odblokowany mnożnik i z założenia ma się lepiej krecic (sam srodek walfa krzemowego) a 920 od EE 955 tym że ta ostatnia też jest ze srodka wafla wiec z załozenia powinna się lepiej krecic - mam nadzieje że już rozumiecie

 

1.Na tych wykresach nie widze ani athl9ona x2 3800+ ani Pentaka d 920

2.Nie wmówisz że pentak d jest wydajniejszy od athlona x2 bo to brednie. Prócz tego apetyt na prąd ma wiekszy, więc eksplatacja będzie droższa. Grzeje sie pentium okropnie. W aplikacjach 64 bitowych jest wolniejszy. Zrobiony jest z dwoch jednojajowych proców.

3.Ostatecznie wychodzisz na zatwardziałego maniaka z epoki gdy intel święcił sukcesy i twoje poglady na temat wyższości intela nad amd sie nie zmieniły. Wygląda takze na to że dla ciebie liczy sie ilosc mhz. Athlony pod tym względem od pewnego czasu sa w tyle a wydajnościa bija pentiuma. Jakim cudem to sie dzieje?? Dlatego że amd ma lepsza architekture.I teraz to intel dostaje po [gluteus maximus] od Amd raz słabiej a raz mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...