Skocz do zawartości
nrl

Battlefield 2142

Rekomendowane odpowiedzi

Woda jest chyba taka sama (jak w BF2). Bez różnicy, czy shadery 2, czy 3. Chcesz zobaczyć super wodę, to jest w Just Cause. Gierka denna, ale grafika powala.

Ta mapka jest szara więc żadnych spektakularnych refleksów świetlnych nie ma. W demówce są reklamówki innych mapek z słońcem, to może będzie ładniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze dobrze , ale jakosc grafiki na fx5900 jest gorsza niz na innych kartach . Chyba wiesz o co chodzi ;) , ale to trzeba sie przypatrzyć . Wydaje mi sie że gierka strasznie korzysta z proca, podobnie jak cs:source. Szkoda że fizyka w grze leży :(. Przykład- lece czołgiem ktory to powinien takie slupki metalowe wyrywac z korzeniami a czolg poprostu staje jak samochód w colinie 2 na metalowym drogowskazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze dobrze , ale jakosc grafiki na fx5900 jest gorsza niz na innych kartach . Chyba wiesz o co chodzi ;) , ale to trzeba sie przypatrzyć . Wydaje mi sie że gierka strasznie korzysta z proca, podobnie jak cs:source. Szkoda że fizyka w grze leży :(. Przykład- lece czołgiem ktory to powinien takie slupki metalowe wyrywac z korzeniami a czolg poprostu staje jak samochód w colinie 2 na metalowym drogowskazie.

To nie Crysis ani Far Cry, nie wymagaj tylko graj :] Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ... BF2 podobał mi sie bardzo. Gralem w demo spoooro czasu z kumplami na TS. Karkand aaaacchhh. Ale 2142 juz odinstalowalem. Po prostu nie moge zdzierzyc tego no skillowego czegos. recoil w broniach jest po prostu denny. Nie zaobserwowalem jakiejs wielkiej roznicy w headshotach, ktore mozna trafic chyba po prostu cudem, bo bron z XIw. rzuca jak szmata po podlodze (nie mowie tu o recoilu bo jego praktycznie nie ma, ale o samym trybie strzelania.

 

Noi suma sumarum, takie to wszystko 'se'. Myslalem ze titan bedzie lepszy, ludzie bojajak sie o siebie wtych waskich korytarzykach. Mam zdaje sie 130 amunici, a to starcza zaledwie na sciagniecie 2 przeciwnikow strzlajac im w plecy z 2m w okolice szyji i i barkow.

 

Ogolnie - fe! Po prostu nie moje klimaty rozrywki, i tu nie chodiz o futurystyke, tylko bardziej o technike gry.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem demko, pograłem chwilkę i jest całkiem fajnie, wymagania niewielkie ;) , grywalność nawet jakaś tam istnieje, grafika ujdzie w tłoku, lecz mam dziwne przeczucie że Quake wars będzie lepsze. BF w klimatach SF nie zabardzo mi podszedł, koncepcja gry jak dla mnie najlepiej się sprawdziła w realiach W.W.II potem to już nie było to samo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma w cholerę błędów!!! Jeszcze nikt ni powiedzial chyba o tym ze jak sie chodzi mechem to po pewnym czasie drgawek on dostaje i niesposób nim w cokolwiek wcelować. Pomaga wyjscie z niego i wejscie do niego jeszcze raz. EA -fucked up everything !!!! A może tylko ja tak mam :/. ?? Tych płotków których nie mozna czołgiem rozjechać to nie zdzierżę w grze z konca roku 2006. Fizyka to dno.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma w cholerę błędów!!! Jeszcze nikt ni powiedzial chyba o tym ze jak sie chodzi mechem to po pewnym czasie drgawek on dostaje i niesposób nim w cokolwiek wcelować. Pomaga wyjscie z niego i wejscie do niego jeszcze raz. EA -fucked up everything !!!! A może tylko ja tak mam :/. ?? Tych płotków których nie mozna czołgiem rozjechać to nie zdzierżę w grze z konca roku 2006. Fizyka to dno.

Z mechem też tak miałem więc nie jest to odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mechem też tak miałem więc nie jest to odosobniony przypadek.

A ja nie. W tym wypadku wystarczy troche postrzelać w powietrze i jakoś mijały mu drgawki ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem. Znudził mi sie juz troche ten bf ;/. W Fulla z chęcia bym zagrał ale nie mam kasy na nie go (wole QW) no chyba ze bedzie kosztował ponizej 70 zł co jest raczej nie-realne. W demo bf2 grałem dłużej ale imo tego typu gry mi sie juz poprostu przejadły ;). Kilmat w 2142 mi pasi ale to w sumie to samo co bf2 (MOVEMENT badziewny ;().

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruchu gracza nie zmienią :/. A to jest leciwe w bf2 i w nowym bf. Nie powiem ze bf 2142 jest zły bo jest dobry imo (tylko ten ruch ;)). Problem w tym ze mam za duzo wydatków i jak mam wybierać pomiedzy QW a bf to wole QW ;). Z chcecia zagrałbym w fulla (mi sie unlocki poza wieżyczkami) jakby ktoś mi bf pożyczył ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczyles te sli takim badziewiem u gory ? ;] Moze gra nie rozpoznaje, ze masz 2 sztuki, zmien sterowniki, albo cos pokombinuj.

