Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

moze Ati Tool ci bedzie odpowiadal :wink:

gdyby tylko działał z ta karta... :( wywala ze nie ma karty ati/driverow no i nic :/

 

W rivie są profile ustawień przecie :)

Da się również ustawić, żeby dla wszystkich trybów były identyczne taktowania ;] (ath w temacie o tym gdzieś wspominał)

 

Kurde przerabiałem to samo po przejściu z Ati na Nv :) Do Rivy się trzeba po prostu przekonać ;]

No niby tak tylko że coś dziwnie tak jak mówię mi to działa, czasem ustawiam profil i tak jak teraz:

ustawilem zatwierdzilem takty 600/850...wlaczam everesta, w miedzy czsie bawie sie ustawieniami wentylatorow w rivie ktore sa swoja droga tez powalone mocno i co? memki robia sie na 850 jak byly a rdzen na 175...tej wartosci akurat nie ustawilem teraz w zadnym profilu, ot tak samo z siebie najnizsza dostepna wrzuca, niby okey, ale jak wlacze teraz gre to sie juz nie przestawi i nawet w pasjansie bede mial slideshow...chodzi mi tylko o rozwiazanie tego problemu, albo kurcze mam wygodny dostep i szybki do profili i poki sam nie zmienie wszystko jest okey, albo automatycznie riva sie dostosowuje a nie odwala takei hustawki :(

 

p.s. zmniejszam fan speed do 17% i sie wiatrak wylacza, za mala moc widocznie...okey...zwiekszam na 100% i co? i stoi jak stal i sie ruszyc nie chce...nagle riva przestawila sie w tryb 2d i tylko tym suwakiem moge go ozywic...wlacze everesta i spowrotem 3d...

 

WIEM ze ten post jest okropny i mam problemy jak mala dziewczynka z okresem ale kurde wychodze z siebie, lubie miec wszystko spersonalizowane pod siebie i ustawione tak jak tego sobie zycze a ta riva za nic nie chce sie dostosowac :(

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko działał z ta karta... :( wywala ze nie ma karty ati/driverow no i nic :/

No niby tak tylko że coś dziwnie tak jak mówię mi to działa, czasem ustawiam profil i tak jak teraz:

ustawilem zatwierdzilem takty 600/850...wlaczam everesta, w miedzy czsie bawie sie ustawieniami wentylatorow w rivie ktore sa swoja droga tez powalone mocno i co? memki robia sie na 850 jak byly a rdzen na 175...tej wartosci akurat nie ustawilem teraz w zadnym profilu, ot tak samo z siebie najnizsza dostepna wrzuca, niby okey, ale jak wlacze teraz gre to sie juz nie przestawi i nawet w pasjansie bede mial slideshow...chodzi mi tylko o rozwiazanie tego problemu, albo kurcze mam wygodny dostep i szybki do profili i poki sam nie zmienie wszystko jest okey, albo automatycznie riva sie dostosowuje a nie odwala takei hustawki :(

 

p.s. zmniejszam fan speed do 17% i sie wiatrak wylacza, za mala moc widocznie...okey...zwiekszam na 100% i co? i stoi jak stal i sie ruszyc nie chce...nagle riva przestawila sie w tryb 2d i tylko tym suwakiem moge go ozywic...wlacze everesta i spowrotem 3d...

 

WIEM ze ten post jest okropny i mam problemy jak mala dziewczynka z okresem ale kurde wychodze z siebie, lubie miec wszystko spersonalizowane pod siebie i ustawione tak jak tego sobie zycze a ta riva za nic nie chce sie dostosowac :(

ad1

Ati Tool, a nie Ati Tray Tools ;) Najnowsza wersja Ati Tool'a działa z Nvidią ;) :huh:

ad2

Przechodzenie w tryb 3d podczas włączania filmów/aplikacji, które choć trochę używają grafy jest normalne w serii 7 (kochane sterowniki...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze sciagnalem najnowsza, wiem ze chodzi o tool nie tray tools...tyle ze jednak wywalila mi blad, coz poszukam nowszej i sprobuje :)

ad2...echhh miodzio ze tak powiem...nie ma to jednak jak radus, no ale przynajmniej dark messiah smiga az milo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez troszzeczke pomecze :)

 

czy ktos instalowal te nowe drivery Nvidia (www.nvidia.com) dla systemu Vista ? oraz rivatuner 2.0 pod vista ?

