Skocz do zawartości
Malik

Co Jest Nie Tak Z Moim Wc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie juz wiem co jest przyczyna tych temperatur u mnie. Razem z Mate'em rozmawialismy o tym i Mate na to wpadl :)

 

Przyczyna sa chlodnice Thermaltake'a. A dokladniej mowiac, ich budowa. Cala moja instalacja jest zbudowa na wezach 8/10. Natomiast cala konstrukcja chlodnic TT przystosowana jest do srednicy wezy 6/8. Dlatego wiec woda ktora plynie w wezach wpadajac do chlodnic - przyspiesza !!! :blink:

Co nie pozwala jej na efektywne oddanie ciepla. Bloki sa wydajne i dlatego tak szybko sie nagrzewa woda ( powyzej 30 stopni ). Chlodnice przez to nie wyrabiaja z ta pojemnoscia cieplna.

 

Dla potwierdzenia tej tezy - potrzebuje chlodnice ktora jest "normalna" w budowie :) I wlasnie taka dostane ( Black Ice ) w przyszlym tygodniu od Mate. Zobaczymy czy to byl strzal w 10

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnice TT nie są za dobre, są aluminiowe w częsci (albo całe) i nie są super, na blackice bedziesz miał niższe temp, wez moze sproboj pomke ustawic na mniejsze obroty ? na minimalny przpływ, woda bedzie miała wiecej czasu na ochlodzenie w chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Toba co do chlodnic - sa dobre tylko i wylacznie ale jako komplet z chlodzeniem TT. Jak Mate przysle i podlacze to zobaczymy jak sie zachowaja temperatury.

 

Co do pompki nie mam jak obnizyc obrotow - jest podpieta pod zasilke bezposrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowilem wziac na sprawdzenie chlodnice od przyjaciela. Chlodnica to Cooltek Single. Wymiarami pasuje idealnie na tyl obudowy. Jedyny problem jaki napotkalem to inny rozstaw srub. Ale na pomoc przyszla wiertara i juz nie bylo zadnego problemu :)

 

Dołączona grafika

 

Bardzo fajna rzecz - wyciagany tyl obudowy pozwolil na bezpieczna prace poza komputerem - w garazu :)

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza przymiarka wiatraka i srub. Niestety podczas pomiarow nie mialem jeszcze zamowionych fanderow <_<

 

Dołączona grafika

 

Zgodnie z Waszymi wskazowkami - odpowietrzam chlodnice:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko uszczelnione i zalozone - czas wlaczyc maszyne :)

 

Dołączona grafika

 

W ostatnim momencie dostarczono mi wczesniej wspomniane Fandery 120 :D

 

Dołączona grafika

 

Efekt koncowy, po zlozeniu, sprawdzeniu szczelnosci i uporzadkowaniu:

 

Dołączona grafika

 

 

Ale najwazniejsze - temperatury:

Temperatura w pokoju: 25 stopni

Temperatura wody: 29-30 stopni

Temperatura CPU: 32-35 stopni

Temperatura GPU: 36-38 stopni

 

Moim zdaniem jest duza poprawa wzgledem chlodnic TT. Mozna wiec smialo stwierdzic ze to byl TEN problem :) Podejrzewam ze jak wloze druga chlodnice - temperatury powinny sie troszke poprawic.

 

Chcialbym podziekowac Wszystkim, ktorzy poswiecili swoj czas i uwage na ten temat. Za wskazowki i uwagi dzieki ktorym czegos sie nauczylem i wykluczylem "minusy" w moim WC :)

 

Podziekowania dla:

 

- Wielkie dzieki dla Mate'a, ktory wpadl na ten "chlodnicowy problem"

- Draak'a za cierpliwosc i czas ( 4 tygodnie ) ktory mi poswiecil ( przez telefon :) )

- WiCiO, ktory pomogl mi przy zabawie z montazem, oraz towarzyszyl mi od samego poczatku projektu

- Prezesa Webpro :) dzieki ktoremu mam rozwiazanie problemu - chlodnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w idle. Podejrzewam ze procek jak najwieksza grzalka, gdyz jest wykrecony jak w sygnaturce.

 

W stresie procek nie przekroczyl 42 stopni, gpu 45 stopni. Woda 34-37 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie druga chlodnica. Ale ogolnie chodzilo o sprawdzenie co jest nie tak. Juz wiem gdzie nalezy poprawic :) Ta zostanie na tyle, dokupie za to jedna na przod 1x120. Chcialem wstepnie wrzucic do przodu jakas 2x120 ale niestety musialbym wywalic reza :( co mi sie raczej nie usmiecha. Dlatego beda dwie chlodnice 1x120. I tutaj pytanie jaka polecacie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecasz cos takiego: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=820

 

Cooltek'a zostawiam z tylu z tego wzgledu, ze idealnie pasuje. Jedynie chce dolozyc chlodnice na przod, ktora by mu pomogla ze zbiciem temperatury.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym pomysłem byłoby wycięcie kraty ze ścianki za chłodnicą.moim zdaniem troszke to ogranicza przepływ powietrza,no chyba że uznałeś te temperaturki za w pełni zadowalające

Jest lepiej ale jeszcze to nie to co ma byc. Zamowilem wlasnie BIX1 na przod - zobaczymy jak sie spisze. W sobote mam nadzieje montaz :) A co do kratki - wlasnie o tym myslalem zeby ja wywalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w koncu sie wyjasnilo :)

 

Po zamontowaniu BIX1 na przodzie - temperatury spadly drastycznie:

 

Temperatura w pokoju: 25 stopni

 

CPU: idle 30-32, stress 38-40

GPU: idle 32-34, stress 40-42

H2O: idle 29-31, stress 36-38 :)

 

Oto fotki:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Juz na wlasciwym miejscu:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Widok z drugiej strony:

 

Dołączona grafika

 

 

 

A tak sie ulozyly weze:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jestem bardzo zadowolony z osiagow ( jak narazie ) - temperaturki w porzadku, wszystko fajnie chodzi :)

 

Ale mam kolejne pytanie do Was - jakbym do przodu zamiast BIX1 wsadzil BIX2 czy byla by jakas odczuwalna roznica ??

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej - co sie dzieje z tym wezem na odcinku chlodnica>CPU :?: Przeciez za tydzien on bedzie calkowicie zlamany/plaski ;/

Zamien weze tak, zeby tam gdzie wchodz iwaz, w nowym ukladnie wychodzil (i odwrotnie) - bediesz mial mniejsze luki i lepiej to bedzie dzialalo :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w moim kompie zagoscil nowy nabytek:

 

Dołączona grafika

 

 

A tak juz wyglada zamontowany ( przepraszam za jakosc zdjecia, ale bylo robione w pospiechu ):

 

Dołączona grafika

 

 

Dzisiaj testy wydajnosciowe. A jutro ogolne "sprzatanie" kabli, ostateczne ukladanie wezy etc. Beda fotki i wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...