Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie no w skrocie mam dylemat. Informacje ze 128mb w 1024 wystarczy powoli staja sie nieaktualne. Czy jest jakis sens pakowac sie w grafe ze 128mb na rok 2007? Zalezy mi na grach w 1024 bez AA ale reszta w miare max chyba ze jakies magiczne cienie beda wyraznie zwiekszac wymagania. Procek mam krecony na 2400MHz. Niech wasza odpowiedz bedzie aktualna na polowe listopada :) Kumpel ma 3200+ i gf7300gt (500/1400) 256mb i Neverwinter Nights 2 w 1024 bez AA ale reszta na max i mu skacze (wina shaderow). Czy to wina slabej grafy, czegos z systemie itp? Czy na 128mb bedzie podobnie czy gorzej - oczywiscie teoretycznie - nie prosze was o wrozenie z kuli.

Zona mnie zabije chyba jak jej powiem ze 340zl na grafike jednak nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problem z flashem biosu. Mam czystą dyskietke, wrzucam na nia nvflash.exe oraz bios ktróty chce zapodać na karte graficzną. Robie restart i lipa, pisze tylko usuń dyski lub inny nośnik. Próbowałem na różnych dyskietkach i jest to samo. Co robie źle?

Musisz zrobić dyskietke startową z dosem i na nią wrzucić biosa z nv flashem lub na inną ale musisz zbootować z dyskietki startowej z DOSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opo

A nawet nie widziałem, że tam tez można mierzyć ;] Co nie zmienia faktu, że Majkel by mógł dodać te foto do faq... Bo tam jest jakieś zdjęcie karty z boku i nic na nim nie jest zaznaczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a powiedzcie mi czy moge tak zrobic. Niechcialo mi sie sciagac tego malego pierdzacego wiatraka, wiec go poprostu wylaczylem. Do karty przylozylem Arctica 80mm Fan TC (czy jakos tak) i opasalem wokol graly dwoma opaskami zaciskowymi (zawsze tak robie :P ). Tylko jak przeczytalem, ze mozna regulowac w Riva predkosc wiatraka, to pomyslalem, ze moze zamiast do plyty, podpial bym go pod grafe i ustawil predkosc w programie.

Tylko wlasnie chcialem sie dowiedziec, czy dla grafy to nie bedzie jakies obciazenie jak podepne taki wiekszy wentyl ? W koncu Zalman tez chyba gdzies taka wielkosc ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

Mam dokładnie tak samo ;] Pierdziące [ciach!]o odłaczone i pod grafą 80mm @ 7v ;] Jest cicho i temp o 2* mniejsza :mrgreen: // Nie podłączysz go chyba, że przerobisz wtyczkę, bo na grafie jest o wiele mniejsza w porównaniu do AC Fan TC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja wiem ze ona jest inna :) Tylko ja moge przeciez te dwa kable zasilajace z Arctica, wlozyc zamiast tych dwoch malych z karty do tej wtyczki. Tylko wlasnie nie wiem, czy to nie bedzie za duze obciazenie dla tej grafy, taki wielki wiatrak podpiety.

 

PS.

 

Mam okazje zmienic tego Galaxy 7300GT 128mb na X800 400/980 256mb/256bit 16potokow (za doplata oczywiscie, ale nieduza :) ). Mam sentyment do Ati :) Brac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@honor

Masz kompa podpiętego "na pająka" że chcesz mierzyć vcore od strony wentylatora ?? // Zaraz dam linka do fotki gdize mierzyć napięcia...

Lanc troszke malutki ten twoj punkt do pomiaru v GPU

pozwoliłem sobie troszke zmodyfikować twoje foto :)

...

Komp jest normalnie złożony, niestety to barebone i nie mam praktycznie dostępu do drugiej strony karty. Dlatego chciałem mierzyć na awersie. Wcześniej w FAQ było napisane, że pomiaru można dokonać na plusach kondziorów w pobliżu R451, czyli tego rezystora od zmiany v-core. To jak w końcu z tymi pomiarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam miałem obydwie karty i gto2 dzielnie jeszcze sobie daje rade np w carbonie, napewno lepiej niż 73gt. Jeśli już się przesiadać na x800 to raczej przede wszystkim gto2 lub jakieś selekta, żeby się dobrzę kręciła. Miałem okazje również porównania do 76gs 128mb (galaxy wiadomo) i jakoś mnie ta karta nie zachwyciła. Różnica w grach między 73gt a 76gs nie jest aż tak widoczna jak wskazuje na to cena. Musze załatwić sli z 73gt i rozwiać swoje wątpliwości co do wydajności takiego tandemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje również porównania do 76gs 128mb (galaxy wiadomo) i jakoś mnie ta karta nie zachwyciła. Różnica w grach między 73gt a 76gs nie jest aż tak widoczna jak wskazuje na to cena.

A więc Galaxy 7300GT 128MB będzie najlepszy tzn stosunek cena/wydajność? Jak już kupie 7300GT to obym trafił na model, który osiąga conajmniej 600/1600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica przy sprawdzaniu napiecia, jeśli kabelki od miernika przyłoże na odwrót? Bo nie ma na palicie zaznaczonych plusów. Nie chciałbym jakiegoś zwarcia zrobić więc prosze o pomoc.

Dołączona grafika

BTW: Na delcie 156 zrobiłem 610 na GPU, chyba nieźle jak na palita ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jest normalnie złożony, niestety to barebone i nie mam praktycznie dostępu do drugiej strony karty. Dlatego chciałem mierzyć na awersie. Wcześniej w FAQ było napisane, że pomiaru można dokonać na plusach kondziorów w pobliżu R451, czyli tego rezystora od zmiany v-core. To jak w końcu z tymi pomiarami?

Nie obraź się ale w FAQu jest to zaznaczone wyraźnie tak, że największy debil zrozumie. Aktualizowałem go wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dzisiaj swoją karcioche, mam ołówek 2HB :? Nie byłem optymistycznie nastawiony, kilka rad Majkela (któremu dziekuje za pomoc) i zacząłem malować, było to dość żmudne bo ołówek nie ten, narazie 650/1600 (nie wiem jakie napięcie, i nie wiem czy to koniec na tym napieciu, poprostu tyle dałem zapuściłem 3d(s)marka i przeszło :D :D

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem napięcie stockowe i są one dość... dziwne. Mem - 1,98V GPU - 1.1V :blink: Odczyty są raczej prawidłowe, bo na XS goście mieli podobne wyniki. Dodam że na napięciu 1.1V zrobiłem już 620Mhz ingerując tylko w bios karty. Co wy na to ;>

 

Za chwilke pencil mod, a wyniki może jutro ;]

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...