Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

to sa wyniki 7300GS a tak po za tym to strasznie slabe te wyniki jana 9500pro mam wiecej pkt

Wiem że to jest GS

Ale podkręcił ją do 650\1300 czyli rdzeń więcej niż standart GT a pamięci ciut mniej niz standard GT (1400)czyli rdzeniem nadrabia to co straci na pamieciach wzgledem GT

Na niekręconej grafie GT (500/1400) mam ok 10tyś pkt.

 

Na radku 9500 wydusiłem kiedys 7 tyś pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietach

Tylko, że GS ma 64 bit ;] 1300Mhz na 64 bit = 750Mhz na 128 bit ;]]

 

@ige

Screen specjalnie dla ciebie ;]

Dołączona grafika

Smarka 05/06 nie da się włączyć jeśli jest włączony 03 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że GS ma 64 bit ;] 1300Mhz na 64 bit = 750Mhz na 128 bit ;]]

opsss!! myslałem tylko że róznią sie pamięciami tzn DDR2 DDR3 i inne taktowania tylko.

A tak z ciekawości ustawie u siebie rdzeń na 650MHz a z pamięciami zjadę do 375MHz (ddr 750MHz) i zobacze jaki bedzie wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietach

Tylko, że GS ma 64 bit ;] 1300Mhz na 64 bit = 750Mhz na 128 bit ;]]

Zapomniales dodac ze....

 

7300GS -> 4 Pixel Shader, 3 Vertex Shader

 

7300GT -> 8 Pixel Shader, 4 Vertex Shader

 

TO JEST NAJGORSZA ROZNICA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ige

Screen specjalnie dla ciebie ;]

Dołączona grafika

Smarka 05/06 nie da się włączyć jeśli jest włączony 03 :mur:

no spoko ale mialo byc 870mhz.....pozatym niewiem jakie V i chyab zalana chlodniejsza woda na czas testow ;) a ma byc stabilnei 1,65V i 870mhz na codzien wiec czekam nadal na testy z odpowiednim V i mhz i temperatura jaka jest na codzien czyli ok 48-50*C

 

ps 850mhz tez mam na codzien tyle ze przy troche wyzszym V....ale calyc zas sie rozchodzi o 1,65V i 870mhyz :D

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,63v, 850Mhz ;] Ja pisałem tylko, że możliwe jest 870 przy 1.65, a nie że tyle mam ;]

Przy zamkniętym układzie z pompą na inline raczej nie da rady zalać zimniejszej wody [; Wszystko robione przy zamkniętym oknie itd, wentyle na chłodnicy na 5v [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z poprzednich wypowiedzi wynikalo ze tyle zrobisz i ze tyle masz :D realne jest oczywiscie,ale neich mi ktos pokaze taki wynik ptz V o jakim mowilismy i przy temperaturach codzienych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ige

Zawsze można wrzucić deltę -128 ;] Co do tego czy karta da radę. A no da, bynajmniej moja dawała. Teraz ci nie pokaże, bo mi sie nie chce jej wyciągać i mazać ołówkiem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim zainteresowanym 7300gs mowie ze testowalem ja w 3dm03 , i wiem ze slabe wyniki. liczylem na minimum 5k a po oc okolo 6k, no ale trudno ;)

 

macie jakies pomysly czemu tak malo pkt? :( moze jakies inne drivery zainstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja narazie zrobilem swoj Vmod z potencjometrami

Na Vgp dalem 1.60V a na Vmem 2.20V

Podkrecilem jak narazie stabilnie do GPU 780MHz , zas MEM do 850MHz (1700MHz)

temp rdzenia 65 C (pasta na rdzeniu to artic ceramicue) - rdzen B1

3Dmark06 - 3353 pkt.

 

Jak sadzicie da sie cos jeszcze z tego wycisnac ? jak sadzicie ktore napiecie jeszzce podniesc i do ilu ? oraz raczej ilu stopni nie przekraczac na GPU ?

gdzie te potencjometry przylutwoales ? do tego rezystora ? powiedz cos o tym modzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skladam zestawik na P4 631 i mam do wyboru albo 2x1GB AData ~580 i 7300GT 128 Galaxy albo 1x1GB AData i jakiegos najtanszego 7900GS pewnie Palit. Cena obydwu zestawow taka sama. Co proponujecie ?

