Skocz do zawartości
retros

Hp Pavilon Dv1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Poszukuję osoby posiadającej laptopa hp pavilon dv 1000 i która posiada płytę instalacyjną z QuickPlay Installer lub która zrobiła by kopię np ghostem partycji z zainstalowanym minilinuksem - chodzi o partcję (ukrytą około 204 mb - odpowiedzialną za quickplay w tym laptopie pozwalająca na odtwarzanie płyt DVD oraz CD bez konieczności włączania systemu windows . ) Skasowałem sobię tą partycję i nie umiem tego przywrócić - postawić od nowa

Edytowane przez retros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Paviliona DV4000 i tez nie mam QuickPlay installera - myślałem że zapomnieli dodać płytkę CD z wersją instalacyjną a teraz ty mówisz że to jest gdzieś ukryte na dysku. - A wiesz jak się do tego dokopać ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misio-Jedi a działa ci Quick play ?? Jeżeli ci działa to znaczy że masz partycję ( windows jej nie widzi ) Zobaczysz ją np w Zarządzaniu komputerem ( Narzędzia administracyjne )- powinna mieć około 204 mb !! Jeżeli takową posiadasz to proszę o kontakt

Edytowane przez retros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie działa. W instrukcji jest napisane że aby działał muszę go zainstalować z "załączonej płytki". Tyle że na załączonych płytkach to ja mam Windowsa, jakieś sterowniki i Worda ale nie Quick Play. Myślałem że jest na dysku ale jak dałem w "wyszukaj" to nic nie wykryło.

Spróbuje się dokopać do tej ukrytej Patrycji jak będę następnym razem odpalał laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwon do lodzkiego pogotowia...numer znasz :o

 

 

 

 

a tak na powaznie radze skontaktowac sie z obsluga klienta HP i dokladnie sie dowiedziec. jesli zapomnieli dac plytke to powinno to naprawic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce nie sprzedaja pavilonow ... dzwon do niemiec albo stanow :|

Szukaj raczej na forach w usa i de,poprostu ta seria byla tam sprzedawana i nigdy oficjalnie w polsce :\

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baxxxio - zgadza się pavilonów nie sprzedawano w polsce i dlatego ich nie serwisują - sam dzwoniłem do serwisu hp i myślałem że mimo wszystko czegokolwiek się dowiem ale niestety nawet nie chciano rozmawiać na temat produktu kupionego poza granicami kraju . Ale wracając do problemy czyli opcj QuickPlay =

@Misio-Jedi jeżeli po zakupie laptopa nie zmieniałeś (usuwałeś) parycji to opcja quickPlay powinna Ci działać ( zamiast włańczać laptopa przyciskiem sieciowym załańczasz go klawiszami - dvd lub taki z nutą - nie znam twojego modelu laptopa ale powinno coś takiego być !!! i wtedy zamiast ładowania windowsa uruchomi się minidystrybucja linuksa przystosowana do obsługi dvd oraz dzwięku . Daj znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie usuwałem, ale quck play na pewno nie działa bo - owszem - próbowałem wciskać te klawisze z nutami lub z nutą i nic to nie dawało.

Co do ukrytej partycji to nie wiem jak się do niej dostać, a jest na pewno bo jak patrzę pod właściwościami dysku to mam 10GB used i 80GB free a dysk ma 100GB - więc coś musi być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie usuwałem, ale quck play na pewno nie działa bo - owszem - próbowałem wciskać te klawisze z nutami lub z nutą i nic to nie dawało.

Co do ukrytej partycji to nie wiem jak się do niej dostać, a jest na pewno bo jak patrzę pod właściwościami dysku to mam 10GB used i 80GB free a dysk ma 100GB - więc coś musi być...

To akurat jest dość normalne, masz dysk 100GB a po formacje do dyspozycji około 9xGB.

Wejdź w zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami i zobacz tam jak wygląda podział dysku. Pierwsza partycja to Windows a druga powinna zawierać tą aplikacje/system. Wielkość od 212MB do 250MB. Ta partycja powinna być nie rozpoznawana przez system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misio-Jedi - hmm trochę dziwne bo u mnie nawet mimo iż skasowałem partycję odpowiedzialną za QuickPlay podczas uruchomienia laptopa z klawiszy QuickPlay laptop mi się uruchamia i ale wyskakuje mi : No MESA Partition Found. System Will Auto-Rebot - u Ciebie też powinien się uruchomić i cokolwiek powinno wyskoczyć na ekranie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...