Skocz do zawartości
mechl!n

AthlonXP 0.13 na KT266A

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na forum (zwłaszcza w archiwum) wiele pytań w stylu "czy athlon 0.13 będzie działał na mojej płycie". Zazwyczaj są to pytania o płyty z VIA KT266A- czyli poprzednia generacja płyt dla athlona (dla tych, którzy lubią się czepiać poprawka- po porzednia, bo teraz mamy już KT333 i KT400).

 

Może nie wczytywałem się zbytnio w odpowiedzi do tych pytań (bo zazwyczaj były nie na temat, lub nudne) ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem :?

 

Dlatego aby jednoznacznie zakończyć ten temat przedstawiam moje wyniki w podkręcaniu tego fajnego procka na starym (ale JARYM!!!) Epoxie 8KHA+ z modem v-core.

 

Dołączona grafika

 

Pamiątki nanya 2.5 DDR266, vcore=1.94V, temp stress 43, iddle 30 st C. Procek chłodzony selfmade WC. Nie, nagrzewnicy sam nie robiłem :D

 

Reasumując: AthlonXP 1700 0.13 DZIAŁA NA PŁYTACH VIA KT266A.

 

Komputer wstaje przy 166x12=1992 (a właściwie 166.65x12=1999.8 bo epox trochę zawyża fsb) ale później następuje zwis i konieczny jest reset biosu :(

 

Proszę o opis Waszych doświadczeń i wyników w podkręcaniu tego fajnego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie masz go jeszcze w podpisie? :>

Jak zmieniles mnoznik? Tak samo jak w zwyklym XP?

 

I jak wyglada sprawda z temperatura w porownaniu do starego XP?

Wiem, ze wydziela mniej ciepla, ale i jest mniejsza powierzchnia rdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Reasumując: AthlonXP 1700 0.13 DZIAŁA NA PŁYTACH VIA KT266A."

 

Niezupelnie... Soltek SL75DRV2 jest na KT266A a T-Bred nie dziala!

 

Zdanie powinno brzemic - T-Bred dziala na niektorych plytach opartych na chipsetach KT133A i KT266(A) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starym (ale JARYM!!!) Epoxie 8KHA+ z modem v-core. , ja tak samo niedawno mowilem ;-), a powiedz mi jakie teraz masz vcore?, czy myslisz, ze nie bedzie za wysokie, aby pracowac tak przez dluzszy czas? bo ja sie troche boje, dlatego sie wacham, czy kupowac 0.13, czy nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore=1.94V. Trochę duże w porównaniu z defaultem- najwyżej spalę proca :? - 260zł to w końcu nie majątek :-). Normalnie działam na 165.65x11.5=1904 vcore 1.90V. Tutaj podałem tylko przykład maxymalnego podkręcenia.

 

Co do wyboru 133a - 266a - OCZYWISTA, że 266a. Albo lepiej dołożyć trochu i kupić 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, ale spoko luzik.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- też wcześniej miałem Palomino (z podpisu wnioskuję, że takiego właśnie proca posiadasz) i maxymalnym napięciem było 2.14. Czyli:

teraz max 1.94 (XP 0.13)

wcześniej max 2.14 (XP 0.18).

Różnica- 0.2V czyli dokładnie tyle, ile przewiduje vmod płyty.

Nie pamiętam niestety defaultowych napięć XP 0.13 i XP 0.18. Ale wiesz o co chodzi. Vmod daje Ci dodatkowe 0.2V, a ostateczna wartość vcorea zależy od defaultowego vcorea proca.

Ale namieszałem :D ale chyba dobrze mówię (piszę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachar:

Jaką masz płytę? U mnie na Epoxie 8k7a+ xpek 0.13 wstawał bez problemu na 1.5V. Płyta sama ustawiała takie napięcie.

Pozdro

M.

Mam płyte Microstara k7master (amd 761).W biosie niby da sie ustawic recznie napiecie 1,65 ale naprawde jest 1,75.Zawsze musze dodtac +0,1v niestety i teraz mam minimalnie 1,75v :(

Czyli mam ustawione w biosie jako 1,65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi o napiecie na plycie

jakie masz minimalne ??

u mnie jest na k7t turbo 1,55V

Nie jestem na swoim kompie- nie mogę sprawdzić. Ale łatwo to wyliczyć:

standardowe napięcie XP 0.13 (nie pamiętam) + 0.2V (vcore)

Ale jeszcze pozostaj opcja oniżania -0.05. -0.025 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co z PCI przy 166mhz bo u mie jak wezme 15*Mhz to baskaIV sie sprzeciwia ale jak wskocze na 166 to wszystko wraca do normy tak jakby bylo default. Czy to nie dziwne?? Moze naprawde kt266a ma dzielnik 1/5pci?? Sprawdzil ktos to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, ale spoko luzik.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- też wcześniej miałem Palomino (z podpisu wnioskuję, że takiego właśnie proca posiadasz) i maxymalnym napięciem było 2.14. Czyli:

teraz max        1.94 (XP 0.13)

wcześniej max  2.14 (XP 0.18).

