Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

ja slyszalem ze 925 obslugiwal

Mial obslugiwac. Intel na poczatku reklamowal i925 jako przyszlosciowy chipset, ktory wspiera przyszle procki dwurdzeniowe co okazalo sie nieprawda. Dwurdzeniowce jak narazie wspiraja ze stajni i945/955.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Mial obslugiwac. Intel na poczatku reklamowal i925 jako przyszlosciowy chipset, ktory wspiera przyszle procki dwurdzeniowe co okazalo sie nieprawda. Dwurdzeniowce jak narazie wspiraja ze stajni i945/955.

cały marketing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke P4M800-M7 A (v. 7.0) i w instrukcji pisze że niby wszystko będzie chodzić HT, FSB 800 i Dual Core CPU, niby do 3,8 GhZ.... Chipset VIA P4M800 CE. CZy ten procek na tym pójdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze ze pozbylem sie procka swojego

mam tera procka od kazza (chwilowo)

i na moim AL8 bez throttlingu smiga o wiele wyzej:)

az boje sie pomyslec co bedzie na 920:D

juz niedlugo..... :)

Do tej granicy FSB 320-340 dają te Abity radę, ale zobaczymy czy dp 920 nie będzie to za mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze ze pozbylem sie procka swojego

mam tera procka od kazza (chwilowo)

i na moim AL8 bez throttlingu smiga o wiele wyzej:)

az boje sie pomyslec co bedzie na 920:D

juz niedlugo.....:)

jaki procek na tym al8 smiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie zgublem

genghiskhan mial wlasnie 820 z tego co pamietam i teraz ma 820 od ciebie?

a ty co masz teraz jesli on ma twoje 820 ?

dobrze mysle?

Ja teraz kożystam tylko z laptopa tylko a tamta buda stoi i grzecznie na 920 czeka :] A mojego proca kupił ktoś na allegro i jak dostanę przelew to odrazu idzie w świat, a ja zamawiam 920 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podajcie jakiś link do artykułu lub opisu (tak żeby było z polskiego na nasze) w którym poczytam nieco na temat ogólnie Pentium (mój pierwszy) - kręcenia procesora - pamięci - ustawiania timingów - biosu, itd. - co od czego zależy żeby było najwydajniej a czego lepiej nie ruszać i dlaczego - bo będzie bum ! Z górki dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade wlasnie po p5p800se i pd 805 :) moze jakies testy dam pozniej bo to nie dla mnie komp

Prosim bardzo, chetnie to zobacze :D Mozesz powiedziec czy na tej mobo mozna memki puscic szybciej niz FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest, mobo nie ma

dzwonilem do trzech sklepow na terenie karkowa zeby odlozyli mobo, "alez tak oczywiscie" i co? i nie ma oczywiscie w zadnym...

takie mamy oszukancze sklepy, czlowiek jedzie specjalnie do krakowa a i nic nie kupi

ehhh kiedy to sie wkoncu zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestesm z krk miałem juz do czynienia z krakowsimi sklepami i szczerze powiedziawszys jestem zadowlony tytlko z 1go i ostatnio moj znajomi mowią ze pojawił sie jeszce 2gi oki, na n sklepów! Dzwoni sie i mowia ze cos jest, przyjezdzasz i okazauje sie ze nie ma, lizca chyb ze sie wezmie cos innego. atek w których sklepach byles? Bo obydwa godne polecenia sa w promieniu 500m odemnie:)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 to najbardziej ściemniają wogule ze wszytskich a pcp to chyba przechodzi sam siebie czasami.. No w apollo jest p5p800 ale bez se i jest o 6zl drozsza. Zazwyzcaj jest tak że jak coś mają w cenniku dostepne to jest na bank w sklpie na budryka, czyli rzut beretem odemnie. Wlasnie a czym sie rózni wersja z se, jaks ciut okrojona jest? ja sam sie zastnawiam nad 805 + p5p800 :) coś mnie ciagnnie do dual core, a ze intel ma najtansze..

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, literówka, chodzi oczywiscie o p5p800. Co ciekawe wersja SE jest mniejsza ciut:) Na polskiej stronie asusa nawet nie ma plyty p5p800 se, tylko na worldwide, stad moja niewiedza gdyz bylem przekonay ze jest tylko jednada wersja i ona wlasnie obsługuje dualcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej płyty jak P5C800, jest P5P800 oraz P5P800 SE, różnią się tym, że wersja SE obsługuje procesory Pentium D i inne nowsze.

 

Demek trzeba było gadać to bym Ci załatwił mobo.

no wlasnie matiz wczoraj sprawdzal i mobo tej nie bylo

a na poniedzialek dasz rade?

 

@wisnia

wiekszosc zakupow robie w apollo :)

 

a co do roznicy

p5p800 se chodzi z dwurdzeniami i 65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono

doszla plyta :D

3800mhz na stock vcore i na takich taktach postawiony system + sp2 + cala reszta

2x sp2004 i temp po 30 minutach 55 stopni :D big typhoon

za testy sie nie bralem bo 256mb ram w singlu to sobie mozna

tyle ze jutro juz bedzie dual :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy jest generalnie tak:

- to jest komp sasiada - sprzedal is7 i celka 2,66 i kupil p5p800se i tematowa 805ke

- ramy poszly na serwis (geil 2x256)

- uzyczylem mu swojej kosci zeby wogole mogl kompa wlaczyc

- testy zrobie oczywiscie na tych xblk :D a potem je wsadze do mnie a jemu dam moja druga kosc do czasu az jego ram nie wroci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...