Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest w koncu z tym vmodem olowkiem?

dziala to na stale czy raczej jest niestabilne i pali karty?

Karty sie palą przez koślawe ręce ocerclockerów ;]

 

Vmoda masz na stałe chyba, że zetrzesz palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sie palą przez koślawe ręce ocerclockerów ;]

i kto to mówi ;) Gratuluje dystansu do swojego występu z miernikiem.

 

a co do vmodów, to dzisiaj wypłyneła wiadomość o padniętej 7600 po vmodzie. Zaczynam sie zastanawiać czy jest sens ryzykować.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ludzie malują ile się da a poźniej wkładają karty, które mają po 1,8 V na rdzeniu to się nie ma co dziwić, że padają.

 

miernik to jest jedyna pewna rzecz o ile ręce się nie trzęsą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ludzie malują ile się da a poźniej wkładają karty, które mają po 1,8 V na rdzeniu to się nie ma co dziwić, że padają.

Możesz miec nawet 2,5v byle temperatury były w normie, poprostu karcie po solidnym v-modzie trzeba zapewnić dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wczoraj przyszła do mnie nowa karta - wersja Premium z radiatorami na pamięciach, nie wiem czy na nowym PCB bo nie wiem jakie są różnice w porównaniu do starego.

 

Nie zniechęciłem się całkowicie do oc, jak na razie osiągnąłem 600/850Mhz (Aquamark, zero problemów wyżej nie sprawdzałem), jakiekolwiek mody oczywiście odkładam ze względów bezpieczeństwa na czas bliżej nieokreślony ;)

 

PS: Ale radocha, znowu mam 7300GT ! :D

 

EDIT:

 

Sprawdzal ktoś może najnowsze oficjalne stery?

 

ForceWare 93.71 WHQL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec nawet 2,5v byle temperatury były w normie, poprostu karcie po solidnym v-modzie trzeba zapewnić dobre chłodzenie

Dodaj do tego, że wtedy chłodzimy nie tylko rdzeń, ale i pozostałe elementy karty ;]

 

@Lukas

Jak to nowe PCB to o/c ładne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie zostałem na tym, bez testów karta chodzi oczywiście na stock. Testowałem jeszcze rdzeń w aquamarku (memki dałem na 800Mhz) i doznałem szoku - dopiero na 680 był freez i to przy końcu.... nie wierzę że to nowe pcb...

 

Karta ma chyba potencjał. Memki kończą się na ok. 880 Mhz ale nawet tyle nie potrzebuję - te 600/850 jest świetne ale bez freeza to powinno być i 660/850-860 Mhz.

 

Znajdę jakąś ciekawą gierkę pod 3D to przetestuję bo do benchów jesttem jak zwykle nastawiony SCEPTYCZNIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałem na tym, bez testów karta chodzi oczywiście na stock. Testowałem jeszcze rdzeń w aquamarku (memki dałem na 800Mhz) i doznałem szoku - dopiero na 680 był freez i to przy końcu.... nie wierzę że to nowe pcb...

 

Karta ma chyba potencjał. Memki kończą się na ok. 880 Mhz ale nawet tyle nie potrzebuję - te 600/850 jest świetne ale bez freeza to powinno być i 660/850-860 Mhz.

 

Znajdę jakąś ciekawą gierkę pod 3D to przetestuję bo do benchów jesttem jak zwykle nastawiony SCEPTYCZNIE ;)

proponuje nfs carbon :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie posiadam więc trudno by było ;) Jeżeli znajdę (dużo) czasu to zainstaluję FEAR - mój główny tester jeżeli chodzi o gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec nawet 2,5v byle temperatury były w normie, poprostu karcie po solidnym v-modzie trzeba zapewnić dobre chłodzenie

no to jest oczywiste, ale ludziska tylko malują i od razu hop do kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Sam się zdziwiłem, kupiłem dla kumpla następna 73gt 128mb od galaxy oczywiście, też nowe pcb i lata na 600mhz na rdzeniu, po pencil modzie (no nie mogłem sobie oduścić) do 1,45v już jest 700nhz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..no jak widac zależy od konkretnej sztuki, tak z ciekawości spytam, bo jak robiłes v-moda to pewnie wiesz, nowe pcb tez mają 1,25v na rdzeniu?? :D

 

p.s zasiłka ma coś do kręcenia karty graf?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Lukas nie możliwe że masz nowe PCB, bo na tych kartach cięzko zrobić 620 na rdzeniu więc watpie, może naprawili ci poprzednią karte??