Różnica- 0.2V czyli dokładnie tyle, ile przewiduje vmod płyty.

Nie pamiętam niestety defaultowych napięć XP 0.13 i XP 0.18. Ale wiesz o co chodzi. Vmod daje Ci dodatkowe 0.2V, a ostateczna wartość vcorea zależy od defaultowego vcorea proca.

Ale namieszałem  :D ale chyba dobrze mówię (piszę)?

niewiele skumalem o co Ci chodzi ;), ja sie pytam, czy teraz, po modyfikacji najnizszym napieciem rdzenia, to 1.94V u Ciebie, tak? bo ja mam najnizsze 1.87V, wiec dla 0.13, to znacznie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co z PCI przy 166mhz bo u mie jak wezme 15*Mhz  to baskaIV sie sprzeciwia ale jak wskocze na 166 to wszystko wraca do normy tak jakby bylo default. Czy to nie dziwne?? Moze naprawde kt266a ma dzielnik 1/5pci?? Sprawdzil ktos to?

to zalezy od plyty (jest nawet 1/6 dla 199, bo sa lekko zawyzane wartosci fsb), Epox dla 8KHA+ wydawal wiele roznych wersji biosow, caly czas kombinowali wlasnie z mozliwoscia pracy przy znacznie wyzszych czestotliwosciach oraz timingiem pamieci, raz dzialalo, a raz nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co z PCI przy 166mhz bo u mie jak wezme 15*Mhz  to baskaIV sie sprzeciwia ale jak wskocze na 166 to wszystko wraca do normy tak jakby bylo default. Czy to nie dziwne?? Moze naprawde kt266a ma dzielnik 1/5pci?? Sprawdzil ktos to?

to zalezy od plyty (jest nawet 1/6 dla 199, bo sa lekko zawyzane wartosci fsb), Epox dla 8KHA+ wydawal wiele roznych wersji biosow, caly czas kombinowali wlasnie z mozliwoscia pracy przy znacznie wyzszych czestotliwosciach oraz timingiem pamieci, raz dzialalo, a raz nie ;-)
Dokładnie tak!

Jak już było pisane niby dzielnika 1/5 nie ma...Ale skoro Tom. O.z tego forum jechał na magistrali 195 to chyba jakieś cuda siędziały. Może przy konkretnym rev. płyty i konkretnym biosie jednak działa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, ale spoko luzik.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- też wcześniej miałem Palomino (z podpisu wnioskuję, że takiego właśnie proca posiadasz) i maxymalnym napięciem było 2.14. Czyli:

teraz max        1.94 (XP 0.13)

wcześniej max  2.14 (XP 0.18).

Różnica- 0.2V czyli dokładnie tyle, ile przewiduje vmod płyty.

Nie pamiętam niestety defaultowych napięć XP 0.13 i XP 0.18. Ale wiesz o co chodzi. Vmod daje Ci dodatkowe 0.2V, a ostateczna wartość vcorea zależy od defaultowego vcorea proca.

Ale namieszałem  :D ale chyba dobrze mówię (piszę)?

niewiele skumalem o co Ci chodzi ;), ja sie pytam, czy teraz, po modyfikacji najnizszym napieciem rdzenia, to 1.94V u Ciebie, tak? bo ja mam najnizsze 1.87V, wiec dla 0.13, to znacznie lepiej ;)

Nie wiem skąd z czego wywnioskowałeś, że najniższe vcore u mnie to 1.94- jest wprost przeciwnie- to najwyższe vcore dla xp 0.13 na mojej płycie. A najniższego nie pamiętam- jak sprawdzę dam znać.

 

Dzielnik 1/5- u mnie chyba działa- próbowałem fsb 170 i było ok. A przecież gdyby nie było 1/5 i przy fsb 170 byłby 1/4 to by karty AGP i PCI mi klękły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co z PCI przy 166mhz bo u mie jak wezme 15*Mhz  to baskaIV sie sprzeciwia ale jak wskocze na 166 to wszystko wraca do normy tak jakby bylo default. Czy to nie dziwne?? Moze naprawde kt266a ma dzielnik 1/5pci?? Sprawdzil ktos to?

to zalezy od plyty (jest nawet 1/6 dla 199, bo sa lekko zawyzane wartosci fsb), Epox dla 8KHA+ wydawal wiele roznych wersji biosow, caly czas kombinowali wlasnie z mozliwoscia pracy przy znacznie wyzszych czestotliwosciach oraz timingiem pamieci, raz dzialalo, a raz nie ;-)
Dokładnie tak!