hmm , ja zainstalowalem ale zadnych zakladek do regulacji wiatrakow i zegarow nie ma

 

Moze ktos sie wypowiedziec kto ma to zainstalowane na Viscie ? ( czy moze Vista cos ogranicza i tzreba jakis wpis w rejestrze , a moze cos tylko na mojej viscie jest nie tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

No ''chłopacy" już może niedługo do mojego 73GT zawita WCet ;] Zobaczymy co ta karcioszka potrafi na serio:P Myśle że będe śmigał na codzień 1.65V przy 860MHz :E pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedcie mi czy oprocz Vmoda olowkowego jest jakis Vmod ale z zastosowaniem potensjometrow (lub rezystorow) ? jezeli tak to poprosze o linka

Czy zamiast tej pasty trzymajacej radiatory na pamieciach mozna zastosowac jakas inna ( taka cienka pzrezroczysta spzredawana na allegro , chyba cos tam 3M...) ?

Czy ktos moze mi podac jakiegos sprawdzonego ( z dobrym i sprawdzonym ) opisem jak modyfikowac bios karty graficznej oraz jak wrywac itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

:damage_wall::damage_wall:

 

Pasta 3M może być. Co do modyfikacji biosu to podpowiem - Nibitor. Pozatym wszystko jest w FAQ :blink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedcie mi czy oprocz Vmoda olowkowego jest jakis Vmod ale z zastosowaniem potensjometrow (lub rezystorow) ? jezeli tak to poprosze o linka

Czy zamiast tej pasty trzymajacej radiatory na pamieciach mozna zastosowac jakas inna ( taka cienka pzrezroczysta spzredawana na allegro , chyba cos tam 3M...) ?

Czy ktos moze mi podac jakiegos sprawdzonego ( z dobrym i sprawdzonym ) opisem jak modyfikowac bios karty graficznej oraz jak wrywac itp ?

  • http://www.purepc.pl/node/511 - działa bez problemu na 7300GT
  • Najlepsza to domowa pasta dwustronna, która od 3m się niczym nie rózni ;]
  • FAQ
Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedcie mi czy oprocz Vmoda olowkowego jest jakis Vmod ale z zastosowaniem potensjometrow (lub rezystorow) ? jezeli tak to poprosze o linka

Czy zamiast tej pasty trzymajacej radiatory na pamieciach mozna zastosowac jakas inna ( taka cienka pzrezroczysta spzredawana na allegro , chyba cos tam 3M...) ?

Czy ktos moze mi podac jakiegos sprawdzonego ( z dobrym i sprawdzonym ) opisem jak modyfikowac bios karty graficznej oraz jak wrywac itp ?

 

Tu jest Vmod na potencjometrach , zrobiłem takiego na 7300GT AGP,a teraz mam na 7300GT PCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a u mnie sie chyba coś zje...bo ile bym nie malował po rezystorku to napięcie jest takie same, temperatura nawet przy długim malowaniu ma 38*C, taki jakby blokada i dalej napiecie nie idzie, czyżby R451 sie wytarł czy co?? :unsure:

Przetrzyj go spirytusem, bo w pewnym momencie zamiast przybywac grafitu, sciera sie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiec ia ustawiles na mem i gpu ? oraz do ilu max podkreciles na tych napieciach ?

Aktualne dane są w sygnaturce.Za bardzo nie mogę poszaleć bo mam cienkie chłodzenie wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

wela nie możesz mnieć 1.4ns i 256mb || 256mb to są 1.2ns Rdzeń? Bardzo cienko pamieci także.. Ja na 1.6 na AC standardowym coolerze robie 805MHz a mam dość średnią sztuke za to pamieci śmigają mi na 1650MHz na STOCK bo moim memą nic nie daje V mod ;] Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wela nie możesz mnieć 1.4ns i 256mb || 256mb to są 1.2ns Rdzeń? Bardzo cienko pamieci także.. Ja na 1.6 na AC standardowym coolerze robie 805MHz a mam dość średnią sztuke za to pamieci śmigają mi na 1650MHz na STOCK bo moim memą nic nie daje V mod ;] Pozdro

 

Być może są 1.2 nie sprawdzałem,nie chce mi się odklejać radiatorków.A jaką masz temperaturę w stresie na GPU przy 805 MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wela nie możesz mnieć 1.4ns i 256mb || 256mb to są 1.2ns Rdzeń? Bardzo cienko pamieci także.. Ja na 1.6 na AC standardowym coolerze robie 805MHz a mam dość średnią sztuke za to pamieci śmigają mi na 1650MHz na STOCK bo moim memą nic nie daje V mod ;] Pozdro

Zapomniałeś dodać, że masz zmienioną deltę :wink: OT taki mało istotny szczegół ;]

 

@Mr.Martin

W FAQ pisze jakie najlepiej dawać max napięcia na gpu/mem. Wysil się i przeczytał całe 2 posty z pierwszej strony tego tematu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzetrzyj go spirytusem, bo w pewnym momencie zamiast przybywac grafitu, sciera sie on.