Teraz juz pozbyłem sie sli :P Ale tak połączyłem i robiłem wszystko. SLI to jeszcze niezbyt dobry pomysł :) Narazie 1 karta = dobra karta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż moja opinia pisana jest po 3 godzinach BF 2 w kafejce i demku [które jak widać bynajmniej nie zachęca] BF 2142 [dostępne na filefront]

 

Czemu tak po nich jeżdżę? Już mówię:

- grafikę na full pociągnie sprzęt o parametrach tego co gra w Obliviona...

- na low natomiast grafa jest gorsza niż UT 2004 na medium [o full nie wspominając]

- na low też haczy...

- gra nie wykazuje żadnego klimatu - na trailerach taka dynamiczna akcja, trup gęsto, wybuchy fajerwerki, te pojazdy, desanty... i co z tego? :/ Jedyne emocje jakie wzbudziły obie gry to skrajna kur..ica gdy na moim łączu 640KB/s miałem lagi oraz gdy teamnaci rozkradli wszystkie pojazdy a do najbliższego objective dystans wynosił ~600 metrów [a do Titana 3 razy tyle, plus jeszcze spróbować się dostać na tego latającego kolosa kilometr nad ziemią]. Zginęło się? Straszne... 5 sekund czekamy na respawn i lecimy do przodu. Pomijając wkurzające sterowanie pojazdami latającymi [bf2142] oraz eleganckie zabawy nalotami wrażego komandira [bf2] powodujące regularność respawnu równą odstępowi 1.5 minuty [mw. tyle się odnawia opcja nalotu].

 

Co jeszcze kłuje w oczy? Przegrzewanie się machineguna po wystrzeleniu 20 pestek (SIC!) w arktycznym klimacie (SIC! x2) bronią z połowy XXII wieku (SIC! x3, teraz nawet coś takiego nie wystęuje...). O owych wielkich i potężnych mechach które po zmoczeniu stópki w rzecze rozpadają się na zestaw Boba Budowniczego aż żal mówić.

 

Teamwork? Jaki psiakrew teamwork?! Commander daje scan terenu i co się znajdzie to reszta się rzuca na biednego fraga jak psy na świeże mięso. A nie, pardon. Jest taktyka - raz na jakiś czas trzeba się wydrzeć na tego co ma najmniejszą skutecznośc aby bronił checkpointa zanim pierwsza szarża padnie.

 

wrazenia by Yelonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Muszę powiedziec, ze wszystko to co napisałeś to prawda, ale jednak troszke zaostrzasz.

 

Spawny - no akurat tu to sie zgadzam, denerwuje mnie to we wszystkich BF'ach, nie tylko 2142, ale da sie z tym zyć.

 

Przegrzewanie sie broni - to jest zrobione SPECJALNIE, wiem ze to dziwne ze sie przegrzewa bron XXII wieku, ale po to to jest, zeby zbytnio ta broń nie "ownowała". Mech bez przegrzewania swoich gattlingów by naparzał non toper, a tak piechota ma szansę na ucieczke, to samo z bronią supprota.

 

Teamwork - tu tez masz rację, ale myślę że to dlatego, ze pewnie grałeś jako "lone wolf" bez squadu, na dodatek to zagraniczny server był. Ja to oprze na przykładzie z serverów FFA - w counter-strike'u kompletna inna jest gra z obcokrajowcami, a co innego z polakami, a co za tym idzie współpraca. I tu nie chodzi o głupie komendy typu "need backup".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "moczeniem stóp" to jakaś pomyłka. Nieraz brodziłem mechem z wodą po sam korpus i nic mu nie było. Brakuje mi ikonki pomagającej się "zorientować w nogach" - platforma-działo jak w bf2

Przeciez jest.... <_< Przypatrz sie dobrze bo mi sie nie chce robić screena teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucięto

Troche przesadziłeś. Fakt gra ma dziwne wymagania ale chodzi na 5900xt (i to dobrze). Lagi ? I to jest jeden z najwiekszymi minusów bf2142. Mam ping 45 a czesto mnie cofa (najgorzej jest w mechu bo kierować sie nie da :/). Przegrzewanie broni jest specjalne jak Mazzeo napisal. Musi być jakoś gra zbalansowana. Co do TP to przecież zależy od serva i od graczy grajachy na nim. TP tutaj jest naprawde widoczne ale nie na servach ffa (a takich jest dużo wiecej niz tp). PKT ze squad point to też rozwiązanie zachecające do gry tp.

 

Co do pełnej wersji to sobie oblookałem jakiś stary filmik na gamespocie i niestety tylko na 5 mapach bedzie można grać w Titan mode ;/. Troche szkoda bo w Conquesta mi sie w ogóle nie chce grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak dobrze ze jest jakis odmienny tryb (titan),bo w bf2 to gra na ogolnych serwach opiera sie w wiekszosci na campowaniu baz,rzadko kiedy mozna spotkac ze ktos walczy w innym miejscu (poza oczywiscie punktem w ktorym spotykaja sie przeciwnicy biegnacy do flagi i walkami powietrznymi),bo i poco szukac przeciwnika skoro wiadomo gdzie on przyjdzie :(

przydalby sie jakis nowy tryb,gdzie moznaby wykorzystac całą,a przynajmiej wiekszosc obszaru...

...no titan mode tego nie daje niestety :( ale zawsze cos nowego

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnałem demko i nie wiem czemu ale mi sie nawet nie chce włączyć, jakiś błąd, że nie mam jakiegoś pliku. Jesli ktoś się z tym spotkał to niech napisze co zrobił, bo ja wszystko sprawdzałem kilka razy.

Tak wogóle to pójdzie mi full na moim komputerze ?

Parametry widoczne w mojej sygnaturze.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...