Jak już było pisane niby dzielnika 1/5 nie ma...Ale skoro Tom. O.z tego forum jechał na magistrali 195 to chyba jakieś cuda siędziały. Może przy konkretnym rev. płyty i konkretnym biosie jednak działa :?

ja wyciagnalem Durona 1GHz (rok temu) na max fsb 200.81MHz, i powiem, ze w grach dzialalo wolniej niz przy np. 150MHz, a wlasnie dlatego, ze ustawilo sie na 1/6, wiec byly domyslne ustawienia prawieze, a do tego musialem miec pamiec asynchronicznie ;-), ale to tylko bylo na probe, teraz zamierzam to samo zrobic z Athlonem, hehe, niech poczuje moc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, ale spoko luzik.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- też wcześniej miałem Palomino (z podpisu wnioskuję, że takiego właśnie proca posiadasz) i maxymalnym napięciem było 2.14. Czyli:

teraz max        1.94 (XP 0.13)

wcześniej max  2.14 (XP 0.18).

Różnica- 0.2V czyli dokładnie tyle, ile przewiduje vmod płyty.

Nie pamiętam niestety defaultowych napięć XP 0.13 i XP 0.18. Ale wiesz o co chodzi. Vmod daje Ci dodatkowe 0.2V, a ostateczna wartość vcorea zależy od defaultowego vcorea proca.

Ale namieszałem  :D ale chyba dobrze mówię (piszę)?

niewiele skumalem o co Ci chodzi ;), ja sie pytam, czy teraz, po modyfikacji najnizszym napieciem rdzenia, to 1.94V u Ciebie, tak? bo ja mam najnizsze 1.87V, wiec dla 0.13, to znacznie lepiej ;)

Nie wiem skąd z czego wywnioskowałeś, że najniższe vcore u mnie to 1.94- jest wprost przeciwnie- to najwyższe vcore dla xp 0.13 na mojej płycie. A najniższego nie pamiętam- jak sprawdzę dam znać.

 

Dzielnik 1/5- u mnie chyba działa- próbowałem fsb 170 i było ok. A przecież gdyby nie było 1/5 i przy fsb 170 byłby 1/4 to by karty AGP i PCI mi klękły.

to by znaczylo, ze nie masz juz modyfikacji zasialania? jesli tak, to najwyzsze mozliwe vcore plyty bedzie wg. biosu 1.85V, ale w praktyce bedzie skakac nawet do 1.89V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyciagnalem Durona 1GHz (rok temu) na max fsb 200.81MHz, i powiem, ze w grach dzialalo wolniej niz przy np. 150MHz, a wlasnie dlatego, ze ustawilo sie na 1/6, wiec byly domyslne ustawienia prawieze, a do tego musialem miec pamiec asynchronicznie ;-), ale to tylko bylo na probe, teraz zamierzam to samo zrobic z Athlonem, hehe, niech poczuje moc!

Od kiedy przy pamięciach na 200 by działało wolniej niż na 150. Przecież jedyna różnica to byłoby taktowanie pci i agp. A róznica 38 do 33,33 i 75/66 winna być cz nawiązką rekompensowana przez bardzo wysokie fsb. Więc nei wiem skąd rozumowanie że na fsb (oczywiście synchronicznym) 150 winno być szybciej niż na 200??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja wyciagnalem Durona 1GHz (rok temu) na max fsb 200.81MHz, i powiem, ze w grach dzialalo wolniej niz przy np. 150MHz, a wlasnie dlatego, ze ustawilo sie na 1/6, wiec byly domyslne ustawienia prawieze, a do tego musialem miec pamiec asynchronicznie ;-), ale to tylko bylo na probe, teraz zamierzam to samo zrobic z Athlonem, hehe, niech poczuje moc!

Od kiedy przy pamięciach na 200 by działało wolniej niż na 150. Przecież jedyna różnica to byłoby taktowanie pci i agp. A róznica 38 do 33,33 i 75/66 winna być cz nawiązką rekompensowana przez bardzo wysokie fsb. Więc nei wiem skąd rozumowanie że na fsb (oczywiście synchronicznym) 150 winno być szybciej niż na 200??? :?

przeciez napisalem, ze przy fsb 200 mialem asynchronicznie pamieci, a przy 150 synchronicznie i dlatego jest szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...