Dzięki pomogło :) Po chwilowej walce temperatura nareszcie wzrosła do 41*C :lol: Ale ten rezystorek jest już jednak troche wytarty :?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a konkretniej jaka pasta? jak ją robisz? podaj skłądniki, i wytworzenie.

chodzilo mu o zwykla tasme biurowa, dwustronna, jednak swierdzenie ze nie ma miedzy nimi roznicy jest na wyrost ;p sprawdzone w praniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki , dzieki za infa i dobre nakierowanie :)

 

Powiedcie mi jeszcze czy ustawiac taka sama wartosc GPU i MEM dla 2D , 3D Lov i 3D High ? ( czy odzielnie dla kazdej z tej wartosci ? ( uzywam AtiTool i on ma takie mozliwosci )

a zapomnialbym - jaka wersja 3Dmark najlepiej testowac owa karte pod wzgledem stabilnosci po podkreceniu ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomnialbym - jaka wersja 3Dmark najlepiej testowac owa karte pod wzgledem stabilnosci po podkreceniu ?

Wiesz u każdego różnie to czasami wypada ale najbardziej czułe testy to testy: pierwszy(ten z samolotami) i ostatni(mother nature) w 3d mark 03 ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u każdego różnie to czasami wypada ale najbardziej czułe testy to testy: pierwszy(ten z samolotami) i ostatni(mother nature) w 3d mark 03 ;]

juz sprawdzilem - na Viscie dzialaja dobrze tylko 3Dmark 2005 i 3dmark 2006 , reszta wczesniejsza sie wysypuje :(

 

A tak propo Visty to same problemy z nia :)

Rivatuner nie ma zakladek do podkrecania pod Vista.

Aby podkrecic to trzeba zainstalwoac NTune lub AtiTool

WNtune nie da sie zabrdazo podkrcic bo gdy chce sie zapisac nowy zegar to wyskauje ze test nowych ustawien nie powodl sie i wraca do starnardowych ( nawet o 1 Mhz nie da sie podkrecic)

AtiToolem da sie ladnie podkrecic , wszystko cacy tylko gdy zapisze sie profil i znanaczy aby uruchamial sie wraz ze startem systemu to podczas startu systemu wywlaa sie program atitool

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ciekawe ile pocisne na 73gt pod WC.. Dodam że bloczek to Abadon Pr0.. Odrazu zrobie szlifa ;] Wtedy karcioszka pokaże pazurki. Jeżeli na AC temp 72* na 1.6v robie 805MHz to myśle ze na 1.65v zrobie 850MHz ;]

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile pocisne na 73gt pod WC.. Dodam że bloczek to Abadon Pr0.. Odrazu zrobie szlifa ;] Wtedy karcioszka pokaże pazurki. Jeżeli na AC temp 72* na 1.6v robie 805MHz to myśle ze na 1.65v zrobie 850MHz ;]

nie mysl , tylko zrób :)

 

ps. o mnie jeszcze dziś usłyszycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Haha kreftr.. Dobre :E Jak będzie WC to powinnienem zrobić.. Niedługo to ja się zbliże ku memom i będe miał takie takty jak i one 886\886MHz l0l;] JC dawaj jakiś wyniczek bo rzeczywiście nudty temat "umiera" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Właśnie jakoś widzę że każdy już wykrecił na ile tylko mógł.. I jest nuda.. Ige007 już nie kręci nie przekorczy 900MHz.. Został nam "ja" (wc) lanc podziała także bo ma wc i odgrażający się JC który straszy nas fajnym wyniczkiem.. Czekamy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wcale nie powiedzialem ze nei krece :D poprostu troche mnie znudzilo to krecenie,puki co niema konkurencj...albo sie nieujawnia?byly szumne zapowiedzi Di lanc&sector ale widze ze tez nic wiec mi tez sie nieche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...