Może jest na starym PCB ale karta na bank nowa:

 

1. Radiatory na pamięciach

2. Całe pudełeczko i zawartość nowa, nieruszana

3. Karta pachniała nowością :lol:

 

Co do następnego pytania - zasiłka na pewno ma coś do kręcenia karty skoro ma coś do stabilności praktycznie całego komputera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no co jak co ale te galaxy mają potencjał, szczególnie memki, przecierz one mają i tak wyżyłowane zegary a tu prosze 200mhz na memkach gratis :-P Tylko najlepsze jest to że w grach przynajmniej ja tego nie wykorzystuje, stock zegary są już wystarczające :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to jakiś błąd w wyświetlaniu poprostu, wynik raczej prawdziwy. Ja zamówiłem sobie karte 7300GT z Palit/XpertVision 256DDR3 :D W poniedziałek powinna dojść. Napisze co i jak z OC itp.

moze karta juz sypie artefaktami dlatego takie przeklamania obrazu ;) wyglada to bardzo podejzanie

Ja niedlugo dolacze do waszego grona posiadaczy 7300gt,po weekendzie ide po galaxy i zobaczymy co potrafi mysle ze odrazu jej zapodam vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno to najwyżej dopłacę do nowej karty ,przynajmniej nie będę żałować

:)

 

Myśle że to jakiś błąd w wyświetlaniu poprostu, wynik raczej prawdziwy. Ja zamówiłem sobie karte 7300GT z Palit/XpertVision 256DDR3 :D W poniedziałek powinna dojść. Napisze co i jak z OC itp.

A dobry ten Palit/XpertVision ?? Jakie ma takty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Taki screen raczej niewiele mówi - lepiej zapodaj jakiegoś (lub poproś o screena) z everesta. Tam jest dużo więcej interesujących informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się wyświetlać... Jakieś to dziwne... Niech da screena z zakładki procesor graficzny. Jak nic nie wyświetla to niech ściągnie nową wersję...

 

@Lukas

U ciebie te 880 Mhz na mem to tak jak ostatnio bez artów tylko z kropkami w marku ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W markach nie sprawdzam już nie raz piałem - jeszcze chyba dziś instaluję fear i sprawdzam 650/880. Mimo to wątpię aby na 880 było ok. Chyba trzeba jeszcze trochę zjechać w dół.

 

EDIT:

 

Posprawdzałem w fear. GPU znakomicie - z 665 i stock V nie było problemów. Memki niestety słabo, na 840 Mhz po 8-10 minutach robiły się arty, chyba kwestia chłodzenia. Póki co jestem zadowolony że mam wyniki na rdzeniu takie jak kiedyś dopiero po modzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się wyświetlać... Jakieś to dziwne... Niech da screena z zakładki procesor graficzny. Jak nic nie wyświetla to niech ściągnie nową wersję...

Jak się ma jakieś super wydajne ruskie stery, to może nie wyświetlać :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma jakieś super wydajne ruskie stery, to może nie wyświetlać :gitarzysta:

starsze wersje everesta nie wykrywaja tyh kart... Dopiero wersje od około maja - czerwca tego roku potrafia to zrobic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze wersje everesta nie wykrywaja tyh kart... Dopiero wersje od około maja - czerwca tego roku potrafia to zrobic icon_wink3.gif

Dokładnie, inaczej po wejściu do zakładki procesor graficzny ujrzymy biały ekran :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...