 

 

A i jeszcze wpadla mi do glowy jedna koncepcja PD 915 , 1xGB i wtedy 7600GS lub 7300GT 256 1,2ns

 

pzdr

maj3r

Edytowane przez maj3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda Ci gwary? Wykeć tego C2D na 3.5GHz i daj bencha na 800\900

 

wiesz , ja jak robie vmod to biore do tego bardzo cieniutkie pzrewodziki i lutuje je przy pomocy grotowej lutniwcy - nawet nie widac potem ze cos bylo lutowane a przyklejam kliejem silikonowym z pistoletu i ja oderwe to tez sladu nie ma

 

EDIT

 

A co do tych 800/900 to nie da rady - moje mozliwosci skonczyly sie na 750/850 przy napiecie 1.6V gpu oraz 2.2 V mem. Nawet jak podniose przy tych taktowaniach napiecie o 0.05V to zaczynaj byc artefekty nie mowiac juz o podnoszeniu czest.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy 73gt 128mb nie moze totalnie dzialac w sli z taka sama ale 256mb? :D Wrzucilem obie, przestawilem karte w mobo (p5n-e sli) polaczylem mostkiem i nic, nawet w biosie opcja SLI jest blank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien? Chyba nowe stery po prostu powinny wspierac sli, ja takie walsnie mam. Nie znalazlem na necie specjalnie dedykowanych pod SLI driverow wiec...sam nie wiem, ktos inny sie zna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kilku postów wyzej o słabych wynikach GF7300 GS to swojego GT zjechałem zegarami na GPU 350MHz i MEM 350MHz(700 DDR) i wynik w 3DMarku2003 to w zaokragleniu 6500 pkt czyli jak na moje wyczucie tamta karta z taktami GPU650MHz i MEM650MHz(1300DDR) mino 64 bitów i 4 potoków powinna więcej wyciągnąć niz marne 4200 pkt.

Ale to jest tylko teoria nie sprawdzona praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=299&...ctr_str_numer=4

 

Poczytaj i pooglądaj sobie.

Niekręcona 7300GS dostaje 4530 pkt ... niestety nie pokazali wyników 3DM2003 po podkręceniu .

Za to w 3DM2005 jest 2095 pkt a po OC jest 2268 pkt a OC jest 644/1000 GHz czyli mniej niz na twojej karcie.

Pokombinuj z róńymi sterownikami lub w ostateczności format i nowa instalka wingrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem :| u mnie bez oc 7300gs ma 3700 pkt okolo w 3dm03 . a jesli normalnie powinna miec 4500 to po oc powinna wyrabiac te 5k ;)

 

chyba dzis format poleci, tylko teraz prosil bym o polecenie jakichs sterow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kartę Galaxy 7300GT DDR3 256Mb 1.2 ns Zalman. Wszędzie piszą jak to ona się świetnie kręci itp. Zatem postanowiłem podjąć się OC tej karty. Próbowałem zarówna RivaTunera jak i odblokowanej zakładki w panelu karty z oryginalnych sterów. Mam więc pytanie.. Wszyscy piszą o kolosalnych zegarach jakie osiągnęli na tej karcie a moja jak ustawie jej zegar 600/750 i uruchomię 3dmarka 2k6 to widzę ciemny ekran i nic, kiedy obniże taktowanie rdzenia <600 a pamięci na ~740 to mark się włącza ale zamiast mieć lepszy wynik to ja mam o wiele wiele niższy!! czym to może być spowodowane, co mam zrobić, żeby móc wycisnąć z tej karty moc?! Zaznaczam, że aktualnie karta chodzi na 550/750 i uzyskuje w marku 2006 plus minus 2700pkt (to chyba niewiele...).

 

Mój zestaw: C2D E6300, Asus P5B Deluxe i965, zasiłka niestety zresztą standardowa z obudowy 400W [Hellfire Tracer], 2x512 ram ddr2 pc6400 Ocz Platinum no i ta karta Galaxy 7300GT DDR3 256Mb 1.2 ns Zalman.

Edytowane przez f3nikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer 400w + C2D + oc ? oO Samobójstwo [;

 

Tutaj większość ludzi ma vmoda na gpu, dlatego karty mają ponad 700Mhz na gpu ;) Jak zrobić takowego pisze w 2 poście tego tematu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...